مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

خرید ملک در ازمیر

فهرست مقاله
خرید ملک در ازمیر
خرید ملک در ازمیر
در این مطلب در مورد خرید ملک در ازمیر و املاک ازمیر بطور مفصل صحبت خواهیم کرد ; ازمیر شهریست که در غرب شبه جزیره ی آناتولی ، مرکز منطقه ی اژه و اطراف خلیج ازمیر واقع شده است ; ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه ; در طول تاریخ همواره یکی از مناطق مهم مسکونی در آناتولی بوده است.

همه چیز درباره ی پروژه های مسکونی در ازمیر

خرید ملک در ازمیر

پروژه های مسکونی ازمیر ، برای کسانی که میخواهند در میان زیباییهای بینظیر اژه زندگی کنند ; فرصتهای فوق العاده ای هدیه میکند ; اخیرا افراد زیادی به جای زندگی در شهرهای بزرگی همچون آنکارا و استانبول ترجیح میدهند در شهر زیبایی همچون ازمیر زندگی کنند.

زندگی در ازمیر

ازمیر شهریست که در غرب شبه جزیره ی آناتولی ; مرکز منطقهی اژه و اطراف خلیج ازمیر واقع شده است. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه ; در طول تاریخ همواره یکی از مناطق مهم مسکونی در آناتولی بوده است ; وجود راههای حمل ونقل آسان ، ایلچه های فوق العاده ، امکانات رفاهی اجتماعی و انسانهای شاد ، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است .این موضوع بر روی شاخص های املاک این شهر تاثیر گذاشته است.
 علاوه بر این میتونیم بگیم که در ازمیر برای حمل و نقل راه حل های فوق العاده ارائه داده اند.

امکانات اجتماعی

اگر یک نگاه کلی و عمومی به پروژه های ازمیر بیاندازیم ; متوجه وجود امکانات رفاهی و عمومی خواهیم شد که زندگی در این پروژه ها را زیباتر و راحتتر میکند .عموما در همه ی این پروژه ها استخر های سرپوشیده /سرباز ، فضاهای بازی کودکان ، حمام ترک ، سونا ، اِسپا ، استخرهای تزئینی و تراسهای مخصوص حمام آفتاب وجود دارد.

توضیحاتی در مورد محلات ازمیر

ارزش میانگین ارزش ملک در محله های بورنوا ، بایراکلی و کارشی یاکا :
قیمت فروش املاک مسکونی در بورنوا هر متر مربع به طور میانگین ۳٫۰۷۵ لیر ; قیمت ملک متوسط ۳۶۴۰۰۰لیر اجاره به طور متوسط ۱٫۳۸۰ لیر.
در بایراکلی قیمت فروش ملک مسکونی هر متر مربع به طور متوسط ۲٫۷۲۵ ، قیمت ملک ۳۴۳۰۰۰لیر و اجاره به طور متوسط ۱٫۵۶۰ لیر میباشد.
در کارشی یاکا ، قیمت هر متر مربع ملک مسکونی به طور متوسط ۳٫۱۵۰ لیر ، قیمت ملک به طور متوسط ۳۸۴۰۰۰ لیر و اجاره ۱٫۵۸۰ لیر میباشد.

ارزش خرید ملک در ازمیر و مستغلات در مرکز این شهر

محلات گوزل باهچه و اورلا ، با پروژه های مسکونی مستقل و به شکل ویلا مورد ترجیح بسیاری میباشد ; قیمت ملک مسکونی در گوزل باهچه بین ۲۵۰٫۰۰۰ تا ۱٫۲۰۰٫۰۰۰لیر متغیر میباشد.
متراژ متوسط حدود ۱۸۰ متر مربع بوده و قیمت هر متر مربع برای فروش به طور میانگین ۳٫۸۵۰ لیر میباشد.
در اورلا قیمت ملک مسکونی بین ۲۸۰٫۰۰۰تا ۱٫۸۹۰٫۰۰۰لیر متغیر است. متراژ متوسط خانه ها در این محله تقریبا ۱۷۵ متر است ، قیمت فروش هر متر مربع ۴٫۱۰۰لیر.
در منطقه ی سفرحیصار ، ویلاها حرف اول را میزنند.
اخیرا ، املاک مسکونی با تیپ ویلا در این منطقه با اقبال فراوانی روبرو شده است. و این موضوع  موجب افزایش قیمت ملک در منطقه شده است. قیمت ملک در این منطقه میانگین بین ۱۶۵٫۰۰۰تا ۴۹۰٫۰۰۰لیر میباشد. به طور متوسط قیمت هر متر مربع ۲٫۴۰۰لیر در مناطق   و توربالی در سالهای اخیر رشد قیمت چشمگیری وجود داشته است.
قیمت فروش هر متر مربع ملک مسکونی در منطقه ی مِنِمِن ۱٫۸۰۰ لیر بوده ، متراژ خانه ها حدود ۱۳۰ متر مربع میباشد. و قیمت متوسط ملک حدود ۲۳۰٫۰۰۰ لیر میباشد.
در توربالی قیمت هر متر مربع ملک مسکونی ۱٫۴۷۵ لیر بوده ، اندازه ی متراژ ۱۳۶ متر مربع و قیمت متوسط ملک ۲۰۰٫۰۰۰لیر میباشد..
ازمیر یکی از شهرهاییست که در سال ۲۰۱۷ بیشترین رشد قیمت در زمینه ی ملک را داشته است.
قیمت حدود ۱۶ درصد رشد داشته و بازه ی قیمت  به طور متوسط در هر متر مربع حدود ۲٫۸۲۸ لیر شد.

قیمت اجاره خانه در ازمیر ترکیه

قیمت اجاره خانه در ازمیر ترکیه :در این مطلب قصد داریم میاگین  قیمت اجاره خانه در ازمیر ترکیه را بررسی کنیم به همین منظور دو نوع منزل به صورت
۱خوابه
۳ خوابه
با ۲ موقعیت مختلف
مرکز شهر
خارج از مرکز شهر
مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانید حدودا قیمت اجاره خانه در ازمیر ترکیه محاسبه کنید.

اجاره در هر ماه

آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر ۱،۲۵۰٫۰۰ دامنه تغییرات  TL 1،۰۰۰٫۰۰-۱،۶۰۰٫۰۰
آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز ۷۵۰٫۰۰ دامنه تغییرات TL 550.00-1.000.00
آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۲،۱۰۲٫۷۸ دامنه تغییرات TL 1،۵۰۰٫۰۰-۳،۰۰۰٫۰۰
آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۱،۳۱۳٫۲۴ دامنه تغییرات TL 1،۰۰۰٫۰۰-۱،۸۰۰٫۰۰

قیمت خرید ملک در ازمیر

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۴،۴۵۳٫۳۳ دامنه تغییرات TL 3،۵۰۰٫۰۰-۸،۰۰۰٫۰۰
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز ۲،۹۳۵٫۶۲ دامنه تغییرات TL 2،۰۰۰٫۰۰-۶،۰۰۰٫۰۰
میانگین حقوق و تامین مالی کارمندان در ازمیر
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات) TL ۲،۲۶۵٫۶۲
نرخ بهره وام در درصد (٪)، سالانه، برای ۲۰ سال نرخ ثابت ۱۴٫۵۰ ۱۲٫۰۰-۲۱٫۴۸
اگر قصد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه را دارید. حتما قبل از هر اقدامی تحقیقات لازم را انجام دهید چه بسیار از ایرانیانی که بعد از سرمایه گذاری در ترکیه و سایر کشور ها متوجه شده اند نمی توانند اقامت دریافت کنند یا از شرایط دریافت اقامت بعد از سرمایه گذاری در کشور دوم مطلع شده اند. !

ارزانترین محله ازمیر

در محله ی بِرگاما ، خانه های دست دوم و نو به طور میانگین ، قیمت هر متر مربع ۱٫۳۷۰ لیر ، اجاره ی یک خانه ی صد متری ۷۰۰ لیر میباشد. ارزانترین خانه های مسکونی در ازمیر بعد از بِرگاما در منطقه ی” اُدِمیش” یافت میشود. قیمت خانه ی فروشی در این منطقه برای هر متر مربع به طور میانگین ۱٫۵۵۳ لیر است.

موقعیت شهر ازمیر و خرید ملک در آن:

 

موقعیت جغرافیایی و اقتصادی ازمیر این فرصت را برای شما مهاجران فراهم کرده است که به کار ، تحصیل و زندگی در مکانی امن و آرام و مرفه بپردازید.

 

اسکان و اقامت مهاجر داخلی و خارجی موضوعی است که دولت ترکیه در شهرهای مختلف خود به خصوص ازمیر بر اساس آن قصد در جذب سرمایه خارجی ها و توسعه ملی کشور را دارد.

 

قانون خرید ملک در ازمیر:

 

بر اساس قانون اساسی ترکیه هر فرد خارجی با هزینه کردن ۲۵۰ میلیون دلار در خاک این کشور می تواند در عرض دو ماه اقامت این کشور را دریافت نماید.

 

اجاره خانه نیز فرصتی برای کسانی است که هزینه خود را در خرید ملک صرف نمی کنند بلکه مسیری دیگر را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند.

 

شما به عنوان اتباع خارجی می توانید از طریق اجاره آپارتمان یا ملک مسکونی تا پایان مهلت قرارداد اجاره نامه ، اقامت این کشور را دریافت نمایید.

 

که در مدت اقامت کوتاه مدت،شما فرصتی برای رسیدگی به امورات اداری و سایر فعالیت ها برای اخذ اقامت دائم پیدا خواهید کرد.

مقاله پیشنهادی:شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

 

قیمت و شرایط خرید خانه در ازمیر:

 

خرید ملک در ازمیر

در مرکز شهر و در محله های مختلف ازمیر آپارتمان های شیک ، مرفه و لوکس و خانه و آپارتمان های دست دوم برای خرید و فروش به بازار املاک عرضه شده است.

 

و عده زیادی هزینه خود را در خرید خانه و آپارتمان در ازمیر هزینه می کنند. قیمت خانه های ارزان قیمت از ۷۰ هزار لیر (۱۷۵میلیون تومان) شروع می شود.

 

خانه های کوچک ، شیک و مرفه و آپارتمان های نقلی و قشنگ در مجتمع های باشکوه و مرفه و خانه های بزرگ تر در حواشی ازمیر وجود دارد که علاوه بر شیک و مرفه و نوساز بودن از هزینه مناسب و ارزان خرید برخوردار هستند.

 

خرید ارزان ترین خانه ها در ازمیر:

 

در محله برگما با متوسط قیمت خرید هر متر مربع خانه ۱۳۷۰ لیر و اجاره سالانه ۷۰۰ لیر خانه و آپارتمان ارزان را می توانید تهیه نمایید.

 

در منطقه ” اُدِمیش” با متوسط هر متر مربع ۱۵۵۳ لیر می توانید خانه ارزان شیک ف مرفه و بزرگ را خریداری نمایید.

 

قوانین خرید ملک در ازمیر و ترکیه:

 

طبق قانون شماره ۳۵ املاک و اراضی ترکیه که در سال ۲۰۱۲ تصویب شده یک شما به عنوان یک تبعه ی خارجی میتوانید ملک و اراضی در ترکیه خریداری نماید.

 

به شرطی که مساحت کل این املاک و اراضی از ۳۰ هکتار فراتر نرود و همجنین در محدوده ی منطقه ی نظامی قرار نگرفته باشد.

 

بر اساس این قانون شما میتوانید با استعلام از مراجع مربوطه هر نوع ملکی از قبیل مسکونی ، تجاری ، اراضی و… را خریداری نمایید.

 

و همچنین شما میتوانید با مراجعه به سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی در ترکیه ، در مورد ملک یا اراضی که قصد خرید دارید استعلام کنید .

 

و در صورتی که اراضی خریداری کنید باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت آن کنید و طی این دو سال پروژه را به وزارت مربوطه معرفی نمایید.

 

همچنین پروژه های تجاری بایستی مراحل اداری خود را طی کرده و اقدامات لازم را قبل از شروع پروژه انجام دهند.

 

در صورت عدم رعایت موارد زیر قرارداد خرید ملک شما باطل خواهد شد:

 

۱-در صورتیکه ملک خریداری شده ی شما موجب نقض قوانین جمهوری ترکیه شود.

۲- در صورتیکه ملک مورد معامله شما از طرف وزارت مربوطه و یا سازمانهای امنیتی تائید نگردد.

۳- اتمام مهلت قانونی شما برای شروع پروژه.

۴- نداشتن پایان کار طبق پلنی که به وزارت مربوطه ارائه شده است.

همچنین اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید باید دارای تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید ملک در ترکیه را داشته باشید. اتباع کشور ایران مجاز به خرید میباشند.

خریدار و یا وکیل قانونی شما باید فرم درخواست مربوطه را برای انجام مراحل قانونی نقل و انتقال سند و امور اداری قبل از معامله و عقد قرارداد را به وزارت مربوطه ارجاع دهد.

تاخیر در ارائه ی این فرم بالطبع موجب تاخیر انتقال سند خواهد شد.

 

 

مدارک مورد نیاز برای خرید خانه در ازمیر ترکیه :

 

خرید ملک در ازمیر

۱-سند ملک و کلیه ی اطلاعات شامل محل دقیق قرار گیری ملک ، آدرس، مختصات زمین و همچنین تائیدیه ی سازمان ثبت اسناد در مورد هویت مالکیت ملک در ترکیه

۲- مدارک خریدار از جمله پاسپورت و کارت شناسایی که به ترکی ترجمه ی رسمی شده و توسط نوتر تائید گشته.

۳- پرداخت عوارض شهرداری

۴- دو قطعه عکس شش در چهار از خریدار و فروشنده

۵- دو نفر شاهد

۶- حضور وکیل با ارائه ی اصل و کپی وکالتنامه با ترجمه ی رسمی مورد تائید وزارت خارجه و دادگستری

۷- حضور مترجم رسمی

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات