مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

چگونه بدون سرمایه مهاجرت کنیم؟

چگونه بدون سرمایه مهاجرت کنیم؟

فهرست مقاله

راه و روش های مهاجرت بسیار گوناگون هستند اما در مهاجرت ها،مهاجرت های تحصیلی از جمله ارزان ترین و مهاجرت های سرمایه گذاری از گران ترین روش های مهاجرت هستند.ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا بدون سرمایه نیز می توان مهاجرت کرد؟در پاسخ باید بگویم اگر بودجه کافی برای مهاجرت را ندارید نگران نباشید در این مقاله با شرایط مهاجرت بدون سرمایه آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

مهاجرت بدون سرمایه

مهاجرت بدون سرمایه یا با سرمایه کم آرزوی بسیاری از افراد است که در ادامه با روش های این گونه مهاجرت آشنا حواهید شد.روش های مهاجرت بدون سرمایه شامل:

 

اقامت کاری اروپا بدون سرمایه

این روش یکی از متداول ترین روش ها برای مهاجرت بدون سرمایه است در این روش می‌توانید از دو طریق برای اخذ اقامت کاری اروپا اقدام کنید.1. از طریق ویزای جستجوی کار اروپا (job seeker) و 2. از طریق ویزای نیروی کار متخصص ( Blue Card) هر دو برای اقامت کاری ارائه می‌شوند که با آگاهی از شرایط و ضوابط هر کدام می‌توانید بهترین مسیر را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. اقامت بلوکارت آلمان نیز یکی از بهترین روش هایی است که در این زمینه میتوانیم به شما معرفی کنیم.

 

ویزای جستجوی کار اروپا

 

در این روش شما شش ماه فرصت دارید به کشور مورد نظرتان بروید تا شغلی مورد نظرتان را بیابید در پایان شش ماه در صورتی که در شرکتی استخدام شده باشید ویزای کاری دریافت می کنید.به یاد داشته باشید که اخذ ویزای جستجوی کار اروپا بدان معنی نیست که اجازه کار برای شما صادر شده است بلکه در ابتدا فقط می توانید از این کشور دیدن کنید و به دنبال کار بگردید.

برای اخذ ویزای جستجوی کار حتما باید شرایط لازم برای اشتغال درکشور مورد نظر را داشته باشید. باید گواهی سابقه کاری لازم، نامه تمکن مالی و بیمه پزشکی با سقف پوشش معین شده را ارائه دهید.و در صورت پذیرفته شدن شرایط تان می توانید برای کار در کشور مورد نظرتان اقدام کنید.توصیه می کنیم مقاله ای بانام چگونه ویزای کار بگیریم؟ مطالعه کنید با ویزای کار آشنا شوید .

 

 

ویزای نیروی کار متخصص

 

در این روش باید از سمت یک کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشید.کارت آبی اروپا نیز در صورتی که از طرف کارفرمایی در کشور مورد نظرتان پیشنهاد و قرارداد شغلی داشته باشید به شما تعلق می گیرد.

در این صورت درآمد سالیانه شما باید معادل ۴۶ هزار یورو در سال باشد.در این روش با پذیرفته شدن شما پس از سفر به کشورمقصد مراحل اداری توسط کارفرمای شما طی می شود و مشغول به کار می شود. مدت اعتبار بلوکارت به قرارداد شما بستگی دارد و می تواند از شش ماه تا چهار سال اعتبار داشته باشد.

پس از اینکه شرایط شما برای کار مهیا شد می توانید برای اخذ اقامت همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقدام کنید. فرزندان زیر ۱۸ سال شما امکان تحصیل در مدارس را دارند.

 

مهاجرت بدون سرمایه با ویزای تحصیلی

 

مهاجرت بدون سرمایه
مهاجرت بدون سرمایه

استفاده از ویزای تحصیلی نیز یکی دیگر از روش های مهاجرت بدون سرمایه می باشد که بسیار متداول است.امکان تحصیل در دانشگاه‌هایی منطبق با استانداردهای جهانی، بهره‌مندی از روش‌های به روز تحصیلی و استفاده از امکانات آموزشی متنوع باعث شده بسیاری از افراد این روش را برای مهاجرت خود انتخاب کنند. دانشجویان در این روش نه تنها می‌توانند با فرهنگ‌ها و ملیت‌های مختلف آشنا شوند، بلکه می‌توانند از بهترین تسهیلات نیز استفاده کنند.

برای اخذ ویزای تحصیلی ابتدا باید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید و شرایط پذیرش را بررسی کنید. سپس مدارک خود را به دانشگاه مورد نظرتان ارائه دهید. در زمانی مشخص سفارت لیستی از اسامی پذیرفته شدگان اعلام می کند.

روز مصاحبه باید مدارک لازم را با دقت تهیه کنید و به دانشگاه  ارائه دهید.سپس مدارک شما بررسی شده و ویزای شما صادر می شود. مدت زمان اعتبار ویزایتان به طول دوره آموزشی شما بستگی دارد. پس از اتمام ویزا در صورتی که تمایل داشته باشید در کشور مقصد بمانید می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

 

مهاجرت بدون سرمایه از طریق ازدواج

 

اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج نیز یکی دیگر از روش های اقامت بدون سرمایه می باشد که برای کلیه کشورهای اروپایی وجود دارد. برای اخذ اقامت اروپا از این طریق، ازدواج شما باید به صورت رسمی ثبت شده باشد.

روز مصاحبه از هر دو شما سوالاتی پرسیده می‌شود و پس از اینکه رابطه بین شما اثبات شد، ویزایی با اعتبار یکسال صادر می شود با رعایت قوانین و در صورتی که هنوز ازدواج خود را حفظ کرده باشید می‌توانید برای تمدید اقامت و در نهایت تابعیت خود نیز اقدام کنید.در این روش در روز مصاحبه سوالاتی راجع به وضعیت زندگیتان از ابتدای تولد، دوران تحصیل، سطح درآمد، زمان آشنایی با همسر و … پرسیده می شود.

 

شرایط  اقامت دائم

پس از اینکه اقامت اروپا را اخذ کردید و با رعایت قوانین برای اخذ اقامت دائم درخواست دادید، می‌توانید پس از مدتی با آگاهی از زبان و فرهنگ آن کشور برای اخذ تابعیت اقدام کنید. به یاد داشته باشید که مدت زمانی برای تبدیل اقامت موقت به تابعیت و پاسپورت باید طی شود.

امروزه کشورها به دلایل مختلف مانند جذب نیروی متخصص و سرمایه خارجی برنامه‌های اقامتی متعددی را معرفی کرده‌اند. کشورهای بسیاری مانند یونان، فرانسه، ایتالیا و اتریش برنامه‌های اقامتی جذابی را ارائه می‌دهند. برای انتخابی آگاهانه با مشاورین موسسه آوات در تماس باشید تا شما را در این امر بهتر راهنمایی کنند.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!