انگلستان, انگلیس, سرمایه گذاری در

سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان به چه صورت است؟

سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان

سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان

سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان یکی از شیوه های سرمایه گذاری در انگلستان می باشد. در حقیقت این نوع سرمایه گذاری فقط مختص فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان است که آنها می توانند از این طریق اقامت دائم انگلستان را بدست آورند. این نوع سرمایه گذاری برای افرادی که قبلاً در انگلستان حضور نداشته اند اصلاً مناسب نیست و بهتر است این افراد از سرمایه گذاری های دیگر در این کشور استفاده نمایند.

چرا بسیاری از افراد مایل به سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان هستند؟

کشور انگلستان یکی از قطب های بزرگ صنعتی در جهان می باشد . از مهمترین صنایع این کشور باید به آهن آلات، محصولات غذایی و شیمیایی و تجهیزات راه سازی و کشاورزی اشاره کرد همچنین در این کشور معدن های بسیاری از جمله معدن های آهن، مس و سرب وجود دارد.

کشور انگلستان به لحاظ اقتصادی دارای موقعیت خوبی در جهان است و همچنین از ثبات نسبتاً پایداری هم برخوردار بوده است.با توجه به نظام مالیاتی کشور انگلستان این کشور گزینه ی مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی می باشد زیرا مالیات در این کشور برای سرمایه گذاران خارجی 28 درصد می باشد که این میزان مالیات در میان سایر کشورهایG7   کمترین میزان می باشد.

از طرفی راه اندازی کسب و کار و تجارت در انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار راحتتر و سریعتر می باشد به طوری که حتی می توان ظرف مدت 13 روز در این کشور یک کسب و کار را راه اندازی نمود.

از طرفی با سرمایه گذاری در انگلستان زمینه ی ورود به بازار تجارت در قاره ی اروپا فراهم می شود. از این رو بسیاری از افراد قصد دارند در این کشور به سرمایه گذاری بپردازند که البته هدف نهایی آنها بدست آوردن اقامت دائم در این کشور است.

در این کشور چندین نوع سرمایه گذاری وجود دارد از جمله سرمایه گذاری 200 هزار پوندی و سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی که هر کدام دارای شرایط خاصی هستند ولی به لحاظ هزینه، سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری در این کشور به صرفه تر می باشد. این روش یکی از مورد توجه ترین روش ها در بین دانشجویان خارجی برای بدست آوردن اقامت دائم در انگلستان است.

این نوع سرمایه گذاری برای چه افرادی امکان پذیر است؟

فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور انگلستان بهترین گزینه برای دریافت این نوع ویزا هستند. این افراد اگر قصد سرمایه گذاری در انگلستان را داشته باشند ابتدا باید مدارک تحصیلی خود را به همراه یک طرح کارآفرینی در عرض یکسال به سازمان تجارت کشور انگلستان ارائه بدهند البته داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با کسب و کار و بیزینس برای این منظور مناسب تر خواهد بود.

از طرفی چون این نوع سرمایه گذاری در انگلستان جهت کارآفرینی در این کشور می باشد، اشخاصی که به دلایل مختلف وارد خاک انگلستان شده اند و با تجارت و کسب و کار در این کشور آشنا هستند نیز می توانند با گرفتن تأییدیه از اتاق بازرگانی انگلستان، به سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان مبادرت ورزند. این افراد با ارائه ی طرح اولیه ی کسب و کار خود می توانند در این کشور، شغلی را ایجاد نمایند.

برای سرمایه گذاری در انگلستان چه شرایطی لازم است؟

 • داشتن سرمایه ی 50 هزار پوندی
 • داشتن حداقل سن 16 سال
 • نداشتن تابعیت اروپایی
 • اثبات داشتن توانایی مالی جهت پرداخت هزینه های جانبی خود و همراهان خود در طول مدت اقامت در انگلستان

فرد متقاضی برای پرداخت هزینه های جانبی خود در انگلستان بایستی مبلغی حدود 4 هزار پوند در یکی از حسابهای خود در مدت 3 ماه داشته باشد همچنین برای همین منظور برای هر کدام از همراهان خود نیز باید مبلغی حدود 1900 پوند پرداخت نماید. فرد متقاضی برای این مبلغ ها باید پرینت بانکی به کشور انگلستان ارائه نماید. شایان ذکر است این هزینه ها برای تمدید اقامت اشخاص در سال دوم کمتر می باشد.

نحوه ی دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان

اشخاصی که از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان به این کشور مهاجرت می کنند می توانند سایر اعضای خانواده ی خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود را با خود به این کشور ببرند. ویزایی که از این طریق به افراد داده می شود ابتدا به مدت 3 سال اعتبار دارد متقاضیان می توانند پس از این مدت این ویزا را به مدت 5 سال تمدید نمایند و سپس بعد از 8 سال می توانند اقامت دائم انگلستان را کسب کنند.

افرادی که از طریق ویزای سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان وارد این کشور شده اند به جز کار در حیطه ی همان طرح اولیه ی خود، حق هیچ نوع کار دیگری در این کشور ندارند و نمی توانند برای کار در شرکتهای دیگر استخدام شوند. با استفاده از این نوع ویزا خانواده ی فرد متقاضی می توانند به تحصیل و کار در این کشور بپردازند. از شرایط تمدید این نوع ویزا این است که افراد باید حتماً تا 6 ماه در خاک انگلستان حضور داشته باشند.

مدارک لازم

 • ارائه ی پاسپورت متقاضی با اعتبار حداقل شش ماه(پاسپورت باید حداقل دو برگه خالی داشته باشد)
 • ارائه ی مدرک زبان انگلیسی آیلتس با کسب حداقل نمره ی 5 (افراد دارای تابعیت کشور های انگلیسی نیازی به ارائه ی این مدرک ندارند)
 • داشتن مدرک دانشگاهی( کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که مورد تأیید کشور انگلستان باشد)
 • مدارک بیمه ی شخص متقاضی و اعضای خانواده ی او
 • داشتن گواهی سلامت و عدم اعتیاد
 • ارائه ی پرینت بانکی جهت اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی خود و همراهان خود
 • ارائه ی گواهی عدم سوء پیشینه ی کیفری فرد متقاضی و همراهانش ( در طول 10 سال گذشته در کشور فرد متقاضی)
 • ارائه ی مدارک طرح سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور انگلستان

اگر درخواست سرمایه گذاری در انگلستان پذیرفته نشود، فرد متقاضی می تواند طی 28 روز درخواست اعتراض خود را به دولت انگلستان ارائه نماید. گاهی اوقات هم با تمدید اقامت شخص موافقت نمی شود که در این صورت فرد متقاضی می تواند ظرف مدت 10 روز درخواست اعتراض خود را ارائه نماید.

 

همانطور که ملاحظه نمودید سرمایه گذاری 50 هزار پوندی انگلستان یکی از بهترین شیوه ها برای سرمایه گذاری در انگلستان است که البته تنها اشخاص خاصی از این طریق می توانند اقدام نمایند. در حقیقت برای دانشجویان بین المللی بهترین شیوه جهت دریافت اقامت در انگلستان، سرمایه گذاری در انگلستان می باشد. این نوع ویزا فقط به فارغ التحصیلانی داده می شود که دارای مدرک تحصیلی مورد تأیید این کشور هستند.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *