شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مهاجرت به آلمان [2019]

مهاجرت به آلمان [2019]

مهاجرت به آلمان

نام رسمی کشور آلمان، جمهوری فدرال آلمان می باشد که در قاره‌ی اروپا قرار دارد ، به لحاظ مدرن بودن و موقعیت جغرافیایی تقاضای مهاجرت به آلمان زیاد است این کشور از قسمت شمالی با کشور دانمارک و دریای شمال و دریای بالتیک ، از قسمت شرقی با کشور لهستان و جمهوری چک ، از قسمت جنوبی با کشور اتریش و سوئیس و از قسمت غربی با کشورهای بلژیک ، فرانسه ، هلند و لوکزامبورگ مرز مشترک دارد .

مساحت آلمان 349223 کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن 82 میلیون نفر است که پر جمعیت ترین کشور در قاره‌ی اروپا محسوب می گردد .امروزه کشور آلمان به لحاظ صنعتی یکی از رتبه های برتر جهان را دارد و ثروتمندترین عضو اتحادیه‌ی قاره‌ی اروپا به حساب می آید و در زمینه‌ی پولی یورو ، موتور اقتصادی محسوب می گردد .

در تحقیق 20 هزار نفری که در مورد درصد محبوبیت 49 کشور مدرن در جهان انجام گرفته کشور آلمان بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده و این نتیجه حاکی از این است که مهاجرت به آلمان نسبت به کشورهای دیگر برای اغلب افراد در اولویت قرار دارد .

مزیت های تحصیل در کشور آلمان

کشور آلمان با دارا بودن 12 درصد از کل دانشجوهای دنیا در جایگاه دوم پس از کشور آمریکا قرار دارد که این رقم برای آمریکا30 درصد است و به بیانی از هر 9 دانشجویی که در خارج از کشور خودش قصد ادامه تحصیل دارد 1 نفر مهاجرت به آلمان را برای این امر انتخاب می نماید .

برای تمام افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در کشورهای مدرن را دارند کشور آلمان جالب توجه می باشد چرا که مخارج تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان مناسب می باشد و بورسیه های مربوط به تحصیل نیز متنوع و متعدد است که این امر کمک زیادی به دانشجویان می کند تا بتوانند راحت تر از عهده‌ی هزینه های تحصیل شان برآیند .

پیشنهاد مطالعه »
اقامت آلمان از طریق کار [2019] + ویدیو

اقامت دائم در کشور آلمان

با در نظر گرفتن قوانین مهاجرت به آلمان ، هر فردی که متقاضی اقامت در این کشور به تنهایی و یا همراه با خانواده باشد می تواند از طریق ثبت یک شرکت تجاری و یا سرمایه گذاری در این کشور برای این امر اقدام نماید .

کشور آلمان از جامعه ای پیشرفته و مبتکر برخوردار است که خود را جدا از جهان نمی داند و افکار بشر دوستانه در این کشور حاکم است و به همین خاطر مهاجرت به این کشور آسان تر صورت می گیرد .

برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند و می خواهند در این کشور مشغول به کار شده و زندگی کنند اقامت نامه هایی به صورت محدود و نامحدود موجود است که نوع محدود آن مهلت اعتبار دارد و با رسیدن تاریخ مربوطه باید تمدید گردد و نوع نا محدود آن نیازی به تمدید ندارد .

به ندرت پیش می آید که مقامات دولتی کشور آلمان برای اقامت مجوز صادر نکنند اما اگر اعتقاد داشته باشند که درخواست اقامت رفاه اجتماعی را مختل می کند با آن مخالفت خواهند کرد .

مشاغل آزاد که خود اشتغالی به حساب می آیند از قبیل : روان شناسان ، وکلا ، نویسندگان و افراد هنرمند در هر زمینه ای به صورت مستقل در آلمان مشغول فعالیت می باشند اما افرادی که می خواهند به تازگی شغلی را راه اندازی نمایند و کالایی را تولید کنند و به بیانی صنعتگران ، لازم است که در این امر تابع قوانین تجاری در آلمان باشند و برای مهاجرت به آلمان راه سخت تری در پیش دارند .

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

شایان ذکر است که میان تاسیس یک تجارت و کار کردن به صورت خود اشتغالی در کشور آلمان تفاوت وجود دارد و این وجه تمایز تحت تاثیر کادر حقوقی ، فرایند ثبت نام و حتی شرایط مالیاتی شما واقع می شود. شرایط قانونی پیچیده ای برای خود اشتغالی به منظور برنامه ریزی مربوط به افراد مهاجر که می خواهند کسب و کاری جدید را راه اندازی نمایند در کشور آلمان وجود دارد .

مهاجرت به آلمان

 

تحصیل در آلمان

 

اخذ ویزا و اجازه‌ی اقامت برای مهاجرت به آلمان

در کشور آلمان وقتی می خواهید شغلی جدید را شروع نمایید ، درصورتی که خود اشتغال باشید و یا صاحب کسب و کار فرقی نمی کند باید قبل از آن به این نکته توجه کنید که برای این امر به مجوز اقامت احتیاج دارید یا خیر.

چنانچه شما یکی از شهروندان اتحادیه‌ی اروپا باشید این امکان وجود دارد که به طور آزادانه داخل اتحادیه‌ی اروپا برای خود اشتغالی اقدام نمایید و در عین حال برای افرادی که از کشورهای جدید که عضو این اتحادیه شده اند مانند رومانی و بلغارستان استثنائات مخصوصی وجود دارد .

چنان چه شما یکی از شهروندان کشورهایی غیر از اتحادیه‌ی اروپا باشید به منظور دریافت مجوز اقامت کار در آلمان با یک اداره‌ی خارجی محلی در ارتباط هستید که آنها به شما مشاوره می دهند تا مجوز

اقامت خود را تغییر بدهید .

شرایط درخواست اقامت کشور آلمان

فردی که قصد مهاجرت به آلمان را دارد و متقاضی اقامت در این کشور است باید مدرک معتبری ارائه دهد که ثابت کند از سرمایه‌ی نقدی به میزان لازم برای اقامت برخوردار می باشد در این مورد نیازی به انتقال هیچ وجهی به کشور آلمان نیست و ارائه‌ی این مدرک صرفا جهت اطمینان برای دولت آلمان درباره‌ی تامین مخارج فرد متقاضی می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
ویزای همراه دانشجویی آلمان

یکی از شرایط اخذ اقامت دائم برای کشور آلمان این است که طرح و برنامه‌ی تجاری و یا صنعتی که برای دولت آلمان سود آور ، قابل قبول و قابل اجرا باشد ارائه گردد و گردش حساب بانکی و مخارج مربوط به فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از تاریخی که شخص به کشور وارد می شود و فعالیت تجاری را شروع می کند تا آخر 3 سال آتی 250000 یورو باشد .

 

این مقاله درباره‌ی مهاجرت به آلمان می باشد و شامل اطلاعاتی در زمینه‌ی موقعیت جغرافیایی ، ادامه تحصیل و اقامت در این کشور است ، اگر شما قصد دارید به این کشور مهاجرت نمایید با خواندن این محتوا می توانید جواب سؤالات خود را بیابید .

منبع: سفارت آلمان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ