شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

با توجه به بالا بودن کیفیت زندگی و سطح رفاه اجتماعی، هزینه های زندگی در استرالیا نسبت به بسیاری از کشورها از جمله کشورهای آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی بالاتر است. به همین دلیل کشور استرالیا از دید افراد خارجی کشوری گران قیمت جهت مهاجرت و زندگی به حساب می آید.برای مهاجرت به استرالیا راه هایی از قبیل کار در استرالیا تحصیل در استرالیا و سرمایه گذاری در استرالیا وجود دارد.

البته این موضوع بیشتر در مورد آن دسته از افرادی صدق می کند که به قصد ادامه تحصیل در مراکز آموزشی به زندگی در استرالیا مبادرت می ورزند. زیرا این افراد علی الخصوص در شروع دوره تحصیلی خود اشتغال به کار نداشته و نمی توانند جهت تامین هزینه های شخصی درآمدی کسب کنند.

اما در نقطه مقابل افرادی که در استرالیا شاغل هستند  نسبت به سایر کشورها حقوق و دستمزد بیشتری به ازای کار خود دریافت می کنند و از این بابت می توانند هزینه های بالای زندگی در استرالیا را تامین نمایند.

هزینه های زندگی در ایالت های مختلف کشور استرالیا

هزینه های زندگی در ایالت های مختلف کشور استرالیا با هم متفاوت است و این هزینه ها حتی در بخش های مختلف یک ایالت نیز با هم فرق می کند. به عبارت دیگر، هزینه های زندگی در استرالیا به این مساله بستگی دارد که شما قصد دارید در کدام منطقه زندگی کنید و سبک زندگی شما به چه شکلی خواهد بود.

به طور مثال، سیدنی گران ترین و آدلاید ارزان ترین شهر جهت سکونت و زندگی در کشور استرالیا هستند. در استرالیا هزینه تامین احتیاجات ضروری زندگی مانند خوراک و پوشاک نسبت به سایر موارد پایین تر است اما تولیدات صنعتی از آنجایی که اکثرا وارداتی هستند گران بوده و از همین رو تهیه آنها دشوارتر است.

هزینه مسکن در استرالیا

بهترین و ارزان ترین روش سکونت در کشور استرالیا از طریق اجاره کردن خانه در این کشور است. افرادی که تمایل دارند برای زندگی در استرالیا به این کشور مهاجرت کنند باید حداقل ۳۰ درصد از درآمد ماهیانه خود را جهت تامین هزینه اجاره بهای خانه کنار بگذارند.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل دکتری در استرالیا

اجاره مسکن در استرالیا به صورت مشارکتی قابل انجام است. به این شکل که فرد متقاضی می تواند خانه ای را به طور شریکی با یک یا چند نفر اجاره کند و از این بابت هزینه کمتری را جهت اجاره بها متقبل شود. این روش کمک خوبی به منظور صرفه جویی در هزینه های زندگی در استرالیا خواهد بود.

در کشور استرالیا اجاره بهای مسکن به صورت هفتگی پرداخت می شود. میزان اجاره بهای خانه ها به این بستگی دارد که خانه مورد نظر به لحاظ موقعیت  مکانی در کدام قسمت از شهر قرار گرفته باشد و نوع واحد و تعداد اتاق های آن چگونه باشد.

در استرالیا خانه ها به طور کلی یا بدون اتاق خواب هستند و یا یک یا چند اتاق خواب دارند. طبیعتا خانه های بدون اتاق خواب اجاره بهای کمتری خواهند داشت. اجاره بهای خانه در استرالیا به طور متوسط مبلغی در حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار در هفته است.

هزینه غذا در استرالیا

به طور میانگین می توان گفت هزینه غذا در استرالیا در طول یک هفته برای زوجی که با هم زندگی می کنند بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار است. بیشتر افرادی که در کشور استرالیا زندگی می کنند برای تهیه مایحتاج زندگی خود از فروشگاه های زنحیره ای خرید می کنند.

هزینه شارژ در استرالیا

هزینه های مربوط به آب و برق در کشور استرالیا کم است. به نحوی که بعضی از خانه ها در این کشور گاز شهری ندارند و کلیه وسایل منزل با برق کار می کنند. هزینه آب، برق و گاز در استرالیا به صورت ماهیانه بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار برآورد می شود. هزینه اجاره تلفن در هر ماه مبلغی در حدود ۳۰ دلار می باشد و هزینه هر تماس داخلی حدود ۲۰ سنت است.

هزینه حمل و نقل در استرالیا

وضعیت سیستم حمل و نقل و وسایل نقلیه عمومی در استرالیا بسیار خوب و مناسب است و می توان از هر یک از این وسایل جهت سفرهای درون شهری به آسانی استفاده کرد. وسایل نقلیه عمومی در استرالیا شامل اتوبوس، تاکسی و قطار شهری است. هزینه استفاده از اتوبوس و قطار شهری به طور میانگین مابین ۱ دلار و ۲۰ سنت تا ۳ دلار متغیر می باشد. در نتیجه می توان گفت هزینه حمل و نقل از این طریق به صورت هفتگی بین ۵۰ تا ۸۰ دلار خواهد بود. هزینه استفاده از خودروی شخصی با توجه به مخارج آن ( سوخت، بیمه خودرو، سرویس و …) بین ۲۰۰ تا ۳۲۰ دلار در هر ماه برآورد می شود.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای توریستی استرالیا

هزینه بهداشت و درمان در استرالیا

در کشور استرالیا هزینه های مربوط به بخش مراقبت های پزشکی و بهداشتی از طریق پرداخت مالیات توسط مردم تامین می گردد. این موضوع امکان بهره مندی از خدمات مرتبط با مراقبت های بهداشتی به صورت رایگان را برای افرادی که به طور دایمی در این کشور ساکن هستند فراهم می سازد.

همچنین استفاده از خدمات مربوط به مشاوره پزشکی برای این افراد رایگان است. اما کسانی که به صورت موقت در استرالیا زندگی می کنند مشمول این طرح نمی باشند و در نتیجه قادر نخواهند بود شرایط لازم جهت دریافت چنین خدماتی را کسب نمایند. از همین رو خدمات مراقبت پزشکی در استرالیا برای کسانی که جزو ساکنان موقت در این کشور هستند گران و پرهزینه خواهد بود.

متاسفانه باید گفت در حال حاضر افرادی که به صورت موقت در استرالیا زندگی می کنند با صرف نظر از این که از خدمات بیمه های خصوصی استفاده می کنند راه دیگری جز پرداخت هزینه های بالای درمانی در استرالیا نخواهند داشت. به این دلیل که پرداخت چنین هزینه هایی قادر است به مثابه سرمایه گذاری ارزشمند و گران قیمتی تلقی گردد و برای کشور استرالیا یک فرصت مالی مناسب محسوب شود.

اگر بخواهیم هزینه های زندگی در استرالیا را به طور کلی تخمین بزنیم می توان گفت هزینه زندگی در این کشور در حالت کلی به شرح زیر است:

هزینه های زندگی یک نفر مجرد که به تنهایی در استرالیا زندگی می کند در حدود ۱۸ هزار و ۵۰۰ دلار استرالیا در هر سال خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189

هزینه های زندگی همسر در استرالیا مبلغ ۶ هزار و ۵۰۰ دلار استرالیا در هر سال خواهد بود.

هزینه های زندگی هر یک نفر از فرزندان در استرالیا در حدود ۳ هزار و ۵۰۰ دلار استرالیا در هر سال خواهد بود.

 

انواع ویزای استرالیا

 

 

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

 

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

سایت استرالیا


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ