مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

فهرست مقاله
هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه
هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه اولین چیزی که بعد از انتخاب رشته به ذهن افراد خطور میکند. افراد و دانشجویانی که قصد دارند در فرانسه به رشته پزشکی تحصیل کنند باید این نکته بدانند که هزینه ها با توجه به محل و نوع دانشگاه ها متفاوت است. ما در این مقاله تمام هزینه های که یک دانشجوی پزشکی در فرانسه باید متحمل شود را برای شما عزیزان بیان کرده ایم پس تا انتهای این مطلب با تیم آوات همراه باشید.

تحصیل پزشکی در فرانسه

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه چقدر است؟

هزینه اولیه دانشگاه های فرانسه حدودا سالی ۲۰۰۰ تا۳۰۰۰ یورو است. در بعضی موارد مبلغی را به عنوان کمک هزینه به دانشجویان پرداخت میکند.

در دانشگاه ها و موسسات خصوصی همانند ایران تمامی هزینه ها بر عهده ی خود دانشجو می باشد و از کمک های دولت فدرال خبری نیست.

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه ، در دانشگاه های دولتی ، تقریبا ۴۵۰ یورو در سال میباشد . برای دوره های تخصصی خاص نیز باید هزینه های بالاتری را نظر داشته باشید .

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه در موسسات آموزشی برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی ما بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو متغیر می باشد . هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه در دانشگاه های خصوصی نیز بسته به شهر و دانشگاه انتخابی می تواند بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال باشد .

 

بورسیه های تحصیلی در فرانسه

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

فرانسه به یکی از محبوب ترین مقصدهای تحصیلی دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. با این حال، هزینه‌ی تحصیل و زندگی در فرانسه همیشه مقرون به صرفه نیست. خوشبختانه، تعدادی بورس تحصیلی فرانسه به دانشجویان بین المللی ارائه می‌شود؛ در ادامه تعدادی از این بورسیه ها را توضیح خواهیم داد.

 

انواع بورسیه تحصیلی فرانسه

 

زندگی در شهرهای بزرگ به مراتب گرانتر از شهرهای کوچک است. پس شما به عنوان یک دانشجو با توجه به بودجه خودتان می توانید یکی از شهرها را انتخاب کنید. علاوه بر انتخاب شهر شما می توانید از دولت فرانسه نیز کمک دریافت کنید و از بورسیه های تحصیلی که برای دانشجویان قرار داده است استفاده کنید. ما در ادامه این بورسیه های تحصیلی را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد. می توانید به مقاله ای با نام روش اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه مراجعه کنید.

 

بورسیه تحصیلی ایفل

 

بورسیه ایفل یکی از بهترین بورسیه تحصیلی فرانسه می باشد، که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به جذب بهترین دانشجویان بین المللی می کند.
این بورسیه از طرف وزارت امور خارجه فرانسه برای توسعه علمی و تحقیقاتی فرانسه اعطاء می شود. کمک هزینه ایفل در مقطع کارشناسی ارشد 1.181 یورو و در مقطع دکترا 1.400 یورو است. هرچند این بورسیه شهریه را کم نمی کند اما هزینه هایی همچون سفر، بهداشت و درمان، هزینه اقامت، و فعالیت های فرهنگی را پوشش می دهد.

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه

بورسیه تحصیلی ایل دو فرانس

این بورسیه برای دانشجویان کارشناسی ارشد که می خواهند در پاریس و در محله ایل دو فرانس تحصیل کنند بسیار گزینه خوبی است.
می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی ایل دو فرانس درخواست دهید. برای این دانشجویان محل اقامتی در محوطه دانشگاه ها درنظر گرفته می شود و کمک هزینه ای در حدود 10.500 یورو به ایشان پرداخت می شود.

 

بورسیه تحصیلی MBA در HEC

 

ارزش این بورسیه چیزی حدود 6000 تا 24000 هزار یورو می باشد. به دانشجویان تعلق می گیرد که رزومه بسیار قوی را دارند.

 

بورسیه تحصیلی ENS لیون

پزشکی در فرانسه

ENS لیون و شرکا، برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد در برخی از رشته ها مانند رشته های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی، بورسیه اطلاق می کند. این بورس، برای یک سال با دستمزد ماهیانه 1000یورو در نظر گرفته شده است که در صورت شایسته بودن دانشجو می تواند تمدید هم بشود.

نیز دانشگاه لیون برای دانشجویان با سابقه علمی و رزومه قوی، که در پروژه های تحقیقاتی همکاری می کنند، هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه در این بورسیه معادل 400 تا 800 یورو در ماه در نظر گرفته است.

بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس

فرانسه

بورسیه اراسموس موندس، کنسرسیومی آموزشی پژوهشی است که به منظور توسعه کیفیت آموزش تکمیلی در اروپا، و نیز درک متقابل فرهنگی، میان چند دانشگاه و موسسه اروپایی و غیر اروپایی شکل گرفته و دانشجویان متقاضی را تحت پوشش قرار می دهد.

 

بورسیه تحصیلی اکول پلی تکنیک

بنیاد اکول پلی تکنیک، این بورسیه را برای دانشجویان شایسته درنظر گرفته است. درواقع این بورسیه، یک کمک مالی و وام دانشجویی با نرخ بهره صفر درصد است. این کمک بلاعوض نیست و بازپرداخت آن پس از فارغ التحصیلی آغاز می شود.

 

بورسیه تحصیلی اکول نرمال سوپریور ENS

نوع دیگری از بورسیه تحصیلی فرانسه، ENS است. سازماندهی انتخاب بین المللی، در هر سال تعدادی از دانشجویان بین المللی را انتخاب کرده و در دوره های 1 تا 3 ساله بورسیه می کند. این بورسیه در هر سال، به 30 دانشجو تعلق می گیرد، و بطور ماهانه دستمزدی حدود 1000یورو بعلاوه اقامت در محوطه دانشگاه را به دانشجویان برگزیده اعطاء می کند.

 

بورسیه تحصیلی موسسه گرنوبل فناوری

فرانسهموسسه گرنوبل یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی فرانسه را زیر نظر بنیاد فناوری اعطاء می کند. دانشجویان بین المللی که تمایل داشته باشند تا با اساتید بین المللی در گرنوبل INP همکاری کنند، بورسیه ای معادل 5.000یورو در ترم دریافت خواهند کرد.

 

بورسیه تحصیلی امیل بوتمی

 

دانشگاه علوم پزشکی، بورسیه تحصیلی امیل بوتمی را تعیین کرده اند که به وسیله آن، بهترین دانشجویان بین المللی را جذب می کنند. این بورسیه برای مقطع کارشناسی به مدت 3سال و به میزان 3.000 تا 12.300 یورو پرداخت می شود. برای مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2سال به میزان 5.000 تا 16.000 یورو خواهد بود.

 

بورسیه تحصیلی INSEAD MBA

یکی از انواع عالی بورسیه است که رقابت بالایی در به دست آوردن آن دیده می شود، و البته این بورس به تعداد محدود وجود دارد. اطلاق این بورسیه به دو شکل صورت می گیرد: به دانشجویانی با روزمه قوی و دانشجویانی بدون رزومه قوی. که ارزش بورس آن در این دو دسته بسیار متفاوت است، یعنی از 5.000 تا 25.000 یورو. مواردی همچون رزومه قوی، جنسیت، ملیت، تجربیات علمی و عملی پیشین، توانایی رهبری و انعطاف پذیری، در اطلاق بورسیه دخیل خواهند بود.

دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد: وزارت امور خارجه فرانسه فراخوان بورس ایفل ۲۰۱۹ در مقاطع تحصیلات تکمیلی را ارائه داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، وزارت امور خارجه فرانسه فراخوان بورس ایفل ۲۰۱۹ در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحت عنوان excellenceEiffel scholarship program of را در چهار دسته اصلی حقوق، اقتصاد و مدیریت، علوم سیاسی و مهندسی و علوم پایه منتشر کرده است.

علاقمندان جهت بهره مندی از این بورس باید حداکثر تا ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۱ دی ۱۳۹۷) درخواست خود را ثبت کنند یا برای اطلاعات بیشتر به مدیریت همکاری های علمی بین المللی (اعلانات بورس ها و فراخوان های بین المللی) دانشگاه مراجعه کنند.

 

می توانید با رزور کردن در سمینارهای تحصیل در فرانسه اطلاعات جامع و کاملی را دریافت نمایید . شرکت در سمینارها باعث می شود هم در هزینه هایتان صرفه جویی نمایید و هم اطلاعات و دوستان زیادی را پیدا کنید. 

 

دانشگاه های پزشکی فرانسه مورد تایید وزارت بهداشت

 

طبق اطلاع رسانی وزارت بهداشت دانشگاه های زیر از کشور فرانسه برای ورودی 2020-2019 مورد تایید واقع شده اند؛

• University Pierre et Marie Curie UPMC
• University Claude Bernard Lyon 1
• University Paris Descartes
• University of Strasbourg
• Aix-Marseille University
• University of Montpellier
• University Paris Didort-Paris 7
• University Paris-Sud
• University of Nantes
• University of Rennes1
• University of Lille 2 Droit et Sante
• University Nice Sophia Antipolis
• University Paris-Est Creteil Val de Marne
• University Paul Sabatier Toulouse
• Central Supelec University

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *