تحصیلی

بهترین کشور برای تحصیل در رشته ی پزشکی

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی کدام کشور است؟ رشته ی پزشکی به عنوان یکی از مهمترین رشته های زیر گروه تجربی از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد.بسیاری ازافراد رویای تحصیل در رشته ی پزشکی را دارند.
مراحل تحصیل و دروس دانشگاهی رشته پزشکی شامل 4 مرحله از جمله: علوم پایه ، فیزیوپاتولوژی، کارآموزی بالینی و کارورزی بالینی می‌باشد.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی کدام است؟

 

با توجه به تنوع شرایط پذیرش کشورهای مختلف در رشته‌های پزشکی معمولاً بسیاری از افراد برای انتخاب کشور مورد نظرشان دچار سردرگمی می شوند.
و حتی با انتخاب مسیر اشتباه هزینه زیادی می پردازند و یکی دو سال زمان خود را از دست می‌دهند.موارد زیر را برای انتخاب دانشگاه و کشور مورد نظرتان در نظر‌بگیرید:

• مورد تائید بودن دانشگاه کشور هدف ازنظر وزارت بهداشت ایران
• شرایط پذیرش و آزمون ورودی
• مدرک زبان و نمره قابل‌قبول
• هزینه‌های زندگی و تحصیل
• فاصله و شرایط فرهنگی
• شرط معدل و نمرات دیپلم
• شرایط سنی پذیرش
• امکان استفاده از کمک‌هزینه تحصیلی
• امکان انتقالی به داخل کشور


مناسب ترین گزینه برای تحصیل در دانشگاهی باکیفیت بالا و مورد تائید بودن وزارت بهداشت با حداقل هزینه است.همچنین نداشتن آزمون ورودی برای ورود به دانشگاه و حتی عدم نیاز به داشتن مدرک زبان نیز برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور موردتوجه است.

اما باید به این نکته توجه کنید که اکثر دانشگاه‌های مورد تائید وزرت بهداشت به دلیل کیفیت آموزشی بالا دارای آزمون ورودی هستند.و معمولاً داشتن نمره زبان قابل‌قبول نیز جز شرایط پذیرش محسوب می‌شود. همچنین دانشگاه‌هایی که پذیرش بدون کنکور پزشکی دارند نیز معمولاً دارای دوره‌های کالج هستند و یا هزینه تحصیل در آن‌ها بالا است.

مقاله پیشنهادی:شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی آلمان گزینه مناسبی برای تحصیل پزشکی

در بیشتر دانشگاه‌های کشور آلمان تحصیل در رشته‌های پزشکی تقریباً رایگان است که این کشور را به‌عنوان یکی از اولویت‌های تحصیل رایگان پزشکی در جهان تبدیل کرده است.

از شرایط تحصیل در این کشور این است که شما برای تحصیل پزشکی در آلمان باید دارای معدل بالا 17 در دوره دبیرستان باشید.و باید یک سال در دوره کالج M-kurs شرکت کرده و پس از کسب نمره قابل‌قبول و همچنین داشتن مدرک زبان آلمانی برای تحصیل رشته پزشکی در آلمان برای شما الزامی است.

اتریش کشوری مناسب برای تحصیل در رشته ی پزشکی


کشور اتریش یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای تحصیل با حداقل هزینه در رشته‌های پزشکی است. شهریه تحصیل پزشکی در کشور اتریش به‌صورت میانگین حدود 500 یورو برای هر ترم است.

و برخی از دانشگاه‌های این کشور از دانشجویان بین‌المللی کشورهای درحال‌توسعه هزینه کمتری دریافت می‌کنند.از مزایای دیگرتحصیل در کشور اتریش امکان کار دانشجویی با ویزای تحصیلی برای تحصیل پزشکی کشور اتریش با داشتن قبولی رشته موردعلاقه در کنکورسراسری ایران می‌توانید به‌صورت مستقیم و داشتن نمره زبان قابل‌قبول آلمانی یا انگلیسی پذیرش بگیرید.

در غیر این صورت باید با گرفتن پذیرش مشروط و فراگیری زبان آلمانی و گذراندن دروس پایه در دوره کالج و نهایتاً قبولی در آزمون پایان دوره کالج وارد رشته پزشکی،شوید.

ایتالیا گزینه مناسب برای تحصیل رشته ی پزشکی


شهریه تحصیل در رشته‌های پزشکی در کشور ایتالیا به نسبت کشور آلمان و اتریش بالاتر است اما به نسبت سایر کشورها هزینه‌های مناسب تری دارد.هزینه تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا تقریباً 4000 یورو در سال است و هزینه زندگی در این کشور به نسبت آلمان و اتریش کمتر است.

یکی از امتیازات کشور ایتالیا برای تحصیل امکان استفاده از بورسیه و تحصیل رایگان در صورت داشتن شرایط دریافت بورسیه است که شامل دریافت کمک‌هزینه سالیانه 5000 یورو و تخفیف شهریه و هزینه خوابگاه است.

برای تحصیل پزشکی در ایتالیا باید در آزمون ورودی آن شرکت کنید و داشتن حداقل نمره زبان ایتالیایی و یا انگلیسی نیز از شرایط دیگر آن است اما نظام آموزشی آن به نسبت کشورهای اروپای غربی سختگیری کمتری دارند.

شرایط تحصیل پزشکی در کشور روسیه

کشور روسیه نیز یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل در رشته‌های پزشکی محسوب می‌شود. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های دولتی روسیه حدود 4000 دلار است.

که این هزینه برای دانشگاه‌های خصوصی بالای 10000 دلار است.برای تحصیل پزشکی در روسیه نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید و زبان تدریس روسی، انگلیسی و فرانسوی است.

گذراندن دوره پادفک و قبولی در آزمون پایان دوره پادفک الزامی است. امکان کار دانشجویی در کشور روسیه وجود دارد که باعث جبران بخشی از هزینه‌های زندگی دانشجویی شما می‌شود.

شرایط تحصیل پزشکی در کشور چین

کشور چین یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای افرادی است که می‌خواهند بدون آزمون ورودی یا داشتن مدرک زبان به تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بپردازند.

در این کشور بالای 20 دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت ایران دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می کنند.شهریه شما بسته به شهر محل تحصیل و رتبه دانشگاه بین 3000 تا 8000 دلار در سال متفاوت است.

همچنین هزینه‌های زندگی نیز بسته به شهر محل تحصیل از 250 تا 800 دلار در ماه بسته به کیفیت زندگی دانشجویی متفاوت است.زبان تدریس نیز انگلیسی و چینی است و یادگیری زبان چینی برای دوره‌های بیمارستان بعد از گذراندن 3 سال الزامی است.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه


کشور ترکیه یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور است.از شرایط مناسب این کشور می توان به شهریه کم، اشتراکات فرهنگی و زبانی، فاصله کم، بورسیه تحصیلی دولتی و امکان تحصیل رایگان اشاره کرد.

که بسیاری از افراد را برای تحصیل در این کشورانتخاب می‌کنند.شهریه دانشگاه‌های ترکیه از 500 دلار تا 8000 دلار در سال بر اساس نوع دانشگاه متفاوت است.و در صورت دریافت بورسیه تحصیلی دولتی ترکیه امکان تحصیل رایگان با دریافت کمک‌هزینه نیز وجود دارد.زبان تدریس در کشور ترکیه انگلیسی و ترکی است.

و برای پذیرش دانشگاه‌های مورد تائید وزرت بهداشت شرکت در آزمون ورودی ترکیه و کسب نمره قابل‌قبول الزامی است.با توجه به سیستم آموزشی کشور ترکیه (سیستم آموزش بولونیا) که منطبق بر نظام آموزشی اتحادیه اروپاست و ارتباطات دانشگاهی مناسب کشور ترکیه با دانشگاه‌های آمریکا،این کشور را به‌عنوان یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور تبدیل کرده است.

مقاله پیشنهادی:تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *