مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

معرفی راههای مهاجرت به روسیه

خلاصه مقاله : مهاجرت به کشور روسیه امروزه توسط بسیاری از افراد دنبال می شود و به دنبال راههای مهاجرت به روسیه هستند. در واقع باید بدانید که کشور روسیه یکی از بهترین کشورهای دنیا می باشد و به همین دلیل بسیاری از افراد می خواهند در این کشور اقامت داشته باشند و مهاجرت کنند.
معرفی راههای مهاجرت به روسیه

معرفی راههای مهاجرت به روسیه

فهرست مقاله
معرفی راههای مهاجرت به روسیه
معرفی راههای مهاجرت به روسیه

مهاجرت به کشور روسیه امروزه توسط بسیاری از افراد دنبال می شود و به دنبال راههای مهاجرت به روسیه هستند. در واقع باید بدانید که کشور روسیه یکی از بهترین کشورهای دنیا می باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد می خواهند در این کشور اقامت داشته باشند. کشور روسیه از آنجایی که با کشور ایران همسایه است. باید بدانید که افراد زیادی را برای مهاجرت و اقامت در این کشور می پذیرد. شما با توجه به شرایط خود باید یکی از راه ها و روش هایی که برای اقامت در این کشور وجود دارد را انتخاب کنید و از این طریق به کشور روسیه بروید.

شما برای اینکه به خوبی یکی از بهترین راههای مهاجرت به روسیه را انتخاب کنید. باید با مشاوران و کارشناسانی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنید. آنها به شما هر یک از این روش ها را که مناسب تان است را پیشنهاد می دهند. تا از این طریق بتوانید اقامت کشور روسیه را دریافت کنید.

تنها موردی که اهمیت زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است. که ویژگی ها و مشخصات هر روش را بررسی کرده و آنها را با شرایط خودتان مطابقت دهید. تنها در این صورت می توانید در این کشور اقامت خود را دریافت کنید.

آشنایی با راههای مهاجرت به روسیه

شما برای اینکه بتوانید در کشور روسیه اقامت داشته باشید. باید با راههای مهاجرت به روسیه آشنایی لازم را به دست آورید.

برخی از این راه ها که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن آنها توجه داشته باشید عبارت می باشد از :

 

1. مهاجرت از طریق تولد

قوانین تولد بر اساس خون است و صرف نظر از اینکه محل تولد نوزاد کجا بوده است. اگر یکی از والدین او شهروند روسیه باشد به او هم شهروندی روسیه تعلق می گیرد.

در واقع باید بدانید اگر زوج با یکدیگر ازدواج کرده و یکی از آنها شهروندی روسیه و دیگری نامشخص داشته باشد. فرزند آنها می تواند شهروند روسیه را نیز دریافت کند.

همچنین اگر فرزند آنها در کشور روسیه هم به دنبال نیامده باشد می توانید تابعیت خود را از این کشور دریافت کند.

همچنین باید بدانید اگر پدر و مادر دارای تابعیت روسیه ای نباشند. ولی فرزند آنها در این کشور به دنیا آمده باشد، تابعیت روسیه ای را نیز می گیرد.

2. مهاجرت از طریق ازدواج

معرفی راههای مهاجرت به روسیه
معرفی راههای مهاجرت به روسیه

یکی از دیگر راههای مهاجرت به روسیه ازدواج کردن می باشد که بسیاری از افراد از این طریق به کشور روسیه می روند. برای اینکه این نوع از اقامت را دریافت کنید باید 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید.

اگر شما با فردی که تبعه روسی است ازدواج کنید بعد از اقامت موقت می توانید اقامت دائم در این کشور را دریافت کنید. برای اینکه ازدواج خود را ثبت کنید شما به ویزا و پاسپورت نیاز دارید که باید آن را دریافت کنید.

یکی از نکاتی که در این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد این است که فرد بتواند هزینه های همسر خود را هم پرداخت کند. این روش یکی از روش های آسان برای اقامت می باشد، ولی باید بدانید که شرایط ویژه ای نیز دارد.

مدارک لازم برای دریافت تابعیت از طریق ازدواج

بعد از گذشت 5 سال از اقامت فرد در کشور روسیه ( اقامتی که از راه ازدواج کسب شده است) فرد می­تواند برای اخذ تابعیت کشور روسیه اقدام نماید اما برای این امر ارائه مدارک زیر توسط متقاضی لازم است.

مدارک مورد نیاز

1

با آزمایشهای پزشکی که طی چند دوره انجام داده است بتواند سلامتی خود را اثبات نماید.

2

از تمکن مالی مناسبی برخوردار بوده و بتواند از طریق ارائه مدارک مربوطه این امر را اثبات نماید.

3

از 360 روز هر سال، حداقل 180 روز آن را در کشور روسیه بوده باشد.

4

در آزمون های زبان روسی شرکت نماید.

5

با ارائه گواهی عدم سوء پیشینه بی خطر بودن خود را برای کشور روسیه اثبات نماید.

 

دو واژه تابعیت و اقامت را هرگز نباید به جای یکدیگر به کار برد. چرا که هر دو دارای مفهومی جداگانه و متفاوت از یکدیگر هستند. دریافت تابعیت کشور روسیه از طریق ازدواج از حساسیت بیشتری نسبت به اخذ اقامت در این کشور برخوردار است. به همین دلیل است که در ابتدا به متقاضیان اقامت موقت و سپس اقامت دائم و در صورت داشتن صلاحیت های لازم تابعیت این کشور اعطا می­شود.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج نگاهی بیندازید.

3. مهاجرت از طریق کار

یکی از دیگر راههای مهاجرت به روسیه, مهاجرت کاری می باشد. شما برای اینکه از این طریق بتوانید وارد کشور روسیه شوید و اقامت آن را دریافت کنید باید حمایت یک سازمان و یا یک کارفرما را داشته باشید.

اگر شما تنها یک پیشنهاد شغلی داشته باشید می توانید از این روش استفاده کرده و درخواست ویزای کاری دهید. به طور معمول این ویزا بعد از ورود شما تا 3 ماه اعتبار دارد و می توانید از آن استفاده کنید.
یک فرمت عمومی و خاصی برای صدور ویزای چند بار ورودی وجود دارد که شما باید دقت داشته باشید شرایط هر یک از آنها بسته به وضعیت کارتان دارد. اجازه کار یکی از مهمترین مدارکی می باشد که شما باید برای کار کردن در روسیه آن را دریافت کنید.

برای انجام دادن این کار شما به یک وکیلی حرفه ای نیاز دارید تا به شما مشورت های لازم را ارائه دهد. کارفرما هم باید اجازه کار را به اداره مهاجرت تحویل دهد تا دولت روسیه از ویزای کاری شما اطلاعات لازم را داشته باشد.

4. مهاجرت از طریق تحصیل

معرفی راههای مهاجرت به روسیه
معرفی راههای مهاجرت به روسیه

یکی از بهترین روش های اقامت در هر کشوری که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند تحصیل می باشد. بسیاری از کارشناسان بیان داشته اند که یکی از بهترین راههای مهاجرت به روسیه همین روش است، که باید با مقررات آن آشنایی داشته باشید.

کشور روسیه دانشگاه هایی بسیار زیادی دارد و هر یک از دانشگاه ها هم مقاطع مختلفی دارند. شما می توانید یکی از آنها را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. البته که دقت داشته باشید باید به خوبی در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهید. تا بهترین دانشگاه را برای تحصیل خود انتخاب کنید و مدارک خود را برای آن دانشگاه ارسال کنید.

برخی از دانشگاه های برتر شرایط خاصی دارند. باید به خوبی با شرایط آنها برای ارسال مدارک آشنایی داشته باشید. یکی از مهمترین مزیت هایی که در دانشگاه های روسیه وجود دارد این است که از شما درخواست مدرک زبان نمی کند.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی روسیه

در مرحله ی اول برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه لازم است که یک دعوتنامه داشته باشید. این دعوتنامه را میتوانید از دانشگاه مورد نظرتان یا از وزارت خارجه و وزارت کشور روسیه درخواست کنید. سپس از طریق ورود به وب سایت وزارت رسمی وزارت امور خارجه ی روسیه فرم درخواست آنلاین ویزای تحصیلی را پر کنید.

در مرحله ی بعد باید مدارک مورد نیاز برای ارائه را جمع آوری کنید که این مدارک را در ادامه بیان خواهیم کرد؛

 • ارائه ی پشتیبانی ویزا
 • گواهی آزمایش HIV ( با این پیش شرط که باید در سه ماه گذشته انجام شده باشد)
 • بیمه ی درمانی
 • گذرنامه ی معتبر
 • تمامی مدارک معتبر تحصیلی مثل دیپلم, کارشناسی, کاردانی و…
 • تعهد به عدم ماندن پس از پایان مهلت مجاز ویزا

مقاله ی پیشنهادی؛ اخذ ویزای تحصیلی روسیه برای ایرانیان 

5. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

معرفی راههای مهاجرت به روسیه
معرفی راههای مهاجرت به روسیه

از دیگر راههای مهاجرت به روسیه که محبوبیت بسیار زیادی دارد و افراد از آن استفاده می کنند روش سرمایه گذاری می باشد. شما می توانید به عنوان یک کارآفرین برای مهاجرت و اقامت به این کشور درخواست دهید. در این صورت شما از حقوق شهروندی که در این کشور برقرار است. می توانید بهره مند شوید و از آن استفاده کنید.

این روش هم مزیت های بسیار زیادی دارد و شما زودتر می توانید اقامت خود را دریافت کنید. تنها باید اقدامات لازم را انجام دهید، هر یک از این اقدامات بر اساس شرایط ویژه یا دنبال می شود که شما باید به خوبی آنها را طی کنید.

سرمایه گذاری در روسیه و افتتاح حساب بانکی

سرمایه گذاری در روسیه  و افتتاح حساب بانکی برای افراد مزایایی به همراه خواهد داشت از جمله؛

مزایای سرمایه گذاری

1

خرید حضوری و یا اینترنتی از تمامی فروشگاههای موجود در سرتاسر دنیا

2

امکان شارز حساب از صرافی هایی که در ایران مشغول به فعالیت هستند

3

با همراه داشتن پاسپورت خود می توانید کارت بانکی خود و حساب شخصی خود را داشته باشید.

4

سرمایه هایی که برای افراد خارجی مد نظر گرفته شده می تواند با تزریق سرمایه های بیش از 260 هزار دلار آمریکا نیز باشد.

5

سرمایه گذاری در روسیه  برای سرمایه گذاران خارجی با 260 هزار دلار آمریکا تعریف شده است.

6

در واقع اگر افراد قصد سرمایه گذاری در روسیه  را داشته باشند می توانند در کنار راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود اقدام به خرید ملک نیز در این کشور بکنند.

7

در کل با سرمایه گذاری در روسیه  متقاضیان می توانند اقامت کشور بزرگ و پهناور روسیه  را بدست آورند.

 

سرمایه گذاری در روسیه  طبق قانونی جدید که در اوایل سال 2018 میلادی وضع شده است. پیشنهادات بسیار جالبی را به متقاضیان اعطا کرده است.

دولت روسیه  برای کسب اقامت این کشور در موارد دیگری اعلام کرده است. که متقاضیان می توانند با تزریق سرمایه در موسسه های خیریه اقامت این کشور را اخذ نمایند.

 

برای مطالعه ی بیشتر نگاهی به مقاله ی4 روش مهم برای سرمایه گذاری درکشور روسیه و مزیت های آن   بیندازید.

منبع: سفارت روسیه

سوال های متداول

🙋‍♀️1.هزینه ی زندگی در روسیه چه میزان است؟

 • بر اساس تجربه کسانی که در روسیه زندگی کرده اند می توان گفت هزینه زندگی و اقامت در روسیه مبلغی در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار در ماه است که مقدار بسیار پایینی نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر است. البته ذکر این نکته هم فراموش نشود هزینه زندگی در مسکو در مقایسه با شهرهای سن پترزبورگ و ولگاگراد بالاتر است.

🙋‍♀️2.امکان کار با ویزای تحصیلی روسیه وجود دارد؟

 • برای کار در روسیه با ویزای تحصیلی باید مجوز کار را از اداره مهاجرت فدرال  کسب کنید.

🙋‍♀️3.در روش های سرمایه گذاری فرد متقاضی میتوانند همراه داشته باشد؟

 • افراد می توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه با خود به کشور روسیه  بیاورند.

🙋‍♀️4.چرا روسیه از مهاجران کاری استقبال می کند؟

 • روسیه به دلیل نیروی کار کم و رشد پایین جمعیت برای تامین نیروی کار مورد نیاز خود به راحتی ویزای کار را برای مهاجران صادر میکند.

🙋‍♀️5.مزیت ثبت شرکت در روسیه چیست؟

 • اولین مزیت ثبت یک شرکت در روسیه این است که شما به عنوان یک شخصیت حقوقی اروپایی میتوانید با دنیا تعاملات تجاری انجام دهید.

🙋‍♀️6.برای دریافت ویزای کاری روسیه محدودیت سنی وجود دارد؟

 • معمول این است که افراد زیر 45 سال شانس بیشتری برای دریافت ویزا و پیدا کردن کار مناسب را دارند.

🙋‍♀️7.کشور روسیه به چه مشاغلی بیشترین نیاز را دارد؟

 • از جمله مشاغل مورد نیاز در زمینه  کار ، پرستاری در منزل ، مترجم در سفارت خانه و کنسولگری ها ، مدرس زبان انگلیسی ، ایتالیایی و فرانسوی و وجود کارمند برای مشاغل مربوط به IT و مشاغل شبکه ای و نرم افزاری  می باشد.

🙋‍♀️8.سرمایه گذاری از طریق حرید اوراق قرضه در روسیه به چه صورت است؟

 • بازار اوراق قرضه در کشور روسیه روز به روز درحال پیشرفت و رشد می باشد. چرا که نرخ تورم در این کشور بسیار پایین است. در این صورت برنامه ریزان و وام گیرندگان افق روشنی را روبروی خود دارند. به همین دلیل است که بسیار یاز شرکت های مهاجرتی استفاده این روش را به عنوان یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری درکشور روسیه می دانند.

 

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!