مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

آزمون ورودی پزشکی در آلمان

خلاصه مقاله : فرصت های شغلی بسیاری در آلمان بعد از اتمام تحصیل پزشکی وجود دارد که شما را از لحاظ مالی تامین خواهد کرد.مدت زمان دوره پزشکی در آلمان با احتساب آزمون های آن ۶ سال و 3 ماه است که در سراسر آلمان برگزار می شود.این آزمون ها از لحاظ دانش زبان آلمانی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. اگر موفق به گذراندن این آزمون ها شوید به شما مجوز فعالیت به عنوان پزشک اعطا می شود.

آزمون ورودی پزشکی در آلمان

فهرست مقاله

تحصیل پزشکی در آلمان و اخذ مدرک بسیار معتبر آن در سطح جهان شما را در جایگاه بالایی قرار میدهد.ورودی دانشگاه های پزشکی در آلمان از رتبه و امتیاز بالایی در سطح جهان برخوردارند و انواع برنامه ها و گرایش ها را با کمترین هزینه به دانشجویان ارائه می‌کنند.

فرصت های شغلی بسیاری در آلمان بعد از اتمام تحصیل پزشکی وجود دارد که شما را از لحاظ مالی تامین خواهد کرد.مدت زمان دوره پزشکی در آلمان با احتساب آزمون های آن ۶ سال و 3 ماه است که در سراسر آلمان برگزار می شود. این آزمون ها از لحاظ دانش زبان آلمانی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. اگر موفق به گذراندن این آزمون ها شوید به شما مجوز فعالیت به عنوان پزشک اعطا می شود.

 

پذیرش در آزمون های ورودی پزشکی در آلمان

 

پذیرش در دانشگاه های پزشکی آلمان بسیار رقابتی می باشد.در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان جایگاه هایی وجود دارد که به کسانی با بالاترین نمره Abitur از Stiftung für Hochschulzulassung یا درجه معادل آن ، اختصاص می یابد . اما به زودی این سهمیه بیشتر خواهد شد .

حدود ۲۰٪ از ظرفیت دانشگاه در رشته پزشکی انسانی به متقاضیان با بهترین امتیاز تعلق می گیرد.اما مسئله مهم این است که در معیار های انتخاب متقاضیان اهمیت بیشتری به CV فرد ، انگیزه و تعهد هر شخص قائل خواهند شد و این معیارها درقبولی آزمون تست استاندارد دانشجویان پزشکی (TMS) نقش مهمی ایفا می کند .

آزمون های ورودی دانشگاه های آلمان برای رشته های پزشکی مانند تست مدرک پزشکی (TMS) یا Medizinertest در دانشگاه های بیشتری ارائه خواهند شد که امکان تحصیل برای کسانی که رتبه های بالا ندارند در رشته پزشکی فراهم می شود . این آزمون دانش ، تجربه و توانایی عمومی شما برای تحصیل را می سنجد .

برای اطلاعات بیشتر در زمینه دانشگاه های آلمان و اطلاعاتی در زمینه نحوه پذیرش و نوع رشته های پر مخاطب به مقاله ای بانام دانشگاه های پزشکی آلمان مراجعه کنید.

 

آزمون Medizinertest پزشکی در آلمان

 

آزمون ورودی پزشکی در آلمان
آزمون ورودی پزشکی در آلمان

 

پذیرش این آزمون ها بر اساس معدل دیپلم “Abitur” توسط سازمان های مربوطه صورت می گیرد . مسئله مهم قبولی در آزمون های ورودی دانشگاه های آلمان برای رشته های پزشکی که یکی از دغدغه های بسیاری از افراد به ویژه در رشته های مرتبط با پزشکی بنام ” Medizinertest” است.

باید بدانید قبولی در این امتحان در تعدادی از دانشگاه های المان به عنوان شرط لازم برای صدور پذیرش محسوب می شود . دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یک سایت هماهنگ کننده آزمون ” Medizinertest یا TMS عمل می کند .

در این امتحان اطلاعات و تجربیات کسب شده شما در دوران تحصیلات متوسطه محک زده می شود . این امتحان باید قبل از ارسال درخواست صدور پذیرش شما، در یکی از مراکز برگزاری آزمون که مورد تایید دانشگاه مورد نظر شخص شماست ، انجام بگیرد .

 

مدارک مورد نیاز برای ورودی پزشکی در آلمان

 

اگر قصد تحصیل در رشته ی پزشکی را دارید باید مدارک جدول زیر را جهت درخواست پذیرش ویزای تحصیلی  به سفارت ارائه دهید ;

 

 

1

 ترجمه ی گواهی پایان دوره ی دیپلم به همراه ریز نمرات آن

 

2

ترجمه ی گواهی پایان دوره ی پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات آن

 

3

کپی پاسپورت

 

4

گواهی زبان آلمانی حداقل در سطح b1

 

5

گواهی قبولی در کنکور سراسری

 

6

زندگی نامه و انگیزه نامه ی فردی

 

 

 

به طور کلی برای اینکه سفارت آلمان به شما ویزای تحصیلی ارائه دهد ، باید از یک کالج و یا دانشگاه در آلمان نامه ی پذیرش داشته باشید.بهتر است بدانید قبل از درخواست ویزای تحصیلی باید در آزمون ورودی شرکت کنید و نمره ی قبولی را کسب کنید.

اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاه ها از طریق سازمان Uni Assist صورت میگیرد ، این سازمان مدارک شما را دریافت می کند و بعد از بررسی های لازم درخواست شما را می پذیرد . نمره و سطح زبان آلمانی و انگلیسی ، نمره های دیپلم و یا دانشگاه از شرایط های مهم اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی آلمان می باشد .

 

برای اطلاعات بیشتر در زمینه پزشکی در آلمان می توانید به مقاله ای با نام تحصیل پزشکی در آلمان (همه چیز درباره پزشکی در آلمان) مراجعه کنید و از تمامی موارد در این زمینه اگاه شوید.

 

اطلاعات کالج های ورودی پزشکی در آلمان

 

آزمون ورودی پزشکی در آلمان
آزمون ورودی پزشکی در آلمان

 

اکثر کالج های آلمان دولتی هستند و معمولا در هر ترم بین 200 تا 500 یورو از دانشجویان هزینه دریافت می کنند.در هر استان آلمان یک یا چند کالج وجود دارد.

 

ممکن است کالج ها خود بخشی از دانشگاه ها باشند و یا زیر نظر دانشگاه های آن منطقه فعالیت کنند.این کالج ها به منظور آماده سازی دانشجویان به دانشگاه های پزشکی آلمان تاسیس شده اند .

در این کالج ها 5 رشته ی تحصیلی آموزش داده می شود و شما را آماده ی ورود به دانشگاه اصلی می کنند.رشته هایی چون تجربی ، فنی مهندسی ، انسانی ، اقتصاد و مدیریت و زبان .

 

معرفی دانشگاه های پزشکی آلمان

 

  • دانشگاه هیدلبرگ پزشکی آلمان

 

دانشگاه هیدلبرگ یک بخش عالی پزشکی با برگزاری 6 دهه سنت در آموزش و تحقیق دارد.این بخش قصد دارد بر چالش های پزشکی در منطقه و فراتر از آن غلبه کند.

دانشگاه هایدلبرگ هم یک بخش بسیار عالی پزشکی و دندانپزشکی با بیش از 6 دهه سابقه در آموزش و پژوهش این رشته را دارا می باشد. این بخش با هدف غلبه بر چالش های پزشکی قرن 21 در منطقه کار خود را ادامه می دهد.

همچنین با ایجاد شرکت Renome، این بخش به عنوان مجموعه ای از مبارزات برای ایجاد یک نهاد علمی مرکزی، با تاکید بر تحقیق و حمایت و ترویج برنامه های پژوهشی شده است. امروزه، این دانشگاه یک محیط زنده و تعاملی از موسسات تحقیقاتی شناخته شده بین المللی است، و دانشجویان از سراسر جهان را به سمت خود جذب می کند.

این مجموعه به منظور ایجاد چنین شهرتی، یک سری از تلاش ها برای ایجاد یک موسسه علمی مرکزی، با تاکید بر تحقیق و پشتیبانی و ترویج برنامه های پژوهشی صورت گرفته است.

  •  دانشگاه روستای آچن آلمان

 

دانشگاه روستای آچن در سال 1966 تاسیس شده است و شامل نه دانشکده مختلف می باشد که از جمله آنها بخش استثنایی پزشکی می باشد.

درمانگاه آچن شامل چندین کلینیک تخصصی، موسسات نظری و بالینی و سایر امکانات تحقیقاتی، سالنهای سخنرانی، مدارس پزشکی و سایر امکانات اجباری برای یک بیمارستان مناسب و معقول است. و حدود 2،700 دانشجوی آینده نگر دارد که در دانشکده پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

 

  • دانشگاه لووبک پزشکی آلمان

 

دانشکده پزشکی لوبک به منظور آماده سازی شهرتش در پرونده ی تحقیقاتی برای مبارزه با شیاطین پزشکی آماده می شود.و تمرکز بر روی 1) عفونت و التهاب، 2) مغز، رفتار و متابولیسم، 3) ژنتیک پزشکی و 4) فن آوری های پزشکی دارد، این موسسه آموزشی با استانداردهای برتری مطابق شده است.

این دانشگاه برای شهرت خود در پژوهش شناخته شده است، دانشکده پزشکی لوبک آماده رقابت های پزشکی قرن 21 است. این دانشگاه تمرکز سختی صرفا بر روی 1) عفونت و التهاب، 2) مغز، رفتار و متابولیسم، 3) ژنتیک پزشکی و 4) فن آوری های پزشکی دارد این موسسه با استانداردهای عالی آموزشی همراه است.

این دانشگاه دانش جویانی با خصوصیات زیر را وارد جامعه خود می کند:

  1. دانشجویانی همراه با دانش فنی مورد نیاز برای آینده
  2. قابلیت هایپ و مهارت عملی
  3. کار علمی
  4. مهارت های اجتماعی و اخلاقی

 

  • دانشگاه ویتن هردکه

 

این دانشگاه جزو قدیمی ترین دانشگاه های آلمان می باشد، این دانشگاه در سال 1983تاسیس شد. این دانشگاه معتبر در حدود 1200 دانشجوی مقطع کارشناسی برای تحصیل در رشته های پزشکی، پرستاری علوم، دندانپزشکی، اقتصاد، فلسفه و فرهنگ را سالانه پذیرش می کند.

پذیرش در این دانشگاه مبتنی بر پذیرفته شدن در مصاحبه می باشد. در این دانشگاه بورسیه های تحصیلی برای تحصیل رایگان پزشکی برای دانشجویان بین المللی برای کمک هزینه تحصیلی اعمال می شود.

دقت کنید قبل از اقدام به تحصیل باید اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تمکن یا ساپورت مالی سفارت را به دست آورید.و همچنین به علت اینکه یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت هزینه می باشد از قبل از هزینه زندگی دانشجویی در آلمان مطلع گردید و سپس اقدام به تحصیل پزشکی در این کشور نمایید.

 

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی  بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان مراجعه کنید.

 

رشته های تحصیلی که در کالج ها آموزش داده می شوند به رشته های تحصیلی مورد نظر در دانشگاه ها بستگی دارند. در دوران کالج اجازه کار نیمه وقت و یا دانشجویی را ندارید.پس بهتر است در آن زمان نسبت به هزینه های زندگی خود فکر کنید و شرایط را برای تحصیل خود مهیا کنید.

اما در دوره ی تحصیل در دانشگاه شما اجازه دارید یک کار دانشجویی و یا یک کار پاره وقت داشته باشید تا بتوانید برخی از هزینه های زندگی خود را تامین کنید.

اگر قصد ورود به کالج را دارید باید مدرک سطح b1 یا b2 زبان آلمانی را داشته باشید ؛ در صورتی که از تسلط کافی در زبان آلمانی برخوردا نباشید می توانید پیش از شروع کالج در دوره های زبان آلمانی در آلمان شرکت کنید تا بتوانید نمره ی لازم برای ورود به کالج را به دست آورید.

تمامی کالج ها در آلمان آزمون ورودی دارند و بر اساس نتیجه ی آزمون شما را ثبت نام می کنند . به دلیل اینکه ظرفیت کالج ها محدود می باشد و از سرتاسر دنیا برای پذیرش کالج ها درخواست داده می شود.نمی توان نمره ی خاصی برای قبولی در این کالج ها معین کرد.

 

زمان پذیرش پزشکی در آلمان

دانشگاه های آلمان دارای دو فصل برای پذیرش دانشجو می باشد.برای شروع ترم زمستانی تحصیل در آلمان ،باید درخواست خود را تا تاریخ 15 ژوئیه ارسال نمایید و در صورتی که بخواهید در ترم تابستانی تحصیلات خود را شروع کنید ، می توانند تا 15 ژانویه درخواست خود را ارسال کنید .

 

 

سوالهای متداول

 

🙋‍♀️1.در صورتی که در آزمون Medizinertest پذیرفته نشدیم,امکان تحصیل در رشته ی پزشکی را نداریم؟

  • شرط قبولی در آزمون Medizinertest برای تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان,برای همه ی دانشگاهها نیست.در نتیجه میتوانید شانس خود را در دانشگاههای دیگر امتحان کنید.

🙋‍♀️2.حقوق پزشکان آلمانی از کجا تامین میشود؟

  • تمام پزشکانی که در بیمارستانهای آلمان مشغول هستند دارای حقوق میباشند,که این حقوق ها بخشی از بودجه ی بیمارستان است.و همچنین بیمه های غیر انتفاعی بسیاری در این کشور فعالیت میکنند.

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
6 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
فریده
فریده
2021/02/10 15:57

سلام ازمون ورودی برای کسانی که می‌خواهند از این دانشگاه پذیرش مستقیم بگیرند برقراره؟من سه ترم دانشگاه پزشکی دولتی خوندم

ی.م
ی.م
2021/01/07 20:24

اگه تو ازمون قبول نشدیم
تو دانشگاه های دیگه ملاک چیه ؟

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  ی.م
2021/01/12 16:26

سلام و درود
کاملا بستگی به دانشگاه مقصد دارد – برای بررسی دقیقتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

سوگندشاملی
سوگندشاملی
2020/05/17 01:26

من دانشجوی پزشکی دولتی سال اولم،برای ورودبه رشته پزشکی درآلمان بایدمثل بقیه آزمون ورودی بدم یاراه دیگه ای هم هست؟

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  سوگندشاملی
2020/05/18 10:33

سلام و درود
در صورت داشتن مدرک آلمانی ب۲ و سن مناسب میتونید اقدام کنید

علیرضا
علیرضا
پاسخ دادن به  مدیر سایت
2021/01/12 14:56

اصلا سن در دانشگاههای المام مطرح نیست

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!