مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل پزشکی در سن پترزبورگ

تحصیل پزشکی در سن پترزبورگ

تحصیل پزشکی در سن پترزبورگ

فهرست مقاله
تحصیل پزشکی در سن پترزبورگ
تحصیل پزشکی در سن پترزبورگ

پاولوف دارای یک دانشگاه دولتی بوده که دارای تاییدیه از وزارت بهداشت روسیه است . از سال ۱۹۱۶ به بعد به دانشجویان مرد هم اجازه تحصیل در این دانشگاه داده شد . دانشگاه پاولف تنها دانشگاه پزشکی در شهر سن پترزبورگ است که کلینیک مخصوص به خود را دارد . رشته های تحصیلی پزشکی عمومی ، دندانپزشکی ، روان شناسی بالینی ، پرستاری ، پزشکی اطفال و پزشکی ورزشی در این دانشگاه ارائه می شود. 

تحصیل پزشکی در سن پترزبورگ
تحصیل پزشکی در سن پترزبورگ

امکانات دانشگاه پاولف

دانشگاه پزشکی پاولوف دارای کتابخانه های بزرگ ، خوابگاه های دانشجویی ، انستیتوهای پژوهشی و علمی واقع در بیمارستان ها و درمانگاه های شهر سن پترزبورگ و مجتمع تندرستی و آموزشی می باشد . این دانشگاه یک درمانگاه دارد که همه روزه بیماران زیادی را پذیرش می کند و دانشجویانی که دوره های کارآموزی خود را سپری می کنند در آن مشغول هستند . بسیاری از دانشمندان زن در عرصه پزشکی در این دانشگاه درس خوانده اند و سال ها به تدریس مشغول بودند .

تحقیقات علمی همواره جز اولین معیارهای تحصیلی این دانشگاه می باشد و پژوهش های زیادی در حوزه های مختلف پزشکی انجام می پذیرد . دانشگاه پاولوف با دانشگاه های مطرح دنیا ارتباط دارد و برنامه های آموزشی خود را طبق سیستم آموزشی روسیه و سیستم به روز دنیا پیش می برد . اولین دانشجویان خارجی در سال ۱۹۴۵ پذیرفته شدند .

 هزینه تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه پاولوف هزینه سالانه به دلار

 

دوره پادفک کالج زبان روسی | طول دوره (یک سال) $۲۵۰۰

دوره پزشکی عمومی به زبان انگلیسی | طول دوره (۶ سال) $۴۷۰۰

دوره دندان پزشکی به زبان انگلیسی | طول دوره ( ۵ سال ) ندارد

دوره پزشکی عمومی به زبان روسی | طول دوره ( ۶ سال ) $۴۵۰۰

دوره دندان پزشکی به زبان روسی | طول دوره ( ۵ سال ) $۴۷۰۰

دوره دکتری اطفال زبان روسی طول دوره( ۶ سال ) $۴۰۰۰

سایر هزینه ها

هزینه خوابگاه سالانه:حدود ١٠٠٠ دلار

هزینه بیمه سالانه: حدود٢٠٠ دلار

هزینه تحصیل دندان پزشکی در روسیه دانشگاه پاولوف حدوداً ۵۰۰۰ دلار به زبان روسی و به صورت سالانه می باشد. که ممکن است با توجه به رشته پزشکی تحصیلی کمی متغیر باشد.

 

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در دانشگاه پزشکی در سن پترزبورگ

بسیاری افراد جهت مهاجرت به سن پترزبورگ معمولا از طریق تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ میتوانید اقدام کنید.

 

شرایط ثبت نام در دانشگاه پزشکی پاولوف روسیه

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در دانشگاه پزشکی در سن پترزبورگ بسیاری افراد جهت مهاجرت به سن پترزبورگ معمولا از طریق تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ میتوانید اقدام کنید.

برای ثبت نام در این دانشگاه باید مدرک دیپلم داشته باشید که در یکی از رشته های تجربی یا ریاضی با حداقل معدل ۱۷ باشد . امکان تحصیل در شاخه های پزشکی به دو زبان انگلیسی و روسی امکان پذیر است و زبان تحصیل به انتخاب دانشجویان است .

داشتن مدرک زبان یکی از شروط اصلی پذیرش می باشد که در صورت نیاز باید دوره های یادگیری را قبل از ورود به دانشگاه در کالج موسوم به پاتفک گذرانده و سپس برای پذیرش دانشگاه پاولوف اقدام نمایید .

این دوره در حدود ۹ ماه است . این دوره یادگیری زبان برای هر دو زبان روسی و انگلیسی وجود دارد . دقت کنید که به دلیل محیط کاری شغل پزشکی و ارتباطی که میان بیمار و پزشک وجود دارد باید تا حدی به زبان روسی مسلط باشید تا بتوانید دوره های کار آموزی خود را در این کشور بگذرانید .

هزینه تحصیل دوره پاتفک در حدود ۲۵۰۰ هزار دلار برای یک سال و هزینه تحصیل پزشکی در روسیه دانشگاه پاولوف حدوداً ۵۰۰۰ دلار به زبان روسی و به صورت سالانه می باشد که ممکن است با توجه به رشته پزشکی تحصیلی کمی متغیر باشد .

 

هزینه یک دانشجو مقیم روسیه

هزینه زندگی در شهر سن پترزبورگ تفاوت چندانی با زندگی در مسکو ندارد و شخص دانشجو باید ۵۰۰ دلار در ماه برای زندگی در این شهر هزینه کند . اما در مجموع هزینه تحصیل در این دانشگاه به همراه هزینه زندگی پایین می باشد و از جمله دلایل جذب دانشجویان به این کشور می باشد .

 

دانشکده های دانشگاه پزشکی پاولوف

– دانشکده پزشکی
– دانشکده دندان پزشکی
-دانشکده پزشکی کودکان
– دانشکده ورزش پزشکی
-دانشکده روان شناسی بالینی
-دانشکده ورزش توانبخشی
– انستیتو پرستاری
– دانشکده تحصیلات تکمیلی

 

 زمان پذیرش دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ

روز اول برای درخواست پذیرش –  ۱ آوریل

آخرین روز برای درخواست پذیرش – ۲۳ جولای

این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایرانبرای سال های مختلف می باشد. و هرساله دانشجویان زیادی از ایران برای تحصیل در این دانشگاه اقدام می نمایند. با توجه به مطلب بالا شرایط خود را برای تحصیل در این کشور در نظر گرفته و بعد اقدام کنید.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما