مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

چگونه به قزاقستان مهاجرت کنیم؟

چگونه به قزاقستان مهاجرت کنیم؟

فهرست مقاله

قزاقستان به عنوان بزرگترین کشور حوزه آسیای مرکزی در بخش میانی اوراسیا مستقر است. این کشور به عنوان هشتمین کشور وسیع جهان نیز شناخته می شود؛ اما با وجود وسعت بسیار زیادی که دارد در خشکی محصور است و به آبهای آزاد راه ندارد. از همسایگان قزاقستان می توان به روسیه، چین، قرقیزستان، ازبکستان و ترکمنستان اشاره کرد. مرز مشترک قزاقستان با کشور چین 1533 کیلومتر، قرقیزستان 1224 کیلومتر، روسیه 6846 کیلومتر، ترکمنستان 379 کیلومتر و ازبکستان 2203 کیلومتر است.در ادامه با شرایط کامل مهاجرت به این کشور آشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

 

مزایای مهاجرت به قزاقستان

 

رشد محیط اجتماعی: مردم قزاقستان بسیار صمیمی و خونگرم هستند.طیف گسترده ای از کنسرت ها، نمایش ها،گروه های باله و سیرک ها در شهرهای بزرگ تر و با قیمت های بسیار خوب در این کشور وجود دارد.

میزان کم جرم و جنایت:در این کشور جرم و جنایت بسیار کم است . افراد و حتی زنان به تنهایی می توانند با خیال راحت تا دیر وقت در خیابان های مرکز شهر های قزاقستان پیاده روی کنند.

حقوق و دستمزد بالا: این کشور حقوق و دستمزد خوبی را برای مهاجران در نظر گرفته است.اکثر مهاجرین در قزاقستان در شرکت های بین المللی بزرگ یا سفارت خانه ها مشغول هستند. اکثر مهاجرین مسکن خوب و حقوق بازنشستگی دارند و امکان استفاده از سیستم و خدمات درمانی برای آنها در این کشور فراهم است.

شهروندان صمیمی و خونگرم: قزاقستان به مهمان نوازی مشهور است. مهاجران نباید متعجب شوند اگر صاحبخانه در زمان ورود آنها غذا یا هدیه ای تهیه کرده باشد. همسایگان نیز برای معرفی و آشنایی به استقبال آنها می آیند و در تعطیلات رسمی هدایایی تقدیم می کنند.

افزایش مدارس بین المللی: مدارس بین المللی قصد دارند تا معلمانی از خارج با تحصیلات عالی در این کشور استخدام کنند.به دلیل تقاضای زیاد، مدارس بین المللی بیشتری در این کشور در حال تاسیس است تا گزینه های بیشتری برای والدین برای تحصیل فرزندانشان وجود داشته باشد.

 

مهاجرت به قزاقستان از طریق تحصیل

 

 

مهاجرت به قزاقستان
مهاجرت به قزاقستان

 

با اخذ ویزای تحصیلی در کشور قزاقستان می توانید برای تحصیل وارد این کشور شوید.و دعوت نامه تحصیلی از اداره بین المللی قزاقستان از پیش صادر می شود. آخرین مهلت برای ارسال مدارک مورد نیاز به اداره بین المللی – کمتر از از 45 روز قبل از تاریخ مورد انتظار ورود به کشور می باشد. دعوتنامه ها در وزارت امور خارجه جمهوری قزاقستان در آلماتی صادر می شود، و مدت زمان تحویل دعوت نامه ها 5 الی 15 روز می باشد.

هر دانشجوی خارجی باید ظرف پنج روز پس از ورود به جمهوری قزاقستان در اداره پلیس مهاجرت ثبت نام کند.(اگر مهلت ثبت نام در تاریخ 1 سپتامبر باشد، باید 25 اوت درخواست دهید).

هر دانشجوی خارجی باید به طور مداوم کارکنان اداره بین المللی KLAACE را در مورد همه تغییرات مربوط به محل اقامت خود، اطلاعات تماس و تغییر وضعیت (اخذ اجازه اقامت موقت و اجازه اقامت شهروندی RoK) به سرعت مطلع سازد.

پس از خروج از جمهوری قزاقستان در طول سال تحصیلی به دلایل متفاوت،هر دانشجوی بین المللی باید به اداره بین المللی قزاقستان بیانیه ای مبنی بر خروج در زمان تحصیل و قطعنامه نماینده ارائه دهد.همچنین دانشجویان خارجی حق کار در این کشور را ندارند و ممکن است در این صورت جریمه شوید.

 

مهاجرت به قزاقستان از طریق کار

طبق قوانین مهاجرت برای کار در این کشور باید ویزا و مجوز کار مناسب در قزاقستان را دریافت کنید. مجوزهای کار در این کشور باید برای کارکنان تأمین شود و توسط یک نهاد محلی مجاز ثبت شود.

برای گرفتن مجوز کار در این کشور باید باید جزو یکی از این دسته ها باشید: 1 (مدیران / مدیران اجرایی و مدیران معاونت). 2 (مدیران و متخصصان). 3 (متخصصان). 4 (کارکنان واجد شرایط).

1.مدیران اجرایی و مدیران اجرایی معاونت از مجوز کار معاف هستند.مجوز کار برای این دسته از مدیران به مدت 3 سال معتبر است و تنها یک بار برای یک سال قابل تمدید است.

 

اقامت قزاقستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قزاقستان
مهاجرت به قزاقستان

برای دریافت اقامت قزاقستان از طریق سرمایه گذاری باید حداقل میزان سرمایه گذاری شما 100000 – 200000 دلار باشد. مرکز مالی جدید آستانه قزاقستان (AIFC) مرکزی است برای هر نوع سرمایه گذاری HNW برای سرمایه گذارانی که قصد اخذ اقامت این کشور را دارند مناسب است.حداقل سرمایه مورد نیاز برای این مرکز بین 100000 – 200000 دلار و در زمینه های زیر می باشد:

  • حسابی در بورس اوراق بهادار آستانه
  • خرید اوراق بهادار در بورس
  • خرید ملک در AIFC

مالیات در AIFC صفر درصد است. سرمایه گذاران در این مرکز تنها باید مالیات درآمد داخلی را پرداخت کنند و نیازی به پرداخت مالیات خارجی نیست. همچنین با سرمایه گذاری در قزاقستان،اقامت دائم این کشور نیز برای شما صادر می شود که با اقامت دائم از بیمه درمانی، امنیت اجتماعی و مزایای اقامتی بهره مند خواهید شد.

 

اقامت قزاقستان از طریق ازدواج

 

اقامت قزاقستان از طریق ازدواج نیز یکی دیگر از روش های متداول برای مهاجران است که امروزه بسیار از این روش استفاده می شود.

طبق ماده 14 قانون قزاقستان خارجیان می توانند ازدواج و طلاق خود را با شهروندان قزاقی در این کشور به ثبت برسانند. همچنین طبق قوانین و مقررات بین المللی این کشور، آنها حقوق و وظایف زناشویی و خانوادگی مشابه با شهروندان قزاقی را دارند.

ازدواج بین شهروند قزاقی و فرد خارجی با توجه به قوانین مشترک در اداره دادگستری (دفتر ثبت مدنی) و یا در سفارت دیپلماتیک یا موسسه کنسولگری کشور فرد خارجی به ثبت میرسد و منجر به اخذ اقامت قزاقستان می گردد.

3 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات