شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مهاجرت به مانیتوبا

مهاجرت به مانیتوبا

مهاجرت به مانیتوبا

برنامه مهاجرتی که برای این استان در نظر گرفته شده است MPNP خوانده می شود که مخفف Manitoba Immigration and Economic Opportunities به معنای مهاجرت و فرصت های اقتصادی مانیتوبا است.

متقاضیان مهاجرت به مانتوبا که دارای تخصصی سودمند برای اقتصاد این استان باشند اجازه اقامت دائم داده می شود. این متقاضیان باید علاقه مندی خود به مهاجرت به این استان را ثابت کنند و همچنین مدارکی مبنی بر تأمین مالی خود و افراد همراه خود در این استان داشته باشند.

بر اساس این برنامه هم کسانی که به طور موقت در این استان هستند مانند افرادی که با ویزای کاری مشغول به فعالیتی هستند و یا دانشجوهایی که موقتاً در این استان کار می کنند و هم سایر افراد می توانند برای مهاجرت و اقامت دائم اقدام نمایند.

 

مانیتوبا

مانیتوبا (Manitoba) استانی در کانادا به مرکزیت وینیپگ است که یکی از استان های سرسبز و زیبای کانادا به شمار می رود. وینیپگ زمستان های فوق العاده سرد و تابستان های متعادل و ملایم دارد. وینیپگ سرزمینی هنری است در آن گالری های هنری و ارکستر سمفونیک بیداد می کند. همچنین رقص باله سلطنتی آن معروف است.

هزینه های زندگی در مانیتوبا به نسبت سایر استان های کانادا پایین تر است. جذب مهاجر در این استان بالاست برای همین فرهنگ های زیادی را در خود جای داده است. هر یک از اقوام برای خود جشنواره ها و مراسم سنتی برگزار می کنند و باعث جذب گردشگران بیشتری به سمت این استان می شود.

 

روش هایی که افراد می توانند به این استان مهاجرت کنند 

 • دارا بودن سابقه تحصیلی در مانیتوبا
 • دارا بودن فامیل در این استان
 • دریافت یک پیشنهاد شغل معتبر از سوی یک کارفرمای این استان
 • کارآفرینی
پیشنهاد مطالعه »
راه های مهاجرت به استونی

همانند سایر استان ها در برنامه کارآفرینی مانیتوبا باید پس از ورود به این استان یک کسب و کار جدید راه انداخت. این روش برای مدیران و یا کسانی که پروانه کسب دارند مناسب است. اگر هم خود متقاضی تمایلی به راه اندازی یک کسب و کار نداشته باشد می تواند در یک حرفه سرمایه گذاری کند.

 

شرایط ضروری برای مهاجرت از طریق کارآفرینی به مانیتوبا

 • داشتن 3 سال سابقه کار مرتبط در طی 5 سال قبل از اقدام به مهاجرت و یا برخوردار بودن از سمت مدیریت در یک کسب و کار
 • دارا بودن پروانه کسب یا خرید بیش از 33% سهام شرکتی که راه اندازی می کند
 • مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس 5 یا فرانسه
 • مدرک تحصیلی
 • سن متقاضی
 • داشتن دارایی به میزان 500 هزار دلار کانادا
 • داشتن یک طرح قوی و دقیق برای کسب و کار پیشنهادی

 

مهاجرت از طریق برنامه کشاورزی به مانیتوبا

در این روش فرد متقاضی مهاجرت باید سابقه کار زراعت و کشاورزی را داشته باشد و همچنین دارایی مورد نیاز برای به راه انداختن یک مزرعه و درآمدزایی از آن را داشته باشد. همچنین تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسه در حدی که توانایی ارتباط برقرار کردن داشته باشد لازم است. این فرد باید در محلی که مزرعه قرار دارد زندگی کند و مدیریت آن مزرعه را به عهده داشته باشد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به مانیتوبا

در این برنامه متقاضی اقدام به سرمایه گذاری و یا خرید یک بیزینس در استان مانیتوبا می کند. برای قبولی در این روش نیاز به مصاحبه با افسر مهاجرت در مانیتوبا وجود دارد و فرد متقاضی باید حتماً ویزای شینگن داشته باشد.

حداقل سرمایه ای که برای این کار در نظر می گیرید باید دست کم 250 هزار دلار کانادا باشد. علاوه بر آن باید بیش از یک سوم کار سهم شما باشد. سرمایه گذاری در مورد یک شغل است و خرید خانه و یا ماشین سرمایه گذاری محسوب نمی شود. به سرمایه ای که در بانک گذاشته شده سودی تعلق نمی گیرد. برای سرمایه گذاری، شما باید یک بیزنس پلن قوی و حساب شده داشته باشید و یک نفر از شهروندان مانیتوبا را در شغل پیشنهادی خود به استخدام در بیاورید. در طرحی که ارائه می دهید باید بازدهی دو ساله وجود داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی [2019]

 

مراحل کار اقدام برای مهاجرت

درخواست مهاجرت به استان مانیتوبا از هر روشی که مورد نظر شما باشد، از طریق اینترنت صورت می گیرد و پس از کسب امتیازات لازم که 60 امتیاز از مجموع 100 امتیاز است پرونده شما در استان مانیتوبا بررسی می شود. در صورتی که مورد تأیید مانیتوبا قرار بگیرید باید پرونده خود را به اداره مهاجرت کانادا بفرستید و اقدام به گرفتن ویزا از اداره مهاجرت کانادا کنید.

 

نحوه امتیاز بندی در مهاجرت به مانیتوبا

سن فرد متقاضی: سنین کمتر از 21 و بالای 54 سال امتیازی ندارند. بین این سنین بیشترین امتیاز متعلق به سنین 25 الی 29 سال و 45 الی 49 سال است که 10 امتیاز دارند. سایر سنین 5 امتیاز می گیرند.

میزان مالکیت در شغل پیشنهادی یا مورد تقاضا: مالکیت بیش از 50 درصد شغل امتیازی برابر 15 دارد و بین 20 تا 50 درصد حداکثر 12 امتیاز کسب می کند.

در این قسمت توجه کنید که قبل از اقدام به مهاجرت باید سابقه شغلی به مدت سه سال و یا سابقه مدیریتی در زمینه کسب و کار ارائه شده داشته باشید. این نیز در امتیاز شما مؤثر است. سوابق بیش از 10 سال 15 امتیاز دارند و پایین تر از 3 سال 5 امتیاز.

دارایی: کمترین دارایی تعلق گرفته به متقاضی 500 هزار دلار کانادا است که 8 امتیاز دارد. هر چه دارایی فرد بیشتر باشد امتیازات بیشتری کسب می کند. سقف امتیاز مربوط به دارایی 15 است.

تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسه: اگر نمره آیلتس شما بالاتر از 6 باشد شما امتیاز خوبی در این قسمت می گیرید. به نمره بالای 6 بیست امتیاز تعلق می گیرد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل داروسازی در کشور کانادا

انطباق پذیری: این فاکتور نیز برای دولت کانادا مهم است. در صورتی که سفری 5 روزه و کاری به استان مانیتوبا داشته باشید و تحقیقی در مورد کار و زندگی در این استان انجام دهید 15 امتیاز کسب می کنید. داشتن فرزند یا همسری که به طور کوتاه مدت در این استان تحصیل کرده باشد نیز امتیاز دارد.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت به کانادا
 2. شرایط مهاجرت به کانادا
 3. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 4. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج
 8.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
 9. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
 10. سرمایه گذاری در کانادا
 11. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی
 12. برنامه مهاجرتی استانی به کانادا (PNP)
 13. برنامه های استانهای کانادا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ