مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

سرمایه ­گذاری در استرالیا

فهرست مقاله
سرمایه ­گذاری در استرالیا
سرمایه ­گذاری در استرالیا

سرمایه ­گذاری در استرالیا

سرمایه ­گذاری در استرالیا از آن دسته کارهایی است که بسیاری از سرمایه داران ما انجام می دهند اما دلیل این کار چیست؟ در این مقاله در این خصوص اطلاعات زیادی را برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم . پس با ماهمراه باشید.

کشور استرالیا از پیشروترین کشورهای جهان در زمینه­ ی رشد اقتصادی می­باشد و از اقتصاد بسیار قوی و شکوفا برخوردار است. این کشور از جمله کشورهایی است که اقتصاد آن پایدار بوده و از ثبات بسیاری برخوردار است.

اقتصاد استرالیا نه تنها از بحران­ های ایجاد شده در زمینه ­ی اقتصادی در جهان، آسیب ندید بلکه توانست ارزش دلار خود را نیز افزایش دهد. مردم این کشور جزء ثروتمندترین و مرفه ­ترین مردم دنیا هستند.

هر چند که هزینه­ ی زندگی در این کشور بالاست ولی به نسبت آن نیز سطح درآمد بیشتر است و بالا بودن هزینه ­های زندگی تأثیر چندانی بر زندگی مردم ندارد.

وجود نیروی کار ماهر، نرخ بهره ­ی پایین در این کشور، افزایش میزان سرمایه گذاری در بخش­ های زیربنایی همچون آموزش، حمل و نقل و سلامت، وجود پیوندهای جهانی با عضویت در سازمانهای مختلف از جمله سازمان تجارت جهانی(WTO)، سازمان همکاری­ های اقتصادی آسیا – اقیانوسیه و سازمان همکاری­ های اقتصادی توسعه، اقتصاد رو به رشد، سطح بالای استاندارد زندگی، برقراری ارتباط آسان با جهان به علت قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی مناسب، وجود محیط اقتصادی بدون ریسک، برخورداری از سیستم اقتصاد آزاد ( سیستمی که در آن  دخالت دولت در زمینه­ ی اقتصادی بسیار محدود بوده و افراد آزادانه وارد بازار کسب و کار می­شوند.

این امر سبب سهولت سرمایه­ گذاری برای کسانی که خواهان سرمایه ­گذاری در بازار کسب و کار هستند، می­شود  وجود پتانسیل­ و فرصت­های فراوان برای سرمایه ­گذاری در این کشور همچون صنعت گردشگری، کشاورزی، صنعت و معدن از جمله عواملی است که میزان سرمایه­گذاری در بخش خصوصی و نیز سرمایه­ گذاری خارجیان را در این کشور افزایش داده است.

دولت استرالیا و سرمایه ­گذاری در این کشور

دولت استرالیا از سرمایه­ گذاری در این کشور حمایت کرده و از این طریق موجبات ساخت اقتصاد استرالیا و کمک به رشد آن را فراهم می­نماید. سازمان تجارت استرالیا سازمانی است که رسماً در زمینه­ ی ارتقا سرمایه­ گذاری در این کشور فعالیت می­کند. این سازمان از سرمایه­ گذاری در بخش­های کشاورزی و غذایی، منابع و انرژی، خدمات، گردشگری، زیرساخت­ های اقتصادی، تکنولوژی و تولیدات پیشرفته حمایت می­کند.

کشور استرالیا در نظر دارد در بلند مدت در تولید و عرضه محصولات غذایی مطمئن و با کیفیت  جایگاه نخست را به خود اختصاص دهد. برای رسیدن به این جایگاه این کشور به دنبال جذب سرمایه در این زمینه می­باشد.

استرالیا در صنعت توریسم نیز به دنبال جذب سرمایه می­باشد چرا که این کشور جاذبه­ های گردشگری فراوانی دارد. همه ساله افرادی زیادی از این کشور بازدید می­کنند و این کشور را به قطبی مناسب برای گردشگری تبدیل می­سازند.

برخورداری از منابع سرشار انرژی در این کشور، امکان سرمایه­ گذاری در این بخش را نیز برای کسانی که خواهان سرمایه­ گذاری در این کشور هستند را فراهم می­نماید.

ایجاد فرصت­ های سرمایه­ گذاری در بخش­ هایی همچون تحقیق و توسعه، پزشکی، دانش و فناوری­ های آی تی، تکنولوژی و تجارت الکترونیک از طرف دولت استرالیا و حمایت از آن، از جمله فعالیت­ هایی است که سرمایه گذاران چه داخلی چه خارجی  را به سمت خود جذب می­نماید.

کشور استرالیا با صدور ویزاهای مختلف بستر مناسبی را برای جذب سرمایه فراهم م ی­آورد و فرایند سرمایه­­ گذاری خارجی را تسهیل می­بخشد. خارجیانی که قصد سرمایه ­گذاری در این کشور را دارند می­توانند از طریق اخذ ویزای سرمایه­ گذاری در این زمینه اقدام نمایند.

در واقع این ویزا برای افرادی صادر می­شود که قصد دارند کسب و کار جدیدی را در استرالیا راه اندازی کنند و یا مدیریت کسب و کارهای موجود را بر عهده بگیرند و یا قصد سرمایه ­گذاری در یکی از ایالت­ های مناطق استرالیا را دارند.

انواع ویزای استرالیا

فرایند اخذ ویزای سرمایه­ گذاری استرالیا

افراد متقاضی این نوع ویزا باید از طریق سیستم گزینش مهارت اقدام نموده و قبل از این که اقدامی برای اخذ این ویزا بکنند بتوانند حامی مالی در یکی از مناطق یا ایالات استرالیا برای خود پیدا کنند.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه­ گذاری

فرد متقاضی ویزای سرمایه ­گذاری باید دارای شرایط زیر باشد:

  • موفق به یافتن یک حامی مالی در استرالیا و دریافت دعوت نامه از سوی وی
  • داشتن سابقه سرمایه­گذاری و یا سابقه کسب و کار
  • برخورداری از تمکن مالی مناسب

انواع ویزاهای سرمایه ­گذاری کشور استرالیا

 اخذ ویزای سرمایه ­گذاری کشور استرالیا برای اقامت موقت

اخذ این ویزا اجازه سرمایه ­گذاری را به مدت چهار سال صادر می­نماید و به گروه­های زیر تقسیم می­شود:

  • ویزای کارآفرینی کشور استرالیا

کسانی که خواهان اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا هستند باید دارای شرایطی همچون کسب امتیازهای لازم ( این امتیازها با توجه به سن، مدرک تحصیلی، میزان سرمایه، سابقه­ ی مدیریت، میزان گردش مالی و … داده می­شود)، برخوداری از حداقل میزان سرمایه 800 هزار دلاری با احتساب اموال منقول و غیر منقول هچون زمین، خانه و گردش مالی 500 هزار دلاری در 2 سال اخیر باشند.

  • ویزای سرمایه ­گذاری معمولی کشور استرالیا

برای اخذ این ویزا لازم است که فرد سابقه ی مدیریت موفق را داشته باشد، توسط ایالتی که قصد سرمایه­ گذاری در آن را دارد تأییدیه دریافت نماید و متعهد به سرمایه­گذاری به میزان 5/1 میلیون دلار در یکی از ایالت­ های کشور استرالیا باشد.

  • ویزای سرمایه­ گذاری ویژه کشور استرالیا

کسانی که متقاضی دریافت این نوع ویزا هستند باید به میزان پنج میلیون دلار سرمایه داشته و متعهد به سرمایه­گذاری به این میزان در استرالیا باشند و بتوانند تأییدیه­ های لازم را از طرف ایالتی که قصد سرمایه ­گذاری در آن را دارند، دریافت نمایند.

کسانی که موفق به اخذ این نوع ویزا می­شوند:

  • می­توانند به مدت چهار سال در این کشور زندگی کنند.
  • به خود فرد و اعضای خانواده ­اش اجازه زندگی و کار در این کشور داده می­شود.
  • همسر و فرزندان نیز می­توانند همراه فرد متقاضی به این کشور بیایند.
  • فرد متقاضی می­تواند از طریق این ویزا راه را برای گرفتن ویزای دائم هموار کند.

اخذ ویزای سرمایه ­گذاری در کشور استرالیا برای اقامت دائم

صاحبان شرکت­های بزرگ و عظیم، مدیران و کسانی که خواهان سرمایه ­گذاری بیشتری در استرالیا هستند می­توانند برای اخذ این نوع ویزا اقدام کنند. سرمایه ­گذارانی که این نوع ویزا را دریافت می­نمایند متعهد به سرمایه­ گذاری در این کشور به مبلغ 5/1 میلیون دلار استرالیا می­شوند.

با اخذ این ویزا متقاضی و خانواده ­اش از اقامت دائم برخودار بوده و می­توانند از امتیازاتی همچون تحصیل رایگان، استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی و … بهره ­مند شوند. با اخذ این نوع ویزا تمام سرمایه­ گذاری بدون دخالت دولت و با اختیار کامل فرد متقاضی انجام می­شود.

 

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

سایت استرالیا

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *