Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

در این مقاله می پردازیم به سرمایه گذاری در استرالیا و راه اندازی کسب و کار در استرالیا.کشور استرالیا از نظر مساحت ششمین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است. این کشور حدود ۲۲ میلیون نفر جمعیت دارد. استرالیا با هیچ کشوری هم مرز نیست و دور تا دور این سرزمین را سه اقیانوس آرام، هند و منجمد شمالی در بر گرفته است. شهرهای مهم استرالیا سیدنی و ملبورن هستند.

دلایل انتخاب استرالیا برای سرمایه گذاری

یکی از بهترین و سریع ترین روش ها جهت اخذ اقامت استرالیا سرمایه گذاری در این کشور است. با آگاهی از قوانین و شرایطی که به منظور سرمایه گذاری در استرالیا برقرار است می توان به فعالیت در بخش اقتصادی این کشور پیشرفته مبادرت ورزید و از این طریق اقامت دایم استرالیا را کسب کرد.

استرالیا به دلیل ویژگی های مختص خود مکان بسیار خوبی جهت انجام سرمایه گذاری است. به همین جهت افراد زیادی علاقه مند به سرمایه گذاری در این کشور هستند. دولت استرالیا برای کسانی که اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کنند مزایای خوبی در نظر گرفته است و این مساله باعث افزایش انگیزه سرمایه داران برای کار در استرالیا شده است.

مهم ترین دلایلی که می توان برای انتخاب استرالیا جهت سرمایه گذاری برشمرد شامل موارد زیر می باشد:

پایدار بودن رشد اقتصادی:

اقتصاد استرالیا به لحاظ رشد اقتصادی و انعطاف پذیری جزو ۵ اقتصاد برتر در دنیاست. بدنه اقتصادی استرالیا بسیار قوی بوده و از تنوع زیادی بهره مند است. ارتباط نزدیک و تنگاتنگ اقتصاد استرالیا با آمریکا و کشورهای اروپایی ضامن رشد اقتصادی این کشور به حساب می آید. پیشگامی استرالیا در بخش صادرات انرژی این کشور را به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کرده است. بخش اعظم اقتصاد استرالیا بر پایه خدمات استوار بوده و سایر بخش های اقتصادی آن در زمینه منابع طبیعی و … فعالیت دارد. طبق گزارشی که اداره آمار استرالیا منتشر کرد از سال ۱۹۹۰ تا زمان حاضر، کشور استرالیا رشد اقتصادی پایدار و بی وقفه ای را تجربه کرده است. به طوری که میزان رشد این کشور در این سال ها قابل مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته نمی باشد.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای توریستی استرالیا

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 شرایط جغرافیایی مناسب:

کشور استرالیا یکی از شش کشور بزرگ دنیا به لحاظ وسعت سرزمینی است. استرالیا ۲ قلمرو اصلی دارد که شامل سرزمین های شمالی و قلمروی اصلی استرالیا هستند.

این کشور به ۶ استان تقسیم شده است. استرالیا از نظر موقعیت جغرافیایی در منطقه ای قرار گرفته که امکان برقراری ارتباطات تجاری و فرهنگی با کشورهای واقع در مناطق هند-آرام برای این کشور به راحتی در دسترس است. استرالیا همچنین با مناطق زمانی مهم جهان در قاره های اروپا، آسیا و آمریکا در تماس است.

برخورداری از نیروی کار تحصیل کرده و ماهر: بر طبق آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۷ استرالیا به دلیل دارا بودن نیروهای کاری که از نظر دانش و تحصیلات و میزان مهارت در سطح بالایی قرار دارند موفق به کسب رتبه هفتم در بین کشورهای جهان شده است.

وجود زیرساخت های با ارزش:

استرالیا به منظور مرتفع کردن اساسی ترین نیازهای مربوط به کسب و کار برنامه ریزی های مطلوب و کارآمدی را در دستور کار خود قرار داده است. بنادر کشور استرالیا از نقطه نظر مسائل استراتژیکی، سیستم حمل و نقل و شبکه های راهسازی با دقت هر چه تمام ساخته شده اند.

کیفیت مطلوب زندگی: کشور استرالیا از نظر شاخص امید به زندگی چهارمین کشور در دنیاست. این کشور در هر سال به طور متوسط ۳۰ هزار دلار درآمد خالص سالیانه دارد. ۷۳ درصد از جمعیت کل استرالیا که بین ۱۵ تا ۶۴ سال دارند شاغل می باشند. این موارد در کنار بسیاری از ویژگی های دیگری که کشور استرالیا دارد این کشور را به مکانی مناسب جهت اقامت و زندگی تبدیل کرده است.

پیشنهاد مطالعه »
هزینه زندگی و  تحصیل دراسترالیا

در چه زمینه هایی می توان اقدام به سرمایه گذاری در استرالیا کرد؟

استرالیا در زمینه سرمایه گذاری های خارجی استقبال خوبی انجام می دهد. به طور کلی فرصت ها در ۵ حوزه قابل بررسی است:

سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و غذا:

بخش کشاورزی نقش مهمی را در اقتصاد استرالیا ایفا می کند. به دلیل افزایش روزافزون نیاز به غذا در دنیا اهمیت فعالیت در این بخش دوچندان می گردد. کشور استرالیا در زمینه کشاورزی عملکرد خوبی داشته و همواره بر آن بوده تا در مسیر تامین مواد غذایی به شکلی پایدار گام بردارد. از همین رو سرمایه گذاری در این بخش، فرصت مناسبی برای متقاضیان سرمایه گذاری در استرالیا به شمار می رود و می توان انتظار داشت که این امر بازده قابل توجهی در بر داشته باشد.

سرمایه گذاری در حوزه انرژی و منابع:

استرالیا دارای منابع ارزشمند و غنی در زمینه های گوناگون از جمله انرژی، مواد معدنی، فناوری، خدمات مدرن و پیشرفته و …. است. به همین جهت این حوزه جزو ارزشمندترین فرصت ها هستند.

سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های با اهمیت:

کشور استرالیا به دلیل افزایش جمعیت، بالا رفتن میزان معاملات تجاری و دارا بودن اقتصادی شناور، نیاز مبرمی به توسعه در زمینه زیرساخت ها دارد. زیرساخت های مورد نیاز در این بخش شامل مواردی همچون سیستم حمل و نقل، شبکه های راهسازی و زیرساخت های فرهنگی مانند تامین انواع تسهیلات، گسترش فضاهای عمومی و انجام برنامه های گوناگون جهت ارتقای کیفیت زندگی است. با توجه به این موارد، سرمایه گذاری در این حوزه می تواند هدفی مناسب جهت فعالیت اقتصادی باشد.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت قاچاقی به استرالیا

سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری:

استرالیا از جمله کشورهایی است که رشد قابل ملاحظه ای در صنعت گردشگری داشته اند. به این منظور زیرساخت های گردشگری در این کشور نیازمند رسیدگی بیشتری بوده و جهت سرمایه گذاری متقاضیان کار در این کشور انتخاب مناسبی خواهد بود.

سرمایه گذاری در حوزه خدمات، تولید و فناوری های مدرن: یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در استرالیا سرمایه گذاری در بخش مربوط به دانش پزشکی، مواد و فناوری های گوناگون است. این حوزه در کشور استرالیا موقعیت کاری خوبی داشته و به همین دلیل قادر است سرمایه گذاری های خارجی را به نحوی مطلوب به خود جذب نماید.

شایان ذکر است چنانچه فردی تمایل به انجام سرمایه گذاری های بلندمدت در کشور استرالیا داشته باشد می تواند از طریق سرمایه گذاری در بخش املاک، بازار سهام، اوراق قرضه و صندوق های سرمایه گذاری مشترکی که در استرالیا مشغول به کار هستند اقدام نماید.

انواع ویزای استرالیا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سایت استرالیا

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ