مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط گرفتن کارت کیملیک ترکیه + مزایا و هزینه ها

خلاصه مقاله : برای ورود به ترکیه برای اتباع ایرانی در فرودگاه ویزای سه ماههء توریستی کارت کیملیک صادر میشود . اما اگر شما بخواهید بیش از این مدت در ترکیه سکونت کنید نیاز به دریافت کارت اقامتی ترکیه چه اقامت کوتاه مدت یا توریستی و چه بلند مدت دارید.به این کارت اقامت که نشان دهندهء سکونت شما در ترکیه است کیملیک گفته میشود.کیملیک درواقع کارت اقامتی شما در ترکیه است و شمارهء آن مثل کدملی در بسیاری از کارهای اداری به کار میاید.
کارت کیملیک

شرایط گرفتن کارت کیملیک ترکیه + مزایا و هزینه ها

فهرست مقاله
کارت کیملیک

برای ورود به ترکیه برای اتباع ایرانی در فرودگاه ویزای سه ماههء توریستی کارت کیملیک صادر میشود . اما اگر شما بخواهید بیش از این مدت در ترکیه سکونت کنید نیاز به دریافت کارت اقامتی ترکیه چه اقامت کوتاه مدت یا توریستی و چه بلند مدت دارید.

به این کارت اقامت که نشان دهندهء سکونت شما در ترکیه است کیملیک گفته میشود.کیملیک درواقع کارت اقامتی شما در ترکیه است و شمارهء آن مثل کدملی در بسیاری از کارهای اداری به کار میاید.

 

صدور کیملیک برای خارجیان در ترکیه

 

دولت ترکیه برای قانومند کردن اقامت برای افرادی که قصد دارند به شکل غیر از پاسپورت به ترکیه سفر و درخواست اقامت کنند کارت شناسایی به نام کیملیک صادر میکند.

کارتهای اقامتی که توسط ترکیه برای خارجیان صادر میشود به معنی کارت شهروندی نمیباشد و صرفا دولت با صادر کردن این کارت به شهروندان خارجی که قصد اقامت در این کشور به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت را دارند هویت میبخشد.

دارندگان این کارت صاحب یک کد ملی در ترکیه میشوند که میتوانند طبق اختیاراتی که قانون اساسی قبلا برای آنها معین کرده است از مزایای این کارت بهره مند شوند.

کارت اقامت مخصوص خارجیان در سری جدید در بخش رو شامل تصویر شما در سمت راست , شماره (مخصوص خارجیان) که با عدد ۹۹ معمولا شروع میشود و دیگر موارد مانند نام و نام خانوادگی , تاریخ تولد, ملیت و شماره سریال کارت میباشد.

این کارت در بخش پشت شامل نوع اقامت دریافتی , تاریخ صدور اقامت تاریخ مجاز بودن اقامت و تاریخ انقضاء اقامت و شهری که در آنجا اقامت را برای اولین بار درخواست داده ائید در آن ثبت می شود.

 

 

کارت کیملیک

 

مزایای اقامت کارت (کیملیک کارت) چیست؟

 

 • حضور در ترکیه بدون سرمایه گذاری، ثبت شرکت، افتتاح حساب.
 • استفاده از خدمات درمانی، اجازه یافتن کار و تبدیل کیملیک به اقامت کاری

باید توجه داشته باشید که چنانچه کارت اقامت (کیملیک) را دریافت نکنید و بیشتر از مدت تعیین شده در ترکیه بمانید باید جریمه بپردازید و یا حتی ممکن است به ترکیه ممنوع الورود شوید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ کیملیک کارت

 

کارت کیملیک

 

 1.  اصل پاسپورت به همراه کپی رنگی از پاسپورت و صفحه‌ای که مهر ورودتان در آن خورده است.
 2. ارائه پرینت رنگی فرم تکمیل شده درخواست اجازه اقامت.
 3. شماره مالیاتی
 4. کپی رنگی بیمه نامه همراه با مهر و امضا
 5. چهار قطعه عکس شش در چهار
 6. گواهی تمکن مالی
 7. اثبات اقامت (همانند ارائه اجاره خانه ثبت شده در دفتر رسمی
 8. برگه اقامتگاه (جهت دریافت به اداره نفوس مراجعه نمایید)
 9.  برگه عدم سوء پیشینه، اثبات عدم دریافت کمک مالی

 

در صورت گم کردن کیملیک کارت چه کاری باید انجام دهید؟

 

 1. در مرحله ی اول به اداره پلیس منطقه ای که مدارک خود را گم کرده اید بروید و اظهارکنید که مدارکتان را دزدیده اند.اگر اظهار به دزدیده شدن کارت خود نکنید، ممکن است که پلیس اهمیتی به این موضوع ندهد.
 2. چنانچه آدرس منزلتان را در اداره نفوس ثبت نکرده اید،با کپی کیملیک اعضای خانواده و اجاره نامه منزل به اداره نفوس محل سکونت خود رفته و برگه ثبت آدرس را بگیرید.
 3. سپس با به همراه داشتن گزارش دریافتی از پلیس، برگه نفوس، یک قطعه عکس برای هر فرد خانواده و کپی پاسپورت همه افراد خانواده به اداره مهاجرت شهر زندگی‌تان مراجعه می‌کنید. اگر از کارت اقامت خود کپی هم دارید، کپی آن‌ها را نیز به همراه داشته باشید.
 4. در اداره مهاجرت بعد از دیدن مدارک توسط مامور، مبلغ ۸۰ دلار آمریکا و ۷۲لیر به بانک واقع در همان اداره بپردازید .
 5.  قبوض پرداختی را به همراه مدارک به گوچ ادارسی تحویل دهید .
 6. صدور دوباره این کارت حدود یک ماه زمان خواهد برد،در نهایت ما توصیه می‌کنیم در نگهداری از کارت اقامت خود بسیار توجه کنید چرا که گم کردن آن هم هزینه مالی و هم هزینه زمانی بسیاری برای شما خواهد داشت.

 

اقامت موقت توریستی ترکیه

 

اولین قدم برای دریافت اقامت توریستی یک ساله ترکیه، پر کردن فرم راندوو است. این فرم به عنوان فرم درخواست وقت ملاقات برای اقامت محسوب می‌شود.

و به طور معمول قرار ملاقات برای افراد مختلف بسته به شهری که در آن اقدام کرده‌اند فرق می‌کند. زمان مورد نیاز برای بررسی درخواست معمولا بیست روز یا کمی بیشتر طول می‌کشد و این موضوع اجتناب‌ناپذیر است. همچنین این زمان بسته به این که از کدام شهر ترکیه برای دریافت وقت ملاقات اقدام کرده‌اید، می‌تواند متفاوت باشد.

برای دریافت اقامت راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید با مطالعه مقاله راه های اقامت ترکیه از آنها مطلع شوید.

 

هزینه‌های زندگی در ترکیه

 

 

کارت کیملیک

 

پس از پرداخت هزینه‌های مربوط به دریافت اقامت توریستی یک ساله باید اطلاعات کافی درباره هزینه‌های زندگی در ترکیه را بدانید.

این امر نیز بسته به این که کدام شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد اما به طور کلی هزینه زندگی در کشور ترکیه رقمی در حدود 2500 تا 3000 لیر ترکیه است.

این هزینه شامل هزینه تحصیل نمی‌شود، هزینه‌های تحصیل بسته به این که در کدام کالج یا دانشگاه تحصیل کنید می‌تواند تفاوت داشته باشد بیشترین هزینه‌های زندگی در ترکیه مربوط به هزینه خورد و خوراک، انرژی و حمل و نقل است. در صورتی که برای داشتن شغل در ترکیه اقدام کنید برآورده کردن این هزینه‌ها دشوار نخواهد بود.

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
علی
علی
2020/11/10 02:27

در بخش خیاطی معارت دارم

علی
علی
2020/11/10 02:26

من میخواهم برای کار در ترکیه مشغول بشم در شهر قیصریه و العان از افغانستان قاچاقی آمده ام در وان هستم چطوری میتوانم مشغول کار شوم با خانواده آمدم

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!