انگلستان, انگلیس, سرمایه گذاری در

سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان

از روش های اقامت در کشور انگلستان سرمایه گذاری در این کشور می باشد .افرادی که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری در انگلستان اقامت این کشور را اخذ نمایند باید شرایط و انواع آن را در نظر گرفته و نوع مناسب آن را برای خود انتخاب نمایند .

انواع سرمایه گذاری در کشور انگلستان و شرایط آن

به طور کلی می توان گفت سرمایه گذاری در انگلستان 4 نوع می باشد که عبارتند از :

  • 50 هزار پوندی
  • 200 هزار پوندی
  • 1 میلیون پوندی
  • 2 میلیون پوندی

– اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان به مبلغ 50 هزار پوند :

این سرمایه گذاری تنها برای ایرانی هایی که در کشور انگلستان به تحصیل اشتغال دارند مناسب است که قصد ندارند بعد از فارغ التحصیل شدن به ایران برگردند ، این نوع سرمایه گذاری ضمانتی برای اقامت آنها می باشد ، شایان ذکر است از طریق این سرمایه گذاری نمی شود اقامت دائم گرفت .

– اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان به مبلغ 200 هزار پوند :

برای اینکه فردی بتواند برای اخذ این ویزا اقدام نماید باید مدرک IELTS با اخذ نمره‌ی 4 و Business Plan را ارائه دهد ، ضمنا شخص متقاضی باید ثابت نماید که از تمکین مالی برای زندگی در انگلستان برخوردار می باشد و قادر به تامین مخارج خود و همراهانش است .

مدت اعتبار این ویزا 3 سال می باشد که قابلیت تمدید نیز دارد و همچنین می توان آن را به اقامت دائم تغییر داد .

– اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان به مبلغ 1 میلیون پوند :

برای اخذ این ویزا و انجام این سرمایه گذاری فقط لازم است فرد متقاضی این مبلغ را داشته باشد و با 1750000 پوند از این پول برای خریداری سهام اقدام نماید و بقیه را هر طور که خواست خرج کند .

مدت اعتبار این ویزا 5/3 سال می باشد و تا مدت 2 سال نیز قابلیت تمدید دارد و می توان آن را به اقامت دائم تغییر داد .

– اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلیس به مبلغ 2 میلیون پوند :

برای اخذ این ویزا لازم نیست مدرک دانشگاهی ارائه داد و همچنین تمام اعضایی که متعلق به فرد متقاضی هستند از جمله فرزندان و همسر و … قادر خواهند بود از طریق این ویزا به کشور انگلستان مسافرت نمایند .

مدت اعتبار این ویزا در ابتدا 3 سال می باشد که تا 2 سال نیز قابلیت تمدید دارد و پس از آن مدت نیز فرد مورد نظر می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم نماید .

شایان ذکر است که جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری لازم است در آزمون IELTS نمره‌ی 5/6 رادر تمام موارد کسب نمایید ، فردی که این ویزا را دارد از همه‌ی مزایا و حقوق یک شهروند انگلیسی برخوردار می باشد که این مزایا عبارتند از : خدمات بهداشتی و درمانی ، خدمات آموزشی و … ، همچنین فرد مورد نظر واجد تمام شرایط برای دریافت اقامت دائم انگلیس نیز می باشد .

مزایای اخذ ویزای Tier 1 و سرمایه گذاری در انگلیس

مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری این است که فردی که واجد شرایط برای انجام این سرمایه گذاری می باشد لازم نیست سطح تحصیلاتی خاصی داشته باشد ، همچنین محدودیت سنی نیز ندارد ، نیازی به سابقه‌ی فعالیت در تجارت ندارد و مهارت زبانی خاصی نیز مد نظر نیست و همچنین فرد سرمایه گذار لازم نیست که اشتغال زایی نماید .

برای انجام سرمایه گذاری در انگلستان فرد متقاضی لازم است حداقل 750 هزار پوند از 1 میلیون پوند خودش را در این کشور سرمایه گذاری نماید و 250 هزار پوند باقی مانده را برای خریداری منزل در انگلستان صرف نماید .

تا زمانی که تقاضای فرد برای سرمایه گذاری در انگلیس تایید گردد ، اعضای خانواده‌ی فرد سرمایه گذار شامل همسر و فرزندان وی که زیر 18 سال باشند مجاز هستند به این کشور وارد شده و برای اخذ اقامت دائم به صورت همزمان با شخص سرمایه گذار اقدام نمایند .

افراد سرمایه گذار اجازه دارند تا زمانی که ویزای آنها اعتبار دارد به خارج از کشور انگلستان مسافرت نمایند و مجاز هستند در هر نقطه ای از این کشور اقامت داشته باشند ، بعد از گذشت 5 سال از اخذ ویزا فرد سرمایه گذار اجازه دارد که اقدام به اخذ اقامت دائم در کشور انگلستان نماید و ویزایی با قابلیت ورود و خروج به صورت نامحدود را دریافت نماید و هنگامی که 1 سال از دریافت اقامت دائم در انگلستان گذشت فرد سرمایه گذار و همه‌ی اعضای خانواده که همراهش هستند مجوز اخذ تابعیت را خواهند داشت و می توانند برای این امر اقدام کنند .

پارلمان کشور انگلستان در تاریخ 16 مارس 2011 تغییراتی را در قوانین مربوط به اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلیس اعمال کرد که از تاریخ 6 آوریل 2011 اجرا گردید ، این تغییرات به شرح زیر می باشد :

افراد سرمایه گذار لازم است مبلغی به میزان 10 میلیون پوند را جهت سرمایه گذاری در انگلستان صرف نمایند تا بتوانند بعد از گذشت 2 سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند ، اگر مبلغی که سرمایه گذاری می شود 5 میلیون پوند باشد فرد سرمایه گذار می تواند بعد از گذشت 3 سال اقدام به اخذ اقامت دائم نماید و چنانچه مبلغ مورد نظر 1 میلیون پوند باشد فرد سرمایه گذار می تواند بعد از 5 سال اقدام به اخذ اقامت دائم نماید .

افرادی که تحت تکفل فرد سرمایه گذار می باشند اجازه دارند به همراه او به انگلستان ورود و خروج نمایند و همچنین فرد سرمایه گذار مجاز است که به مدت 180 روز در خارج از کشور انگلستان اقامت داشته باشد .

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *