Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

بسیاری از کشورها برای اتباع کشورهای خارجی محدودیت­ هایی جهت خرید قائل هستند اما سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان با هیچ محدودیت و مشکلی روبرو نیست و حتی اگر فرد سرمایه­ گذار ساکن آلمان نباشد باز هم می­تواند در این کشور ملک یا خانه­ ای را خریداری کند. علاوه بر این، نکته قابل توجه دیگر این است که در کشور آلمان قیمت ملک به نسبت سایر کشورها مناسب است و در واقع پایین­ترین نرخ ­های خرید ملک را در اروپا دارد.

به همه این­ها اضافه کنید که آلمان کشوری بسیار پیشرفته و قدرتمند در اروپا و حتی کل جهان محسوب می­شود. قیمت ملک در آلمان چیزی در حدود 1500 تا 2500 یورو به ازای هر متر مربع است. می­توان اینگونه گفت که قیمت متوسط یک آپارتمان سی متری کوچک در آلمان تقریباً 60 هزار یورو و قیمت نسبی آپارتمان صد متری 250 هزار یورو می­باشد.

افرادی که قصد اقامت در آلمان و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را دارند لازم است بدانند، مونیخ در این حوزه جزء گران­ترین شهرهای آلمان به حساب می­آید و همین­طور در شهر برلین قیمت خانه ممکن است تا 50 درصد بالاتر باشد.

بالاترین قیمت خانه ­ها در آلمان مربوط به سال 2016 بود و در برلین، منطقه مرکزی میت. همچنین در آن سال ارزش ملک در هامبورگ به 19000 یورو به ازای هر متر مربع رسید.

جزئیاتی درباره خرید ملک در کشور آلمان

متقاضیان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان، اگر به اندازه کافی تحقیق کرده باشند می­دانند که هزینه­ های مرتبط با خرید و اجاره ملک در این کشور در سال­ های اخیر رو به افزایش بوده است به این صورت که بین سال­های 2008 تا 2013 میزان اجاره­ ها 15 درصد افزایش یافت و در همان سال­ ها میزان ارزش ملک به ازای هر متر مربع 23 درصد بالاتر رفته است.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی [2019]

با این وجود اموالی که افراد محلی و خارجی در آلمان دارند از جمله ملک، به عنوان سرمایه­ ای پایدار و مطمئن در آلمان محسوب می­شوند و خصوصاً بازار خرید و فروش ملک در آلمان بعد از سال 2008 رونق خوبی پیدا کرده است.

قیمت ملک در آلمان رشدی بیشتر از میزان درآمدها داشته است و روند این موضوع در آینده مشخص نیست. همین­طور دولت آلمان میزان مالیات را برای خرید ملک زیر 10 سال، افزایش داده است و همین امر باعث شده افرادی که در فکر سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان هستند، به دنبال اقامت طولانی مدت باشند تا صرفه اقتصادی داشته باشد. علاوه بر افزایش مالیات، هزینه انجام معاملات نیز افزایش یافته و به 7 تا 12 درصد رسیده است.

پیدا کردن ملک در آلمان برای سرمایه ­گذاری

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان می­تواند به صورت خصوصی و مابین فروشنده و خریدار انجام شود و یا اینکه ملک به کمک یک نماینده املاک به فروش برسد. در آلمان به طور معمول پرداخت هزینه­ های مرتبط با نماینده املاک بر عهده فروشنده است که مبلغی در حدود 3 تا 7 درصد از مبلغ خرید ملک است.

اگر کسی قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را داشته باشد باید حوصله زیادی به خرج دهد زیرا شهروندان آلمانی معمولاً هنگام خرید خانه قصد این را دارند که برای مدت طولانی در آن زندگی کنند. بنابراین پیدا کردن ملک مورد نظر ممکن است تا یک سال زمان ببرد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان چه مراحلی دارد؟

برای خرید ملک در کشور آلمان باید مراحل زیر را بگذرانید:

پیشنهاد مطالعه »
اخذ ویزای کار آلمان

ملک مناسب خود را پیدا کنید.

وام مسکن مورد نظر خود را بررسی کنید و اصل پیشنهادات مربوطه را در این باره دریافت کنید.

برای تهیه قرارداد به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید.(دفتر اسناد رسمی قرارداد فروش را تهیه می­کند.)

مراحل اخذ وام مسکن را تکمیل نمایید.

قرارداد را به امضا برسانید.

بعد از عقد قرارداد، دفتر اسناد رسمی فروش را به ثبت می­رساند.

بعد از چهار هفته لازم است مالیات ملک پرداخت شود.

برای خرید ملک در آلمان سرمایه­ گذار باید بداند که تنها امضای قرارداد کافی نیست بلکه باید در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسد که فرد این ملک را خریداری نموده است تا دولت نیز مسئله را بررسی کند. در صورتی که مشکلی با فروش نباشد، ملک رسماً به خریدار تعلق می­گیرد.

چه الزامات قانونی برایخرید ملک در آلمان وجود دارد؟

سرمایه ­گذار ملزم است برای تکمیل روند خرید و فروش به دفتر اسناد دولتی مراجعه کند. در واقع دفتر اسناد دولتی یا دفتر اسناد رسمی، داوری بی­طرف بین دو طرف معامله است و بررسی­ های لازم را انجام می­دهد تا در مورد کامل بودن پرونده ­ها و بدون مشکل بودن جریان واگذاری ملک اطمینان حاصل شود. دفتر اسناد رسمی باید شاهد عمل خرید و فروش ملک باشد.

علاوه بر این خریدار باید در نظر داشته باشد که لازم است سپرده ­ای در حدود 20 درصد برای خرید ملک پرداخت کند اما بسیاری از خریداران برای اطمینان سپرده 40 درصدی از وام ­دهندگان درخواست می­کنند.

وام مسکن برای خرید ملک در کشور آلمان

متقاضیان سرمایه گذاری از طریقت وام مشاوره­ های لازم را می­دهند و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارشان قرار می­دهند. بسیاری از بانک­ها سیستم آنلاین برای درخواست وام دارند. البته این تنها مرحله اول است. بعد از آن خریدار به صورت تلفنی و مراجعه حضوری باید برای دریافت وام مسکن اقدام نماید. وام مسکن در آلمان معمولاً در دوره­های 25 تا 30 ساله ارائه می­شود.

پیشنهاد مطالعه »
خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان چه هزینه­ های جانبی دارد؟

همانطور که گفته شد هزینه­ های معمول نماینده املاک برای خرید و فروش ملک معمولاً توسط فروشنده پرداخت می­شود ولی این بدین معنا نیست که خریدار ملزم به پرداخت هیچ­گونه هزینه ­ای نیست. به طور کلی، تمام هزینه­ های مربوط به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان در حدود 10 درصد کل مبلغ خرید ملک است که شامل چند مورد مختلف می­شود:

هزینه اسناد رسمی 2/1 تا 5/1 درصد

مالیات بر انتقال اموال بین 5/3 تا 5/6 درصد

هزینه ثبت نام 8/0 تا 2/1 درصد

هزینه­ های نمایندگی و مالیات بر ارزش افزوده

البته باید خاطرنشان کرد که میزان این هزینه ­ها در مناطق مختلف آلمان ممکن است متفاوت باشد و اگر شخصی قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را دارد در محاسبه هزینه ­های خود بهتر است حد بالا را در نظر بگیرد.

منبع: سفارت آلمان

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره