مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

خلاصه مقاله : یکی از بهترین و مهمترین دانشگاه های کشور روسیه دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ می باشد. این دانشگاه را به عنوان سومین دانشگاه ثروتمند روسیه می شناسند، به همین دلیل شما امکانات ویژه و بسیار زیادی را در این دانشگاه مشاهده خواهید کرد. در واقع باید بگوییم که این دانشگاه یکی از غول های صنعتی و مهندسی روسیه است که در اروپا و جهان شهرت زیادی دارد.
آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

فهرست مقاله
آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ
آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

یکی از بهترین و مهمترین دانشگاه های کشور روسیه دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ می باشد. این دانشگاه را به عنوان سومین دانشگاه ثروتمند روسیه می شناسند. به همین دلیل شما امکانات ویژه و بسیار زیادی را در این دانشگاه مشاهده خواهید کرد.

در واقع باید بگوییم که این دانشگاه یکی از غول های صنعتی و مهندسی روسیه است. که در اروپا و جهان شهرت زیادی دارد. بدون شک شما می توانید حدس بزنید که تحصیل در این دانشگاه می تواند.تا چه اندازه ای جایگاه شما را در موقعیت های شغلی آینده بالاتر ببرد. به عنوان مثال باید بدانید که بزرگ ترین و پیشرفته ترین آزمایشگاه مربوط به هیدرودینامیک جهان را در این دانشگاه تاسیس کرده اند.

شرایط همچنین باید بدانید این دانشگاه با دانشگاه کالیفرنیا که رابطه تنگاتنگی با ناسا دارد، چندین سال است که همکاری می کند. در طول تاریخ دانشجویان و اساتید دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ، مدال ها و جوایز بین المللی بسیار زیادی را کسب نموده اند. در این دانشگاه تمامی مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تدریس می شود.

همچنین باید بدانید دانشگاه را به سه بخش مجزا یعنی دانشکده مهندسی، دانشکده اقتصاد و علوم انسانی و دانشکده فیزیک و فیزیک اتمی تقسیم بندی کرده اند.

 

ویژگی های دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ
آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

برخی از مهمترین ویژگی هایی که در مورد دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ وجود دارد.

شما باید از آن برای تحصیل اطلاع داشته باشید عبارت می باشد از :

 1.  این دانشگاه دارای 21 دانشکده می باشد که هر یک از آنها هم مشغول به فعالیت در رشته های متنوع هستند.
 2.  دانشگاه دارای 150 دپارتمان است که هر یک از آنها در رشته های مختلفی فعالیت می کنند.
 3.  120 عدد از بهترین و پیشرفته ترین آزمایشگاه های علمی و تحقیقاتی را می توانید شما در این دانشگاه مشاهده کنید.
 4.  مراکز علمی و تحقیقاتی در این دانشگاه به 26 مرکز می رسد که هر یک از آنها به بررسی علوم مختلف می پردازند.
 5.  شرکت های علمی و فناوری بسیار زیادی هستند که زیر نظر این دانشاه فعالیت خود را انجام می دهند. تاکنون تعداد آنها به 20 شرکت رسیده که در حال افزایش پیدا کردن می باشند. یکی از نکاتی که شما باید در این مورد به آن دقت داشته باشید این است که، می توانید در این شرکت ها مشغول به کار شوید و حقوق خوبی هم از آنها می توانید دریافت نمایید.
 6.  پارک های علمی و فناوری زیادی در این دانشگاه وجود دارد.
 7.  این دانشگاه دارای دپارتمان های علوم تخصصی و علوم پایه می باشد. همچنین باید بدانید که این دانشگاه دارای سه شعبه بسیار بزرگ است.
 8.  دانشکده اطلاعات و مدیریت کشور روسیه که در شهر سنت پترزبورگ قرار گرفته است، زیر نظر این دانشگاه می باشد و فعالیت های خود را با این دانشگاه هماهنگ می سازد.

 

امکانات رفاهی دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ
آشنایی با دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

شما باید بدانید این دانشگاه به دلیل شهرت و موقعیت بسیار بالایی که دارد. بدون شک امکانات رفاهی زیادی را هم به دانشجویان خود ارائه خواهد داد. شما اگر مال باشید به این دانشگاه بروید و مشغول به تحصیل شوید. باید اطلاعات و مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کنید تا در صورتی که شما را پذیرفت،

دعوتنامه ای برایتان ارسال کند. برای اینکه بتوانید به راحتی وارد دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ شوید و در دانشکده های آن مشغول به تحصیل گردید. بهتر است که با مشاوران و کارشناسان موسسه های مهاجرتی مشورت کنید. آنها به خوبی می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند و مدارک شما را هم آماده سازند. برخی از مهمترین مدارکی که شما برای وارد شدن به این دانشگاه نیاز دارید را آنها به شما اعلام می نمایند تا فراهم کنید.

امکانات رفاهی این دانشگاه که باید با آن آشنایی داشته باشید عبارت است از :

 1.  بهترین کتاب ها و به روزترین مقاله ها را می توانید در کتابخانه های این دانشگاه پیدا کرده و مورد مطالعه قرار دهید. در واقع باید بدانید که کتاب های این دانشگاه از آن دسته کتاب هایی به شمار می رود که علم و دانش دانشجویان را افزایش می دهد و در نوع خود بی نظیر است.
 2.  در دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ موزه ها و نمایشگاه های علمی بسیار زیادی وجود دارد. دانشجویان بر اساس تخصص خود می توانند از این موزه ها و نمایشگاه ها بازدید نمایند.
 3.  مجموعه سالن های ورزشی بسیار زیادی در این دانشگاه وجود دارد. هر یک از این سالن ها برای فعالیت های متنوع می باشد و شما می توانید یکی از آنها را برای ورزش کردن انتخاب کنید. برخی از سالن های آن عبارت است از سالن های رقص و ایروبیک، ژیمناستیک، استادیوم فوتبال، ورزش های آبی، ورزش های رزمی، زمین های تنیس و … که شما به عنوان دانشجو می توانید از آنها استفاده کنید.
 4.  کلوپ های دانشجویی بسیار زیادی را در این دانشگاه می توانید مشاهده نمایید.
 5.  مجموعه های متنوعی از کادر پزشکی و درمانی در دانشگاه حضور دارند. تا در صورت نیاز به دانشجویان خدمت رسانی نمایند.
 6.  رستوران های این دانشگاه از دیگر امکانات رفاهی آن می باشد که شما از غذاهای لذیذ و خوشمزه آن که قیمت مناسبی هم دارد. می توانید بهره مند شوید.
 7.  هر یک از پژوهشگران و دانشمندان علمی در این دانشگاه خانه های مخصوص و ویژه ای دارند. که در آن خانه ها می توانند به فعالیت های خود رسیدگی نمایند تا به نتیجه تحقیقات خود برسند.

کلام آخر

شما می توانید برای ادامه تحصیل و اقامت در کشور روسیه دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ را انتخاب کنید. این دانشگاه ویژگی ها و امکانات بسیار زیادی دارد که برای شما آنها را به خوبی توضیح دادیم. موسسه های مهاجرتی می توانند به شما در این زمینه راهنمایی ها و مشورت های لازم را ارائه دهند.

همچنین تمامی مراحل پذیرش شما را آماده می سازد تا شما بدون هیچ مشکلی بتوانید وارد این دانشگاه شوید. دقت داشته باشید که باید رشته مورد نظر خود را در نظر داشته باشید. سپس این دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!