سرمایه گذاری در, نروژ

سرمایه گذاری در نروژ

سرمایه گذاری در نروژ

سرمایه گذاری در نروژ

گاهی هم افراد، مهاجرت به نروژ را فقط به خاطر سرمایه گذاری در نروژ دوست دارند اما برای این کار اطلاعات و آگاهی لازم را ندارند. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا آگاهی‌های لازم درزمینهٔ سرمایه گذاری  و مهاجرت از این طریق را کسب کنید.

همانگونه که می دانید نروژ یک کشور امن و مکانی است که می‌توان به راحتی دران سرمایه گذاری کرد و کسب و کار خوبی در این کشور پرطرفدار راه انداخت. ولی این کشور قوانین حاکم بر خودش را دارد و شما ملزم هستید به این قوانین احترام بگذارید و انان را رعایت کنید. ما در ادامه مطلب شما را با این قوانین آشنا می‌کنیم پس با ما همراه باشید:

قوانین سرمایه گذاری در نروژ

نروژ یک کشور پر جمعیت، منظم ، دارای اقتصاد محکم و سیاست شفاف است که قوانین حاکم در ان نسبتاً دشواراست. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مهاجرتی می‌باشد که فرد متقاضی یا سرمایه دار به کشور میزبان درخواست ویزا از روش سرمایه گذاری می‌دهد و کشور میزبان بنا به شرایطی که در ان حکم می کند ، سرمایه گذاران را می‌پذیرد و سرمایه گذاری در کشور در خواستی شروع می‌شود.
همانگونه که ذکر کردیم برای سرمایه گذاری  باید شرایط مورد نظر این کشور را داشته باشید که ما در اینجا نمونه‌ای از شرایط این کشور را به شما ارائه می‌دهیم .

• متقاضی یا سرمایه گذار در ابتدا باید ویزای موقت را کسب کند.
• سرمایه گذار باید اثبات کندکه از تمکن مالی خوبی بر خورداراست تا در مدتی که مهمان این کشور است مشکل مالی برایش پیش نیاید.
• باید به زبان نروژی مسلط باشد.
• باید یک برگه‌ای که قانونی باشد را از اقامت گاهش برای بازگشت به کشور خود داشته باشد.

نروژ از نظر سطح رفاه، در جایگاه بالایی قرار دارد و نیز اقتصاد آن بر پایه‌های محکم استوار است. بنابراین می‌شود این کشور را جز ده کشور برتر از نظر رفاه و اقتصاد در جهان دانست. پس در این صورت این کشور زبان زد مهاجران و علاقه مندانی که قصد دارند در این کشور زندگی کنند شده و این شاید اصلی‌ترین دلیلی باشد که خیلی ‌ها راغب هستند در این کشور سرمایه گذاری کنند. متقاضیان این را باید بدانند چگونه و به چه روش‌هایی می‌توانند از طریق سرمایه گذاری اقامت خود را کسب کنند.

سرمایه گذاری به سه روش انجام می‌شود 

• خریدن ملک مسکونی در نروژ : که در این روش سرمایه گذار یک یا چند ملک مسکونی جهت سرمایه گذاری خریداری می‌کند و طبق قانون در این کشور به دلیل داشتن این ملک می‌تواند دران زندگی کند و اقامت خود را در این کشور کسب کند.
• سرمایه گذاری از روش تجارت : روش دیگر سرمایه گذاری خریدن مکان ‌های تجاری مثل مغازه ، سوپر مارکت ، رستوران و… هست و اینکه امکان این را داشته باشید که بتوانید در این مکان‌های تجاری که خریداری کرده‌اید ، شروع به کسب و کار کنید و البته این نیز راهی است که شما به وسیله ان می‌توانید اقامت خود را در این کشور کسب کنید .

• سرمایه گذاری به روش خریدن اوراق قرضه : در این روش متقاضی سرمایه گذاری درخواست خرید اوراق‌های قرضه دولتی را می‌کند و خود این اوراق مدت زمان معینی دارند که به دودسته اوراق قابل برگشت و اوراق غیر قابل برگشت تقسیم می‌شود. و می‌شود این روش را یکی از بهترین روشها برای گرفتن اقامت دائم و یا حتی سرمایه گذاری در نروژ که چندان سخت هم نیست دانست.

چرا در نروژ سرمایه گذاری کنیم ؟

نروژ یک کشور ثروتمند با پایه‌های اقتصادی محکم است و از طرف دیگر دارای محیط سیاسی بسیار شفاف و با ثبات است و این بزرگ ترین عاملی است که نمی‌گذارد در نروژ اتفاقات غیر قابل پیش بینی رخ دهد بنابراین می‌شود گفت نروژ از نظر امنیت در سطح بالایی قرار دارد و عامل مهم دیگری که باعث می‌شود افراد زیادی در نروژ سرمایه گذاری کنند این است که بازار خرید در این کشور بسیار مناسب است و این به این معناست که نروژی‌ ها بازار با ثباتی دارند چرا که مردم نروژ قدرت خرید بالایی دارند و بازار خرید کردن در این کشور داغ است .

و گفتنی است که فرصت سرمایه گذاری  تنوع زیادی دارد . و این سر مایه گذاری ‌ها به بخش های بسیار زیادی تقسیم می‌شود که از جمله مهم‌ترین بخش سرمایه گذاری که دولت نروژ به شدت به آن اهمیت می‌دهد سرمایه گذاری در بخش گاز، نفت ، و پالایش این دو منبع زیر زمینی مهم است . البته با این که نروژ یک کشور ثروتمند با قدرت اقتصادی بالایی است ولی با این حال سرمایه گذاری چندان هم مشکل نیست زیرا نه مدرک تحصیلی در این زمینه نیاز دارید و نه اینکه لازم است زبان خارجی را بلد باشید .

البته این را هم باید بدانید با اینکه سرمایه گذاری آسان است اما شما با این حال باید حساب بانکی پری داشته باشید چرا که برای سرمایه گذاری هزینه زیادی باید بپردازید. همان‌طور که قبلاً ذکر کردیم داشتن سرمایه و پول مهم‌ترین ملاک برای سرمایه گذاری است.

ویژگی‌های سرمایه گذاری در نروژ

نروژ کشوری است که زیبایی ان زبانزد عام و خاص شده است و در عین حال از نظر امنیت و رفاه اقتصادی و ارائه خدمات در سطح بالا و قابل ملاحظه‌ای قرار گرفته است. در این کشور ثروتمند شهروندان نسبتاً دریک سطح رفاهی هستند و گفتنی است که به این دلایل سیلی از مهاجرانی که قصد سفر به این کشورهای اروپایی را دارند از میان این کشورها نروژ را انتخاب می‌کنند و اینکه این کشور مناسب است برای سرمایه گذاری و از مهم‌ترین ویژگی‌های مهاجرت به نروژ این است که فرد مهاجری که به دلیل سرمایه گذاری مهاجرت می‌کند این امکان را دارد که فرزندان و همسرش را نیز با خود همراه سازد و یک زندگی جدید در این کشور زیبا برای خود و خانواده‌اش بسازد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت نروژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *