تحصیلی, فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی

فرانسه دارای یکی از بهترین نام های اموزشی است و به همین روی شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی از این نظر مورد نظر تعداد زیادی از دانشجویان بوده است . تعداد زیادی دانشگاه برای تمامی رشته های ممتاز دنیا در فرانسه وجود دارند و می توان به دانشگاه هایی همچون دانشگاه سوربن ، پیرومری کوری پاریس و دانشگاه هنر های زیبا دارای مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی نام برد.کشور فرانسه، کشوری زیباست که در غرب اروپا قرار دارد و بنا بر جای گذاری در کنار حاشیه ساحلی مدیترانه دارای آب و هوای مناسبی می باشد. این کشور در نیم کره شمالی قرار دارد و در مرزهای قاره اروپا جایگذاری شده است. این کشور با شش کشور هم مرز است .

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

در حال حاضر تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی اقدام می کنند و بدین ترتیب حدود 10 درصد از ثبت نام های موجود در فرانسه مربوط به دانشجویان بین المللی می باشد. این حجم از داوطلبان برای تحصیل در این کشور نشان دهنده کیفیت آموزشی و حتی اب و هوایی این کشور می باشد که نظر تعداد زیادی از افراد به خود جلب کرده است.

کشور فرانسه با دارا بودن دانشگاه های فراوان و منحصر به فرد همچون مدرسه تجارت ESSEC ، اکول نرمال سوپریر ، پیروماری کوری و اکول پلی تکنیک پاریس و همچنین دانشگاه سوربون آماده پذیرش دانشجویان دارای شرایط برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه می باشد. که البته برای آشنایی با این روند بهتر است با مشاوران مربوط مانند مشاوران موسسه مهاجرتی آوات در ارتباط بوده تا بهترین تصمیمات را اتخاذ نمایید.

این کشور برای کسانی که توانا در صحبت به زبان فرانسه هستند و متقاضی دانشگاه خوب ولی ملزم به پرداخت مقدار کمی هزینه می باشند دارای شرایط مناسب مهاجرت تحصیلی خواهد بود ولی همانطور که گفته شد تسلط به زبان فرانسه از مهم ترین نکات هم در زندگی و هم مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی می باشد.

در طول سال ای اخیر تعداد زیادی از افراد برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه اقدام کرده اند . بدین منظور دراین مقاله سعی بر افزودن اطلاعات به این عزیزان بوده است. قابل ذکر است در همه اعصار کش.ر فرانسه گزینه مناسبی برای این منظور بوده و تعداد زیادی ازدانشجویان مهاجرت تحصیلی به فرانسه برمی گزینند. هم چنین استفاده ویزا به منظور تور های اروپا و فرانسه سالانه بسیار مورد استفاده قرا می گیرد. به دلایل مذکور دراین مقاله به بحث دمورد چگونگی وشرایط گرفتن ویزای فرانسه می پردازیم.

نکته مهمی که درمورد کشور فرانسه وجود دارد برتری مدارک اعطا شده توسط دانشگاه ها آن در مقایسه با دیگر کشور هاست و این در حالی است که هزینه دانشگاه ها به نسبت مناسب می باشند.
دانشگاه های دولت فرانسه نیز مانند ایران به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و دانشگاه های دولتی 83 درصد این دانشگاه ها را تشکیل می دهند. تمامی رشته های کسب شده توسط مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی در ماه سپتامبر یا اکتبر آغاز می شوند و در کل می توان گفت که به دو روش دروس ارائه می شوند. جالب است که با این دو روش آشنا شوید:

روش اول به این صورت است که کلاس ها با یک سخنرانی بزرگ توسط اساتید شروع و در همان حین دانشجویان نکته برداری می کنند. روش دوم به صورت عملی برگزار میشود و کلاس های برخی رشته های خاص در آزمایشگاه به وقوع می پیوندد. همانطور که میدانید، دوره های مهاجرت تحصیلی به فرانسه همانند ایران به دوره های کارشناسی و ارشد و دکتری تقسیم میشود که به ترتیب هر کدام ، 6 ترم (3 سال)، 4 ترم (2 سال) و 6 ترم (3 سال ) به طول می انجامد.

انواع ویزای تحصیلی فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی چند نوع ویزا وجود دارد که عبارتند از :

ویزای شینگن:

این ویزا به صورت کوتاه مدت صادر میشود و جهت تحصیل و شرکت در کلاس های آموزشی و مطالعات مختلف در فرانسه مورد استفاده دارد و 3 سال میتوان از آن استفاده کرد .بعد از این مدت باید درخواست اقامت خود را برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه را به دولت فرانسه اعلام کنید و در صورت موافقت قادر به اقامت خواهید بود . قابل ذکر است که ویزای تحصیلی فرانسه بدون پرداخت هزینه ای تعلق میگیرد اما قابلیت تمدید ندارد و شما موظفید از راه های دیگر برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه بعد از سه سال اقدام نمایید.

ویزای شرکت در امتحانات دانشگاه ها:

درصورتی که تمایل به شرکت در امتحان ها ورودی دانشگاه های مورد نظر خودتان بعد از اقدام به مهاجرت تحصیلی به فرانسه داشته باشید، میتوانید با درخواست ویزای تحصیلی برای شرکت در امتحان های دانشگاه های مورد نظر، در امتحان های مذکور شرکت نمایید. و درصورت موافقت دراین امتحانات می توانید ویزای اقامت یک ساله خود در فرانسه را دریافت نمایید.

ویزای موقت بلند مدت فرانسه:

این نوع ویزا امکان اقامت مهاجرت تحصیلی به فرانسه به مدت 6 ماه را خواهد داد.

ویزای بلند مدت:

دانشجویان با استفاده از این ویزا می توانند مهاجرت تحصیلی به فرانسه به صورت دائم و طولانی مدت را داشته باشند و برعکس ویزای قبلی در مدت طولانی تری در فرانسه و برای تحصیل اقامت داشته باشند.

دریافت ویزای تحصیلی فرانسه

برای ادامه تحصیل در فرانسه و همچنین مهاجرت تحصیلی به فرانسه خود را به اندازه مدت زمان درخواستی خودتان دریافت کنید و بدین منظور آشنایی با انواع ویزاهای موجود حائز اهمیت است و این امر الزامی است که مشاوران و متخصصان مربوط به این حیطه یاری رسان شما باشند. موسسه مهاجرتی و حقوقی آرات در این مسیر برای پیشرفت شما عزیزان و اطلاع رسانی در مورد مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی سعی خواهد نمود. از جمله ویزا هایی که در بالا ذکر شد می توان به ویزای کوتاه مدت ، بلند مدت ، ویزای شرکت در امتحانات ، ویزای بلند مدت اشاره کرد که به طور خلاصه در مورد آن ها توضیح داده شد، شما با در نظر گرفتن شرایط خودتان در برهه زمانی مشخص می بایست درخواستی برای مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی عنوان کنید و با گرفتن وقت از سفارت و تایید مدارک توسط سفارت ، ویزا برای شما صادر خواهد شد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت فرانسه

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *