مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز

خلاصه مقاله : دانشگاه خصوصی قفقاز یکی از دانشگاه های برتر آذربایجان محسوب میشود. دانشگاه در سال ۱۹۹۳ میلادی و پس از استقلال آذربایجان تاسیس شد. انواع رشته ها و گرایش های مهندسی و علوم انسانی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ارائه می شود. زبان تدریس دانشگاه آذری و انگلیسی است.
معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز

معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز

فهرست مقاله
معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز
معرفی دانشگاه خصوصی قفقاز

دانشگاه خصوصی قفقاز در سال ۱۹۹۳ میلادی و پس از استقلال جمهوری آذربایجان تاسیس شد. دانشگاه در شهر باکو و با تایید شورای وزیران و با حمایت جمعی از بازرگانان ترکیه راه اندازی شد. بازرگانان ترکیه ای مشارکت و همکاری داوطلبانه با سیستم آموزشی آذربایجان را با ایجاد دانشگاه و حمایت از آن نشان دادند. دانشگاه در واقع پلی میان همکاری دو کشور ترکیه و آذربایجان در زمینه آموزشی محسوب می شود.

دانشگاه خصوصی قفقاز به عنوان دانشگاهی پیشرو و بین المللی در آذربایجان بشمار می رود. تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه هر سال رو به افزایش است. دانشجویان خارجی از کشورهای مختلفی همچون روسیه، ترکیه، ترکمنستان، گرجستان، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، ایران، کویت، کره جنوبی، اوکراین، پرو، اندونزی، میانمار، یمن، چاد و موزامبیک در دانشگاه قفقاز تحصیل می کنند. فارغ التحصیلان دانشگاه امکان ادامه تحصیل در بیش از ۶۷ دانشگاه معتبر جهانی را دارند. درصد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ۸۵ درصد برآورد می گردد که عدد خوبی محسوب می شود. دانشگاه خصوصی قفقاز دارای مرکز مشاوره شغلی، مرکز برنامه ریزی و امور بین الملل است و خدمات متنوعی به دانشجویان عرضه می نماید.

معرفی دانشکده و رشته های دانشگاه قفقاز

دانشگاه خصوصی قفقاز دارای تعداد سه دانشکده فنی مهندسی، اقتصاد و مدیریت و آموزش است. دانشگاه دارای رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بوده و به زبانهای آذری و انگلیسی تدریس می نماید. در مقطع کارشناسی رشته های مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع و سیستم ها و تکنولوژی اطلاعاتی در دانشکده مهندسی، رشته های روابط بین الملل، کسب و کار، روابط عمومی، اقتصاد جهانی، مدیریت، مالی و مطالعات منطقه ای در دانشکده اقتصاد و مدیریت، رشته های زبان و ادبیات آذربایجانی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات ترکی، زبان و ادبیات عربی، آموزش فیزیک، آموزش شیمی، دبیری ریاضی، ریاضیات و انفورماتیک، مترجمی و آموزش مدارس ابتدایی در دانشکده آموزش دانشگاه خصوصی قفقاز تدریس و ارائه می شوند.

رشته های تحصیلی

در مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته ها و گرایش های مختلفی اعم از آموزش مدارس ابتدایی، زبان و ادبیات انگلیسی، ترکی و عربی، زبان آذربایجانی، ادبیات آذربایجانی، روابط بین الملل، مدیریت مالی، کسب و کار، مهندسی کامپیوتر، مترجمی، آنالیز ریاضی، تئوری ماشین، شیمی ارگانیک، مدیریت سیستم های اطلاعاتی و حفاظت محیط زیست در دانشگاه خصوصی قفقاز تدریس می شود. همچنین دانشگاه دارای دوره های مدیریت کسب و کار و مدیریت آموزش است.

اخذ پذیرش دانشگاه خصوصی قفقاز

"معرفی

برای اخذ پذیرش دانشگاه خصوصی قفقاز متقاضیان بین المللی نیاز به تهیه مدارک و مستندات مورد نیاز دانشگاه هستند. از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش می توان به تکمیل فرم درخواست، اصل مدارک مقطع دیپلم برای متقاضیان مقطع کارشناسی. برگه گواهی صحت و سلامت، کپی پاسپورت، عکس پرسنلی، توصیه نامه، مدارک زبان آیلتس و یا تافل، رزومه علمی برای دانشجویان متقاضی مقطع تحصیلات تکمیلی، انگیزه نامه نشان دهنده هدف از اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه خصوصی قفقاز و سایر مدارک و گواهینامه های علمی که به پذیرش متقاضی کمک نماید، اشاره نمود. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی باشند. متقاضیان چنانچه زبان مادری غیر انگلیسی دارند باید کلیه مدارک مورد نیاز را به زبان انگلیسی ترجمه رسمی نمایند.

امکانات و خدمات دانشگاه قفقاز

دانشگاه خصوصی قفقاز در کنار سیستم آموزشی مدرن و قدرتمند خود امکانات رفاهی و خدمات متنوعی برای دانشجویان خود فراهم می آورد. دانشگاه دارای خوابگاه برای دانشجویان بومی و بین المللی است. امکانات متعددی همانند اینترنت بی سیم، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق های مجزا، اتاق مطالعه، سیستم گرمایش مرکزی و رستوران بوده و با هزینه مناسب در اختیار دانشجویان قرار داده می شود.

دانشگاه قفقاز دارای سالن های کنفرانس و سمینار مجهز بوده که بطور مرتب انواع برنامه های آموزشی، سمینارها و همایشهای بین المللی و داخلی در آن برگزار می شود. دانشگاه خصوصی قفقاز دارای کتابخانه بزرگ و مجهزی است که انواع کتب، مجلات، مقالات و منابع معتبر علمی به زبانهای مختلف آذری، روسی، انگلیسی و ترکی در آن وجود دارد.

از دیگر امکانات دانشگاه قفقاز می توان به رستوران و کافه های متعدد در محوطه دانشگاه و خوابگاه اشاره نمود. این مراکز همه روزه انواع وعده های غذایی صبحانه، ناهار، عصرانه و شام را برای دانشجویان سرو می کنند. همچنین دانشگاه خصوصی قفقاز محل برگزاری مسابقات ورزشی و دانشجویی کشور آذربایجان بوده و همه ساله رویدادهای مختلف دانشجویی در آن برگزار می گردد.

دانشجویان با عضویت در تیم های مختلف ورزشی می توانند از حضور در رویدادهای ورزشی بهره مند شوند. بیمارستان دانشگاه دارای بخشهای متعدد همانند اورژانس و خدمات پزشکی شبانه روزی است که خدمات متنوعی به دانشجویان عرضه می نمایند.

در مورد دانشگاه خصوصی قفقاز بیشتر بدانیم

"معرفی

دانشگاه خصوصی قفقاز در سال ۱۹۹۳ میلادی راه اندازی شد. از زمان تاسیس تا سال تحصیلی ۲۰۰۴-۲۰۰۳ میلادی دانشگاه دارای دو ساختمان در شهر باکو بود. مساحت ساختمانها ۴۰۰۰ متر مربع بود که فضای کافی در اختیار دانشگاه قرار نمی داد. سایت Xirdalan با کمک رئیس جمهور آذربایجان حیدر علی اف در اختیار دانشگاه قرار داده شد.

بنابراین دانشگاه قفقاز در سال تحصیلی ۲۰۰۴-۲۰۰۳ میلادی به محل جدید خود انتقال یافت. ساختمان جدید دانشگاه خصوصی قفقاز در فضایی به مساحت ۱۰۵۰۰ متر مربع، محیطی مناسب برای آموزش دانشجویان فراهم آورد. در ساختمان جدید دانشگاه تعداد دپارتمان ها به بیست رسید و تعداد دانشجویان بومی و خارجی به ۲۲۰۰ نفر افزایش یافت. خوابگاه دانشجویان پسر دانشگاه در سال تحصیلی ۲۰۰۶-۲۰۰۵ میلادی ساخته شد. در ادامه نیز خوابگاه دانشجویان دختر و واحد آموزش زبان دانشگاه خصوصی قفقاز نیز راه اندازی گردید. دانشگاه قفقاز مهمترین و برترین دانشگاه خصوصی آذربایجان محسوب می شود.

دانشگاه دارای نظام آموزشی قدرتمند و تخصصی بوده و دانشجویان خارجی و ممتاز امکان برخورداری از انواع تخفیفات در پرداخت شهریه و بورسیه های مختلف را دارند. دانشگاه دارای مرکز کاریابی و مشاوره شغلی بوده و به دانشجویان در یافتن شغل پس از اتمام تحصیل کمک می نماید. دانشگاه دارای امتحان ورودی است و متقاضیان پس از کسب نمره قبولی مجوز تحصیل در دانشگاه را کسب می کنند.

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های مهندسی و یا علوم انسانی در دانشگاه خصوصی قفقاز را دارید با کارشناسان آوات تماس بگیرید. آوات با سالها تجربه در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه های مختلف جهان از جمله دانشگاه های آذربایجان خدمات تخصصی به متقاضیان عرضه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آوات مراجعه کنید.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله‌ی تحصیل در جمهوری آذربایجان مزیت ها و ویژگی ها  نگاهی بیندازید.

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات