مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

معرفی دانشگاه ها و شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس

خلاصه مقاله : تحصیل دندانپزشکی در قبرس متقاضیان بسیار زیادی دارد. کشور قبرس سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجو در رشته تحصیلی دندانپزشکی پذیرش می کند، زیرا دانشکده های دندانپزشکی قبرس به دلیل همکاری با دانشگاه های معتبر ترکیه، اعتبار بین المللی و قدمت بالا متقاضیان بسیار زیادی دارند. آموزش دندانپزشکی در دانشگاه های قبرس به زبان انگلیسی ارائه می شود
معرفی دانشگاه ها و شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس

معرفی دانشگاه ها و شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس

فهرست مقاله
معرفی دانشگاه ها و شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس
معرفی دانشگاه ها و شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرس متقاضیان بسیار زیادی دارد. کشور قبرس سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجو در رشته تحصیلی دندانپزشکی پذیرش می کند، زیرا دانشکده های دندانپزشکی قبرس به دلیل همکاری با دانشگاه های معتبر ترکیه، اعتبار بین المللی و قدمت بالا متقاضیان بسیار زیادی دارند. آموزش دندانپزشکی در دانشگاه های قبرس به زبان انگلیسی ارائه می شود. بنابراین متقاضیان باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. دانشگاه دندانپزشکی قبرس با دانشگاه آنکارای ترکیه همکاری می‌کند. به عبارت دیگر دانشگاه های قبرس با همکاری دانشگاه های ترکیه دانشجویان خود را آموزش می دهند. بنابراین مدرک دانشجویان دانشگاه قبرس از طرف دانشگاه ترکیه صادر می شود. پذیرش تحصیلی در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های قبرس امکان پذیر است. با توجه به اینکه دانشگاه های قبرس مورد تایید وزارت بهداشت اروپا هستند. بنابراین این دانشگاه ها فرصت بسیار خوبی برای مهاجرت می باشند.

دانشگاه های تحصیل دندانپزشکی در قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه نیکوزیا، دانشگاه قبرس، دانشکده پزشکی دانشگاه خاور نزدیک جزء بهترین دانشگاه‌های قبرس جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی می باشند. دانشکده های دندانپزشکی قبرس بهترین امکانات را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. دانشگاه های دندانپزشکی قبرس با اعتبار بالا و رنکینگ جهانی توانسته اند رتبه 500 تا 600 را کسب کنند. فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی می توانند در اتحادیه اروپا و سایر مراکز بین المللی مشغول به کار شوند. هدف دانشکده های دندانپزشکی آماده سازی دانشجویان برای آینده حرفه ای می باشد. برنامه درسی دندانپزشکی در کشور قبرس با برنامه ریزی درسی اروپایی و آمریکای شمالی مطابقت دارد.

آموزش دندانپزشکی در قبرس زیر نظر انجمن دندانپزشکی اتحادیه اروپا انجام می گیرد.
هر سه دانشگاه مطرح قبرس یعنی دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)، دانشگاه (EUC) و دانشگاه خاور نزدیک(NEU) دانشکده دندانپزشکی دارند. شهریه دانشگاه های مختلف و بورسیه های آنها با یکدیگر تفاوت دارد.

دانشگاه خاور نزدیک (NEU)

این دانشکده جزء بهترین دانشکده های دندانپزشکی کشور قبرس است. دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه امکانات مجهزی دارد. این دانشکده برای متقاضیانی که معدل آنها بالای ۱۵ باشد بورسیه ۴۰ درصد ارائه می دهد. شهریه هر ترم این دانشگاه ۵۸۰۰ یورو است، اما برای افراد بورسیه شهریه ۳۴۸۰ یورو می باشد. این دانشگاه دارای لابراتوار پیشرفته رادیولوژی دهان و دندان می باشد. دارا بودن این لابراتوار به افزایش سطح علمی دانشجویان کمک شایانی می کند. از دیگر امکانات موجود در این دانشگاه می توان به بیمارستان فوق تخصصی، خوابگاه های با امکانات بالا و آزمایشگاه های پیشرفته اشاره کرد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه NEU قبرس مراجعه کنید.

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)

این دانشگاه هرساله متقاضیان بین المللی رشته دندانپزشکی پذیرش می کند. این دانشگاه جزء دانشگاه های برتر دندانپزشکی در کشور قبرس می باشد. این دانشگاه با امکانات فوق العاده ای که دارد نظر متقاضیان را به خود جلب کرده است. شهریه هر ترم تحصیل دندانپزشکی در قبرس در دانشگاه مدیترانه شرقی ۹ هزار دلار می باشد. این دانشگاه عضو اتحادیه دندانپزشکان اروپا است. بنابراین مدرک دانشجویان این دانشکده در سطح اروپا بدون آزمون مورد تایید می باشد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه EMU قبرس مراجعه کنید.

دانشگاه EUC

فقط این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. دوره تحصیل دندانپزشکی در قبرس در این دانشگاه به مدت 5 سال و به زبان انگلیسی می باشد. واحدهای عملی این دانشگاه بیشتر از واحدهای تئوری است. هدف این دانشگاه یادگیری حرفه ای دانشجویان می باشد. در این دانشگاه تمامی متدهای روز دنیا آموزش داده می شود. تمامی آموزش ها به صورت غیر مستقیم زیر نظر انجمن آموزش دندانپزشکی اروپا است.

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در قبرس

"معرفی

دندانپزشکی در قبرس در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. متقاضیان باید یک ماه قبل از شروع ترم تحصیلی فرم درخواست خود را ارسال کنند. دوره تحصیل دندانپزشکی در کشور قبرس پنج تا شش سال است. متقاضیان با گذراندن این دوره می توانند لیسانس جراحی دندانپزشکی (BDS) را دریافت کنند. یکی از شرایط تحصیل دندانپزشکی در کشور قبرس داشتن مدرک آیلتس آکادمیک با حداقل نمره قبولی ۶ می باشد.  دندانپزشکی در قبرس نیازمند شرکت در آزمون GAMSAT یا MCAT می باشد.

کشور قبرس دوره هایی به عنوان دوره پیش پزشکی یا پری مدیکال جهت آمادگی بیشتر دانشجویان ارائه می دهد. دانشجویان با تحصیل در مقطع کارشناسی می توانند به عنوان پرسنل بهداشت در حوزه دهان و دندان مشغول به کار شوند. همچنین فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته دندانپزشکی می توانند طبابت داشته باشند. دوره دکترا جهت گرفتن تخصص در رشته های خاص از قبیل ارتودنسی و جراحی های خاص می باشد. فارغ التحصیلان پس از گذراندن این دوره مدرک phd یا دکترای حرفه‌ای خواهند داشت.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس

یکسری مدارک برای ارائه به دانشگاه به هنگام درخواست پذیرش تحصیل دندانپزشکی در قبرس مورد نیاز است. این مدارک شامل فرم تکمیل شده پذیرش تحصیلی، کپی پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس رنگی، کپی شناسنامه به همراه ترجمه، انگیزه نامه از هدف تحصیل، ارائه اصل و ترجمه دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریزنمرات، ارائه مدرک زبان آیلتس با توجه به نوع دانشگاه انتخابی می باشد.

چرا تحصیل دندانپزشکی در کشور قبرس

"معرفی

کشور قبرس فاصله زیادی با ایران ندارد. بنابراین کشور قبرس یکی از مقصدهای تحصیلی بسیار خوب برای دانشجویان ایرانی به شمار می آید. تحصیل دندانپزشکی در قبرس مزیت‌های بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای چشمگیر تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی قبرس آینده شغلی آن ها می‌باشد. فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی دانشگاه های قبرس به سرعت وارد بازار کار می‌شوند. همچنین درآمد این رشته بسیار مناسب است. بنابراین چنانچه قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارید می توانید به قبرس به عنوان گزینه مناسب بیشتر فکر کنید.

قبرس به دلیل دارا بودن سه دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)، دانشگاه اروپایی قبرس(EUC) و دانشگاه NEU جزء کشورهای برتر رشته دندانپزشکی است. این سه دانشگاه با رتبه خوب مورد تایید کشورهای اروپایی هستند. جالب است بدانید که این دانشگاه ها به غیر از دانشگاه EUC مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند. افرادی که قصد بازگشت به ایران را دارند بهتر است رشته دندانپزشکی را انتخاب نکنند.

مزایای تحصیل در قبرس

از دیگر مزایای تحصیل دندانپزشکی در قبرس می‌توان به تحصیل به زبان انگلیسی، آموزش با کیفیت بالا، هزینه های مناسب، امنیت بالا و آب وهوای مدیترانه‌ای اشاره کرد. تحصیل دندانپزشکی در این کشور به دلیل امکانات عالی و شرایط مناسب پذیرش جزء بهترین گزینه های مهاجرت تحصیلی به اروپا است. هزینه تحصیلی این دانشگاه ها به بسیار مقرون به صرفه می باشد. از طرفی دانشگاه های قبرس اعتبار بالایی دارند. دانشجویان می توانند از دانشگاه های قبرس به عنوان سکوی پرتاب دانشگاه های سایر کشورها استفاده کنند. متقاضیان می توانند پدر و مادر خود را به عنوان همراه به قبرس ببرند.

مقاله ی پیشنهادی ؛ مزایای تحصیل در کشور قبرس

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!