رد کردن لینک ها

شرایط مهاجرت به ایتالیا در سال 2019 چگونه است؟

شرایط مهاجرت به ایتالیا

 

کسانی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند می‌توانند از راه‌های مختلف وارد شوند. مهاجرت به این کشور شیوه‌های متفاوتی دارد و هریک از این شیوه‌ها دارای شرایط خاص خود هستند.

متقاضیان مهاجرت به ایتالیا باید بدانند که این کشور از لحاظ اقتصادی دو بخش شمالی و جنوبی دارد. بخش شمالی آن اقتصاد رو به رشدتری نسبت به بخش جنوبی دارد و شرکت‌های بیشتری در آن فعالیت می‌کنند، در حالی که بخش جنوبی آن بر پایه کشاورزی و دامداری پایه‌گذاری شده است. دلیل این که اغلب مهاجران برای گرفتن اقامت ایتالیا درخواست می‌دهند، جاذبه‌های طبیعی آن، دانشگاه‌های معتبر و سابقه تاریخی این کشور زیبا است.

در حال حاضر سیاست دقیقی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و باید دید شرایط شما با کدام نوع از مهاجرت به ایتالیا جور در می‌آید، از آن طریق اقدام کنید تا راه آسانتری برای دست یابی به هدف خود پیدا کنید.

 

انواع مهاجرت به ایتالیا

 

ایتالیا کشوری است که شما از چند جهت می‌توانید مهاجرت به آن را مد نظر قرار دهید. این کشور شرایط کاری و شرایط تحصیلی و دانشگاه‌های معتبری دارد بنابراین بسته به علاقه و موقعیت خود می‌توانید از طریق مهاجرت به این کشور اقدام کنید. ایتالیا با اجازه کار از طریق تخصص، به افرادی که درخواست دهند ویزای کاری می‌دهد.

اگر شهروند یکی از کشورهای اروپایی باشید نیازی به اجازه کار یا اقامت در این کشور ندارید. ایتالیا کشوری است که اقتصاد آن مبتنی بر دانش و کسب و کار واقعی است.

این کشور زمینه‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری دارد. بنابراین نیروی کار ماهر و متخصص در این کشور، می‌تواند بهترین سرمایه‌گذاری برای آن تلقی شود. ایتالیا یک استراتژی جدید برای سازگاری با نیروی کار حرفه‌ای برای رقابت با جهان امروز قائل است. در دهه‌های اخیر مهاجرانی که از طریق تخصص در ایتالیا رشد کرده‌اند از حدود  ۵میلیون مهاجر تنها ۱۱درصد به تولید ناخالص این کشور در داخل کمک کرده‌اند. برای گرفتن ویزای کاری و داشتن شرایط مهاجرت به ایتالیا باید گذرنامه معتبر داشته باشید و قرارداد اقامت خود را امضا کنید. برای این منظور همچنین باید توانایی مالی جهت رفت و برگشت داشته و مدارک تحصیلی و رزومه کاری خود را ارائه نمایید.

 

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

 

ایتالیا کشوری بی‌نظیر در میان کشورهای اروپایی بوده و همواره جزو کشورهایی بوده که درخواست‌های بسیاری برای مهاجرت در سطوح بالا داشته است. ایتالیا به دلیل داشتن فرهنگ غنی و سطح بالای زندگی، تحصیلات و دیگر عوامل، مورد توجه متقاضیان بسیاری از کشورها واقع شده است.

نوعی دیگر از مهاجرت به ایتالیا که شاید مهاجرتی دلپذیر نیز محسوب شود، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل امکان‌پذیر بوده و با درخواست خود برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌توانید در این زمینه اقدام کنید.

بعد از پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود در ایتالیا یک نامه پذیرش برای درخواست ویزا دریافت می‌کنید و بسته به زمانی که قصد دارید در کشور ایتالیا بمانید و تحصیل کنید برای یکی از ویزاهایی که به کارتان می‌آید درخواست می‌دهید. ویزاهای کوتاه مدت که به آنها نوع سی هم می‌گویند برای یک دوره ۹۰ روزه کاربرد دارند.

نوع دیگری از ویزا که به آن نوع دی می‌گویند برای اهداف تحصیلی کاربرد دارد. داشتن گذرنامه معتبر با دو صفحه حداقل خالی و داشتن یک نسخه از بلیط پرواز و نداشتن سابقه جنایی شرایط مهاجرت تحصیلی است که می‌تواند کار شما را برای مهاجرت به این کشور پیش بیندازد.

درخواست ویزای خود را باید به کنسولگری ایتالیا ارسال کنید و برنامه مصاحبه ویزا را در حدود چهار الی شش هفته پیش برنامه‌ریزی کرده باشید. تقاضا برای ویزای دانشجویی حداقل سه ماه پیش از ورود به ایتالیا زمان برده و درخواست شما نیز ممکن است بین یک الی سه هفته به طول بینجامد.

 

مقالاتی مرتبط با ایتالیا:

 

سرمایه‌گذاری در ایتالیا

 

کشور ایتالیا مثل بسیاری از کشورها برای جذب نیروی کار و سرمایه اولویت را به اهالی و ساکنان کشور خود می‌دهد. حق شهروندی و اقامت در این کشور تبدیل به یک ابزار پرقدرت برای جذب افراد ثروتمند و خانواده‌های آنها و کارآفرینانی که قصد ماندن در محل تولد خود را ندارند محسوب می‌شود. مطابق قوانین عمومی این کشور، به قصد تسهیل فرایند مهاجرت شهروندان غیراروپایی، تجار و کارآفرینان و به قصد سرمایه‌گذاری باید در حدود ۲میلیون یورو در اوراق قرضه دولت ایتالیا سرمایه‌گذاری کرده و ۲میلیون یورو نیر در سهام و اوراق مشارکت این کشور سرمایه‌گذاری کنند و یا یک میلیون یورو برای پروژه‌های عام‌المنفعه در نظر بگیرند.

از شرایط دیگر مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری این است که متقاضیان دو سال ساکن این کشور بوده و ویزای سرمایه‌گذاری داشته باشند و به تمدید آن اقدام کنند و برای خانواده‌های سرمایه‌گذار نیز ویزا صادر کنند. این ویزا شامل اعضای خانواده افراد، فرزندان زیر ۱۸سال و فرزندان بالای ۱۸سال آنها می‌شود.

 

مهاجرت به ایتالیا با ازدواج

 

در صورتی که شرایط مهاجرت به ایتالیا را از طریق ازدواج داشته باشید و متقاضی مهاجرت به این کشور هستید می‌توانید از این طریق اقدام کنید. اجازه مهاجرت و اقامت در ایتالیا به دلایل خانوادگی، امکان دسترسی به خدمات اجتماعی و ثبت نام در دوره‌های آموزشی یا دوره‌های آموزش فنی حرفه‌ای و ثبت نام در مشاغل را به متقاضی می‌دهد. علاوه براین، متقاضی اجازه دارد ویزا و اقامت برای انجام کار وابسته، با توجه به شرایط لازم ایجاد کند.

چنانچه فرد خارجی با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کند می‌تواند درخواست اقامت در ایتالیا را بدهد. اگر فرد خارجی با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کند برای گرفتن درخواست اقامت باید مدارکی مثل عکس، پاسپورت و مدارک قانونی ازدواج با یک شهروند ایتالیا و فتوکپی گذرنامه خود را ارائه کند. مجوز مربوط به این مورد بعد از تایید به محل اقامت واقعی که در آدرس فرد درخواست کننده وجود دارد، ارسال می‌‌شود.

مجوز اقامت در صورت وجود اطمینان، از طریق ازدواج و همکاری برای اخذ اقامت انجام شده و بلافاصله پس از آن لغو می‌شود، اما اگر فرد دارای فرزند باشد این مورد نقض می‌شود.

کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بهتر است از طریق شرایط مهاجرت به ایتالیا با تحصیل اقدام کنند و بعد از آن برای تبدیل اقامت خود به اقامت دائم در این کشور وارد عمل شده و در نهایت آن را به تابعیت کشور ایتالیا تبدیل کنند.

رتبه دادن به این مطلب

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره