Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مهاجرت کاری به کانادا در سال 2019

مهاجرت کاری به کانادا در سال 2019

مهاجرت کاری به کانادا

برای دریافت اقامت کانادا از طریق مهاجرت کاری، برنامه‌های بسیاری وجود دارد. آشنایی به روش‌های مهاجرت کاری به کانادا می‌تواند شما را برای دست‌یابی به هدف، بهتر راهنمایی کند. کانادا کشوری است که هدف مهاجرت و اقامت بسیاری از متقاضیان است که هریک بر اساس شرایط و نیازهای مورد نظر خود، در این زمینه اقدام می‌کنند. یکی از این روش‌های مهاجرت کاری از طریق داشتن تخصص در یک حرفه خاص است و روش دیگر اقدام برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق استفاده از برنامه‌های استانی در این کشور است.

هریک از استان‌های کانادا در هر سال، فهرستی از مشاغل مورد نیاز خود را با توجه به تخصص و مهارت خود ارائه می‌کنند. روش دیگر مهاجرت کاری به کانادا از طریق خوداشتغالی است.

در این روش نیز فهرستی ارائه می‌شود که شخص متقاضی در یکی از مشاغل حرفه‌ای خود موفق به دریافت اجازه کار در کانادا و اقامت در این کشور می‌شود. در سیستم جدیدی که در این کشور ارائه شده است از طریق کارفرما، پیشنهاد کار داده می‌شود که شانس گرفتن ویزا را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. هر فردی که قصد مهاجرت برای کار به کانادا را دارد می‌تواند بر اساس رزومه کاری خود یکی از برنامه‌های مهاجرت کاری را برای خود انتخاب کند.

شیوه‌های مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا در سال ۲۰۱۸ از دو طریق امکان‌پذیر است. از طریق تخصص و از طریق مهاجرت به روش استانی. در این نوشتار سعی بر این است که این دو روش به طور واضح‌تر مورد بحث قرار گیرند.

پیشنهاد مطالعه »
آموزش رشته های هوانوردی در کانادا

کسی که قصد کار در کانادا را دارد باید بداند که نرخ بیکاری در این کشور چقدر است و حقوق و دستمزد کارمندان کانادا برای رشته‌های مختلف چگونه است.

علاوه بر این، دانستن اینکه هزینه زندگی برای یک نفر به چه میزان بوده و هزینه خرید یا اجاره مسکن چقدر است نیز از دیگر شرایطی است که در این زمینه مطرح است. در ادامه باید دانست که شرایط و کیفیت زندگی در این کشور برای مهاجرین کاری چگونه است و آیا فرهنگ آن برای کار مناسب است؟ دانستن اطلاعاتی در مورد قوانین کار در این کشور ضروری بوده و می‌تواند به فرد مهاجر برای انتخاب درست کمک کند.

واضح است که عدم آگاهی از این شرایط، با وجود داشتن تخصص، می‌تواند یک فرد را با مشکل مواجه کرده و آگاهی از آن می‌تواند شرایط بهتری را برای فرد رقم بزند.

 

مهاجرت به کانادا 2019 (لیست هزینه ها + شرایط)

 

مهاجرت کاری به کانادا از طریق تخصص

سیستم کار در کانادا  از طریق تخصص، یک فرایند آنلاین است که بر اساس پارامترهای مختلف، سبب کسب امتیاز می‌شود. این پارامترها بستگی به سن متقاضی، تحصیلات وی، سابقه کاری فرد مهاجر و میزان تسلط وی به زبان انگلیسی و نمره آن دارد. فردی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کار است باید حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در شغل‌های مربوط به مدیریت و تخصص مربوط به آن را داشته باشد.

نمره زبان فرد متقاضی باید نمره ۶آیلتس باشد. حداقل مدرکی که از فرد متقاضی خواسته می‌شود مدرک دیپلم است که با مدرک کانادایی قابل تطبیق است. دریافت حداقل نمره ۶۷ امتیاز در آزمون ارزیابی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص در نظر گرفته می‌شود.

پیشنهاد مطالعه »
اخذ اقامت کانادا از طریق تولد

 

شرایط مهاجرت به کانادا

 

این افراد باید پشتوانه مالی مهاجرت کاری به کانادا را نیز داشته باشند. مهاجرت کاری به کانادا از طریق تخصص، مزایایی نیز برای فرد متقاضی دارد. این مزایا عبارت از کاهش زمان فرایند اخذ ویزا برای اقامت دائم، داشتن مراحل آنلاین و عدم نیاز به مراجعه حضوری و ثبت اطلاعات متقاضی کار در کانادا در بانک اطلاعاتی مشاغل این کشور است.

مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه‌های استانی

از دیگر راه‌های مهاجرت کاری به کانادا، مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی است. اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی، در نظر گرفتن شرایط و قوانین استان مورد نظر است.

در این نوع مهاجرت دو روش موجود است. یک روش از راه غیراکسپرس اینتری و دیگری اقدام از طریق اکسپرس اینتری استانی است. در کانادا استان‌هایی وجود دارند که در لیست استان‌های مهاجرپذیر هستند که استان البرت، استان مانیتو، استان بریتیش کلمبیا، استان نیوبرانزوئیک و استان نیوفالند ولابرادور از مهم‌ترین این استانها هستند.

بعد از انتخاب استان مورد نظر برای مهاجرت پرونده خود را به هر یک این استان‌ها که انتخاب کرده‌اید ارسال ‌کنید. این پرونده توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی شده و آزمایش و سوء پیشینه فرد بررسی می‌شود. فاکتورهایی که در نتیجه بررسی این پرونده موثر هستند بررسی می‌شوند و بعد از آن تایید اقامت دائم فرد بررسی شده و تغییرات مورد نظر در پرونده بررسی می‌شوند.

مشاغل موجود برای مهاجران کاری کانادا

متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا باید بدانند که حقوق این مشاغل متفاوت بوده و بر اساس دلار کانادا در نظر گرفته می‌شود. میانگین حقوق این مشاغل ممکن است کمی کم‌تر یا بیشتر در نظر گرفته شود.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت خوداشتغالی کانادا

مشاغلی که در کانادا متقاضی بیشتری دارد، مشاغل مربوط به پزشکی و داروسازی، مشاغل مربوط به رشته‌های مهندسی در گرایش‌های مختلف، مشاغل مربوط به رشته مدیریت با گرایش‌های مختلف، مشاغل مربوط به محیط زیست، مشاغل حقوقی بخصوص مشاغل مربوط به وکالت، مورد نظر هستند.

مشاغل ساختمانی و مشاغل حرفه‌ای مثل جوشکاری، لوله‌کشی، رانندگی و آشپزی نیز از مشاغلی هستند که در این کشور مورد نیاز هستند. آنچه در این مورد جالب است این است که حقوقی که برای این مشاغل در کشور کانادا پرداخت می‌شود، چندان متفاوت از هم نیستند، یعنی تفاوت خاصی از لحاظ میزان پرداخت بین مشاغل تخصصی و مشاغل حرفه‌ای وجود ندارد.

هزینه‌ زندگی مهاجران کاری به کانادا

برای مشخص کردن هزینه زندگی در کانادا باید پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت. بیشتر این هزینه‌ها شامل هزینه خرید یا اجاره مسکن، هزینه خرید اتومبیل، هزینه خوراک، پوشاک، تفریح و انرژی، درمان، بیمه و مالیات هستند. به طور کلی هزینه زندگی یک فرد، بدون در نظر گرفتن مسکن، در حدود ۷۵۰ الی ۹۵۰ دلار در کانادا است. برای یک خانواده  ۴نفره چیزی در حدود ۳هزار دلار در ماه متفاوت است که باید با شهر و استانی که در آن زندگی می‌کند تطبیق داده شود و میزان متفاوت آن مشخص شود.

برای اقدام در زمینه کار در کانادا تمام شرایط و مدارک مورد نیاز خود را با شرایط موجود در کشور دیگر بررسی کرده و تطبیق دهید تا بتوانید انتخاب موفقی داشته باشید.

منبع:سفارت کانادا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ