تحصیلی

طول دوره ی پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان مورد علاقه بسیاری از جوانان علاقمند به رشته پزشکی قرار دارد. به منظور تحصیل پزشکی در انگلستان شناخت از کشور انگلستان ضروری به نظر می رسد.پادشاهی متحد بریتانیا و ایرلند شمالی که عموماً با نام انگلستان یا بریتانیا شناخته می شود.

کشوری متشکل از چند جزیره محسوب می شود که در بخش شمالی سرزمین اروپا واقع شده است. پایتخت انگلستان لندن نام دارد.انگلستان شامل جزیره بریتانیای کبیر، شمال شرقی جزیره ایرلند و چند جزیره دیگر است. ایرلند شمالی تنها بخشی از انگلستان است که با کشوری غیر بریتانیایی در جزیره بریتانیا مرز مشترک خاکی دارد، جمهوری ایرلند.

جدای از این تقسیم بندی ها، انگلستان در جوار اقیانوس آرام و دریال شمال در شرق، کانال انگلیسی در جنوب و دریای سلتیک در جنوب غربی خود جای گرفته است و دوازدهمین کشور از لحاظ نوار ساحلی محسوب می شود.

انگلستان جمعیتی در حدود 66 میلین نفر دارد(سرشماری سال 2017). دین رسمی مردم انگلستان شاخه ای از مسیحیت به نام کلیسای انگلستان است.

تحصیل پزشکی در انگلستان و شرایط عمومی

برای تحصیل پزشکی در انگلستان می توانید از این کشور روادید دانشجویی دریافت کنید و پس از آن روند تحصیل شما در انگلستان آغاز شود،در ابتدا باید از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید.

در ادامه زبان تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان زبان انگلیسی است و بنابراین داشتن مهارت در این زبان به عنوان پیش شرط اقدام در مورد تحصیل در این کشور است.

و بهتر است بدانید مهارت زبانی شما، با توجه به نمره‌ای که در آزمون زبان آیلتس دریافت می‌کنید سنجیده می‌شود.همچنین برای این که بتوانید از دانشگاه ‌های انگلستان پذیرش دریافت بگیرید.

و اینکه داشتن انگیزه نامه یعنی خلاصه‌ای از علایق و اهداف و مسیری که پیش روی خود متصور می کنید،را به همراه یک توصیه نامه‌ از سوی یکی از اساتید دانشگاه،به همراه داشته باشید الزامی است.

مقاله پیشنهادی:تحصیل پزشکی در انگلستان

شرایط پذیرش دوره ی پزشکی در انگلستان


مقطع کارشناسی: اگر تصمیم به تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان را دارید،در ابتدا باید در یک مدرسه پزشکی ورود پیدا کنید که بطور معمول بخشی از یک دانشگاه می باشند ولی ارتباطات قوی ای با بیمارستان های محلی و نهاد های درمانی دارند.

برای تحصیل در رشته پزشکی کسب نمره AAA در مقطع A-Level که شامل دروس شیمی یا زیست شناسی می شود، مورد نیاز می باشد.
باید به عنوان یک دانشجوی بین المللی که علاقمند به تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی هستید،بیشتر دانشگاه ها نمره آیلتس 7 آکادمیک که هیچکدام از مهارت ها از 6.5 کمتر نباشد، از شما درخواست می کنند.

دوره پایه: پس از تحصیل به مدت 2 سال در دوره کارشناسی پزشکی، دانشجویان پزشکی به دوره پایه راه پیدا می کنید که طول این دوره نیز 2 سال می باشد. پس از پایان این دوره شما وارد دوره تمرینات تخصصی می شوید.

آموزش تخصصی: پس از گذراندن دوره تحصیلی 4 ساله، روند ورود به تخصصی که انتخاب می کنید بسیار رقابتی می باشد.به همین دلیل به منظور اطمینان از یک جایگاه در تخصص انتخابی خود باید تلاش و فعالیت زیادی را انجام دهید.تحصیل در این مقطع می تواند تا 7 سال به طول بیانجامد و در پایان این دوره گواهی (CCT (Certificate of Completion Training برای شما صادر می شود.

سایر گزینه ها: اگر مهارت های کافی علمی و زبانی انگلیسی مورد نیاز برای دوره کارشناسی پزشکی را نداشته باشید،دوره پایه بین المللی در پزشکی، بیو مدیکال و علوم بهداشتی در دانشگاه سنت جورج راه مناسبی را برای نحوه ورود شما به دوره های پزشکی باز می کند.

پس از گذراندن دوره تحصیل یکساله اگر حداقل نمره 75% را بدست آورید و مصاحبه موفقی داشته باشید، وارد دوره 6 ساله مدرک پزشکی بین المللی می شوید. همچنین اگر نمره 65% را بدست آورید، وارد دوره 3 ساله علوم بیو مدیکال می شوید.

طول دوره ی پزشکی در انگلستان

به طور کلی مدت زمان دوره پزشکی در انگلستان 6 سال و رشته دندانپزشکی 5 سال است.اگر می خواهید در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان تحصیل کنید باید علاوه بر گذراندن دروس های تئوری ،دوره های عملی را نیز در مراکز درمانی ، بیمارستانها و مراکز تحقیقاتی بگذرانید.

تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای انگلستان و اخذ مدرک آن نه تنها در خود کشور انگلستان بلکه در سایر کشورها آینده شغلی شما را تضمین می نماید.

اخذ مدرک پزشکی و دندانپزشکی از دانشگاههای انگلستان به منزله ورود شما به یک شبکه جهانی متشکل از متخصصان پزشک و دندانپزشک می باشد.

شرایط دانشکده های پزشکی انگلستان برای دارندگان دیپلم

دوره ی پزشکی در انگلستان

دوره ی پزشکی در انگلستان

اگر جزو این این دسته از داوطلبان هستید باید 12 سال سابقه تحصیلی داشته باشید و برای فراگیری دروس پیش نیاز رشته های علوم پزشکی و همچنین تقویت زبان انگلیسی، دوره ای را تحت عنوان A-level بگذرانید.

این دوره دو سال به طول می انجامد و مبنای پذیرش تمامی دانشکده های پزشکی در انگلستان می باشد. اخذ نمرات A در درس های شیمی، زیست و فیزیک یا ریاضی و همچنین نتایج آزمون های متعددی که طی این دوره از شما گرفته می شود معیار پذیرش شما در دوره های پزشکی است.

شرایط دانشکده های پزشکی برای دارندگان مدرک دبیرستان

اگر جزو این دسته از داوطلبان هستید می توانید وارد دوره ی A-level شوید زیرا این دوره معادل دو سال آخر دبیرستان می باشد.و اگر فاقد مدرک زبان هستید اما توانایی نسبی در زبان دارید می توانید وارد این دوره شوید و در دوره های زبان کالج یا دانشگاه شرکت نمایید.

البته اولویت در صدور ویزا با دارندگان مدرک آیلتس حداقل 4.5 می باشد. چنانچه کالج مورد نظر تشخیص دهد که شما از سطح علمی قابل قبولی برخوردار نیستید شما را ملزم به گذراندن دوره ی GCSE به مدت یکسال می نماید تا دروس پایه را بهتر یاد بگیرید.

مقاله پیشنهادی:کم هزینه ترین کشور ها برای تحصیل رایگان پزشکی را بشناسید

دوره ی A-level در انگلستان

دوره ی A-level دو سال به طول می انجامد و به نوعی می توان گفت این دوره معادل مقاطع پیش دانشگاهی و سوم دبیرستان در کشور خودمان است.در این دوره واحدهای درسی را انتخاب و پاس می کنید.

دانشگاه های بسیاری در انگلستان این دوره را ارائه می دهند. برای ورود به این دوره باید مدرک آیلتس 5.5 داشته باشید البته در مواردی می توانید پذیرش مشروط بگیرید تا دوره زبان را در فرا بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *