مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

سرمایه گذاری در انگلستان (2019)-مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در انگلستان (2019)-مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

فهرست مقاله
مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری یکی از مؤثرترین روش هایی است که افراد طالب اخذ اقامت در این کشور می توانند از آن استفاده کنند. کشور انگلستان یکی از قطب های اساسی اقتصاد در دنیا می باشد و در زمینه ی کسب و کار و تجارت بین المللی همواره پیشرو بوده است. بسیاری از بانک های بزرگ دنیا در این کشور قرار دارند و بر اساس آمار تعداد افراد ثروتمند  ساکن در شهر لندن بیش تر از سایر شهرهای دنیا است. در سالهای گذشته دولت انگلستان قوانین بسیاری برای جذب بیشتر سرمایه داران و کارآفرینان تصویب و اجرا نموده است.

در نتیجه این فرصت بسیار بزرگی برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در کشور انگلستان است تا بتوانند با استفاده از مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری ،اقامت کاری انگلستان خود و خانواده ی خود را کسب نمایند.

به طور کلی سه نوع ویزا برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان وجود دارد که مهاجران می توانند از آن برای اخذ اقامت در انگلستان استفاده کنند. ما در اینجا به معرفی این سه نوع ویزا می پردازیم:

ویزای سرمایه گذاری 50 هزار پوندی کشور انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی فقط مختص افرادی است که مدرک دانشگاهی خود را از کشور انگلستان دریافت کرده باشند. به همین دلیل به این ویزا، ویزای کارآفرینی پس از تحصیل نیز می گویند.

این یک طرح خاص از سوی دولت انگلستان است که بواسطه ی آن، از طریق سرمایه گذاری می توان ویزای تحصیلی را به اقامت دائم در کشور انگلستان تبدیل کرد.

یکی از شرایط این طرح این است که افراد باید مدارکی دال بر اینکه دارایی شان  معادل 50 هزار پوند انگلیس است ارائه دهند و همچنین حتماً باید فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های انگلستان باشند.

مدت اعتبار این ویزا 3 سال و 4 ماه است که به مدت 2 سال قابل تمدید است. در این نوع سرمایه گذاری فرد متقاضی باید یک طرح توجیهی اقتصادی ارائه دهد. در این روش همراهان متقاضی سرمایه گذاری در کشور انگلستان می توانند در این کشور تحصیل کنند و شغلی داشته باشند و همچنین سرمایه گذار می توانند 6 ماه از سال را خارج از انگلستان باشد.

ویزای سرمایه گذاری 200 هزار پوندی کشور انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری 200 هزار پوندی مناسب افرادی است که خواهان راه اندازی تجارت و کسب و کار در این کشور هستند.آنها از این طریق می توانند اقامت دائم انگلستان را دریافت کنند. مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری 200 هزار پوندی به مهاجران این امکان را می دهد که همه ی خانواده و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه خود به این کشور ببرند.

این نوع ویزا یک ویزای امتیازیست و شخص سرمایه گذار برای اخذ این نوع ویزا باید 95 امتیاز کسب کند.در این نوع ویزا، سرمایه گذار باید 3 گزینه را داشته باشد:

مبلغی معادل 200 هزار پوند را به مدت 3 ماه در یک حساب کوتاه مدت در یکی از بانکهای مورد تأیید کشور انگلستان داشته باشد. این مبلغ می تواند به صورت ریالی یا ارزی در یکی از حسابهای شخص در ایران باشد و فرد سرمایه گذار پرینت 3 ماهه ی آن را به سفارت تحویل دهد.

داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی است و نمره ی آیلتس باید حداقل 5/5 باشد.

ارائه ی مدارکی دال بر اینکه شخص می تواند هزینه های خود و همراهانش را در انگلستان تأمین نماید.

شخص مهاجر باید هنگام مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری 200 هزار پوندی ،یک برنامه ی تجاری بنویسد و همراه با سایر مدارکش،طرح توجیه اقتصادی خود را به سفارت تحویل دهد.پس از اینکه این طرح از طریق سفارت مورد تأیید قرار گرفت سرمایه گذار به همراه خانواده اش یک ویزای 3 سال و 4 ماهه دریافت می کند. سرمایه گذار باید در این مدت،2 نفر که تبعه ی انگلستان هستند را استخدام کند و برای آنها حقوق و مالیات به دولت انگلستان پرداخت کند، در این صورت ویزای آنها 2 سال تمدید می شود و بعد از این مدت آنها می توانند اقامت دائم در کشور انگلستان را دریافت نمایند.

از جمله مزایای این نوع ویزا این است که تحصیل فرزندان سرمایه گذاران مانند دانش آموزان انگلیسی هزینه ای ندارد و همچنین می توانند از بیمه و خدمات پزشکی رایگان در این کشور بهره مند گردند.

ویزای سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی کشور انگلستان

نوع دیگر سرمایه گذاری در انگلستان، سرمایه گذاری دو میلیون پوندی است. در حقیقت مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی مختص افراد متخصصِ ثروتمند است که دولت انگلستان با ارائه ی این طرح امکان اقامت این افراد به همراه خانواده شان را در این کشور فراهم کرده است.

مبلغ این طرح در سالهای گذشته یک میلیون پوند بوده است که به دلیل سخت تر شدن شرایط اقامت به دو میلیون افزایش یافته است.

فرد سرمایه گذار با این طرح می تواند ویزای 3 سال و 4 ماهه  دریافت کند و در صورتی که شرایط سرمایه گذاری را درست انجام دهد می تواند این ویزا را 2 سال دیگر تمدید کند و در کل بعد از 5 سال می تواند درخواست اقامت دائم در انگلستان را داشته باشد.

بر خلاف طرح های دیگر دارای شرایط خاصی هستند، در این طرح ، سرمایه گذار تنها با داشتن 2 میلیون پوند می تواند ویزا دریافت کند. حتی داشتن مدرک دانشگاهی خاص هم لزومی ندارد.

در این نوع مهاجرت،سرمایه گذار باید سرمایه ی خود را به صورت خرید اوراق قرضه یا سهام شرکت های معتبر فعال، در یکی ازبانکها و مؤسسه های مالی اعتباری انگلستان در مدت 5 سال به صورت سپرده حساب داشته باشد و یا یک فعالیت تجاری را در این کشور راه اندازی کند. با دریافت ویزای 2 میلیون پوندی سرمایه گذاری انگلستان، سرمایه گذار و خانواده اش از حقوق برابر نسبت  به شهروندان انگلیسی برخوردار می شوند و از امکانات آموزشی و بهداشتی رایگان و سایر خدمات دولتی بهره مند می گردند.

مزایای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی

ارائه ی مدرک زبان انگلیسی الزامی نیست.

داشتن سطح خاصی از تحصیلات دانشگاهی مورد نیاز نمی باشد.

در این روش فرد مهاجر می تواند افراد خانواده ی خود را که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال است را همراه خود ببرد.

لزومی ندارد که متقاضی برای تأمین هزینه های همراهانش مبلغ خاصی را در حساب بانکیش داشته باشد.

همانطور که در مطالب فوق خواندید، مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری با صرف هزینه های بسیار زیادی همراه است ولی فرد از این طریق می تواند اقامت و تابعیت انگلستان را به راحتی کسب کند.

منبع: سفارت انگلستان

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *