مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط بورسیه پزشکی در کشور های مختلف

شرایط بورسیه پزشکی در کشور های مختلف

فهرست مقاله

برای گرفتن بورسیه پزشکی اول باید با تعریف بورسیه آشنا شوید تا راحت تر بتوانید برای اخذ آن اقدام کنید. بورسیه تحصییل چیست؟ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی به کمک های مالی ای گفته می شود که از سوی دانشگاه ها و مراکز آموزشی به دانشجویان داده شده و دانشجو نیازی به بازپرداخت آن ندارد.

 

در واقع دانشگاه محل تحصیل هیچ گونه هزینه ای را از دانشجو دریافت نکرده و در عین حال هزینه های وی را (بسته به مقدار بورسیه) پرداخت می کند.

بورسیه های تحصیلی، معمولا توسط دانشگاه ها، ‌دولت ها،‌ افراد خیر و موسسات نیکوکاری و علمی ارائه می شوند تا فرصت تحصیل قشر های مختلف دانشجویان از هر کشوری را فراهم کنند.پس شما هم اگر شرایط بورسیه تحصیلی را داشتید می توانید برای دریافت بورسیه ی تحصیلی کشور موردنظرتان اقدام نمایید.

 

معرفی بورسیه های تحصیلی پزشکی در کشورهای مختلف

شرایط بورسیه پزشکی در کشور آلمان

شرایط اخذ این بورسیه در کشور آلمان کمی دشوار می باشد.برای دریافت بورسیه ی تحصیل پزشکی در کشور آلمان باید دارای سابقه ی تحصیلی خوب و از معدل بالایی برخوردار باشید.بورسیه های تحصیلی در کشور آلمان بسیار مهم است چرا که شهریه های پزشکی در این کشور بالا می باشد.

برای دریافت بورسیه ی  آلمان،باید از دانشگاه های این کشور پذیرش داشته باشید.تعدادی از دانشگاه های کشور آلمان نیز به دانشجویانی که شرایط مالی خوبی ندارند کمک هزینه ی مالی ارائه می دهند.

مقاله پیشنهادی:تحصیل در رشته ی پزشکی در خارج از کشور

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه ی تحصیلی در کشور کانادا به کسانی که دارای سابقه ی تحصیلی خوب هستند، تعلق می گیرد و بر خلاف کمک هزینه های مالی بستگی به شایستگی افراد در رشته ی پزشکی دارد.

بورسیه بانتینگ یک بورسیه برای مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد.در مقطع ارشد و دکترای پزشکی می توانید با دریافت این بورسیه، تحصیلی تقریبا رایگان داشته باشید.

شرایط بورسیه تحصیلی در ایتالیا

"<yoastmark

برای اخذ بورسیه در کشور ایتالیا برای رشته ی پزشکی باید تمامی مدارک و گواهی های مورد نیاز تان را به زبان انگلیسی ترجمه و ارسال کنید.بورسیه پزشکی در ایتالیا معمولا در مقطع دکتری بوده و در حدود 11000 تا 20000 یورو در سال می باشد.

 

شرایط بورسیه تحصیلی آمریکا

برای اخذ بورسیه در کشور آمریکا برای رشته ی پزشکی باید دارای سابقه ی تحصیلی عالی باشید.مدارک لازم برای بورسیه پزشکی در مقاطع مختلف، متفاوت می باشد.این مدارک در مقطع لیسانس شامل دیپلم با معدل بالای 16 و مدرک زبان است.

در مقطع لیسانس و دکتری نیز رزومه کاری و تحقیقاتی، مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس با معدل بالای 14، نمره ی آزمون جی ار ای بالای 70 درصد و دارا بودن پروژه های تحقیقاتی معتبر از شرایط آن می باشد.

مقاله پیشنهادی:شرایط دریافت بورسیه تحصیلی آلمان برای دانشجویان ایرانی

شرایط بورسیه تحصیلی استرالیا و نیوزیلند

بورسیه تحصیلی AFPHM John- برای رشته ی پزشکی استرالیا : این مدرک به دانشجویان پزشکی و دانشگاه های موجود در استرالیا اعطا می شود.

بورسیه دانشگاه Auckland John Hamel MacGregor پزشکی : این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان بومی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی و یا مقطع کارشناسی ارشد تحقیقات در دانشگاه Auckland نیوزیلند را دارند ارائه می شود.

بورسیه تحقیقاتی دانشگاه ملبورن؛این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان پزشکی و یا افرادی که قصد تحصیل در استرالیا و در مقطع کارشناسی را دارند ارائه می شود.
شرایط بورسیه پزشکی در آمریکای شمالی

بورسیه ACLS برای گرایش های مرتبط با سلامت و درمان- بورسیه برای دانشجویان پزشکی و افرادی که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و یا برنامه های پزشکی ثبت نام کرده اند ارائه می شود.

بورسیه Minority AMA: این بورسیه برای دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در آمریکا را دارند ارائه می شود.ورسیه برای کالج آمریکایی Surgeons-: بورسیه های بین المللی برای افراد با سن 35 تا 50 سال و یا کسانی که به تحصیل پزشکی و یا تحقیق علاقه مندند ارائه ی شود.علاوه بر آن برای افرادی که قصد انجام تحقیقات در آمریکا را دارند مناسب می باشد.

بورسیه AMWA-: این بورسیه برای زنان آمریکایی که قصد تحصیل پزشکی را دارند و یا برای دانشجویان عضو AMWAامکان پذیر است.
بورسیه ASCP Siemens –: این بورسیه برای فارغ التحصیلان پزشکی؛ فناوری؛ تکنسین ها و یا دانشجویانی که قصد تحصیل در مدارس پزشکی را دارند در نظر ارائه می شود.

بورسیه UCLA David Geffen-: این بورسیه از ارزش بالایی برخوردار است و دانشجویان بین المللی را در بر دارد. این بورسیه برای دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه های David ؛ Geffen و یا دانشگاه کالیفرنیا و همچنین لس آنجلس را دارند در نظر گرفته می شود.

شرایط بورسیه پزشکی انگلستان

"<yoastmark

بورسیه دانشجویی NHS- یکی از معروف ترین بورسیه های مربوط به کشور انگلستان می باشد و برای دانشجویان پزشکی ارائه می شود و وام های گسترده ای را به صورت سالانه در اختیار افراد قرار می دهد.

بورسیه QMUL John Abernethy (Barts- : این بورسیه برای افرادی که قصد تحصیل پزشکی در انگلستان و دندانپزشکی در دانشگاه Queen Mary لندن و در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی جراحی) را دارند در نظر گرفته می شود.

بورسیه St George-: این بورسیه در مقطع کارشناسی و برای کارهای تحقیقاتی می باشد. افرادی که مشغول به تحصیل در دانشگاه St George لندن و در گرایش پزشکی، زیست شیمیایی و یا علوم سلامت و درمان می باشند نیز از این بورسیه بهره هستند.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه کمبریج : این بورسیه برای دانشجویان گرایش پزشکی متعلق به اتحادیه اروپا و کسانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه کمبریج را دارند ارائه می شود.

بورسیه این دانشگاه برای افراد متعلق به انگلستان؛ جمهوری چک؛ لهستان؛ روسیه؛ اسلواکی و برای مقاطع کارشناسی؛ کارشناسی ارشد؛ برای افرادی که قصد تحصیل پزشکی و یا علوم دامپزشکی را دارند بسیار مناسب است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
mahsa
mahsa
2020/10/21 20:58

ببخشید من معدل دیپلمم نوزدهه میتونم امریکا پزشکی بورسیه شم ینی؟