مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا

تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا

تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا

فهرست مقاله
تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا
تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا

تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا

ایتالیا را می‌توان از بهترین مقاصد تحصیلی اروپا بویژه در زمینه پزشکی دانست. تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا به دلیل هزینه‌های تحصیلی کم و کمک هزینه‌ای که برای کسانی که متقاضی تحصیل در ایتالیا در زمینه گرایش‌های پزشکی هستند در نظر گرفته شده است سبب جذب افراد به این کشور و دانشگاه‌های آن می‌شود.

ایتالیا کشوری زیبا و یکی از مقاصد تحصیل و توریست در اروپا محسوب می‌شود. این کشور مرکز آموزش و فرهنگ در اروپا بوده و سابقه تاریخی بسیار کهنی دارد. دانشگاه‌های ایتالیا جزو قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های اروپا هستند.

ایتالیا  علاوه بر این که دانشگاه‌های معتبری دارد به دلیل داشتن آب و هوای مناسب، فرهنگ غنی و مکان‌های نمادین، امکان کار دانشجویی در حین تحصیل را نیز فراهم می‌کند. دانشگاه‌های ایتالیا در زمینه پذیرش دانشجو در رشته‌های پزشکی، محدودیت سنی ندارند و همچنین از امکانات اخذ اقامت برای خویشاوندان درجه اول خود بعد از گرفتن پذیرش در جذب کردن مهاجران کشور ایتالیا موثر هستند. چنانچه قصد تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا را دارید باید از شرایط پذیرش دانشجو در این کشور، هزینه زندگی، تحصیل و دانشگاه‌های معتبر آن آگاهی داشته باشید.

 

پذیرش در رشته پزشکی در ایتالیا

 

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا باید در آزمون ورودی دانشگاه‌های این کشور که در سال یک مرتبه برگزار می‌شود شرکت کنند.

آزمون مورد نظر در ۱۲ شهر مختلف بویژه در دبی برگزار می‌شود. این آزمون به دو زبان ایتالیایی و اسپانیایی در ماه سپتامبر برگزار می‌شود. در این آزمون ۶۰ سوال پنج گزینه‌ای در زمینه‌های دروس رشته تجربی و اطلاعات عمومی داده می‌شود.

آزمون مورد نظر دارای نمره منفی بوده و متقاضیان آن به مدت ۱۰۰ دقیقه زمان برای پاسخ‌گویی آن دارند.

ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های پزشکی در دانشگاه ایتالیا هر ساله در حدود ۷۰ الی ۸۰ نفر بوده است.

برای شرکت در این آزمون باید مدرک پیش‌دانشگاهی و دیپلم و مدرک آیلتس ۵.۵ را ارائه داد. چنانچه متقاضیانی مدرک آیلتس نداشته باشند اما مدرک تافل با نمره ۸۷ داشته باشند، می‌توانند این مدرک را ارائه کنند.

کسانی که نمره قبولی در آزمون دانشگاه‌های ایتالیا را دارند امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان کشورهای جهان سوم را داشته و می‌توانند از این طریق هزینه خوابگاه و شهریه خود را پوشش داده و از فرصتی که برای آنها در زمینه تحصیل پزشکی ایجاد شده است به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در ایتالیا:

 

  1. پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا دارای چه شرایطی است؟ [2019]
  2. چگونه در ایتالیا داروسازی بخوانیم؟
  3. تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا
  4. تحصیل در کشور ایتالیا

 

هزینه تحصیل پزشکی در ایتالیا

 

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا در قیاس با آمریکا و مناطق دیگر کمتر است. میزان شهریه رشته‌های پزشکی در این کشور بر اساس رشته و دانشگاه متفاوت است.

میزان شهریه این دانشگاه‌ها به طور تقریبی در حدود ۴۰۰ یورو در سال بوده که این میزان در صورت تحصیل داوطلبان به زبان ایتالیایی بسیار کمتر است. متقاضیان این رشته‌ها در صورت قبولی در این آزمون، امکان استفاده از هزینه‌های تحصیلی شامل هزینه شهریه خوابگاه را نیز دارند.

هزینه شرکت در آزمون ورودی این رشته در حدود ۱۰۵ پوند انگلیس است.

دانشجوی پزشکی برای تحصیل در ایتالیا علاوه بر هزینه‌های تحصیلی هزینه خورد و خوراک و حمل و نقل ماهیانه را نیز دارد که این مقدار نیز با احتساب ماهیانه در حدود ۶۰۰ یورو در نظر گرفته می‌شود. این مقدار به صورتی تخمینی است و در شهرهای گران قیمت‌تر ایتالیا مثل رم و میلان در حدود ۳۰ درصد بالاتر است.

این دانشجویان در حین تحصیل اجازه کار دانشجویی را دارند و در مقاطع بالاتر نیز امکان برخورداری از بورسیه تحصیلی و شرایط آن را نیز خواهند داشت. آنچه تحصیل در این رشته را مطلوب می‌کند، هزینه‌های کم کشور ایتالیا نسبت به دیگر کشورها در مناطق جهان و همچنین وجود دانشگاه‌های معتبر در جای تا جای کشور ایتالیا و وجود اساتید درجه یک در این دانشگاه‌ها است.

 

مزایای تحصیل پزشکی در ایتالیا

 

ایتالیا یکی از کشورهای مشهور اروپاست که سابقه‌ای دیرین در تاریخ و فرهنگ دارد. وجود دانشگاه‌های معتبر این کشور و داشتن وجهه جهانی آنها سبب می‌شود که شما با انتخاب این دانشگاه، از شرایطی بسیار خوب برخوردار شده و مدرک خود را از دانشگاه‌های یکی از بهترین و معتبرترین کشورهای جهان دریافت کنید.

ایتالیا کشوری است که رشته‌های پزشکی در آن با کیفیت بالایی از آموزش برگزار می‌شوند و از این جهت شاید از بسیاری کشورهای اروپایی پیشی گرفته باشد.

دانشگاه‌های ایتالیا و تحصیل در رشته پزشکی در آنها می‌تواند برای اقوام درجه یک دانشجو در این کشور بعد از اخذ پذیرش، ایجاد اقامت کند و به این صورت فرد می‌تواند اقوام درجه یک خود مثل پدر و مادر، همسر و فرزندان خود در ایتالیا از طریق تحصیل در رشته پزشکی، دریافت اقامت کند.

ایتالیا از لحاظ داشتن شرایط آب و هوایی خوب نیز به ایران نزدیک بوده و آب و هوای آن شباهت بسیاری به شرایط آب و هوایی در ایران دارد. از این لحاظ افرادی که اقامت تحصیلی در این کشور می‌گیرند چندان دچار مشکل نخواهند شد.

از دیگر مزایای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا، ارزان بودن کشور ایتالیا است. این کشور نیز مانند اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی از هزینه زندگی بهتر و مناسب‌تری برای دانشجویان برخوردار است.

علاوه براین، دانشجو از شرایط کاری موقت، همزمان با تحصیل نیز می‌تواند برخوردار شود و از این طریق، برخی نیازهای خود را رفع کند.

از دیگر مزایای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا که شاید بتوان آن را مهم‌ترین مزیت تحصیل در این رشته دانست، برخورداری از بورس و کمک‌هزینه های ارائه شده در مقاطع بالاتر تحصیلی این رشته است.

این موقعیت می‌تواند برای دانشجو بسیار مغتنم برشمرده شود. زیرا دانشجویان بورسیه این کشور علاوه بر دریافت حقوق، همزمان می‌توانند به کار مشغول شده و علاوه بر کسب تجربه بیشتر در زمینه کاری خود از لحاظ مالی نیز تقویت شوند.

شاید بتوان گفت کسانی که از بورسیه کشور ایتالیا در زمینه تحصیل در رشته‌های پزشکی و گرایش‌های مربوط به آن استفاده می‌کنند در ایتالیا بتوانند به موقعیت کاری بسیار خوبی دست پیدا کرده و از آینده شغلی خود اطمینان حاصل کنند. از طرف دیگر این افراد می‌توانند در صورت لزوم به کشورهای اروپایی دیگر بدون هیچ محدودیتی سفر کرده و در صورت علافه از نقاط مختلف این کشورها در اروپا دیدن کنند.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!