مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

آزمون ورودی پزشکی در آلمان

خلاصه مقاله : فرصت های شغلی بسیاری در آلمان بعد از اتمام تحصیل پزشکی وجود دارد که شما را از لحاظ مالی تامین خواهد کرد.مدت زمان دوره پزشکی در آلمان با احتساب آزمون های آن ۶ سال و 3 ماه است که در سراسر آلمان برگزار می شود. این آزمون ها از لحاظ دانش زبان آلمانی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. اگر موفق به گذراندن این آزمون ها شوید به شما مجوز فعالیت به عنوان پزشک اعطا می شود.

آزمون ورودی پزشکی در آلمان

فهرست مقاله

تحصیل پزشکی در آلمان و اخذ مدرک بسیار معتبر آن در سطح جهان شما را در جایگاه بالایی قرار میدهد.ورودی دانشگاه های پزشکی در آلمان از رتبه و امتیاز بالایی در سطح جهان برخوردارند و انواع برنامه ها و گرایش ها را با کمترین هزینه به دانشجویان ارائه می‌کنند.

فرصت های شغلی بسیاری در آلمان بعد از اتمام تحصیل پزشکی وجود دارد که شما را از لحاظ مالی تامین خواهد کرد.مدت زمان دوره پزشکی در آلمان با احتساب آزمون های آن ۶ سال و 3 ماه است که در سراسر آلمان برگزار می شود. این آزمون ها از لحاظ دانش زبان آلمانی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. اگر موفق به گذراندن این آزمون ها شوید به شما مجوز فعالیت به عنوان پزشک اعطا می شود.

 

پذیرش در آزمون های ورودی پزشکی در آلمان

 

پذیرش در دانشگاه های پزشکی آلمان بسیار رقابتی می باشد.در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان جایگاه هایی وجود دارد که به کسانی با بالاترین نمره Abitur از Stiftung für Hochschulzulassung یا درجه معادل آن ، اختصاص می یابد . اما به زودی این سهمیه بیشتر خواهد شد .

حدود ۲۰٪ از ظرفیت دانشگاه در رشته پزشکی انسانی به متقاضیان با بهترین امتیاز تعلق می گیرد.اما مسئله مهم این است که در معیار های انتخاب متقاضیان اهمیت بیشتری به CV فرد ، انگیزه و تعهد هر شخص قائل خواهند شد و این معیارها درقبولی آزمون تست استاندارد دانشجویان پزشکی (TMS) نقش مهمی ایفا می کند .

آزمون های ورودی دانشگاه های آلمان برای رشته های پزشکی مانند تست مدرک پزشکی (TMS) یا Medizinertest در دانشگاه های بیشتری ارائه خواهند شد که امکان تحصیل برای کسانی که رتبه های بالا ندارند در رشته پزشکی فراهم می شود . این آزمون دانش ، تجربه و توانایی عمومی شما برای تحصیل را می سنجد .

برای اطلاعات بیشتر در زمینه دانشگاه های آلمان و اطلاعاتی در زمینه نحوه پذیرش و نوع رشته های پر مخاطب به مقاله ای بانام دانشگاه های پزشکی آلمان مراجعه کنید.

 

آزمون Medizinertest پزشکی در آلمان

 

ورودی پزشکی در آلمان

 

پذیرش این آزمون ها بر اساس معدل دیپلم “Abitur” توسط سازمان های مربوطه صورت می گیرد . مسئله مهم قبولی در آزمون های ورودی دانشگاه های آلمان برای رشته های پزشکی که یکی از دغدغه های بسیاری از افراد به ویژه در رشته های مرتبط با پزشکی بنام ” Medizinertest” است.

باید بدانید قبولی در این امتحان در تعدادی از دانشگاه های المان به عنوان شرط لازم برای صدور پذیرش محسوب می شود . دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یک سایت هماهنگ کننده آزمون ” Medizinertest یا TMS عمل می کند .

در این امتحان اطلاعات و تجربیات کسب شده شما در دوران تحصیلات متوسطه محک زده می شود . این امتحان باید قبل از ارسال درخواست صدور پذیرش شما، در یکی از مراکز برگزاری آزمون که مورد تایید دانشگاه مورد نظر شخص شماست ، انجام بگیرد .

 

مدارک مورد نیاز برای ورودی پزشکی در آلمان

 

اگر قصد تحصیل در رشته ی پزشکی را دارید باید مدارکی چون ترجمه ی گواهی پایان دوره ی دیپلم به همراه ریز نمرات آن ، ترجمه ی گواهی پایان دوره ی پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات آن ، کپی پاسپورت ، گواهی زبان آلمانی حداقل در سطح b1 ، گواهی قبولی در کنکور سراسری ، زندگی نامه و انگیزه نامه ی فردی خود را آماده کنید که از شرایط مهم و الزامی می باشد . این مدارک جهت درخواست پذیرش ویزای تحصیلی باید به سفارت ارائه شود .

به طور کلی برای اینکه سفارت آلمان به شما ویزای تحصیلی ارائه دهد ، باید از یک کالج و یا دانشگاه در آلمان نامه ی پذیرش داشته باشید.بهتر است بدانید قبل از درخواست ویزای تحصیلی باید در آزمون ورودی شرکت کنید و نمره ی قبولی را کسب کنید.

اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاه ها از طریق سامان Uni Assist صورت میگیرد ، این سازمان مدارک شما را دریافت می کند و بعد از بررسی های لازم درخواست شما را می پذیرد . نمره و سطح زبان آلمانی و انگلیسی ، نمره های دیپلم و یا دانشگاه از شرایط های مهم اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان می باشد .

 

برای اطلاعات بیشتر در زمینه پزشکی در آلمان می توانید به مقاله ای با نام تحصیل پزشکی در آلمان (همه چیز درباره پزشکی در آلمان) مراجعه کنید و از تمامی موارد در این زمینه اگاه شوید.

 

اطلاعات کالج های ورودی پزشکی در آلمان

ورودی پزشکی در آلمان

 

اکثر کالج های آلمان دولتی هستند و معمولا در هر ترم بین 200 تا 500 یورو از دانشجویان هزینه دریافت می کنند.در هر استان آلمان یک یا چند کالج وجود دارد.

 

ممکن است کالج ها خود بخشی از دانشگاه ها باشند و یا زیر نظر دانشگاه های آن منطقه فعالیت کنند.این کالج ها به منظور آماده سازی دانشجویان به دانشگاه های پزشکی آلمان تاسیس شده اند .

در این کالج ها 5 رشته ی تحصیلی آموزش داده می شود و شما را آماده ی ورود به دانشگاه اصلی می کنند.رشته هایی چون تجربی ، فنی مهندسی ، انسانی ، اقتصاد و مدیریت و زبان .

رشته های تحصیلی که در کالج ها آموزش داده می شوند به رشته های تحصیلی مورد نظر در دانشگاه ها بستگی دارند. در دوران کالج اجازه کار نیمه وقت و یا دانشجویی را ندارید.پس بهتر است در آن زمان نسبت به هزینه های زندگی خود فکر کنید و شرایط را برای تحصیل خود مهیا کنید.

اما در دوره ی تحصیل در دانشگاه شما اجازه دارید یک کار دانشجویی و یا یک کار پاره وقت داشته باشید تا بتوانید برخی از هزینه های زندگی خود را تامین کنید.

اگر قصد ورود به کالج را دارید باید مدرک سطح b1 یا b2 زبان آلمانی را داشته باشید ؛ در صورتی که از تسلط کافی در زبان آلمانی برخوردا نباشید می توانید پیش از شروع کالج در دوره های زبان آلمانی در آلمان شرکت کنید تا بتوانید نمره ی لازم برای ورود به کالج را به دست آورید.

تمامی کالج ها در آلمان آزمون ورودی دارند و بر اساس نتیجه ی آزمون شما را ثبت نام می کنند . به دلیل اینکه ظرفیت کالج ها محدود می باشد و از سرتاسر دنیا برای پذیرش کالج ها درخواست داده می شود.نمی توان نمره ی خاصی برای قبولی در این کالج ها معین کرد.

 

زمان پذیرش پزشکی در آلمان

دانشگاه های آلمان دارای دو فصل برای پذیرش دانشجو می باشد.برای شروع ترم زمستانی تحصیل در آلمان ،باید درخواست خود را تا تاریخ 15 ژوئیه ارسال نمایید و در صورتی که بخواهید در ترم تابستانی تحصیلات خود را شروع کنید ، می توانند تا 15 ژانویه درخواست خود را ارسال کنید .

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

2 نظر

  1. مدیر سایت

    سلام و درود
    در صورت داشتن مدرک آلمانی ب۲ و سن مناسب میتونید اقدام کنید

  2. سوگندشاملی

    من دانشجوی پزشکی دولتی سال اولم،برای ورودبه رشته پزشکی درآلمان بایدمثل بقیه آزمون ورودی بدم یاراه دیگه ای هم هست؟

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *