Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

مهاجرت به نیوفاندلند

مهاجرت به نیوفاندلند

مهاجرت از طریق یکی از اعضای خانواده که به مدت یک سال ساکن نیوفاندلند بوده باشد هم یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا از طریق این استان است. به طور کلی برای مهاجرت به نیوفاندلند سه روش اصلی وجود دارد. درادامه این سه روش را توضیح خواهیم داد.

استان نیوفاندلند و لابرادور یکی از استان های کشور کانادا است که بخش نیوفاندلند آن جزیره ای در اقیانوس اطلس است. این استان شرقی ترین استان کانادا بوده و جمعیت آن در حال حاضر پانصد هزار نفر است. سنت جان مرکز این استان و همینطور تجاری ترین شهر آن است که جمعیتی برابر با 177 هزار نفر را در خود جای داده است.

صنایع نفت و گاز، صنایع دریایی، شیلات، معادن، ارتباطات و هوافضا از جمله صنایعی هستند که همواره افرادی را از کشورهای مختلف برای راه اندازی کسب و کار به کانادا می کشاند.

 

روش های مهاجرت به نیوفاندلند

 

مهاجرت به نیوفاندلند

مهاجرت به نیوفاندلند از طریق کارآفرینی:

این روش برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و راه اندازی یک کسب و کار در کانادا را دارند بسیار مناسب می باشد. چرا که دولت کانادا به این افراد وامی تا سقف 500 هزار دلار کانادا و با بهره ی بسیار اندک اعطا می کند.

البته برای برخورداری از این مزایا لازم است که شخص متقاضی حداقل نیمی از سرمایه ای که برای راه اندازی کسب و کارش لازم است را بتواند خودش پرداخت کند.

به این ترتیب فرد درخواست خود را به اداره نوآوری، کسب و کار و توسعه ی روستایی ابلاغ می کند. این درخواست باید بتواند امکان ایجاد شغل برای حداقل ده نفر را به طور دائم فراهم کند. حداقل سرمایه برای ایجاد این مشاغل سیصد هزار دلار است.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای ۵ ساله کانادا

همچنین فرد باید اثبات کند که کسب و کار آینده ی او به طور کلی توانایی درآمدزایی به میزان حداقل سالیانه پانصد هزار دلار را دارد.

 

مهاجرت به نیوفاندلند از طریق کارگر ماهر:

این روش در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که شخص متقاضی یک دعوتنامه ی قطعی کاری از یک کارفرما در این استان داشته باشد و البته شخص کارفرما هم نیاز واجب به تخصص شخص متقاضی داشته باشد. همچنین درخواست کاری که از سوی کارفرما داده می شود می بایست تمام وقت باشد. علاوه بر آن شخص متقاضی می بایست دارای اجازه ی کار در کانادا باشد و یا لااقل حق درخواست برای اجازه ی کار در این کشور را داشته باشد.

 

مهاجرت به نیوفاندلند از طریق تحصیلات تکمیلی:

این روش یکی از روش های بسیار مرسوم در بین مهاجرانی است که اخیرا از یکی از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل شده اند و یا حداقل نیمی از تحصیلاتشان در کانادا را تکمیل کرده اند و دارای یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرما هستند.

تحصیل در کانادا

 

این افراد به شرطی که بتوانند مهارت های زبانی خود به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسوی را نیز به اثبات برسانند می توانند از این طریق به نیوفاندلند مهاجرت کنند. همچنین این افراد باید ثابت کنند که قصد دارند به طور دائم در نیوفاندلند و لابرادور اقامت کنند.

فرد متقاضی باید ویزای کار در کانادا را داشته باشد و بتواند ثابت کند که دارایی لازم برای تامین مخارج خود را دارد.

 

مخارج زندگی و تحصیل در نیوفاندلند

از آن جایی که اقتصاد اصلی استان نیوفاندلند بر پایه ی شغل سنتی ماهیگیری قرار داشته است و امروزه این فرصت های شغلی کمتر درامدزا هستند. تعدادی از افراد بیکار شده اند و در نتیجه نرخ بیکاری در این استان نسبت به مناطق دیگر کانادا کمی بیشتر است. همچنین متوسط درامد در نیوفاندلند 34500 دلار کانادا است که باز هم کمتر از بسیاری از مناطق کانادا است.

پیشنهاد مطالعه »
مقایسه  ویزای کار کانادا و استرالیا

 

مهاجرت به کانادا 2019 (لیست هزینه ها + شرایط)

مهاجرت به کانادا 2019 (لیست هزینه ها + شرایط)

با این حال پایین بودن قیمت اجاره و خرید ملک مسکونی نیز باعث می شود افرادی که در یکی از حوزه های صنعتی مشغول به کار هستند، بتوانند زندگی نسبتا خوبی را داشته باشند.

علی رغم تمام این توضیحات، دولت نیوفاندلند و لابرادور کاهش ده درصدی نیروی کار را تا سال 2025 برای این استان پیش بینی می کند. همین امر باعث شده این استان از به کارگیری نیروی متخصص در زمینه های مختلف و از کشورهای دیگر استقبال کند.

به طوریکه تعداد مهاجران به نیوفاندلند در سال 2007، تنها 546 نفر بوده است اما در 2015 به 1122 نفر رسیده است. دلیل عمده ی حمایت از مهاجران به کانادا توسط مسئولان این استان، ایجاد کسب و کارهای تازه و فرصت های شغلی جدید در نیوفاندلند بوده است.

به طور کلی تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور نیز مانند بقیه مناطق کانادا از مهدکودک تا پایان دوره ی دبیرستان رایگان می باشد. همچنین برنامه های کارورزی و کارآموزی در حین تحصیل نیز توسط دولت مورد حمایت مالی قرار می گیرند.

دانشگاه نیوفاندلند و کالج آتلانتیک شمالی موسسات آموزشی دولتی هستند که شهریه آن ها بسیار پایین تر از اغلب دانشگاه های کانادا یعنی 2600 دلار کانادا در سال می باشد. همچنین این استان دارای 27 کالج  خصوصی برای آموزش مهارت های تئوری و فنی است.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 

  1. مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی [2019]
  2. مهاجرت کاری به کانادا
  3. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی
  4.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
  5. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
  6. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
  7. شرایط مهاجرت به کانادا
پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

 

فرهنگ مردم

از آن جایی که استان نیوفاندلند و لابرادور آخرین استانی بود که از مستعمری بریتانیا خارج شده و به کنفدراسیون کانادا ملحق شد، مردم این استان همچنان دارای ویژگی های فرهنگی خاص خود هستند که آن را متعلق به همین منطقه از کانادا می دانند.

به عنوان مثال ماهیگیری نه تنها از سالیان دراز شغل اصلی مردم محسوب می شده است، بلکه در فرهنگ آن ها و به عنوان یک تفریح همه گیر نیز وجود دارد. به طور کلی مردم این استان به مهمان نوازی در میان کانادایی ها معروف هستند و فرهنگ مهاجر پذیری در میان آن ها بسیار رو به رشد است.

در نهایت می توان گفت مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور یکی از روش های بسیار خوب برای شروع یک کسب و کار و زندگی جدید در منطقه ای از کانادا است که هنوز جمعیت کمی داشته و نیاز زیادی به نیروی کار جوان و متخصص و همینطور سرمایه گذاران خارجی دارد.

حمایت های این استان برای جذب هرچه بیشتر افراد مهاجر به این استان برای رونق بخشیدن به کسب و کار و ایجاد فرصت های شغلی بیشتر، رو به افزایش است و شاهد آن روند افزایشی تعداد مهاجران ساکن در این استان می باشد.

 

منبع: https://www.canada.ca/en.html

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره