مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

با شرایط کار و زندگی در مکزیک آشنا شوید

با شرایط کار و زندگی در مکزیک آشنا شوید

فهرست مقاله

زندگی در کشور مکزیک که یک سرزمین بسیار زیبا با تنوع زیاد است و شور و شوق در آن جریان دارد بسیار محبوب مهاجرین برای ورود به این کشور می باشد.مردم کشور مکزیک بسیار مهربان و مهمان‌نواز هستند. زبان رسمی در مکزیک اسپانیایی است. واحد پول این کشور پزو است. آب و هوای مکزیک بسیار متنوع است به طوری که در بخش ارتفاعات داخلی هوا خشک است و در رشته‌کوه‌ها و فلات جنوبی هوا مرطوب تر است.

فرآورده‌های غذایی بخش مهمی از اقتصاد کشور مکزیک را تشکیل می‌دهد و بیشترین صادرات نیز در همین راستا صورت می‌گیرد. روز به روز به رشد نیروی کار ماهر در مکزیک افزایش می یابد و این موضوع سبب توسعه و پیشرفت زیادی در بخش اقتصادی این کشور است.

حداقل دستمزد در کشور مکزیک برای هر روز 102.68 پزوی مکزیک ارزیابی شده است. جمعیت در کشور مکزیک بر اساس رویکردهای دقیق و اصولی به میزان بیش از 132 میلیون نفر ارزیابی شده است.در ادامه با شرایط زندگی و کار در این کشور آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

میزان دستمزد در کشور مکزیک

 

حداقل دستمزد در کشور مکزیک حدود 377.49 پزوی مکزیک اعلام شده است.و حداقل دستمزد در کشور مکزیک برای هر روز 102.68 پزوی مکزیک ارزیابی شده است.همچنین دستمزد مشاغل با مهارت پایین در کشور مکزیک به میزان 5390.00 پزوی در ماه است و دستمزد مشاغل با مهارت بالا در کشور مکزیک به میزان 17200.00 پزوی در ماه است.

نرخ اشتغال در کشور مکزیک به میزان 97.23 درصد است. وضعیت حقوق و مزایای کشور مکزیک به طور کلی دارای شرایط مخصوصی است.نرخ بیکاری در کشور مکزیک در ابتدا 3.50 درصد اعلام شده بود اما امروزه این نرخ به 6.42 درصد رسیده است که رقم متوسطی است.

هزینه زندگی برای خانواده در کشور مکزیک برای هر ماه به میزان 7900.00 پزوی کشور مکزیک است و در صورتی که بخواهید به تنهایی در کشور مکزیک زندگی کنید هزینه زندگی شما در حدود 4320.00 پزوی کشور مکزیک برای هر ماه است.

 

انواع ویزای کار در کشور مکزیک

 

زندگی در مکزیک
زندگی در مکزیک

در ابن کشور دو نوع ویزای کاری وجود دارد که به شرح زیر است:

1.ویزای fm-2 : این ویزا برای متقاضیان خارجی که سابقه بیشتر از 5 سال کار به صورت قانونی در این کشور را داشته باشند تعلق می گیرد.

ویزای fm-3 : این نوع ویزای برای متقاضیان خارجی شاغل در این کشور که همراه با افراد خانواده خود به این کشور رفت و آمد دارند تعلق می گیرد.

 

حداقل درآمد در مکزیک

وضعیت درآمدزایی در کشور مکزیک در بیشتر مشاغل خوب است . یکی از شغل‌های بسیار پر درآمد در کشور مکزیک بخش بهداشت و درمان است که درآمد بالایی دارد.بخش فناوری اطلاعات در کشور مکزیک نیز درآمد بالایی دارد. فناوری اطلاعات و همینطور تحلیل داده های آمار نیز دو شغل بسیار عالی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر در این کشور هستند.

مشاوران شرکتی در کشور مکزیک نیز به طور کلی دارای کسب و کارهای مشخصی هستند. قراردادها و توافقنامه‌های تجاری در کشور مکزیک نیز بسیار ارزشمند است. مشاور شرکت در کشور مکزیک در سال 115.580 دلار حقوق دریافت می‌کند.

مدیران توسعه نرم افزار در کشور مکزیک دارای نیز شرایط ویژه‌ای دارند و از درآمد بالایی در این کشور برخوردارند. درآمد سالیانه در این شغل در کشور مکزیک به میزان 108.879 دلار ارزیابی شده است.

یکی دیگر از شغل های پردرآمد در کشور مکزیک مهندسی نرم افزار است که  از درآمد بالایی در این کشور برخوردار است درآمد این شغل به طور سالیانه در کشور مکزیک  107.479 دلار ارزیابی شده است.

معماران نرم افزار به طور کلی تحلیل‌های معماری هستند که در زمینه طراحی با سهامداران ارزیابی می‌شود این معماران نیز از درآمد خوبی در کشور مکزیک برخوردارند. درآمد سالیانه معماران نرم افزار در کشور مکزیک 105.329 دلار است. در صورتی که در بخش بلاک چین فعالیت داشته باشند درآمد 87.05 دلار در ساعت خواهند داشت.و در صورتی که در حوزه های رباتیک در کشور مکزیک فعالیت داشته باشند نیز درآمدی بالغ بر 77.46 دلار در ساعت خواهند داشت.

 

شرایط بیمه برای زندگی در مکزیک

به طور کلی بیمه تأمین اجتماعی در کشور مکزیک سبب شده است که افراد بتوانند بخشی از حقوق خود را به عنوان هزینه‌های مشخص در بیمه وارد نمایند.بیمه تأمین اجتماعی در مکزیک دارای لازمه‌های حوادث و همینطور بیماری‌های صعب‌العلاج است که روند پیگیری و درمان آن زمانبر و گران است.

بیمه‌های خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری در مکزیک نیز  از سوی وزیر تعاون این کشور مورد تأیید قرار گرفته است. البته که وضعیت درمانی در مکزیک بر اساس تورم اقتصادی مشخص شده است.

 

بهداشت و درمان عمومی در مکزیک

بهداشت و درمان عمومی در مکزیک توسط دولت مکزیک به صورت رایگان ارائه می شود . افرادی که برای شرکت های مکزیکی کار می کنند واجد شرایط دریافت بیمه هستند. بخشی از حقوق و دستمزد کارمندان در مکزیک به طور خودکار برای پوشش هزینه بیمه کسر می شود.

 

بهداشت و درمان خصوصی در مکزیک

گرچه بهداشت و درمان عمومی در کشور مکزیک دارای استاندارد های بالا و مقرون به صرفه است.برخی از بیمارستان های خصوصی در مکزیک بیمه بهداشتی بین المللی را قبول نمی کنند و بیمار باید پس از خروج از بیمارستان هزینه درمان خود را پرداخت کند. با این حال، بیمارستان ها معمولابرای مهاجرینی که قادر به پرداخت هزینه های خود نیستند ، شرایط بازپرداخت راحت تری را فراهم میکنند.

بهداشت و بیمه درمانی در مکزیک

مهاجرانی که انتخاب می کنند تحت پوشش بیمه خصوصی در مکزیک قرار گیرند، باید اطمینان حاصل کنند که بیمارستان مکزیکی ارائه خدمات بیمه خارجی را پذیرفته اند و بیمارستان می تواند مستندات بازپرداخت را به شرکت های بیمه ارائه دهد.

 

بهداشت و درمان داروخانه ها در مکزیک

قیمت دارو در این کشور بسیار مناسب است بسیاری از آمریکایی ها به کشور مکزیک سفر می کنند تا داروهای تجویزی را با تخفیف خریداری کنند.

 

خدمات بانکی در مکزیک

بانک بانامکس یکی از بانک‌های بسیار خوب و معتبر در مکزیک است. این بانک به مدیر عاملی ارنستو تورس فعالیت می‌کند و در حدود 41390 نفر پرسنل دارد. در حدود 1500 شعبه در این بانک وجود دارد. بانامکس مختصر شده بانکو ناسیونال دی مکزیکو است و یک شرکت خدمات مالی و بانکداری محسوب می‌شود و امروزه با نام تجاری سیتی بنامکس شناخته شده است. این بانک به طور کلی با ادغام دو بانک دیگر ارزیابی شده است و هزینه‌های آن نیز به شکل دقیقی پیش می‌رود شعبه مرکزی این بانک در شهر مکزیکوسیتی قرار دارد.

بانک باجیو یکی دیگر از بانک‌های بسیار خوب و معتبر در مکزیک است که در سال 1994 در مکزیک تأسیس شده است و در حدود 4000 نفر پرسنل دارد، تعداد شعبه این بانک 295 نفر است و به طور کلی در شهر لئون قرار دارد. این بانک بسیار بزرگ بوده و هشتمین بانک مکزیک در حوزه سپرده‌های مشتری محسوب می‌شود این بانک در ارائه وام بسیار عالی عمل کرده است. افزایش درآمد این بانک به طور کلی بر اساس سهامش ارزیابی می‌شود.

بانک ومر نیز یکی از بانک‌های بسیار خوب و معتبر در مکزیک است که توسط مدیر عامل کارلوس تورس ویلا تأسیس شده است ، تعداد پرسنل آن نیز 37000 نفر هستند و تعداد شعبات آن 1704 نفر است. این بانک به عنوان بزرگترین موسسه مالی در مکزیک محسوب می‌شود. در سال 1932 تأسیس شده است به طور کلی شعبه‌های مرکزی این بانک نیز شرایط مخصوص به خود را دارند.

بانک کومپارتاموس یکی دیگر از بانک‌های بسیار خوب و معتبر در مکزیک است که به مدیریت فرنادو آلوارز توکا تأسیس شده است و تعداد شعبه آن نیز 536 اعلام شده است. این بانک بزرگترین بانک در آمریکای لاین است و در زمینه‌های اعتباری و بیمه فعالیت می‌کند. این بانک یک شرکت غیر دولتی محسوب می‌شود و ارائه سهام اولیه آن به طور کلی ارزیابی شده است.

 

هزینه زندگی در مکزیک

 

زندگی در مکزیک
زندگی در مکزیک

هزینه مواد غذایی برای زندگی در کشور مکزیک به شرح زیر است:

شیر یک لیتری

17.90پزوی

پیاز

20.82 پزوی

موز

1٧.30پزوی

تخم مرغ١٢عدد

٢6.88 پزوی

برنج

19.02پزوی

پنیر

96.6٣پزوی

گوشت مرغ

٨8.76پزوی

گوشت گاو

131.77پزوی

آب (١.۵لیتر)

١۴.55پزوی

سیب زمینی

21.49پزوی

سیب

38.60پزوی

پرتقال

15.95پزوی

بلیط اتوبوس

9.٠٠پزوی

تاکسی

٣٠.٠٠پزوی

اینترنت ماهیانه

۴9۵.4٠پزوی

شارژ ماهیانه

669.45پزوی

یک پرس غذا

١٠٠.٠٠پزوی

مک دونالد

90.٠٠پزوی

کوک/پپسی

١٣.97پزوی

کاپوچینو

٣9.75پزوی

یک قرص نان

٢8.69پزوی

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما