شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

سرمایه­ گذاری در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشور دنیا به شمار می­ آید و از این رو مهاجرت به سوئیس و سرمایه­ گذاری در سوئیس اولین انتخاب یک سرمایه گذار بزرگ و موفق می­باشد. شاید بتوان گفت که بهترین دلیل تفاوت سوئیس با دیگر کشورهای دنیا در آزادی اقتصادی و سیاسی باشد. طبق آمارها مشخص شده است که شاخص آزادی رسانه­ ای در این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی بالاتر می­باشد. همچنین از نظر اقتصادی و سطح سرمایه گذاری در زیر ساخت ­های اقتصادی و توسعه یافتگی این زیر ساخت­ها در میان تمام کشورهای اروپایی بالاترین جایگاه را دارد.

مدیریت صحیح اقتصاد این کشور و بعد سرمایه گذاری در سوئیس در بخش زیر ساخت­های اقتصادی باعث شده تا این کشور در بخش اقتصادی با سرعت بیشتری پیشرفت کند. یکی از نکات مهم در مدیریت اقتصادی و جمعی در سوئیس این است که دولت سوئیس به مردم احساس ارزشمند بودن می­دهد و انگیزه فعالیت اقتصادی و مشارکت سیاسی به این وسیله افزایش پیدا می­کند. این ویژگی ­ها سبب شده تا سوئیس به یک کشور بی­نظیر و اقتصادی پویا تبدیل شود.

یکی از علل اعتماد سرمایه­ گذاران خارجی به کشور سوئیس این است که دولت سوئیس اقدام به شفاف­سازی قانون گذاری و اجرای آن می­کند. واحد پول کشور سوئیس فرانک می­باشد که در کل دنیا دارای ارزش بالایی می­باشد.

سازمان­ های تجاری و اقتصادی معروف و بین المللی زیادی در این کشور دیده می­شوند از جمله: انجمن تجارت آزاد اروپا، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه.

سرمایه گذاری در سوئیس

امنیت در این کشور به دلیل ثبات اقتصادی و مالی می­باشد و سرمایه­ گذاران نمی­توانند از این مزیت به راحتی عبور کنند و بالطبع بهترین راه افزایش سرمایه، سرمایه گذاری در سوئیس می­باشد. این کشور به دلیل اقتصاد سرشار خود در رتبه 28 رتبه آسانی انجام کسب و کار قرار می­گیرد.

پیشنهاد مطالعه »
چگونگی مهاجرت به ﺁلمان از طریق سرمایه گذاری؟

مزایای سرمایه­ گذاری در سوئیس

سرمایه ­گذاری در سوئیس می­تواند پیامدهای مثبتی برای سرمایه گذاران خارجی به دنبال داشته باشد که در دیگر کشورهای اروپایی یا آمریکایی نتوان این مزیت­ها را بدست آورد. چرا که سوئیس در بخش اقتصادی بسیار با تجربه عمل کرده و این در دنیا ثابت شده است. بنابراین اگر شخصی قصد سرمایه ­گذاری در سوئیس را دارد ابتدا باید از مزایای آن آگاهی داشته باشد:

 • – امکان سفر به کشورهای اروپایی یا حوزه شینگن
 • – اطمینان از امنیت در سرمایه­ گذاری در سوئیس
 • – عدم محدودیت سنی سرمایه­ گذاری در سوئیس
 • – امکان ادامه ­ی تحصیل برای فرزندان و خانواده شخص متقاضی سرمایه ­گذار در سوئیس
 • – سطح بالای کیفیت زندگی و کار در سوئیس
 • – امکان دریافت اخذ اقامت دائم در سوئیس
 • – بهره­ مندی از آزادی عمل و داشتن حریم خصوصی
 • – خرید املاک و مستغلات یا سرمایه­ گذاری در بخش ملک

استانداردهای سرمایه گذاری در سوئیس

سرمایه ­گذاران هنگامی که قصد سرمایه ­گذاری در بخشی را دارند بسیار نگران سه نکته می­باشند که همیشه می­تواند از نگرانی ­های دائم یک سرمایه­ گذاری در بخش­ها و کشورهای مختلف باشد. این سه نکته را بدانیم:

1- سرمایه ­گذاری در سوئیس و امنیت سیستم قضایی:

یکی از مهم­ترین استاندارهای سرمایه­ گذاری در هر کشوری امنیت سیستم قضایی و عادلانه بودن آن می­باشد. بنابراین اگر مشکلی به وجود بیاید که به مراجع قضایی مراجعه شود فرد سرمایه ­گذار دیگر نگران فساد در سیستم قضایی نمی­باشد. اما متقاضیان سرمایه ­گذاری در سوئیس باید بدانند که مراجع قضایی سوئیس در اذهان عمومی بسیار قابل اعتماد است و سوئیس از نظر شفاف­ سازی و دوری از فساد در بین 180 کشور دنیا رتبه سوم را در بین 180 کشور دنیا به خود اختصاص داده است.

پیشنهاد مطالعه »
روش مهاجرت کاری به سوئیس [2019]

بهتر است بدانید که شاخص کنترل فساد در سوئیس از 5/2 امتیاز، امتیاز 05/2 را به خود اختصاص داده است. این آمار نشان می­دهد که مقامات مربوطه برای سرکوب فساد و تشخیص آن بسیار عملکرد خوبی دارند و نشان از توانایی آنها در این بخش می­باشد.

2- سرمایه ­گذاری در سوئیس و امنیت سیاسی:

یکی از عواملی که می­تواند امنیت سرمایه ­گذاری در کشوری را تأمین کند ثبات سیاسی می­باشد. طبق شاخص ­های جهانی حداکثر میزان امنیت سیاسی کشورها 5/2 می­باشد. هر چه میزان این شاخص از این میزان حداکثر بالا­تر باشد آن کشور را از نظر امنیت با ثبات­ تر می­کند.

3- سرمایه گذاری در سوئیس و امنیت بانک ­ها و نرخ تورم:

یکی دیگر از نکات و استاندارهای یک سرمایه گذار در انتخاب محل سرمایه ­گذاری و اعتماد متقابل، ثبات اقتصادی و تورم مالی در یک کشور می­باشد. این مورد می­تواند با کم بودن سود بانکی به اثبات برسد. معمولا کم بودن سود بانکی می­تواند یک معیار مناسب برای ثبات اقتصادی برای سرمایه ­گذاران باشد. بر اساس آخرین آمارهای سوئیس، نرخ سود وام ­های بانکی در زیر 2 درصد می­باشد. نکته دیگر نرخ تورم در این کشور می­باشد نرخ تورم در سوئیس یک رؤیا در ایران محسوب می­شود. نرخ تورم در کشور سوئیس زیر 1 درصد می­باشد.

شرایط سرمایه ­گذاری در سوئیس

در صورتی که شخص متقاضی سرمایه ­گذاری در سوئیس موفق به اخذ اقامت در آن کشور شود انجام فرآیند اخذ اقامت در مدتی بین 3 تا 4 ماه به طول می­انجامد. اما از آنجایی که دولت سوئیس برای تمام کارهای خود حساب و کتاب دارد در این جا نیز شرایطی را برای متقاضیان سرمایه ­گذاری در سوئیس قرار داده است:

 • – شخص متقاضی شغل و حرف ه­ای در سوئیس نداشته باشد.
 • – فرد متقاضی در ده سال اخیر در کشور سوئیس اقامت نداشته است.
 • – یکی دیگر از شرایط سرمایه ­گذاری در سوئیس عدم تابعیت سوئیسی فرد متقاضی در چند سال اخیر
 • – حداقل سن برای سرمایه ­گذاری در سوئیس 18 سال می­باشد و افراد متقاضی بالای 55 سال باید مالیات پرداخت کنند.
 • – افراد متقاضی سرمایه­ گذاری در سوئیس سابقه کیفری نداشته باشند.
پیشنهاد مطالعه »
سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان به چه صورت است؟

اخذ اقامت از طریق سرمایه ­گذاری در سوئیس

اگر فرد متقاضی فقط به دلیل دریافت اقامت اقدام به سرمایه ­گذاری در سوئیس را دارد. فقط کافی است از طریق ثبت شرکت یا پرداخت مالیات اقدام کند. خارجیان مقیم سوئیس که در حقیقت پناهندگی سوئیس را دارند می­توانند پس از 12 تا 15 سال اقامت در سوئیس اقدام به دریافت تابعیت در این کشور را کنند.

گرچه اخذ اقامت سوئیس ملزم به شناخت دقیق فرهنگ سوئیسی و ادغام شدن با شهروندان این کشور می­باشد. البته کشور سوئیس اجازه ­ی تابعیت مضاعف را نیز به شهروندان خود می­دهد. تابعیت مضاعف، یعنی کشوری اجازه داشتن تابعیت دو گانه را به شهروند خود بدهد. شهروندان سوئیسی نیز می­توانند دو تابعیت داشته باشند و یکی از تابعیت­ های خود را نیز خود حفظ کنند.

سرمایه ­گذاری در سوئیس به سه صورت انجام می­گیرد:

1- سرمایه ­گذاری در سوئیس از طریق ثبت شرکت.

2- سرمایه­ گذاری در سوئیس از طریق پرداخت مالیات.

3- سرمایه ­گذاری در سوئیس از طریق خرید ملک.

منبع: سفارت سوئیس


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ