مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مهاجرت کاری استرالیا

فهرست مقاله
مهاجرت کاری استرالیا
مهاجرت کاری استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از راه­ های گوناگونی همچون مهاجرت از طریق تحصیل، ازدواج، تولد، سرمایه ­گذاری و همچنین مهاجرت کاری استرالیا که یکی از پر طرفدارترین ویزا ها می باشد. متقاضیان مهاجرت به استرالیا با توجه به شرایط خود یکی از این راه­ ها را انتخاب می­نمایند. راهی که با شرایط آنها سازگاری داشته و بتواند آنها را زودتر به مقصد برساند.

مهاجرت کاری از رایج ترین روش­ها برای مهاجرت به کشور استرالیا است. متقاضیانی که خواهان مهاجرت به این کشور از طریق کار می­باشند باید بر اساس یک سیستم امتیازی مورد ارزیابی قرار می­گیرند و چنانچه بتوانند حداقل امتیازهای لازم را کسب نمایند با مهاجرت آنان به این کشور موافقت می­شود.

برای اخذ ویزای کاری به استرالیا فرد متقاضی باید دارای شغلی باشد که جزء مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا است. این مشاغل به سه گروه STSOL ، REGIONAL و MLTSSL تقسیم می­شوند.

STSOL آن دسته از مشاغلی است که این کشور به صورت کوتاه مدت به آنها احتیاج دارد.

REGIONAL آن دسته از مشاغلی است که مناطق خاص در کشور استرالیا به آنها احتیاج دارند.

MLTSSL آن دسته از مشاغلی است که این کشور در بلند مدت به آنها احتیاج دارد.

فارغ از این که شغل متقاضی در کدام دسته از مشاغل مورد نیاز قرار می­گیرد، نحوه­ ی محاسبه­ ی امتیازات مربوط به اخذ ویزای کاری به استرالیا به صورت زیر انجام می­شود:

  • امتیازات مربوط به سن

افرادی که متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار هستند طبق جدول زیر چنانچه در رده سنی 18 تا 45 سال قرار بگیرند امتیاز کسب خواهند کرد. جدول مربوط به امتیازات سن به شرح زیر است:

سن امتیاز
18 تا 25 25
25 تا 33 30
33 تا 40 25
40 تا 45 15
45 تا 49 0

 

همانطور که مشاهده می­شود بیشترین امتیاز مربوط به رده سنی 25 تا 33 سال است.

  • امتیازات مربوط به مدرک زبان

امتیازات مربوط به زبان در جدول زیر به این شرح است:

 

مدرک زبان آیلتس امتیاز
حداقل نمره 6 در هر مهارت امتحان IELTS / OETB 0
حداقل نمره 7 در هر مهارت امتحان IELTS / OETB 10
حداقل نمره 8 در هر مهارت امتحان IELTS / OETA 20

 

  • امتیازات مربوط به مدرک تحصیلی

امتیازات مربوط به مدرک تحصیلی در جدول زیر بیان شده است. لازم به ذکر است افرادی که متقاضی مهاجرت کاری به استرالیا هستند باید رشته­ ی تحصیلی­شان مرتبط با شغلشان باشد. البته در برخی از رشته ­ها مانند مهندسی کامپیوتر و رشته­ های مدیریتی این امکان وجود دارد که سابقه ­ی کاری جایگزین مدرک تحصیلی بشود.

مدرک تحصیلی امتیاز
مدرک  دکتری 20
مدرک لیسانس یا فوق لیسانس 15
مدرک فوق دیپلم یا تأیید سابقه­ ی در حد فوق دیپلم 10
در صورتی که فرد 2 سال در یکی از مراکز مورد تأیید استرالیا تحصیل کرده باشد 5

 

 

  • امتیازات مربوط به سابقه­ ی کار

چنانچه فرد دارای سابقه ­ی کار مرتبط با رشته­ ی تحصیلی خود در خارج از کشور استرالیا باشد امتیازات وی به شرح زیر محاسبه خواهد شد:

سابقه­ی کار در خارج از کشور استرالیا امتیاز
حداقل 3 سال 5
حداقل 5 سال 10
حداقل 8 سال 15

 

و اگر فرد دارای سابقه­ ی کار در داخل کشور استرالیا باشد امتیازات وی به شرح زیر محاسبه خواهد شد:

سابقه­ ی کار در داخل کشور استرالیا امتیاز
1 تا 3 سال در 10 سال گذشته 5
3 تا 5 سال در 10 سال گذشته 10
5 تا 8 سال در 10 سال گذشته 15
8 تا 10 سال در 10 سال گذشته 20

 

لازم به ذکر است که داشتن سابقه­ ی کار در برخی مشاغل مانند تکنسین عمران ضروری است به طوری که اگر فرد متقاضی فاقد سابقه­ ی کار کافی باشد قادر به مهاجرت به این کشور از طریق ویزای کاری نخواهد بود اما در برخی مشاغل دیگر مانند حسابداری و مهندسی در صورتی که فرد متقاضی توانسته باشد امتیازات بالایی از سایر فاکتورها مانند سن، تحصیلات و … کسب کند داشتن سابقه­ ی کار غیر ضروری است. تشخیص این امر به عهده­ ی سازمانی است که رسیدگی به این امور را به عهده دارد.

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

  • امتیازات مربوط به همسر

اگر همسر متقاضی دارای تمامی شرایطی که در زیر به آنها اشاره شده است، باشد 5 امتیاز به متقاضی تعلق می­گیرد:

  • سن او کمتر از 45 سال باشد.
  • دارای شغلی از گروه MLTSSL که مورد تأیید سازمان ارزیابی کننده است باشد.
  • حداقل نمره آیلتس 6 را در همه­ی مهارت­ ها کسب نماید.
  • امتیازات مربوط به اسپانسر شیپ ایالتی

برای ویزای کاری 190 ( این ویزا به متقاضیانی تعلق می­گیرد که علاقه ­مندند از طریق نیروی کار به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند و در همان لحظه­ ی ورود به خاک این کشور اقامت دائم اخذ نمایند و در این کشور به زندگی و کار مشغول شوند)، با اخذ اسپانسر شیپ ایالتی 5 امتیاز به فرد تعلق می­گیرد.

برای ویزای کاری 489 ( این ویزا به متقاضیانی تعلق می­گیرد که نتوانسته ­اند از طریق ویزای 190 کشور استرالیا امتیازهای لازم را کسب نمایند. در این نوع ویزا دولت استرالیا از طریق اسپانسر ایالتی به فرد متقاضی یک ویزای موقت چهار ساله اعطا می­نماید. چنانچه متقاضی خواهان اخذ اقامت دائم باشد باید در یک استان کم جمعیت به مدت دو سال زندگی کند و مدت یک سال از این دو سال را به صورت تمام وقت در آنجا مشغول به کار شود)، با اخذ اسپانسر شیپ ایالتی 10 امتیاز به فرد تعلق می­گیرد.

اسپانسر شیپ­ ها در واقع فرد متقاضی مهاجرت را حمایت می­کنند. برای درک بهتر این موضوع ایالتی را در نظر بگیرید که با کمبود نیروی کار مواجه است. از طرفی فردی که خواهان مهاجرت به این کشور از طریق کار می­باشد دارای همان شغلی است که این ایالت در آن شغل با کمبود نیروی کار مواجه است.

این ایالت فرد را حمایت کرده و کمک می­نماید که این فرد کمبود امتیازش را جبران کرده و بتواند به کشور استرالیا مهاجرت نماید. فرد در قبال این کار متعهد می­شود که به مدت دو سال در این ایالت زندگی کند و مدت یک سال از این دو سال را در این ایالت مشغول به کار شود.

  • امتیاز مربوط به آزمون ناتی

چنانچه فرد بتواند در آزمون مترجمی حرفه­ای ناتی استرالیا نمره لازم را کسب نماید 5 امتیاز به وی تعلق خواهد گرفت. البته این آزمون در برخی سالها برگزار نشده است و تصمیم ­گیری در خصوص برگزاری این آزمون به عهده سازمان ناتی استرالیا خواهد بود.

 

انواع ویزای استرالیا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

منبع:https://iran.embassy.gov.au/

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *