مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شهریه دانشگاه های پزشکی در استرالیا

خلاصه مقاله : دانشگاه های پزشکی استرالیا از محبوبتریت دانشگاه های پزشکی سراسر دنیاست که سالانه دانشجویان بسیاری با هدف ادامه تحصیل به دنبال اخذ پذیرش هستند.در این مقاله به شهریه ی دانشگاه های پزشکی استرالیا میپردازیم و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهیم داد.
شهریه دانشگاه های پزشکی در استرالیا

شهریه دانشگاه های پزشکی در استرالیا

فهرست مقاله
شهریه دانشگاه های پزشکی در استرالیا
شهریه دانشگاه های پزشکی در استرالیا

برای آشنایی با دانشگاه های پزشکی در استرالیا باید کشور استرالیا را بشناسید استرالیا جزئی از کشورهای مشترک المنافع با حدود ۲۳ میلیون جمعیت که ۲۸ درصد از این جمعیت در خارج از این مرز وبوم زاده شده اند و جمعیت بومی آن ۲.۵ درصد از این کل جمعیت را تشکیل میدهند.

پایتخت آن شهر کانبرا و بزرگترین شهرهای آن سیدنی و ملبورن میباشند . زبان رسمی آن انگلیسی و پول رایج دلار استرالیا که معادل ۱۰۰ سنت استرالیایی است .
هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا به عواملی مانند موسسه و سطح تحصیلات بستگی دارد .هزینه دانشگاه پزشکی مورد نظر شما براساس واحد اعتبار (UOC) محاسبه می شود .

شهریه پرداختی دانشجویی براساس وضعیت دانشجویی (داخلی یا بین المللی) و طبقه بندی دوره (دوره کارشناسی ، تحصیلات تکمیلی یا تحقیقی ) مشخص می شود .

شهریه های پزشکی استرالیا بالاتر از انگلستان و ایالات متحده است . اما با توجه به این که هزینه های زندگی معقول است ، دانشگاه های پزشکی استرالیا در میان دانشجویان بین المللی بسیار پرطرفدار است .

مقاله پیشنهادی:شرایط تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا

برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا که شامل موسسات خصوصی و دولتی است باید حداقل ۷۸۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار هزینه کنید.باید برای گذراندن دوره های زبان انگلیسی در کشور استرالیا با توجه به طول دوره و تخصصی بودن آن هفته ای ۳۰۰ دلار بپردازید.شهریه و هزینه ی گرفتن گواهینامه های معتبر از مراکز آموزشی دانشگاه های پزشکی استرالیا حدودا ۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار است.

برای گذراندن دوره ی چهار ساله ی مقطع لیسانس در استرالیا باید ۱۵۰۰۰تا ۳۳۰۰۰ دلار شهریه پرداخت کنید که تبعا با توجه به نوع رشته و دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید این هزینه متغیر است .

 

برای گذراندن دوره ی دو ساله ی مقطع فوق لیسانس در استرالیا باید مبلغی حدود ۲۰۰۰۰ دلار تا ۳۷۰۰۰ دلار شهریه پپردازید که برای این مقطع هم بسته به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل شما شهریه ها متفاوت است.

در مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا باید شهریه ای معادل ۱۴۰۰۰ دلار الی ۳۷۰۰۰ دلار پرداخت کنید که ممکن است با توجه به نوع رشته شما هزینه های جانبی دیگری نیز داشته باشید.

این شهریه ها برای طول دوره ی دکتری که معمولا ۳ الی ۴ سال می باشد ، پرداخت می شود . هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا با طول دوره ۴ تا ۷ سال بین ۴۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ دلار استرالیا در سال هزینه برآورد می شود .

شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا

شهریه دانشگاه های پزشکی در استرالیا
شهریه دانشگاه های پزشکی در استرالیا

در استرالیا از دو طریق امکان تحصیل رشته پزشکی وجود دارد که شامل:

1) ورود مستقیم پزشکی در استرالیا : شرط ورود به پزشکی در استرالیا به طور مستقیم داشتن معدل بالا در حد ATAR:96 ، داشتن نمره بالای امتحان ISAT و داشتن رزومه قوی مانند سابقه فعالیت های داوطلبانه در اموراجتماعی است .

در صورت پذیرفته شدن در این مرحله ، شما برای مصاحبه دعوت خواهید شد و در صورت موفقیت در مصاحبه پذیرش مستقیم پزشکی را دریافت خواهید کرد.
2) ورود غیر مستقیم پزشکی در استرالیا : در این روش شما باید ابتدا یک دوره کارشناسی مانند علوم پایه بخوانید معدل شما حداقل ۵٫۵ باشد همچنین کسب نمره حداقل ۵۰ درامتحان GAMSAT الزامی است .

سپس باید برای کارشناسی ارشدDoctor of Medicine یا همان MD اقدام کنید . از بین همه شرکت کنندگان تعداد مشخصی براساس نمراتشان برای مصاحبه دعوت خواهند شد و در صورت موفقیت در مصاحبه وارد کارشناسی ارشد پزشکی می شوند . البته برخی دانشگاه ها مانند دیکن در پزشکی غیر مستقیم مدرک MD نمی دهند بلکه MBBS ارائه می کنند .

تمامی دانشگاه هایی که رشته پزشکی را در استرالیا ارائه می دهند مورد تایید و نظارت شورای پزشکی استرالیا (AMC) هستند.
برای اینکه بعد از فارغ التحصیلی بتوانید به عنوان پزشک در استرالیا کار کنید باید یک سال دوره internship در بیمارستان های دولتی را بگذرانید.
ثبت نام این دوره و گرفتن Registration Number از طریق انجمن پزشکان استرالیا در هر ایالت انجام می شود ولی به علت افزایش فارغ التحصیلان دانشجویان استرالیایی از سال ۲۰۱۰ دولت استرالیا برای دانشجویان خارجی این دوره را تضمین نمی کند .

مقاله پیشنهادی: دانشگاه های تحصیل داروسازی در استرالیا

 

هزینه پزشکی دانشگاه های پزشکی در استرالیا

شهریه دانشگاه های پزشکی در استرالیا
شهریه دانشگاه های پزشکی در استرالیا

متوسط هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا به صورت سالانه حدود ۷۰۰۰۰ دلار استرالیا تخمین زده شده است . از آنجا که دولت و یا دانشگاه های استرالیا هیچ گونه بورسیه ای به دانشجویان بین المللی رشته پزشکی نمی دهند.

شما باید از طرف دولت کشور خود و یا خانواده خود حمایت مالی کافی را داشته باشید.در حال حاضر هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های استرالیا به ۹۷۹۲ دلار در سال می رسد . این مقدار به این معنی است که فارغ التحصیلان پزشکی پس از فارغ التحصیل شدن. دارای بدهی HECS می باشند .

لازم است بدانید پرداخت هزینه های تحصیلات دوره های بالاتر از طرف دولت حذف شده است. برای دوره هایی مانند پزشکی ، تقاضای بالا و کمبود مکان ، به این معناست که هزینه های این دوره به شدت پتانسیل افزایش را خواهد داشت. ممکن است هزینه های دوره های پزشکی تا ۲۷۰ درصد افزایش یابد و سالانه تا ۳۷،۰۰۰ دلار افزایش یابد. مبلغ کلی هزینه ی پزشکی را به مبلغ ۱۸۰،۰۰۰ دلار برساند.

 

شهریه دانشگاه های پزشکی در استرالیا

برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی استرالیا که شامل خصوصی و دولتی می باشد باید حداقل 7800تا 30000 دلار هزینه کنید.
برای گذراندن دوره های زبان انگلیسی در کشور استرالیا باید با توجه به طول دوره و تخصصی بودن آن هفته ای 300 دلار بپردازید.
شهریه و هزینه ی گرفتن گواهینامه های معتبر از مراکز آموزشی حدودا 4000 تا 22000 دلار است.

برای گذراندن دوره ی چهار ساله ی مقطع لیسانس در استرالیا باید 15000تا 33000دلار شهریه پرداخت کنید. که تبعا با توجه به نوع رشته و دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید متغیر است.

برای گذراندن دوره ی دو ساله ی مقطع فوق لیسانس در استرالیا باید مبلغی حدود 20000 دلار تا 37000دلار شهریه پرداخت کنید. که برای این مقطع هم متغیر بودن شهریه ها، بسته به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل شما فرق می کند.

و برای گذراندن مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا باید شهریه ای معادل 14000دلار الی 37000 دلار پرداخت کنید. این شهریه ها برای طول دوره ی دکتری که معمولا 3 الی 4 سال می باشد، پرداخت می شود.

مدت زمان و هزینه دندان پزشکی در استرالیا

زمان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های استرالیا تقریبا یک دوره ی شش ساله است. هزینه ی تحصیل آن بسته به دانشگاه انتخابی و محل تحصیل متغیر است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل در این رشته سالیانه حدود 30 تا 60 هزار دلار استرالیا است.

معرفی دانشگاه های دندان پزشکی استرالیا

نام دانشگاه

سایت رسمی

1

دانشگاه ملبورن

https://www.unimelb.edu.au

2

دانشگاه سیدنی

https://www.sydney.edu.au

3

دانشگاه ملی استرالیا

https://www.anu.edu.au

4

دانشگاه آدلاید

www.adelaide.edu.au

5

دانشگاه کویینزلند

https://www.uq.edu.au

 

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در استرالیا نسبت به دیگر رشته ها متفاوت است. در همه جای دنیا دندانپزشکی یکی از مهم ترین و گران ترین رشته های تحصیلی است.

لذا به همین خاطر در طول دوره تحصیل دندانپزشکی در استرالیا. هزینه دانشگاه برای دانشجویان مبلغی حدود ۳۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد. این مبلغ بنا بر نوع دانشگاه و همچنین امکاناتی که در این زمینه ارائه می دهند متفاوت است.

هزینه دندان پزشکی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

بر طبق StudyMove.com، میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی 30.840 دلار استرالیا ( حدود 210.00 یورو). در سال وبرای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد 31.596 دلار استرالیا (حدود 22.700 یورو) می باشد.

تحصیل در استرالیا ،بخش رسمی دولتی به دانشجویان بین المللی. به طور معمول هزینه های تحصیلی سالانه برای دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی را پرداخت می کند.

کارشناسی ارشد 20.000 دلار استرالیا ( 14.400 دلار آمریکا ) تا 37.000 دلار استرالیا ( 26.600 دلار آمریکا ) و دکتری 14.000 دلار استرالیا ( 10.060 دلار آمریکا) است.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا  مراجعه کنید.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.هزینه ی زندگی دانشجویی در استرالیا چه میزان است؟

  • هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا سالانه ۱۸۰۰۰$ (دلار استرالیا) می باشد. این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه است و مسلما این هزینه بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود.

🙋‍♀️2.هزینه تحصیل دندان پزشکی در استرالیا چه مقدار است؟

  • هزینه ی تحصیل آن بسته به دانشگاه انتخابی و محل تحصیل متغیر است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل در این رشته سالیانه حدود 30 تا 60 هزار دلار استرالیا است.

🙋‍♀️3.چگونه میتوان به تحصیل پزشکی در استرالیا مشغول شد؟

  • برای ورود به رشته پزشکی در کشور استرالیا دو راه برای شما وجود دارد:راه اول : ورود مستقیم به دوره ی تحصیلی پزشکی استرالیا. راه دوم: ورود غیر مستقیم به رشته پزشکی استرالیا

🙋‍♀️4.بدون دریافت مدرک دیپلم میتوان برای پزشکی استرالیا اقدام کرد؟

  • اگر مدرک تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی خود را گرفته باشید می‌توانید در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های استرالیا پذیرش بگیرید.اما چنانچه در مقطع دیپلم نمرات قابل قبولی کسب نکرده‌ باشید باید دوره‌ای بنام foundation را برای ورود به دوره کارشناسی را بگذرانید.

🙋‍♀️5.هزینه تحصیل داروسازی در استرالیا چه میزان است؟

  • شهریه ی رشته داروسازی برای دانشجویان بین المللی بصورت سالیانه معادل ٢٩,٢٣۵ دلار  است.

🙋‍♀️6.هزینه ی تحصیل و زندگی در مقطع کارشناسی در کشور استرالیا چه میزان است؟

  • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا حدود ۳۰۰۰۰ دلار سالیانه است و هزینه زندگی دانشجویی سالانه حدود ۲۰۰۰۰ دلار است.

🙋‍♀️7.تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا چه میزان هزینه دارد؟

  • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا حدود ۳۷۰۰۰ دلار است.

🙋‍♀️8.میتوان برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا بورسیه دریافت کرد؟

  • برای دریافت بورسیه باید رزومه ای قوی و نمرات عالی داشته باشید.

 

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات