مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

معرفی شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه KSTU قبرس

خلاصه مقاله : تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه KSTU قبرس یک فرصت بسیار مناسب برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در خارج را دارند. یکی از ویژگی های بارز دانشگاه علوم و فنون بهداشت (KSTU) قبرس این است که علاوه بر امکانات تحصیلی امکانات اقامتی برای دانشجویان فراهم کرده است. مورد تایید بودن این دانشگاه توسط وزارت علوم ایران مشخص نیست.
معرفی شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه KSTU قبرس

معرفی شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه KSTU قبرس

فهرست مقاله
معرفی شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه KSTU قبرس
معرفی شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه KSTU قبرس

تحصیل پزشکی در دانشگاه KSTU قبرس یک فرصت بسیار مناسب برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در خارج را دارند. یکی از ویژگی های بارز دانشگاه علوم و فنون بهداشت (KSTU) قبرس این است که علاوه بر امکانات تحصیلی امکانات اقامتی برای دانشجویان فراهم کرده است. یکی از امکانات اقامتی مجموعه اقامت CHSSU می باشد. این مجموعه اقامتی شامل آپارتمان و اتاق های دو نفره است. امکانات هر آپارتمان شامل کالاهای اساسی، مبله بودن و اینترنت بی سیم می باشد.
مورد تایید بودن این دانشگاه توسط وزارت علوم ایران مشخص نیست. متقاضیان برای پذیرش در یکی از برنامه های بین المللی زبان انگلیسی در دانشگاه KSTU قبرس باید در پروسه درخواست MSA شرکت کنند. برنامه درسی دانشگاه KSTU با برنامه های بولونیا سازگاری دارد. می توان گفت دانشگاه KSTU در ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا منطقه اقتصادی اروپا به رسمیت شناخته شده است.

معرفی دانشگاه KSTU قبرس

دانشگاه علوم درمانی و اجتماعی قبرس (KSTU) در شمال قبرس واقع شده است. این دانشگاه یک ظهور نو در منطقه آموزش عالی قبرس شمالی به شمار می آید. به جرات می توان گفت دانشگاه علوم درمانی و اجتماعی قبرس (KSTU) بزرگترین موسسه آموزش عالی در N.Cyprus می باشد. این دانشگاه توانسته است مطالعات، تحقیق و عمل بالینی را باهم ادغام کند. دانشگاه KSTU شامل دو آکادمی پزشکی و اجتماعی می باشد.

دانشجویان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه KSTU قبرس می توانند مهارت های عملی لازم را یاد بگیرند. هدف این دانشگاه تربیت دانشجویان با مهارت بالا است. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه علوم درمانی و اجتماعی قبرس (KSTU) می توانند به راحتی مشغول به کار شوند. هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه KSTU قبرس با توجه به امکاناتی که دارد بسیار مناسب است.

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه KSTU قبرس

زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه KSTU قبرس انگلیسی است. مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه KSTU 5 سال می باشد. در طول تحصیل دانشجویان دانش پایه دندانپزشکی قبرس را یاد می گیرند. دانشجویان علاوه بر دانش پایه مهارت های عملی را در کنار تحلیل پیشرفت های جدید در زمینه رشته تحصیلی خود آموزش می بینند. لازم به ذکر است که تاکید مطالعات در دانشگاه KSTU بر آموزش های عملی می باشد.

"معرفی

دانشجویان با گذراندن برنامه پنج ساله دندانپزشکی می توانند مدرک لیسانس جراحی دندانپزشکی (B.D.S) را دریافت کنند. در واقع گذراندن 5000 ساعت آموزش نظری و عملی معادل E.C.TS 300 می باشد. هدف از برنامه دندانپزشکی دستیابی دانشجویان به پایه ای علمی قوی در کنار مهارت های بالینی است. دانشجویان در دانشگاه KSTU با دریافت مهارت های بالینی تعامل با بیمار را در سال اول تحصیلی یاد می گیرند.

از دیگر مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه KSTU قبرس این است که فارغ التحصیلان می توانند در هر کجا از اتحادیه اروپا و دیگر استانداردهای مراقبت های بهداشتی بین المللی مشغول به کار شوند. زیرا برنامه تحصیل دندانپزشکی در قبرس براساس برنامه مدارس دندانپزشکی اروپایی و آمریکای شمالی تصویب شده است.

برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه KSTU قبرس نیازی به آزمون ورودی نیست. فارغ التحصیلان می توانند در تمامی بیمارستان ها، مراکز درمانی اروپا و کشورهای بین المللی مشغول به کار شوند. بهتر است بدانید که رشته دندانپزشکی دانشگاه قبرس مورد تایید انجمن آموزش دندانپزشکی اروپا (A.D.E.E) می باشد.

پزشکی در دانشگاه های قبرس

ورود به رشته پزشکی در سایر کشورها نسبت به کشور قبرس زمان بر و دشوارتر است. به همین خاطر متقاضیان دانشگاه های قبرس بیشتر از سایر کشورها می باشد. مدت زمان تحصیل پزشکی عمومی در دانشگاه KSTU قبرس 6 سال است. متقاضیان می توانند در دوره های تکمیلی دانشکده ها و کالج ها ثبت نام کنند. سپس با گذراندن دوره در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. بنابراین دانشجویان جهت ورود به رشته پزشکی در قبرس باید در دوره آماده سازی شرکت داشته باشند. این دوره مناسب دانشجویانی است که به ادامه تحصیل در دانشگاه های قبرس تمایل دارند.

این دوره ها با توجه به مدارس تحصیلی و هدف آن ها بین 3 الی 9 ماه تحصیلی برگزار می شود. هدف برگزاری این آزمون ها آماده سازی متقاضیان و بهبود دانش موضوعات مورد نیاز تحصیل پزشکی در قبرس است. تحصیل پزشکی در دانشگاه KSTU قبرس توسط تیم متخصص پزشکی انجام می شود. کشور قبرس با بالا بردن کیفیت آموزش بین المللی و هزینه کم تحصیل دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کند. سالانه متقاضیان زیادی به دلیل مزایای ویژه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه KSTU قبرس جذب آن می شوند.

از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه KSTU قبرس می توان به هزینه مناسب تحصیل، کمک هزینه تحصیلی و اعتبار دانشگاه اشاره کرد. کشور قبرس به دلیل ارائه استاندارد عالی تحصیلات و امکانات برجسته دانشجویی از محبوبیت ویژه ای در بین متقاضیان برخوردار است.

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی در دانشگاه KSTU

"معرفی

یکی از شرایط پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه KSTU قبرس کسب نمرات بالا در دروس فیزیک، ریاضی و شیمی دبیرستان می باشد. از دیگر شرایط پذیرش می توان به انگیزه نامه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس، یک قطعه عکس، تکمیل فرم درخواست، گواهی نامه بین المللی زبان انگلیسی و قبولی در آزمون پذیرش MCAT اشاره کرد.

یکی از نکات مهم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس محدودیت سنی متقاضیان است. متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه KSTU قبرس باید حداقل 17 سال سن داشته باشند. البته محدودیت سنی برای ورود افراد به دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی از طرف موسسات آموزشی تعیین می شود.

سایت رسمی دانشگاه

لوگو

www.eng.kstu.edu.tr

 

شرایط کاری فارغ التحصیلان دانشکده های پزشکی قبرس

دانشجویانی که موفق به دریافت پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه KSTU قبرس و ویزای تحصیلی می شوند می توانند ضمن تحصیل به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند. اقتصاد کشور قبرس وابسته به کشور ترکیه می باشد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی 3 ماه فرصت دارند که شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و استخدام شوند. بهتر است بدانید که شرایط پس از تحصیل قبرس برای اتباع کشورهای دیگر مناسب نیست.

بنابراین دانشجویان بین المللی برای کسب اقامت کاری در کشور قبرس باید راه های دیگری را انتخاب کنند. بهتر است متقاضیان جهت کسب اقامت بعد از تحصیل کشورهایی را انتخاب کنند که بعد از فارغ التحصیلی زمانی را برای مذاکره با شرکت ها و کارفرمایان مختلف داشته باشند. در اینصورت متقاضیان می توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند.

 

مقاله ی پیشنهادی؛ بررسی شرایط تحصیل در قبرس

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!