مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مهاجرت کاری به استرالیا

فهرست مقاله
مهاجرت کاری به استرالیا
مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

در این مقاله می پردازیم به مهاجرت کاری به استرالیا.مهاجرت به نقل مکان از یک شهر یا کشور به شهر یا کشور دیگر گفته می شود که با اهداف مختلف صورت می گیرد.مهاجرت به انواع مختلفی از جمله مهاجرت تحصیلی، شغلی، درمانی و غیره تقسیم و بسته نوع مهاجرت به صورت کوتاه مدت و یا بلندمدت در داخل کشور یا خارج از کشور مبدا انجام می گیرد. از میان کشورهای اروپایی و آسیایی و آمریکایی که تعداد زیادی از مهاجران به سوی خود می کشد، استرالیا است که در ادامه به معرفی آن پرداخته و شرایط مهاجرت به آن را بازگو می کنیم.

یکی از متداول ترین راههای اخذ اقامت در استرالیا مهاجرت کاری است چراکه استرالیا به دنبال افراد مهاجری است که از طریق آن ها بتواند در گسترش این کشور مفید فایده باشند.

ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ استرالیا به افرادی تعلق می گیرد که قصد دارند از طریق نیروی کار و تخصص به همراه خانواده به این کشور مهاجرت کنند و سپس با اخذ اقامت دائم استرالیا، در آن جا علاوه بر زندگی، به کار و تحصیل بپردازند.

لازم به ذکر است افرادی که از این طریق اقدام به مهاجرت به استرالیا دارند می توانند از مزایای طرح درمان ملی این کشور استفاده و درخواست شهروندی استرالیا بدهند.

ویزای ۴۸۹

ویزای ۴۸۹ نیز، یکی ویزای موقت است که در صورت رعایت شرایط لازم برای اقامت در استرالیا به اقامت دائم تبدیل می شود. در این نوع از ویزا ۱۰ امتیاز برای اسپانسر ایالتی در نظر گرفته می شود که افراد متقاضی با داشتن 50 امتیاز در سیستم امتیازدهی مجاز به ارائه درخواست می شوند ولی متقاضی در ویزای ۱۸۹، موظف است ۶۰ امتیاز را به تنهایی کسب کند.

بر اساس این روش از مهاجرت مبنای امتیاز ، سیستم گزینشی متقاضیان مهاجرت به استرالیا است. افراد متقاضی برای اخذ ویزا، باید حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشند که این امتیاز بر اساس مشاغل حرفه ای موجود در لیست مشاغل مورد نیاز در استرالیا مشخص می شود.

همچنین داشتن سن کمتر از ۴۵ سال، اولین شرط برای اقدام برای مهاجرت کاری به استرالیا است. جدول امتیاز بندی سن برای مهاجرت کاری به استرالیا افراد دارای سن ۱۸ تا ۲۵ سال ، ۲۵ امتیاز ، سنین ۲۵ تا ۳۳ سال دارای ۳۰ امتیاز و افراد ۳۳ تا ۴۰ سال هم ۲۵ امتیاز و در نهایت متقاضیان به مهاجرت استرالیا با سن۴۰ تا ۴۵ سال نیز ۱۵ امتیاز دریافت می کنند.

این آمار حاکی از آن است که حداکثر امتیاز سن به متقاضیان بین ۲۵ تا ۳۳ سال تعلق می گیرد.

انواع ویزای استرالیا

مهاجرت به استرالیا

از شرایط دیگر الزامی برای مهاجرت به استرالیا، داشتن حداقل نمره آیلتس ۶ در همه مهارت ها یا معادل آن است که کسب حداقل نمره ۷ در همه مهارتها در امتحان آیلتس، ۱۰ امتیاز و حداقل نمره ۸ در همه مهارت ها در این امتحان، ۲۰ امتیاز به امتیازهای متقاضی اضافه می کند.

مدرک تحصیلی از دیگر شرایط اخذ اقامت در استرالیا است که هر متقاضی می تواند حداکثر 20 نمره دریافت کند.

لازم به ذکر است مدرک دکترا 20 امتیاز، فوق لیسانس 15امتیاز، لیسانس دانشگاه های ایران 15 امتیاز و لیسانس دانشگاه های ایران خارج یا داخل استرالیا نیز ۱۰ امتیاز دارد.

از دانشگاه هایی که در اولویت اول قرار دارند می توان به دانشگاه های دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی و آزاد تهران و دانشگاه های دولتی اشاره کرد همچنین دانشگاه های اولویت دوم شامل همه دانشگاه های آزاد شهرستانهای متوسط و کوچک می شود.

نکته مهم در مورد مدرک تحصیلی آن است که مدرک تحصیلی خارج از استرالیا باید به وسیله ارگان مربوطه مورد ارزیابی قرار گیرد.

نکته مهم دیگر آن که که لیست مذکور در دسترس عموم نیست و تنها وکیل رسمی مهاجرت می تواند از این لیست استفاده کند.

کسانی که مدرک فوق دیپلم و یا معادل فوق دیپلم در رشته های فنی دارند از 10 امتیاز بهره مند می شوند که گاهی در موقع ارزیابی مدارک توسط مراجع مربوطه، مدرک فوق دیپلم ایران تبدیل به فوق دیپلم تبدیل نمی شوند که برای دریافت مدرک معادل فوق دیپلم بر طبق سیستم ارزیابی استرالیا حداقل باید مدرکAQF یا سیاست ملی جهت تشخیص و معادل سازی مدارک تحصیلی در استرالیا انجام شود.

همچنین لازم به ذکر است بعضی مواقع مدرک دیپلم فنی به همراه سابقه کار مرتبط می تواند معادل مدرک فوق دیپلم ارزیابی شود و فرد مهاجر10 امتیاز لازم را بدست آورد.

مدرک دیپلم استرالیا هم 10 امتیاز دارد. مدت این دوره ۱ تا ۲ سال است که بعد از پایان 12 سال مدرسه صورت می گیرد.

سابقه کار حرفه ای در استرالیا:

و اما سابقه کار حرفه ای در استرالیا که در امتیاز بندی مهاجرت 5 امتیاز دارد که به منظور دریافت این امتیاز شما می بایست در 2 سال گذشته حداقل یک امتیاز در یکی از شاخه های زیر سابقه کار را دریافت کرده باشید که مرتبط با لیست مشاغل انتخابی شما باشد.

به طور مثال مهندسین در دوره هایی    Engineers Australia ، حسابداران در دوره هایی که توسط CPAA، ICAA، IPA برگزار می شود و همچنین فارغ التحصیلان IT در دورهایی که توسط ASC در نظر گرفته می شود شرکت و امتیاز لازم را دریافت کنند.

سابقه کار:

سابقه کار در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا نقش بسیار مهمی و معادل 15 امتیاز دارد  که باید در تهیه سابقه کار برای اقامت استرالیا دقت کنید که رشته  دانشگاهی شما تا حدود زیادی باید به سابقه کار در لیست مشاغل شما نزدیک باشد. مدت سابقه کار باید حداقل هفته ای 20 ساعت باشد. به این نکته توجه داشته باشید که اداره مهاجرت امکان دارد با مرکزی که شما در آن فعالیت دارید تماس حاصل بگیرد.

همسر:

همسر یا شریک زندگی می تواند با ۱۰ امتیاز متقاضیان در مهاجرت به استرالیا را کمک کند. اگر رشته شما در لیست مهارت های لازم استرالیا در شاخه SOL یا STSOL باشد، رشته همسر شما هم می بایست در لیست SOL  یا STSOL باشد.

مترجم ناتی:

مترجم ناتی در امتیاز مهاجرت کاری به استرالیا د ارای نمره 5 می باشد و افراد متقاضی مهاجرت به استرالیا می توانند در امتحاناتی که موسسه ناتی برگزار می کند شرکت و با قبولی در این امتحانات (حداقل نمره Paraprofessional ) سایت ناتی 5 امتیاز را دریافت کنند.

نکته مهم این است که زبان فارسی نیز در میان زبان های موسسه ناتی وجود دارد.

تحصیل در استرالیا:

حداقل مدت زمان تحصیلی در استرالیا برای دریافت 5 امتیاز مهاجرت به استرالیا دو سال تحصیلی معادل 92 هفته می باشد. این تحصیلات می بایستی حداقل در 16 ماه انجام شده باشد. توجه کنید که تحصیلات مجازی مورد قبول مسئولان استرالیا نیست.

تحصیل در مناطق کم جمعیت یا استانی استرالیا:

در صورتی که به مدت 2 سال معادل 92 هفته  (حداقل 16 ماه) در یکی از مناطق کم جمعیت یا استانی استرالیا تحصیل و زندگی کرده اید می توانید بر طبق امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا 5 امتیاز دریافت نمائید.

در این مورد هم توجه کنید که تحصیلات مجازی مورد قبول نیست.

مراحل مهاجرت کاری به استرالیا نیروی متخصص استرالیا ارزیابی مدارک شامل یک تا ۴ ماه زمان، تکمیل مراحل Express of Interrest EOI  و در نهایت دریافت دعوت نامه و اقدام برای ویزای اقامت ۳ ماهه می شود.

امید است با خواندن مطالب مذکور بتوانیم راهکار مناسب برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا را فراهم کرده باشیم.

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سایت استرالیا

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *