ایتالیا, سرمایه گذاری در

سرمایه گذاری در ایتالیا [2019]

سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا از جمله راه های ورود و مهاجرت به ایتالیا است که ضوابط و شرایط خاص خود را دارد. سرمایه گذاران خارجی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند برای موفقیت نیازمند شناخت قوانین و مقررات لازم در زمینه سرمایه گذاری، شناسایی کسب و کارهای پر رونق و شناخت فرصتهای سرمایه گذاری در این کشور هستند.

ما در این نوشتار سعی کردیم راه های مختلف سرمایه گذاری در ایتالیا، میزان سرمایه لازم برای راه اندازی یک بیزینس در ایتالیا، قوانین و مقررات لازم برای سرمایه گذاری در ایتالیا و … را بیان نماییم و از این طریق باب آشنایی را به روی کسانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند باز نماییم.

راه های مختلف سرمایه گذاری در ایتالیا

   سرمایه گذاری در ایتالیا به دو روش انجام می­شود:

در روش اول فردی که علاقمند به سرمایه گذاری در ایتالیا است از طریق ثبت شرکت اقدام به این کار می­کند. وی تمامی مراحلی را که مربوط به ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار است را انجام می­دهد.

در این روش فرد بر اساس تحصیلات، تجربه و کسب و کار خود پروپوزالی نوشته و در آن هدف از سرمایه گذاری و چگونگی انجام کار را بیان می­دارد.

اداره مهاجرت ایتالیا این پروپوزال را مورد بررسی قرار می­دهد و با توجه به آن موافقت یا عدم موافقت خود را بیان می­دارد. در صورت موافقت با درخواست فرد مبنی بر ثبت شرکت وی اقدام به ثبت شرکت می­نماید.

ثبت شرکت در ایتالیا در انواع مختلفی انجام می­پذیرد که در زیر به شرح هر یک پرداخته می­شود:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

حداقل مبلغ لازم برای ثبت این نوع شرکت در ایتالیا 10000 یورو می­باشد. هر سهامدار با توجه به میزان سهم خود در این شرکت مسئولیت دارد.

ثبت شرکت تعاونی

حداقل مبلغ لازم برای ثبت این نوع شرکت در ایتالیا 120000 یورو می­باشد. برای ثبت شرکت تعاونی که غالباً برای تجارت های بزرگ ایجاد می­شود وجود دو سهامدار لازم است. سهام این شرکت در بازار قابل فروش می­باشد.

ثبت شرکت با مشارکت کلی

برای ثبت این شرکت نیازی به داشتن سرمایه زیاد نیست. در این نوع شرکت دو شخص حقیقی و یا دو شخص حقوقی با همدیگر شریک می­شوند و از طریق اسمی که برای شرکت خود انتخاب می­نمایند قرارداد واحدی را امضا می­نمایند. از آنجایی که این نوع شرکت دارای مشارکت کلی است مسئولیت همه اعضا کامل می­باشد.

ثبت شرکت با مشارکت محدود

ثبت این نوع شرکت شرایطی همچون ثبت شرکت با مشارکت کلی دارد با این تفاوت که در این نوع شرکت یک طرف محدود با مسئولیت محدود و یک طرف کلی وجود دارد.

ثبت شرکت با مشارکت محدود به واسطه سهام

در ثبت این نوع شرکت دو نفر یا بیشتر از دو نفر با یکدیگر مشارکت می­نمایند. این نوع شرکت بسیار شبیه شرکت با مشارکت محدود است که یک طرف با مسئولیت و یک طرف با مشارکت کلی وجود دارد.

در روش دوم فردی که علاقمند به سرمایه گذاری در ایتالیا است یک کسب و کار آماده را خریداری می­نماید و چنانچه مایل باشد نام آن را تغییر می­دهد. این روش که shelf company نام دارد ساده تر از روش ثبت شرکت است. چرا که متقاضی سرمایه گذاری در ایتالیا اقدام به خرید یک شرکت آماده و در حال فعالیت می­کند و نیازی ندارد که اقدامات مربوط به ثبت شرکت را انجام دهد.

ویزاهای مختلف سرمایه گذاری در ایتالیا

برای سرمایه گذاری در ایتالیا اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور نیاز است. ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا دارای انواع مختلفی است که به شرح هر یک پرداخته می­شود:

ویزای طلایی کشور ایتالیا

ویزای طلایی کشور ایتالیا به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی که عضو اتحادیه اروپا نیستند تصویب شده است. برای اخذ این ویزا شرایط زیر لازم است:

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

این ویزا در ابتدا به مدت یک سال دارای اعتبار است و پس از آن به مدت 5 سال نیز قابل تمدید خواهد بود. لازم به ذکر است اگر متقاضی همراه با یک شرکت خارجی در ایتالیا سرمایه گذاری نماید باید میزان بیشتری از سرمایه متعلق به او باشد.

ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی کشور ایتالیا

افراد سرمایه دار خارج از اتحادیه اروپا که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری وارد این کشور شوند باید ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی این کشور را اخذ نمایند. میزان سرمایه لازم در این روش باید به اندازه ای باشد که افراد بتوانند بدون کار کردن در این کشور هزینه زندگی خود را تأمین نمایند. اعتبار این ویزا دو سال است و به مدت سه سال دیگر قابل تمدید است. از مزایای اخذ این ویزا همراهی فرزندان متقاضی با او برای مهاجرت به این کشور می­باشد. افرادی که این ویزا را اخذ می­نمایند می­توانند در انتخاب نوع کسب و کار در ایتالیا  آزادانه عمل نمایند.

ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی کشور ایتالیا

این ویزا توسط افرادی اخذ می­شود که می­توانند بدون داشتن کارفرما و یا شریک، برای خود کسب و کاری ایجاد نمایند. برای اخذ این ویزا متقاضیان گواهی نامه ای را از اتاق بازرگانی محلی ارائه می­دهند. در ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی میزان سرمایه ای که فرد باید همراه خود داشته باشد به طور دقیق مشخص نشده است و این امر به تصمیمی که اتاق بازرگانی محلی اتخاذ می­نماید بستگی دارد. در این ویزا نیز متقاضی می­تواند خانواده خود را به ایتالیا ببرد.

خرید ملک در کشور ایتالیا

خرید ملک در ایتالیا که در واقع نوعی انتقال سرمایه به این کشور محسوب می­شود یکی از راه های مهاجرت به کشور ایتالیا است. افرادی که قصد خرید ملکی را در کشور ایتالیا دارند باید به میزان سه میلیون یورو سرمایه داشته باشند.

بخش های اصلی ایجاد کننده فرصت های سرمایه گذاری

در زیر به بخش هایی که فرصت های سرمایه گذاری را در کشور ایتالیا ایجاد کرده است اشاره می­شود:

بخش املاک و مستغلات

خرید املاک و مستغلات در کشور ایتالیا با توجه به این که به آسانی انجام می­پذیرد و به سرمایه کمتری نیاز دارد و از طرفی سود آوری بیشتری نصیب خریدار می­کند از فرصتهای سرمایه گذاری در این کشور محسوب می­شود.

بخش صنعت غذایی

کشور ایتالیااز پیشروترین کشورها در صنعت غذایی می­باشد به گونه ای که ادعا دارد بسیاری از کشورها آشپزی را از این کشور یاد گرفته اند. سنت آشپزی در ایتالیا و طبخ غذاهای لذیذ در این کشور سبب شده سالانه گردشگران زیادی به این کشور سفر نمایند و از غذاهای لذیذ و خوشمزه آن لذت ببرند. بنابراین این صنعت نیز فرصتهای سرمایه گذاری بسیاری را در این کشور ایجاد کرده است.

منبع: سفارت ایتالیا

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *