مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

هزینه کاریابی بین المللی چقدر است؟

هزینه کاریابی بین المللی چقدر است؟

فهرست مقاله

بسیاری از افراد برای داشتن شغل و زندگی بهتر اقدام می کنند.امروزه با گسترش ارتباطات و همچنین شرکت های کاریابی بین المللی، جستجوی کار در خارج از کشور، با همه سختی ها و مشکلاتش، نسبت به قبل راحت تر شده است و شما به راحتی می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید در ادامه با هزینه کاریابی های بین المللی و شرایط آن ها آش نا خواهید شد با ما همراه باشید.

موسسات کاریابی

برای آشنایی با این موسسات، قبل از هر چیز باید به سامانه وزارت کار (دفتر امور کاریابی ها) مراجعه و فهرست کاریابی های مجاز خارجی را ملاحظه کنید.

از همان جا می توانید با شرکت ها و حوزه فعالیت آنها آشنا شوید و به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید. یک راه حل بهتر هم استفاده از سامانه انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران اصکابا (scaba) است.

شما می توانید با مراجعه به سایت http://www.scaba.ir/fa  در قسمت ثبت نام کارجویان، مشخصات و علایق خود را اعلام کنید. اطلاعات شما در اختیار کاریابی های عضو انجمن قرار می گیرد و در صورت وجود شغل مناسب، با شما تماس گرفته می شود.

هزینه کاریابی بین المللی چقدر است؟

 

هزینه کاریابی بین المللی
هزینه کاریابی بین المللی

در کاریابی های خارجی و بین المللی دو نوع هزینه از شما می گیرند.1.حق الزحمه مشاوره 2. ثبت نام و حق الزحمه به کارگماری.البته برخی کاریابی های خارجی خدمات جانبی مثل آموزش زبان را هم ارائه می کنند که هزینه خاص خودش را دارد.

طبق اعلام دفتر کاریابی وزارت کار، هزینه ثبت نام و مشاوره در سال جاری ۲۳ هزار تومان است. اگر کاریابی برای شما کار مناسبی پیدا کرد و مشغول به کار شدید باید حق الزحمه به کارگماری را هم به موسسه کاریابی بپردازید.که این مبلغ ممکن است متفاوت باشد.

البته هزینه های کاریابی در خارج از کشور به همین جا ختم نمی شود. هزینه های ویزا، رفت و آمد و اسکان در کشور هدف چند مورد گریزناپذیر است.

ارائه مظنه ای از این هزینه ها هم آسان نیست؛ برخی کشورها فقط ۴۰ تا ۵۰ دلار بابت ویزا دریافت می کنند. البته لازم است بدانید اگر شما معرفی نامه یا دعوت نامه از یک موسسه یا شرکت ( که قرار است در آن کار کنید) داشته باشید ممکن است در هزینه ها و فرآیند مهاجرت صرفه جویی شود.

 

مهاجرت از طریق کاریابی

برای مهاجرت از طریق کاریابی های بین المللی اولین کار انتخاب کشور مورد نظرتان است.در ابتدا شما باید کشور یا کشورهای مورد نظر خود را جهت پیدا کردن کار انتخاب کنید. مرحله دوم پر کردن فرم ثبت نام در سایت های کاریابی است که شما باید فرم ثبت نام در سایت را به طور کامل و بر اساس رزومه خود پر کنید.

مرحله سوم ارسال رزومه به کارفرمایان است در این مرحله رزومه شما به کارفرماهای کشور مورد نظر شما ارسال میگردد باید منتظر شوید ببینید کارفرمای مورد نظر با شغل شما موافقت می کند یا خیر.مرحله چهارم دریافت پیشنهادهای شغلی است با توجه به میزان قدرت رزومه و داشتن سایر امتیاز ها در فرم ثبت نام شما پیشنهادات کاری مختلف دریافت خواهید کرد.

مرحله آخر عقد قرارداد با موسسات کاریابی بین المللی است پس از دریافت پیشنهادات شغلی جهت اطمینان از پایبندی به تعهدات، قراردادی بین موسسه کاریابی و کارجو انعقاد می گردد و در آخر در صورت پیدا کردن شغل مورد نظرتان باید هزینه این موسسه کاریابی را نیز پرداخت کنید.

 

مزایای استفاده از مؤسسه کاریابی بین المللی

مؤسسات کاریابی دانش و اطلاعاتی فوق العاده از بازار کار دارند. آنها می دانند که چه شغلی را با توجه به مهارت و تخصص و مدرک تحصیلی تان برای شما در نظر بگیرند.مؤسسات کاریابی از شبکه ­ای بزرگ بهره می ­برند.

از این رو، اغلب می توانند خیلی سریع شما را با مشتریان یا شرکت ­ها و کارفرمایان آشنا کنند.مؤسسات کاریابی پیگیر پرونده شما هستند. شما در تمام زمینه ها، از نوشتن رزومه تا مذاکره بر سر حقوق درخواستی، از نظرات و پیشنهادات آنها بهره ­مند می ­شوید و با این راهنمایی ها می توانید شغل مناسب خود را بیابید.

 

شغل های مورد نظر براساس مدرک دانشگاهی

 

هزینه کاریابی بین المللی
هزینه کاریابی بین المللی

امروزه بازار کارها براساس اولویت تعیین رشته های دانشگاهی شما محسوب می شوند.و بر همین اساس شغل مورد نیاز شما را جست و جو و به شما معرفی می کنند.برخی از شغل های مورد نیاز و درآمد سالیانه آن ها به شرح زیر است:

فناوری تجهیزات زیست پزشکی

 

در این شغل وظیفه شما این است که آیا تجهیزات پزشکی از نظر بهداشتی ، کارآیی و ایمنی درست کار خواهند کرد یا خیر و نکته مهم تحصیل در این رشته این است که در بازار کار جهانی از ایمنی شغلی برخوردار هستید.در آمد پایه کار در این رشته سالانه ۴۰.۰۰۰ دلار است و این درآمد سالانه تا ۶۵.۰۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

 

طراحی مد

 

زندگی یک خیاط مد پر از هیجان و خلاقیت است و کسی که در این حوزه فعالیت می کند به یادگیری مهارت هایی از قبیل خیاطی ، طراحی پارچه ، الگوبرداری و بسیاری جنبه های لازم در طراحی مد می پردازند و این شغل هنگام همکاری با یک شرکت کارآفرینی بسیار برای شما پرسود است.درآمد پایه این شغل ۳۶.۰۰۰ دلار است و این درآمد می تواند تا ۶۵.۰۰۰ دلار در سال افزایش پیدا کند.

 

شبکه و ارتباطات

 

تحصیل در این رشته شما را برای کار در زمینه ارتباطات آماده می کند و به شما تمام زیر و بم تلفن و شبکه های مخابراتی را آموزش خواهد داد تا بتوانید به طور موثر در این رشته فعالیت کنید. درآمد پایه این شغل سالانه ۴۱.۶۰۰ دلار است و این درآمد تا سالانه ۶۶.۴۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

 

سونوگرافی

 

این رشته بر مبنای امواج فراصوت و برای بررسی بافت‌های زیرجلدی مانند عضلات، مفاصل، تاندون‌ها و اندام‌های داخلی بدن و ضایعات آن‌ها پی ریزی شده‌است. سونوگرافی در حاملگی نیز کاربردهای وسیعی دارد. همچنین امروزه سونوگرافی کاربردهای درمانی نیز دارد. درآمد پایه این شغل ۵۰.۲۰۰ دلار است و این درآمد تا ۶۶.۸۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

 

بهداشت دندان

 

متخصصان بهداشت دندان درست در کنار دندان پزشکان کار می کنند.در این رشته برای انجام پاکسازی ، ارزیابی سلامت لثه و آموزش مراقبت مناسب از دندان کار می کنید.و دست راست دندانپزشک هستید این شغل در حال حاضر یکی از پر تقاضا ترین شغل ها در بازار کار جهانی است. درآمد پایه در این شغل سالانه ۶۱.۳۰۰ دلار است و این درآمد تا ۶۸.۷۰۰ افزایش پیدا خواهد کرد.

 

بهداشت و ایمنی

 

بهداشت و ایمنی شغلی برای اطمینان از رعایت صحیح قانون و ایمنی است و متخصصان این شغل بیشتر در محیط کارخانه ها کار می کنند و عوامل متعددی را بررسی می کنند از هوا و آب گرفته تا مصرف مواد شیمیایی. این شغل در بازار کار کنونی کشورهای توسعه یافته و صنعتی بسیار پر سود است و درآمد پایه این کار ۵۰.۳۰۰ است و این درآمد سالانه تا ۶۸.۲۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

 

اقتصاد

 

رشته اقتصاد از میان رشته های نام برده شده بهترین بازار کار را دارد چرا که تحصیل کردگان در این رشته می توانند در زمینه های بانکی ، مالی ، حسابداری و یا مشاغل آماده فعالیت کنند و می تواند به یکی از پردرآمد ترین شغل ها تبدیل شود. درآمد پایه این شغل ۳۶.۸۰۰ دلار است و این درآمد سالانه تا ۷۱.۱۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد

 

مدیریت ساخت و ساز

 

مدرک مدیریت ساخت و ساز شما را برای مدیریت ساخت و ساز املاک تجاری و مسکونی آماده می کند. شما اصول اولیه تجارت و همچنین مهارتهای فنی را می آموزید و این حرفه بازار کار مطلوبی دارد.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات