مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

فهرست مقاله
مهاجرت به استرالیا از طریق کار
مهاجرت به استرالیا از طریق کار

کاری مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار یکی از اهدافی است که مورد نظر بسیاری از متقاضیان این کشور است. وسعت استرالیا و جمعیت این کشور سبب ایجاد ظرفیت زیاد برای جذب مهاجر و مهاجرت به کشور استرالیا است. دولت استرالیا به دلیل کمبود نیروی کار، سیاست‌های کشور خود را طوری تنظیم کرده است که فرصت‌های شغلی مناسبی برای مهاجران در نظر بگیرد. استرالیا در حدود سی سال است که رشد اقتصادی متوالی داشته و کمترین ریسک را برای کار و سرمایه‌داری دارد. همین مورد سبب شده است که بسیاری از متقاضیان، به دنبال مهاجرت به استرالیا از طریق کار باشند. روش‌های مهاجرت به استرالیا و اقامت در این کشور، مثل دیگر جاهای دنیا متفاوت است.

۱-مهاجرت به استرالیا از طریق کار بر روی سرمایه

مهاجرت به استرالیا از طریق کار به وسیله سرمایه، ساده‌ترین راه مهاجرت به این کشور است. برای سرمایه‌گذاری در این کشور ابتدا یک ویزای اقامتی ۴ماهه دریافت کنید. این ویزا بستگی به میزان سرمایه فرد متقاضی دارد. شرایط اخذ این نوع ویزا به این شکل است که سن فرد باید از ۵۵سال کمتر بوده و گردش مالی در دو سال از چهار سال اخیر در این کشور حداقل به میزان ۵۰۰دلار استرالیا بوده و امکان اثبات کارفرمایی یا خویش‌فرمایی در ایران برای دو سال مالی در سابقه فرد متقاضی وجود داشته باشد. با داشتن این شرایط می‌توان برای دریافت این نوع از ویزا که با عنوان ویزای ۸۸نیز شهرت دارد اقدام کنید. زمانی که ویزا برای فرد صادر شد و مهاجرت کاری   استرالیا را آغاز کرد، متقاضی باید برای راه‌اندازی کار خود برنامه‌ریزی کند. اگر قصد داشتید که برای خانواده خود نیز از این طریق، اقامت دائم بگیرید باید حداقل ۲۰۰هزار دلار استرالیا در کسب و کار خود سرمایه‌گذاری کنید و ۲سال سابقه فعالیت و ۳۰۰هزار دلار گردش مالی سالیانه داشته باشید.

۲-مهاجرت به استرالیا از طریق کار با مهارت

یکی از راه‌های مهاجرت کاری  استرالیا با داشتن تخصص است. استرالیا با داشتن اقتصادی قوی رشدی سریع را طی می‌کند. بنابراین با داشتن تخصص در یک زمینه چنانچه کارفرمایی از متقاضی حمایت کند از طریق ویزای ۱۸۶ می‌تواند برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام کند. اگر هم خود فرد تمکن مالی دارد و نیازی به حامی خاصی ندارد با داشتن ۶۵ امتیاز مورد نیاز، می‌تواند از طریق ویزای ۱۸۹ جهت مهاجرت به استرالیا اقدام کند. امتیازبندی برای دریافت ویزا مثل برخی کشورهای دیگر از طریق مواردی مثل سن، تحصیلات، سابقه کار و میزان تسلط بر زبان انگلیسی حساب می‌شود.

اگر فردی اسپانسر مالی داشته باشد امتیاز بیشتری به دست آورده و می‌تواند ویزا با شرایط بهتر را دریافت کند. چنانچه این حامی مالی یکی از اقوام متقاضی یا فردی از ایالت‌های کم جمعیت استرالیا باشد می‌تواند برای فرد متقاضی ۱۰امتیاز به همراه داشته باشد و فرد با ویزای ۴۸۹ مهاجرت به استرالیا داشته باشد. این ویزا برای اقامت موقت ۴ساله صادر می‌شود اما پس از چند سال می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کند.

داشتن سابقه کار

در حال حاضر استرالیا به دنبال سیاست تمرکززدایی از شهرهای بزرگ خود است بنابراین شهرهای کم جمعیت شانس بهتری برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق کار و دریافت ویزای ۱۸۷ایجاد می‌کنند. برای دریافت این ویزا باید متقاضی ثابت کند که صلاحیت داشتن یک سمت از طرف کارفرمای استرالیایی، را دارد. بنابراین بهتر است بدانید مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم، زمانی که دارای سابقه کاری در استرالیا باشید، آسان‌تر و دست یافتنی‌تر است.

استرالیا کشوری است که به دنبال جذب نیروهای‌ کاری ماهر است و این افراد با داشتن استعداد و توانایی می‌توانند در رونق و پیشرفت اقتصادی استرالیا موثر باشند. مهاجرت به استرالیا از طریق کار با داشتن مهارت، یکی از کم هزینه‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور است. هر ساله دولت استرالیا قوانین مهاجرتی خود را با اهداف اقتصادی این کشور متناسب کرده و آنها را با شرایط روز وفق می‌دهد. کشور استرالیا از طریق اداره مهاجرت و سازمان‌های ارزشیابی متبوع، با برنامه‌های حمایتی برای جذب نیروی کار متخصص، متقاضیان ماهر بسیاری را از راه برنامه‌های مهاجرت از طریق تخصص و دادن ویزای تخصصی و مهارتی جذب می‌کند. افراد بسیاری بعد از دریافت ویزاهای کاری از مزایای اقامت و شهروندی در محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت دنیا بهره می‌گیرند. مهاجرت کاری   استرالیا با ارائه کردن ساب کلاس‌های ویزای مهارت شغلی انواع گوناگونی دارد که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.

ویزاهای کاری مهاجرت به استرالیا

ویزای 489 ویزای موقتی 4 ساله است که این قابلیت را دارد که به ویزای اقامت دائم استرالیا تبدیل شود. اگر متقاضی شرایط لازم این نوع از ویزا را داشته باشد می‌تواند از طریق این ویزا اقدام کند. ویزای کلاس 190 در حقیقت نوعی از ویزای امتیازی بوده و مربوط به افرادی است که قصد دارند برای مهاجرت به استرالیا از حمایت(اسپانسر) ایالتی استفاده کنند.

ویزای کلاس 189 بهترین نوع ویزای مهاجرت به استرالیا است، زیرا متقاضی از همان ابتدا شانس اقامت دائم این کشور را داشته و به هیچ ایالت و شخص یا سازمانی وابسته نیست. از مزایای این نوع ویزای این است که فرد مهاجر با داشتن آن می‌تواند بدون هیچ قید و شرطی در هر جای استرالیا زندگی کند.
استرالیا یکی از کشورهای نسبتا گران در دنیا محسوب می‌شود، اما باید دانست که این کشور سرانه درآمد بسیار بالایی دارد . درآمد سرانه‌ی کشور استرالیا مطابق با آخرین سرشماری، در حدود ۴۸ هزار دلار در سال تخمین زده شده است. میانگینی که برای دستمزد یک کارگر در این کشور، تخمین زده شده است به صورت حداقلی در حدود ۱۷/۲۵ دلار در ساعت بوده و دولت استرالیا از افرادی که در این کشور کار کرده و دستمزد آنها پایین‌تر از این حد میانگین است حمایت می‌کند.

حمایت دولت استرالیا از اقشار کم درآمد این است که برای آنها معافیت‌های مالیاتی را در نظر می‌گیرد. به این صورت باید در نظر داشت که متوسط دستمزد مشاغل مختلف در کشور استرالیا به میزان مهارت فرد در زمینه یک فن یا حرفه و یا مدرک دانشگاهی که فرد متقاضی در آن به تحصیل پرداخته است، متغیر بوده و ممکن است کم و یا زیاد شود.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت

منبع: سفارت استرالیا

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات