مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش

فهرست مقاله
سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش
سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش

برای سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش شرایطی وجود دارد که مخاطب بایستی این شرایط را مورد بررسی قرار داده تا بتواند در این زمینه به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کند.
سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش یکی از راه های مهاجرت به این کشور اروپایی است. کشور اتریش به نیروی جوان و فعال نیازمند است و به اشخاصی که بتوانند کارهای مفید در این کشور انجام دهند بها می دهد.

روند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش

در دولت کشور اتریش، شهروندان خارجی مجاز هستند که سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی را در این کشور انجام دهند. انجام دادن این فرآیند برای شهروندان خارجی یک مزیت بزرگ محسوب می شود و می توانند به وسیله این کار، اقامت دائم این کشور اروپایی را دریافت کنند و برای همیشه جزء شهروند عادی اتریش به حساب بیایند. از جمله مزیت مهم دیگر سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش می توان به روند دریافت وام های کم بهره اشاره کرد که شاید بسیاری از شهروندان خارجی تنها برای گرفتن وام این کار را انجام دهند.

البته بازرگانان ایرانی بعضا برای خوش نام کردن کسب و کار خود این فرآیند را در کشور اتریش انجام می دهند و به مشتریان خود نشان می دهند که دارای نمایندگی در خارج از کشور هستند و این می تواند به افزایش اعتبار کسب و کار آن ها بینجامد.
معمولا کار ثبت شرکت در اتریش در مدل مسئولیت محدود انجام می پذیرد و این متداول ترین روش برای انجام ثبت شرکت در اتریش است. یکی از مهم ترین معایب برای اشخاصی که سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش را انجام می دهند گرفتن مالیات بالای دولت این کشور است، همان طور که می دانید درآمد شرکت های ثبت شده در اغلب کشورهای اروپایی مشمول به 25 درصد مالیات هست و همین عامل موجب می شود که حدود یک سوم درآمد شرکت ها به مالیات این کشور تحویل داده شود و این یکی از مهم ترین دلایلی است که به افرادی که ثبت شرکت را در دولت اتریش انجام داده اند اقامت دائم داده می شود. و این مسئله نشان می دهد که شخص باعث شده که درآمدزایی دولت اتریش بیشتر شود و همین مساله باعث دادن اقامت دائم به فرد مورد نظر است.

البته این میزان مالیات در دولت اتریش به نسبت سایر کشورهای اروپایی کم تر است به طوری که در اغلب کشورهای اروپای غربی این میزان مالیات به حدود 35 درصد می رسد و این در حالی است که مالیات 25 درصد اتریش که از سال 2005 مورد تصویب قرار گرفته باعث شده که توجه بسیاری از سرمایه گذاران و مدیران برای سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش روز به روز بیشتر شود و همین عامل کشور اتریش را به یکی از جذاب ترین کشورهای اروپایی در این زمینه تبدیل کرده است.

هم چنین برای محاسبه های سود و زیان شرکت ها روش هایی وجود دارد که می توان میزان مالیات را به 23 درصد کاهش داد و این مسئله تنها در دولت کشور اتریش وجود دارد، البته در این زمینه بایستی حتما با استفاده از کارشناسان خبره حسابداری صورت سود و زیان شرکت را به درستی محاسبه کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از تخفیف مالیاتی در دولت این کشور بهره مند شوید. این بهترین راه حل برای سرمایه گذاری در اتریش به حساب می آید.

هم چنین روش های دیگری نیز برای معاف از مالیات در کشور اتریش وجود دارد این روش ها شامل انجام دادن تحقیقات با ارزش در زمینه کسب و کاری است که موجب شده ارزش ملی صورت بپذیرد و برای منافع دولت و مردم اتریش مفید بوده است، بعد از به اثبات رسیدن چنین رویدادی می توان از پرداخت مالیات معاف شد. هم چنین شرکت هایی که در طول یک سال مخارج زیادی را متحمل شده اند و سود زیادی نتوانسته اند بکنند نیز از پرداخت مالیات معاف می شوند، تمامی این راهکارها در زمینه سرمایه گذاری در اتریش باید مورد بررسی قرار گیرد.

اما در برخی از کشورهای اروپایی هزینه های مالیاتی به صورت صعودی و با توجه به درآمد شرکت افزایش پیدا می کنند در اغلب کشورهای اروپایی نخست به درآمد شرکت نگاه می کنند و سپس مالیات را برای این درآمد در نظر می گیرند در حالی که در کشور اتریش چنین رویکردی وجود ندارد و پرداخت مالیات تنها بر اساس مقدار ثابتی است و همان طور که اشاره کردیم در برخی موارد می توان اصلا مالیات پرداخت کرد تمامی این موارد نشان می دهد که انجام داده فرآیند سرمایه گذاری در اتریش یکی از پدیده های جذاب و هیجان برانگیز برای سرمایه گذاران خارجی است چون هم می توانند از مافع ثبت شرکت برای افزایش درآمد خود استفاده کنند، هم می توانند اقامت دائم دولت این کشور را به دست بیاورند و در آخر وام های کم بهره دریافت کنند.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خوداشتغالی در اتریش

اما می خواهیم به مدارک مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در اتریش بپردازیم این مدارک شامل موارد زیر است:
• گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه رسمی آن
• باز کردن حساب در یکی از بانک های اتریشی و داشتن حداقل 35000 یورو در حساب و از این مبلغ بایستی حدود 17500 یورو نقدی پرداخت شود.
• تعیین مسئول مالیاتی شرکت، اعضای هیئت مدیره و هم چنین حسابرس شرکت
• پاسپورت

بعد از انجام دادن این موارد دو نوع اقامت به فرد داده می شود نخست برای افرادی است که سفر تا صد فعالیت آن ها در دولت کشور اتریش اتفاق می افتد و نیاز ندارند به سایر کشورهای اروپایی مسافرت کنند که به این افراد اقامت دائم داده می شود و دوم برای سایر افرادی است که هر لحظه نیاز دارند در مکانی در جهت انجام دادم فعالیت های شرکت حضور داشته باشند برای این افراد اقامت موقت 8 ماهه صادر می شود و در این مورد شخص نمی تواند که سایر اعضای خانواده خود را به کشور اتریش ببرد. به هر حال داشتن هر کدام از این موارد بستگی به شرایط فرد و هم چنین مشخصه شغلی وی را دارد که طبق قانون و قواعد خود می تواند یکی از این اقامت ها را دریافت کند.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید  و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت اتریش

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات