مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط تحصیل پزشکی درآلمان

شرایط تحصیل پزشکی درآلمان

فهرست مقاله

پزشکی درآلمان و در حرفه پزشکی، پزشکان با استفاده از قضاوت بالینی، بیمار را جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ارزیابی می‌کنند.در عملکرد بالینی معمولاً مراحل شرح حال، معاینه فیزیکی، تهیه فهرست مشکلات، مشخص کردن تشخیص‌های افتراقی، بررسی‌ها (شامل آزمایش و تصویربرداری و… که رسیدن به تشخیص و در آخر درمان انجام می‌شود.

امروزه پیشرفت‌های روزمره علم و گسترش قابل توجه دامنه دانش پزشکی و شناخت بشر از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است.

 

تحصیل پزشکی درآلمان

 

برای تحصیل پزشکی درآلمان می‌توانید مستقیما و از طریق دانشگاه‌های آلمان اقدام کنید.اگر تسلط شما بر یکی از زبان‌های انگلیسی یا آلمانی خوب باشد به راحتی می توانید به درگاه دانشگاه‌های مدنظر خود وارد شده و شرایط و مدارک مورد نیاز را بررسی کنید.

اگر برای تحصیل پزشکی در آلمان، از ایران اقدام می‌کنید، مدرک قبولی در کنکور سراسری یکی از موسسات آموزش عالی، می‌تواند برگ برنده شما برای اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در آلمان باشد.

در صورت قبولی کارنامه خود را به زبان آلمانی ترجمه کرده و به همراه سایر مدارک به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید.
البته این موضوع را همواره در نظر داشته باشید که شرایط تحصیل پزشکی در آلمان در هر کدام ازدانشگاه‌های آن متفاوت است و سیستم واحدی برای دریافت مدارک و در نهایت اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی در آلمان وجود ندارد.

در واقع برای موفقیت در اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان باید ابتدا فهرستی از دانشگاه‌های پزشکی این کشور فراهم کرده و بر اساس همان مقصد تحصیلی، مدارک خود به منظور اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان را آماده نمایید.

برای تحصیل پزشکی در آلمان، آزمون ورودی در این کشور وجود دارد که به زبان آلمانی برگزار می شود و برای شرکت در این آزمون حداقل مدرک B1 زبان آلمانی ضرورت دارد.

سوالات این آزمون زیر مجموعه ای از سوالات مرتبط با علوم تجربی هستند و برای پاسخگویی به سوالات ادبیات زبان آلمانی لازم است که سطح زبان آلمانی معادل آیلتس یا تافل داشته باشید.

بنابراین در صورت تمایل و دارا بودن شرایط تحصیل پزشکی درآلمان، حداقل ۶ ماه به یادگیری زبان آلمانی و از طریق آموزشگاه های معتبر و مورد تایید سفارت آلمان اقدام نمایید تا در مراحل اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان با مشکل زبان مواجه نشوید.

مقاله پیشنهادی:تحصیل رشته پزشکی در آلمان

هزینه زندگی دانشجوی پزشکی در لندن

 

دوره عمومی پزشکی درآلمان

 

تحصیل پزشکی درآلمان

 

علاوه بر این در تحصیل پزشکی در آلمان، به مدت یک سال مشغول به کارعملی می شوید تا میزان توانایی‌های جسمی و روحی شما در فضای بیمارستانی سنجیده شود. پس از پایان دوره‌ها،دو آزمون کتبی و شفاهی دارید.

برای دوره تحصیل پزشکی در آلمان، حدود یک یا دو ترم و به صورت تمام وقت باید به عنوان پزشک مجوز طبابت را بگیرید. دریافت مجوز طبابت به فارغ التحصیل اجازه طبابت در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا را می‌دهد.

زمان پذیرش رشته پزشکی

بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی آلمان در ماه سپتامبر یا حدود شهریور ماه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی جهت تحصیل پزشکی در آلمان دست ‌به کار می‌شوند.

لازم است چندین ماه قبل یعنی چیزی در حدود فروردین ماه، کلیه مدارک تان را به دانشگاه ارسال کنید تا فرصت کافی برای بررسی مدارک شما وجود داشته باشد.

اگر برای رشته‌های پزشکی و تحصیل پزشکی در آلمان، فرصت کافی برای آماده سازی مدارک در ماه سپتامبر را پیدا نکردید باید تا سپتامبر سال آینده صبر کنید.

راه دیگر ورود به رشته های پزشکی و در صورت عدم کسب نمره قبولی در آزمون ورودی این است که در یکی از رشته های شیمی یا زیست شناسی ثبت نام کنید .

که ورود به این کالج ها به شما این امکان را می دهد که در پایان دوره به دانشگاه‌های پزشکی نیز راه پیدا کنید. از آنجایی که عمدتا هزینه‌های کالج‌های آلمان بسیار کم است، شاید هم بتوانید نمونه های رایگانی را نیز پیدا کنید که برای شروع پزشکی نقطه مناسبی به شمار می آید.

تحصیل رایگان پزشکی درآلمان

تحصیل پزشکی در آلمان به دو صورت دولتی و خصوصی است.اگر بتوانید در یکی از دانشگاه‌های دولتی و رایگان پزشکی آلمان ثبت نام کنید در این صورت نیازی به پرداخت شهریه نخواهید داشت.

برای تحصیل پزشکی در آلمان تنها در دانشگاه‌های دولتی ایالت Baden Württenberg باید شهریه پرداخت کنید.برای سایر دانشگاه تنها برای هزینه های ثبت نام مبلغی حدود ۲۵۰ یورو، معادل ۲۹۰ دلار آمریکا پرداخت می کنید.

لازم است بدانید که شهریه دانشگاه های خصوصی به مراتب از این نیز بیشتر است و گاه به ۲۰۰۰۰ یورو در سال نیز میرسد. بسته به سبک زندگی و شهری که درآن اقامت دارید، حدود سالانه ۱۰۲۰۰ یورو هزینه زندگی شما در آلمان خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی:آزمون ورودی پزشکی در آلمان

 

بورسیه و تحصیل رایگان پزشکی

شرایط تحصیل پزشکی درآلمان

دریافت بورسیه در رشته پزشکی اندکی دشوارتر است چرا که سوابق تحصیلی شما باید تا اندازه ای باشد که یکی از سوپروایزرهای دانشگاه های پزشکی را مجاب کند تا امکان دریافت بورسیه را پیدا کنید.خبر خوب اینست که تحصیل پزشکی در آلمان و به صورت رایگان امکانپذیر است.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تخصص پزشکی:

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تخصص  پزشکی درآلمان عبارتند از :

  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • ارائه پایان نامه معتبر
  • ارائه مدرک سابقه کار در بیمارستان یا درمانگاه ها
  • ارائه گذرنامه معتبر
  • ارائه گواهی سلامت پزشکی
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه مدرک زبان آلمانی حداقل سطح B2
  • معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی
  • کلیه مدارک ارائه شده شما باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشد و بعد برای درخواست فرستاده شود.
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *