Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

مهاجرت کاری استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از راه­ های گوناگونی همچون مهاجرت از طریق تحصیل، ازدواج، تولد، سرمایه ­گذاری و همچنین مهاجرت کاری استرالیا که یکی از پر طرفدارترین ویزا ها می باشد. متقاضیان مهاجرت به استرالیا با توجه به شرایط خود یکی از این راه­ ها را انتخاب می­نمایند. راهی که با شرایط آنها سازگاری داشته و بتواند آنها را زودتر به مقصد برساند.

مهاجرت کاری از رایج ترین روش­ها برای مهاجرت به کشور استرالیا است. متقاضیانی که خواهان مهاجرت به این کشور از طریق کار می­باشند باید بر اساس یک سیستم امتیازی مورد ارزیابی قرار می­گیرند و چنانچه بتوانند حداقل امتیازهای لازم را کسب نمایند با مهاجرت آنان به این کشور موافقت می­شود.

برای اخذ ویزای کاری به استرالیا فرد متقاضی باید دارای شغلی باشد که جزء مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا است. این مشاغل به سه گروه STSOL ، REGIONAL و MLTSSL تقسیم می­شوند.

STSOL آن دسته از مشاغلی است که این کشور به صورت کوتاه مدت به آنها احتیاج دارد.

REGIONAL آن دسته از مشاغلی است که مناطق خاص در کشور استرالیا به آنها احتیاج دارند.

MLTSSL آن دسته از مشاغلی است که این کشور در بلند مدت به آنها احتیاج دارد.

فارغ از این که شغل متقاضی در کدام دسته از مشاغل مورد نیاز قرار می­گیرد، نحوه­ ی محاسبه­ ی امتیازات مربوط به اخذ ویزای کاری به استرالیا به صورت زیر انجام می­شود:

  • امتیازات مربوط به سن

افرادی که متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار هستند طبق جدول زیر چنانچه در رده سنی 18 تا 45 سال قرار بگیرند امتیاز کسب خواهند کرد. جدول مربوط به امتیازات سن به شرح زیر است:

سنامتیاز
18 تا 2525
25 تا 3330
33 تا 4025
40 تا 4515
45 تا 49
پیشنهاد مطالعه »
فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا

 

همانطور که مشاهده می­شود بیشترین امتیاز مربوط به رده سنی 25 تا 33 سال است.

  • امتیازات مربوط به مدرک زبان

امتیازات مربوط به زبان در جدول زیر به این شرح است:

 

مدرک زبان آیلتسامتیاز
حداقل نمره 6 در هر مهارت امتحان IELTS / OETB
حداقل نمره 7 در هر مهارت امتحان IELTS / OETB10
حداقل نمره 8 در هر مهارت امتحان IELTS / OETA20

 

  • امتیازات مربوط به مدرک تحصیلی

امتیازات مربوط به مدرک تحصیلی در جدول زیر بیان شده است. لازم به ذکر است افرادی که متقاضی مهاجرت کاری به استرالیا هستند باید رشته­ ی تحصیلی­شان مرتبط با شغلشان باشد. البته در برخی از رشته ­ها مانند مهندسی کامپیوتر و رشته­ های مدیریتی این امکان وجود دارد که سابقه ­ی کاری جایگزین مدرک تحصیلی بشود.

مدرک تحصیلیامتیاز
مدرک  دکتری20
مدرک لیسانس یا فوق لیسانس15
مدرک فوق دیپلم یا تأیید سابقه­ ی در حد فوق دیپلم10
در صورتی که فرد 2 سال در یکی از مراکز مورد تأیید استرالیا تحصیل کرده باشد5

 

 

  • امتیازات مربوط به سابقه­ ی کار

چنانچه فرد دارای سابقه ­ی کار مرتبط با رشته­ ی تحصیلی خود در خارج از کشور استرالیا باشد امتیازات وی به شرح زیر محاسبه خواهد شد:

سابقه­ی کار در خارج از کشور استرالیاامتیاز
حداقل 3 سال5
حداقل 5 سال10
حداقل 8 سال15

 

و اگر فرد دارای سابقه­ ی کار در داخل کشور استرالیا باشد امتیازات وی به شرح زیر محاسبه خواهد شد:

سابقه­ ی کار در داخل کشور استرالیاامتیاز
1 تا 3 سال در 10 سال گذشته5
3 تا 5 سال در 10 سال گذشته10
5 تا 8 سال در 10 سال گذشته15
8 تا 10 سال در 10 سال گذشته20

 

لازم به ذکر است که داشتن سابقه­ ی کار در برخی مشاغل مانند تکنسین عمران ضروری است به طوری که اگر فرد متقاضی فاقد سابقه­ ی کار کافی باشد قادر به مهاجرت به این کشور از طریق ویزای کاری نخواهد بود اما در برخی مشاغل دیگر مانند حسابداری و مهندسی در صورتی که فرد متقاضی توانسته باشد امتیازات بالایی از سایر فاکتورها مانند سن، تحصیلات و … کسب کند داشتن سابقه­ ی کار غیر ضروری است. تشخیص این امر به عهده­ ی سازمانی است که رسیدگی به این امور را به عهده دارد.

پیشنهاد مطالعه »
مشکلات زندگی در  استرالیا

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

  • امتیازات مربوط به همسر

اگر همسر متقاضی دارای تمامی شرایطی که در زیر به آنها اشاره شده است، باشد 5 امتیاز به متقاضی تعلق می­گیرد:

  • سن او کمتر از 45 سال باشد.
  • دارای شغلی از گروه MLTSSL که مورد تأیید سازمان ارزیابی کننده است باشد.
  • حداقل نمره آیلتس 6 را در همه­ی مهارت­ ها کسب نماید.
  • امتیازات مربوط به اسپانسر شیپ ایالتی

برای ویزای کاری 190 ( این ویزا به متقاضیانی تعلق می­گیرد که علاقه ­مندند از طریق نیروی کار به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند و در همان لحظه­ ی ورود به خاک این کشور اقامت دائم اخذ نمایند و در این کشور به زندگی و کار مشغول شوند)، با اخذ اسپانسر شیپ ایالتی 5 امتیاز به فرد تعلق می­گیرد.

برای ویزای کاری 489 ( این ویزا به متقاضیانی تعلق می­گیرد که نتوانسته ­اند از طریق ویزای 190 کشور استرالیا امتیازهای لازم را کسب نمایند. در این نوع ویزا دولت استرالیا از طریق اسپانسر ایالتی به فرد متقاضی یک ویزای موقت چهار ساله اعطا می­نماید. چنانچه متقاضی خواهان اخذ اقامت دائم باشد باید در یک استان کم جمعیت به مدت دو سال زندگی کند و مدت یک سال از این دو سال را به صورت تمام وقت در آنجا مشغول به کار شود)، با اخذ اسپانسر شیپ ایالتی 10 امتیاز به فرد تعلق می­گیرد.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط مهاجرت به کشور استرالیا

اسپانسر شیپ­ ها در واقع فرد متقاضی مهاجرت را حمایت می­کنند. برای درک بهتر این موضوع ایالتی را در نظر بگیرید که با کمبود نیروی کار مواجه است. از طرفی فردی که خواهان مهاجرت به این کشور از طریق کار می­باشد دارای همان شغلی است که این ایالت در آن شغل با کمبود نیروی کار مواجه است.

این ایالت فرد را حمایت کرده و کمک می­نماید که این فرد کمبود امتیازش را جبران کرده و بتواند به کشور استرالیا مهاجرت نماید. فرد در قبال این کار متعهد می­شود که به مدت دو سال در این ایالت زندگی کند و مدت یک سال از این دو سال را در این ایالت مشغول به کار شود.

  • امتیاز مربوط به آزمون ناتی

چنانچه فرد بتواند در آزمون مترجمی حرفه­ای ناتی استرالیا نمره لازم را کسب نماید 5 امتیاز به وی تعلق خواهد گرفت. البته این آزمون در برخی سالها برگزار نشده است و تصمیم ­گیری در خصوص برگزاری این آزمون به عهده سازمان ناتی استرالیا خواهد بود.

 

انواع ویزای استرالیا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

منبع:https://iran.embassy.gov.au/

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره