مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

زندگی در انگلستان چه مشکلاتی را برای ایرانیان دارد؟

خلاصه مقاله : یکی از مشکلات عمده برای دانشجویان در کشور انگلستان، بالا بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است. هزینه ی تحصیل در کالج ها و دانشگاههای کشور انگلستان حدود 15 هزار تا 20 هزار پوند است که این هزینه برای دانشجویان ایرانی که در انگلستان مشغول به تحصیل و زندگی هستند حدود 150 تا 200 میلیون تومان می باشد که البته این هزینه با توجه به شهر متغیر است و شهر لندن دارای بالاترین قیمت ها برای تحصیل و زندگی است.
مشکلات زندگی در انگلستان

زندگی در انگلستان چه مشکلاتی را برای ایرانیان دارد؟

فهرست مقاله
مشکلات زندگی در انگلستان
مشکلات زندگی در انگلستان

مشکلات زندگی در انگلستان

با وجود اینکه انگلستان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است، ولی مشکلات زندگی در انگلستان به قدری زیاد است که قبل از مهاجرت حتماً باید در مورد آنها بدانیم.کشور انگلستان کشوری توسعه یافته و دموکراتیک در اروپا می باشد که با اقتصادی پویا و داشتن جاذبه های فراوان مورد علاقه ی بسیاری از مهاجران است. از جمله ویژگی هایی که افراد بسیاری را به این کشور جذب نموده می توان به تاریخ و تمدن غنی شهر لندن، امکانات بسیار زیاد و شیوه های گوناگون زندگی و همچنین تنوع فرهنگی در این کشور اشاره کرد. ولی با این وجود، مشکلات بسیاری هم در این کشور وجود دارد که ساکنان این کشور را با خود درگیر کرده است. در این مقاله به برخی از این مشکلات اشاره خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید .

مشکلات زندگی در انگلستان برای دانشجویان

یکی از مشکلات عمده برای دانشجویان در کشور انگلستان، بالا بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است. هزینه ی تحصیل در کالج ها و دانشگاههای کشور انگلستان حدود 15 هزار تا 20 هزار پوند است که این هزینه برای دانشجویان ایرانی که در انگلستان مشغول به تحصیل و زندگی هستند حدود 150 تا 200 میلیون تومان می باشد که البته این هزینه با توجه به شهر متغیر است و شهر لندن دارای بالاترین قیمت ها برای تحصیل و زندگی است.

یکی دیگر از مشکلات زندگی در انگلستان برای دانشجویان بین المللی قیمت بالای مواد غذایی در این کشور است. برای مثال خوردن یک فنجان چای معمولی 2.3 پوند و قیمت ارزان ترین غذا در کشور انگلستان حدود 3 پوند می باشد. به طور میانگین هزینه ی ماهانه ی غذا در این کشور بین 150 تا 270 پوند است که با توجه به نرخ پوند، این هزینه بسیار زیاد است.

با این وجود به دانشجویانی که پشتوانه ی مالی ندارند به هیچ عنوان توصیه نمی شود که به کشور انگلستان مهاجرت نمایند. هزینه ی خوراک و همچنین پوشاک در این کشور بسیار بالاست و دانشجویان باید در صورت اخذ اقامت در این کشور، تواناییشان را در تأمین این هزینه ها مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

از دیگر مشکلات زندگی در انگلستان برای دانشجویان، یافتن شغل در این کشور است. دانشجویان پس از اینکه دوره ی تحصیلی شان به پایان رسید به راحتی نمی توانند شغلی را در این کشور برای خود بیابند. کشور انگلستان مانند سایر کشورهای اروپایی به دانشجویان این فرصت را نمی دهد که به راحتی ویزای تحصیل خود را به ویزای کار تبدیل نمایند.

اخذ اقامت دائم در انگلستان هم یکی دیگر از مشکلات زندگی در انگلستان است.

برای اخذ اقامت دائم در انگلستان با استفاده از ویزای کار انگلستان ، شخص باید حداقل 10 سال در این کشور تحصیل کرده باشد.

هزینه های بالای تهیه ی مسکن و اجاره ی مسکن از دیگر مشکلات زندگی در انگلستان می باشد. در این کشور مشکل زمین نسبت به کمبود مسکن بسیار عمیق تر است. مشکلات زمین یکی از بزرگترین مشکلات اقتصادی کشور انگلستان است که شکست کشور انگلستان برای حسابداری صحیح و مدیریت زمین در اقتصاد مدرن موجب بی ثباتی مالی، افزایش بدهی ها، افزایش نابرابری ها و پازل تولید بهره وری راکد شده است.

هزینه ی خرید ملک در کشور انگلستان در 10 سال گذشته به پایین ترین سطح مقرون به صرفگی خود رسیده است. به دلیل رشد سریع قیمت در پایتخت، قیمت زمین و خانه نسبت به متوسط درآمد شهروندان لندن بسیار بالاست. به دلیل افزایش سالانه ی قیمت زمین و مسکن در انگلستان، اخذ اقامت از طریق خرید ملک بسیار سخت تر از راههای دیگر است.

علاوه بر مشکلات کمبود زمین برای احداث مسکن، هزینه های مالیات و اجاره ی مسکن و انرژی هم بسیار بالاست و هر فرد باید ماهیانه هزینه ای بالغ بر 60 الی 100 پوند برای اجاره ی خانه و هزینه ای بالغ بر 50 الی 80 پوند برای انرژی صرف کند.

 

مهاجرت به انگلیس
مهاجرت به انگلیس

مشکلات فرهنگی در انگلستان

بسیاری کشور انگلستان را مهد تئاتر موسیقی و معماری اروپای نوین می دانند ولی با وجود این ویژگی ها، این کشور دارای مشکلات و معضلات فرهنگی بسیاری است.

از مهم ترین مشکلات زندگی در انگلستان می توان به مصرف گرایی و تجمل گرایی در این کشور اشاره کرد. از دیگر مشکلات زندگی در انگلستان که معضل بسیاری از کشورهای اروپایی نیز هست، نژاد پرستی در این کشور است. همچنین می توان به افزایش روزافزون نابرابری و اختلافات طبقاتی به عنوان دیگر مشکلات زندگی در انگلستان اشاره کرد.

خرید و فروش مواد مخدر و الکل یکی دیگر از مشکلات زندگی در انگلستان است که حتی کودکان این کشور را هم درگیر خود نموده است.

از جمله مناطقی که درگیر اعتیاد و مصرف مواد مخدر شده اند می توان به مناطق زیر اشاره کرد:

میدلزبورو ، هارتل پول ، لیورپول ، بلکپول ، کامدن و هیستینگز

مشکلات مربوط به جغرافیای انگلستان

با اینکه انگلستان کشور خیلی پهناوری نیست ولی دارای جمعیتی بالغ بر 54 میلیون نفر می باشد. آب و هوای انگلستان نسبتاً معتدل است و رطوبت هوا در این کشور بالاست پس این مورد هم می تواند یکی دیگر از مشکلات زندگی در انگلستان برای برخی از افراد باشد ولی به دلیل بارش زیاد باران در این کشور این کشور می تواند برای بسیاری یک کشور رؤیایی باشد.

در آخر به بررسی مزایا و معایب مهاجرت در کشور انگلستان خواهیم پرداخت و تاثیرات مثبت و منفی آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

تأثیرات مثبت مهاجرت به انگلستان

  • در کل مهاجرت باعث افزایش خلاقیت و نوآوری در جامعه خواهد شد.
  • مهاجرت به رشد اقتصادی جامعه کمک می کند.
  • مهاجرت سبب استفاده ی تمامی فرصت های شغلی شده و در این صورت هیچ استعدادی در جامعه بلا استفاده نخواهد ماند.
  • مهاجرت سبب افزایش و رشد جمعیت جوان جامعه می شود و خدمت رسانی به قشر سالخورده با کیفیت بهتری انجام می گیرد.

تأثیرات منفی مهاجرت

  • بالا رفتن نرخ جرم و جنایت به دلیل افزایش جمعیت مهاجری
  • آشکار شدن مشکلات جمعیتی و در اقلیت قرار گرفتن بومیان انگلیسی در برخی مناطق
  • ایجاد مشکلاتی در زمینه ی اشتغال و کارآفرینی

با آشنا شدن با برخی از مشکلات زندگی در انگلستان متوجه شدیم که این کشور علیرغم داشتن ویژگی های ممتاز و جذابیت های فراوان، مشکلات بسیاری هم برای مهاجران دارد که افراد باید قبل از مهاجرت در مورد آنها اطلاع کسب کنند.

سفارت انگلستان

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات