مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

سایت اداره مهاجرت به سوئد

سایت اداره مهاجرت به سوئد

فهرست مقاله

امروزه مهاجرت یکی از آرزو و دغدغه بسیاری از افراد است که با هدف های مختلفی برای آن اقدام می کنند اما اولین کار برای مهاجرت شناختن کشور موردنظر است و سپس دانستن شرایط زندگی هزینه ها و شرایط مهاجرت به کشور مورد نظرتان از عوامل مهم مهاجرت است که در این مقاله با شرایط کشور سوئد و راه های مهاجرت به سوئد آشنا خواهید شد.

 

 

معرفی کشور سوئد

 

سوئد کشوری در شمال اروپاست که در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. سوئد از شمال با کشور فنلاند، از جنوب با کشور دانمارک، از شرق با خلیج بوتنی و از غرب با کشور نروژ همسایه است. پایتخت سوئد شهر استکهلم می باشد که بزرگترین شهر سوئد نیز هست.

 

جمعیت سوئد در حدود ۱۰ میلیون نفر بوده و مساحت آن ۹۶۴,۴۴۹ متر مربع است. سوئد پنجمین کشور بزرگ اروپا است اما به دلایل شرایط آب و هوایی، بیشتر جمعیت این کشور در جنوب سوئد سکونت دارند.

 

زبان رسمی مردم سوئدی است و واحد پول این کشور کرون سوئدی است.مردم سوئد از کیفیت زندگی و سطح رفاه و امنیت بسیار خوبی برخوردارند.اما هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی دیگر بالاتر است.

 

درخواست شهروندی سوئد

 

برای درخواست شهروندی این کشور شما پس از کار برای یک سال تحت اجازه اقامت دائم ،واجد شرایط برای ارسال درخواست جهت شهروندی سوئد می شوید.که با داشتن این مجوز حقوق کامل به عنوان یک شهروند خارجی برای شما در این کشور اعمال می شود.

 

شما باید هویت خود را با یک پاسپورت و سایر مدارک شناسایی دولتی صادر شده ثابت کنید، شما باید 18 ساله یا مسن تر باشید، تا یک اجازه اقامت دائم برای شما اعمال گردد.

 

اگر در سوئد به مدت پنج سال زندگی کنید و به یک کار حرفه ای مشغول شوید و هیچ بدهی نداشته باشید و هیچ جنایاتی در حین زندگی در این کشور منجر نشده باشید شهروندی سوئدی برای شما در نظر گرفته شده می شودو این شهروندی دائمی است حتی اگر شما به کشور دیگری بروید. زمان انتظار برای تصمیم گیری در مورد درخواست شهروندی در حدود سه ماه طول می کشد.

 

روش های مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد
مهاجرت به سوئد

 

اقامت از طریق کار در سوئد

 

یکی از راه های اقامت در سوئد از طریق اشتغال به کار در این کشور است.برای این نوع اقامت شما باید حق کار در این کشور را داشته باشید.شما برای کار در این کشور به یک گذرنامه معتبر برای این منظور نیاز دارید،که با این گواهی حداقل 13،000 SEK در هر ماه کسب می کنید داشتن این گواهی الزامی است.

 

شما همچنین باید از کارفرمای خود یا از اتحادیه اروپا مجوز ایجاد شغل در سوئد را برای حداقل ده روز داشته باشد.همچنین مدارک دیگری مانند ارسال کپی از پاسپورت، دو عکس جدید گذرنامه ای، یک کپی از پیشنهاد کار با یک رسید برای هزینه درخواست پرداخت خود با استفاده از مجوز کار را نیز باید داشته باشید.

 

هزینه های درخواست اجازه کار شامل 2000 کرون برای دو سال به علاوه 1000 کرون برای تجدید دو سال می باشد.و اخذ مجوز این برنامه از سه هفته تا سه ماه بسته به زمانی که شما درخواست را ارسال می کنید طول می کشد.

 

اقامت از طریق ازدواج

 

اگر شما به عنوان یک شهروند غیر اروپایی می خواهید به سوی یک عضو خانواده خود در سوئد حرکت کنید، باید اجازه اقامت خود در سوئد را دریافت کنید.یکی از راه های دیگر در این روش این است که باید با یکی از افراد این کشور ازدواج کنید.

 

اقامت از طریق تحصیل

 

اگر شما نیز به فکر تحصیل در این کشور هستید و می خواهید برای آن اقدام کنید نیاز به یک ویزا یا اجازه اقامت دارید.توصیه ما به شما این است که برای اخذ ویزای خود در اسرع وقت اقدام کنید. زیرا تراکم دانشجویانی که برای اخذ ویزا هر سال قبل از نیمسال دوم در پاییز وجود دارد بسیار زیاد است.

 

برای اینکه واجد شرایط این نوع اقامت باشید،یا باید به صورت تمام وقت مشغول تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر باشید یا در یک دانشگاه پذیرفته شوید و قسط اول شهریه خود را پرداخت کنید.

 

 

اقامت از طریق سرمایه گذاری

 

جالب است بدانید سوئد سرمایه گذاری و فرصت های جذاب را برای سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد.که شما از این راه می توانید هم کسب و کار خود را گسترش دهید هم اقامت این کشور را دریافت کنید.

 

سوئد جزء ده اقتصاد جهان از نظر امکانات و تعهدات کسب و کار است.تشکیل شرکت، استخدام و اخراج کارکنان، اجرای قراردادها، در دسترس بودن وام، ثبت نام سرمایه و سرمایه گذار امنیتی از فعالیت های اقتصادی این کشور است.نظام مالیاتی سوئد به طور مستقیم مالیات را برای شرکت ها در میان پایین ترین میزان مالیات در اروپا در نظر گرفته است.

 

کسب اقامت دائم سوئد

 

مهاجرت به سوئد
مهاجرت به سوئد

برای گرفتن این نوع اقامت در صورتی که بتوانید اقامت موقت خود را تا چند سال تمدید کنید و با رعایت تمام قوانین، 5 سال کامل در سوئد اقامت داشته باشید.می توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز درخواست دهید و از مزایای این کشور بهره مند شوید.

 

نکات مهم برای مهاجرت به سوئد

 

در مهاجرت کاری ابتدا به شما اقامت موقت و اغلب 1 ساله داده می شود.
سال های تحصیل در سوئد برای گرفتن اقامت دائم محاسبه نمی شوند.
با ازدواج با فردی سوئدی، شما می توانید اقامت دائم سوئد را دریافت کنید.

شما عزیزان با در نظر گرفت همه ی شرایط بالا برای مهاجرت به این کشور می توانید از طریق سفارت سوئد در تهران از طریق آدرس زیر اقدام نمایید.
https://www.swedenabroad.se/en/embassies/iran-teheran/

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات

مقالات پیشنهادی ویژه شما

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!