مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ازدواج با زنان روسی و دریافت اقامت

خلاصه مقاله : سنت و آداب و رسوم ازدواج، به خصوص در روسیه ریشه های تاریخی دارد. از زمان های قدیم، بسیاری از مردم به آداب و رسوم ازدواج افتخار می کردند.اما امروز بعضی ها از رسوم ازدواج بی اطلاع هستند و یا به آنها ارزش نمیدهند.طبق آداب و رسوم ازدواج در روسیه ازدواج برای عروس و داماد در این کشور از جایگاه خاصی برخورداری است در این مقاله شما را با شرایط ازدواج و اقامت از طریق ازدواج آشنا می کنیم با ما همراه باشید.
ازدواج در روسیه

ازدواج با زنان روسی و دریافت اقامت

فهرست مقاله
ازدواج در روسیه
ازدواج در روسیه

سنت و آداب و رسوم ازدواج، به خصوص در روسیه ریشه های تاریخی دارد. از زمان های قدیم، بسیاری از مردم به آداب و رسوم ازدواج افتخار می کردند.اما امروز بعضی ها از رسوم ازدواج بی اطلاع هستند و یا به آنها ارزش نمیدهند.طبق آداب و رسوم ازدواج در روسیه ازدواج برای عروس و داماد در این کشور از جایگاه خاصی برخورداری است در این مقاله شما را با شرایط ازدواج و اقامت از طریق ازدواج آشنا می کنیم با ما همراه باشید.

قبل از ازدواج چه کارهایی باید انجام دهید؟

یکی از نکاتی که در دریافت اقامت ازدواج روسیه مهم است،شخصی که قصد ازدواج با یک شهروند روسی را دارد باید در ابتدا تجرد خود را ثابت کند.

فرد متقاضی می تواند با دریافت یک ویزای روسیه مانند ویزای توریسیتی به خاک این کشور وارد شود و مراحل قانونی برای ازدواج و دریافت اقامت این کشور را انجام دهد.

این سوال ممکن است در ذهن شما پیش آید که آیا فرد برای ازدواج باید حتما مجرد باشد؟ یعنی این که قبلا ازدواج نکرده باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگویم صرفا مجرد بودن به معنای ازدواج کردن نیست.

در صورتی که فردی،همسر خود را از دست داده است می تواند با گواهی فوت همسر تجرد خود را ثابت کند.یا اگر از همسر خود طلاق گرفته است با ارائه گواهی طلاق ثابت می کند که هیچ تعهدی نسبت به رابطه قبلی خود ندارد.

پس از ورود به کشور روسیه باید ویزای خود را به مقامات دولتی تحویل دهید. مدارک و اسناد در دفتر اسناد رسمی کشور روسیه ثبت و ترجمه می شود. انجام تمامی امور باید توسط یک وکیل، صورت گیرد.

مقاله پیشنهادی:دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج

شرایط اقامت و ازدواج در روسیه:

ازدواج در روسیه

اگر بدنبال اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج هستید به نکات زیر توجه کنید:

ازدواج باید قطعی و واقعی باشد یعنی بجز ثبت آن توسط مراجع قانونی، هر مدرکی جهت اثبات واقعی بودن ازدواج باید ارائه شود.

شخصی که با او قصد ازدواج را دارید نباید در کشور روسیه پناهنده باشد و باید شهروند روسیه بوده و پاسپورت روسیه را دارا باشد.در قوانین چگونگی اخذ اقامت در روسیه از طریق ازدواج باید بدانید که این امر 3 تا 5 سال زمان می برد و شخص نباید در طول این مدت در روسیه حضور داشته باشد.

اگر می خواهید اقامت در روسیه از طریق ازدواج را بدست آورید باید از کنسول گریی کشور خود در روسیه برگه مبنی بر مجرد بودن خود را دریافت نمایید.اگر با یک شهروند روسی ازدواج می کنید باید ازدواج به صورت کاملا رسمی باشد و همچنین به ثبت برسد تا بتوانید اقامت دائم روسیه را دریافت نمایید.

مدارک لازم برای دریافت تابعیت روسیه

بعد از گذشت 5 سال از اقامت فرد در کشور روسیه، اقامتی که از راه ازدواج کسب شده است فرد می­تواند برای اخذ تابعیت کشور روسیه اقدام نماید اما برای این امر ارائه مدارک زیر توسط متقاضی لازم است.

  • با آزمایشهای پزشکی که طی چند دوره انجام داده است بتواند سلامتی خود را اثبات نماید.
  • از تمکن مالی مناسبی برخوردار بوده و بتواند از طریق ارائه مدارک مربوطه این امر را اثبات نماید.
  • از 360 روز هر سال، حداقل 180 روز آن را در کشور روسیه بوده باشد.
  • در آزمون های زبان روسی شرکت نماید.
  • با ارائه گواهی عدم سوء پیشینه بی خطر بودن خود را برای کشور روسیه اثبات نماید.

دو واژه تابعیت و اقامت را هرگز نباید به جای یکدیگر به کار برد. چرا که هر دو دارای مفهومی جداگانه و متفاوت از یکدیگر هستند. دریافت تابعیت کشور روسیه از طریق ازدواج از حساسیت بیشتری نسبت به اخذ اقامت در این کشور برخوردار است. به همین دلیل است که در ابتدا به متقاضیان اقامت موقت و سپس اقامت دائم و در صورت داشتن صلاحیت های لازم تابعیت این کشور اعطا می­شود.

تابعیت به راحتی قابل ترک و یا تبدیل نیست هر چند که تبدیل و یا ترک آن ممنوع نمی­باشد. مدتی پیش پارلمان روسیه درصدد تصویب قانونی بود که طبق آن به زن و شوهر خارجی تابعیت این کشور را اعطا نماید اما این قانون تصویب نشد و به نتیجه نرسید.  در حال حاضر اجازه اقامت در روسیه از طریق ازدواج برای متقاضیان خارجی تنها از طریق ازدواج با یک فرد روسی صورت می­پذیرد.

اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج:

 

یکی از اصلی ترین موارد حائز اهمیت در باب اقامت روسیه از طریق ازدواج،مجوز ورود شریک زندگی شما به این کشور است.شریک زندگی شما باید نسبت به مجوز اخذ اقامت قانونی اقدام نماید.اثباتی مدارکی دال بر تجرد فرد متقاضی از سایر موارد حائز اهمیت در همین باب نیز مهم  است.

ازدواج مجدد در روسیه ممنوع است و هر شخص برای ازدواج باید با ارائه گواهی دال بر طلاق یا فوت همسر (در صورت تعهد) این مورد را به اثبات برساند.در مرجله بعد تمامی مدارک باید به تایید رسمی برسد که ناگفته نماند که شهروندان اتحادیه اروپا نیز از این کار معاف می باشند.

پس از ورود به روسیه برای تحویل ویزا به مقامات دولتی مراجعه نمایید که در صورت سکونت در هتل، این امر توسط مسئولین هتل صورت می گیرد.تمامی مدارک ازدواج شما باید در دفاتر اسناد رسمی کشور روسیه مورد تائید قرار گیرد که نظارت وکیل بر پرونده از ضروریات این پروسه میباشد.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

مقالات پیشنهادی ویژه شما