فرانسه

تحصیل پزشکی در کشور فرانسه

تحصیل پزشکی در کشورفرانسه

تحصیل پزشکی در کشور فرانسه یکی از پر طرفدارترین رشته ها محسوب می شود. دانشجویان زیادی از سراسر دنیا علاقه مند به تحصیل در این رشته در کشور فرانسه هستند. تحصیل پزشکی در فرانسه مقتضیان زیادی دارد و رقابت در این رشته بسیار بالاست، همچنین کسی برنده این میدان خواهد شد که تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهد.

اما شاید سوال برای شما پیش بیاید که چرا رشته پزشکی در فرانسه تا این حد پر طرفدار است؟ چگونه می توان با این حجم از استقبالی که به این رشته وجود دارد حتما قبول شد و وارد دانشگاه های فرانسه شد.
در این مقاله ما پاسخ سوالات شما عزیزان را درباره تحصیل پزشکی در کشورفرانسه خواهیم داد پس اگر به این موضوع علاقمند هستید تا انتهای این مطلب همره تیم آوات باشید.

 

تحصیل پزشکی در فرانسه

تحصیل پزشکی در کشور فرانسه چه شرایطی دارد ؟

برای ورود به هر دانشگاه و یا هر کشور اولین مرحله این است که شما زبان آن کشور را به خوبی بدانید و یا به زبان انگلیسی مسلط باشید. برای ورود به رشته پزشکی در فرانسه نیز همین طور است شما باید مدرک زبان را حتما داشته باشید.

فرانسه کشوری است که بیش از 3000 هزار موسسه آموزش عالی و دانشگاه را دارا می باشد. این موسسات همانند کشورهای اروپایی دیگر به دو صورت دولتی و خصوصی اداره می شوند.
دولت فرانسه به آموزش و پرورش احترام وارزش زیادی قایل است و سالانه بیش از 20 % از بودجه دولتی خود را به آموزش و پرورش اختصاص می دهد.

بودجه مورد نظر به صورت عادلانه بین آموزش عالی و دانشگاه ها توزیع می گردد که سهم هر دانشجوی سالانه برابر است بین 6000 تا 7000 یورو که این بودجه با توجه به شرایط خاصی پرداخت می گردد. این نکات عمومی درباره تحصیل در فرانسه بود در ادامه شرایط و هزینه های رشته پزشکی در فرانسه را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

 

اما شرایط تحصیل پزشکی در کشور فرانسه چگونه است؟

 

تحصیل پزشکی در فرانسه

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در کشورفرانسه را دارند باید دارای دیپلم ۱۲ ساله باشند تا بتوانند برای تحصیل پزشکی در فرانسه اقدام نمایند.

همچنین دانشجویان باید به زبان فرانسه تسلط کافی را داشته باشند . بهتر است بدانید که هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه که یکی از مهمترین موارد برای تحصیل و مهاجرت به فرانسه می باشد با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است، که به آن پرداخته خواهد شد.

برای تحصیل پزشکی در کشور فرانسه دانشجویان باید یک دوره ۹ ساله را در این کشور بگذرانند تا بتوانند مدرک تحصیلی خود را به عنوان پزشک عمومی اخذ نمایند تا پس از اخذ مدرک تحصیلی خود امکان کار در این کشور را نیز داشته باشند.

در صورتی که قصد گذراندن دوره تخصص را داشته باشید باید ۱ تا ۲ سال دیگر در این دوره به تحصیل بپردازید تا بتوانید مدرک تخصص خود را نیز اخذ نمایید .

دو نوع دوره داریم:
• دوره PCEM
• دوره DCEM

دوره PCEM : این دوره یک دوره ۲ ساله می باشد و در پایان دوره، از دانشجویان آزمونی گرفته خواهد شد که در صورت قبولی می توانند وارد دوره دوم شوند. این دوره ۲ ساله شامل دانشجویان پزشکی ، داروسازی ، پرستاری خواهد شد. هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه و در این دوره معادل با همان هزینه تحصیل پزشکی خواهد بود.

دوره DCEM : این دوره یک دوره ۴ ساله می باشد که دانشجویان باید آزمون ها و کارهای عملی خود در بیمارستان را به خوبی پشت سر بگذارند تا بتوانند وارد دوره سوم و آخر تحصیل خود شوند.

دکترای در فرانسه

دوره دکترای عمومی چگونه است؟

این دوره شامل دوره های عمومی و تخصصی می شود که در این مرحله دوره رزیدنسی برای دکترای عمومی ۳ سال و برای متخصصین ۴ تا ۵ سال می باشد.

دوره DES چگونه است؟

این دوره برای دانشجویان پزشکی می باشد که یک دوره تخصصی و تکمیلی برای دانشجویان خواهد بود که با گذراندن این دوره می توانند دیپلم DES و تحصیلات تکمیلی خود را اخذ نمایند. طول دوره DES در فرانسه بین ۱۲ تا ۱۸ ماه خواهد بود که دانشجویان با گذراندن این دوره می توانند مدرک تحصیلی خود را اخذ نمایند.

در مورد این دوره باید گفت که دوره DES یک دوره کوتاه مدت می باشد که در نهایت منجر به اخذ مدرک دکترا یا همان پزشکی خواهد شد.

هزینه های رشته پزشکی درفرانسه به چه شکل است؟

هزینه پزشکی در فرانسه

بهتر است بدانید که هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است که البته به طور میانگین اعلام شد تا بتوانید اطلاعات درستی از هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه داشته باشید .

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه ، در دانشگاه های دولتی ، تقریبا ۴۵۰ یورو در سال میباشد . برای دوره های تخصصی خاص نیز باید هزینه های بالاتری را انتظار داشته باشید .

هزینه تحصیل در موسسات آموزش عالی فرانسه برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی ما بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو متغیر می باشد . هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه در دانشگاه های خصوصی نیز بسته به شهر و دانشگاه انتخابی می تواند بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال باشد .در مقاله ای با نام هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه توضیحاتی را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

 

موسسه آوات

گروه آوات از ابتدا تا انتها گرفتن ویزای دانشجویی در رشته پزشکی در فرانسه همراه شما خواهد بود. شما برای آنکه از شرایط این رشته و نحوه برگزاری آزمون مطلع شوید می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید و از آنها مشاوره دریافت کنید.

رشته پزشکی در فرانسه یکی از رشته های خوب و دارای آینده کاری بسیار روشنی است. پذیرفته شدن و مراحل ثبت آن نیز پیچیدگی های خاص خود را دارد که هر شخصی به تنهایی نمی تواند از پس آن برآید پیشنهاد ما این است که حتما در این راه از یک متخصص مجرب راهنمایی دریافت کنید.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *