مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

 مهاجرت به  انگلستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

 مهاجرت به  انگلستان از طریق پناهندگی

فهرست مقاله
مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی
مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

 مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

برای مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی، شخص متقاضی باید از طریق کاملاً قانونی اقدام کند و روش غیرقانونی و قاچاق به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. برای درخواست پناهندگی به روش قانونی فرد متقاضی باید مدارک مشخصی را ارائه دهد. اگر درخواست پناهندگی از سوی دولت انگلستان پذیرفته نشود، فرد متقاضی باید خاک انگلستان را ترک کند و در صورت پذیرفته شدن درخواست پناهندگی مورد حمایت این کشور خواهد گرفت.

در زمینه ی مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی،سؤالات متعددی مطرح است که در این مقاله به چند نمونه از این سؤالات پاسخ خواهیم داد.

دلایل مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی چیست؟

افراد به دلایل بسیاری از جمله جنگ، نا امنی، فعالیتهای سیاسی، مسائل مذهبی، تبعیض نژادی و … درخواست پناهندگی می کنند. البته هر نوع خطر و تهدیدی را نمی توان به بهانه ای برای درخواست پناهندگی تبدیل کرد. به طور مثال افراد مجرم نمی توانند برای فرار از مجازات قانونی از کشورهای دیگر درخواست پناهندگی کنند.

عده ای هم برای اخذ اقامت در کشور انگلستان از طریق درخواست پناهندگی اقدام می کنند که باید گفت این روش یکی از بدترین و سخت ترین نوع روش های کسب اقامت در این کشور است.

مراحل مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی به چه صورت است؟

فرد متقاضی برای درخواست پناهندگی در کشور انگلستان، ابتدا باید کشور خود را ترک نماید و پس از رسیدن به کشور انگلستان ثابت نماید که امکان برگشت به کشورش به دلیل مورد آزار قرار گرفتن و زندانی شدن، وجود ندارد.

متقاضی باید دلایل قابل قبولی برای درخواست پناهندگی داشته باشد. فرد متقاضی باید به محض ورود به انگلستان درخواست پناهندگی خود را ارائه نماید در غیر این صورت امکان رد شدن درخواستش وجود دارد.

همین طور اگر پیش از رسیدن به انگلستان در سایر کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا درخواست پناهندگی داده باشد، درخواست وی در این کشور رد خواهد شد.

بعد از درخواست پناهندگی یک وقت ملاقات جهت انجام مصاحبه با افسر اداره ی مهاجرت به فرد متقاضی داده می شود که به این روند Screening گفته می شود. در این جلسه باید فرد متقاضی عکس و اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهد و می تواند تقاضای داشتن یک مترجم دهد.

اگر شخص متقاضی هنگام مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی جایی برای زندگی نداشته باشد می تواند به دفاتر Screening مراجعه کند و این روند را به انجام برساند. ولی در صورتی که خانه ای در این کشور داشته باشد و یا با کسی در این کشور زندگی کند، می تواند برای قرار مصاحبه از طریق تلفن وقتی را رزرو کند.

بعد از روند Screening، به فرد متقاضی کارت شناسایی پناهندگی(ARC)یا SAL کارت داده می شود.

کارت SAL به معنای درخواست متقاضی برای پناهندگی است. اگر فرد دارای کارت SAL باشد باید در مدت 2 ماه آن را به کارت ARC تبدیل کند. همچنین به متقاضی اطلاع داده می شود که تا موقع دریافت کارت باید چه کارهایی را انجام دهد مثلاً باید به طور متوالی به مسئول پرونده ی خود گزارش ارائه دهد.

به این روند Reporting Meeting گفته می شود. اگر متقاضیان در این جلسات حضور نیابند، ممکن است بازداشت شوند. متقاضیان باید در صورت وقوع هر نوع تغییر، آن را به مسئولان مربوطه گزارش دهند. افراد در این مدت حق هیچ نوع کاری را در انگلستان نخواهند داشت.

در صورتی که هنگام مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی ، اطلاعات نادرست ارائه شود، فرد باید فوراً از انگلستان خارج شود و حتی ممکن است به مدت 2 سال بازداشت گردد.

پاسخ درخواست پناهندگی در انگلستان حدود 6 ماه طول می کشد ولی اگر مدارک احتیاج به تأیید داشته باشند و یا به مصاحبه های بیشتری احتیاج باشد این مدت ممکن است افزایش یابد.

برای مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی چه مدارکی نیاز است؟

برای درخواست پناهندگی در کشور انگلستان باید مدارک زیر ارائه گردد:

ارائه ی گذرنامه

ارائه ی گواهی ثبت نام پلیس

مدارک شناسایی شامل کارتهای شناسایی، مدارک تولد و ازدواج و سوابق تحصیلی و …

ارائه ی اسناد نشان دهنده ی زندانی بودن فرد متقاضی در کشور خود یا احضاریه های دادگستری و حتی استشهادیه های محلی

مدارک نشان دهنده ی داشتن یک محل سکونت در انگلستان (با ارائه ی مدارکی مانند سندهای مالکیت، برگه های مالیاتی، اجاره نامه و …)

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی چه مشکلاتی را دارد؟

این نوع مهاجرت به انگلستان، یکی از زمانبرترین شیوه های مهاجرتی به این کشور می باشد. در صورت اثبات عدم صداقت در درج اطلاعات، امکان زندانی شدن فرد متقاضی بسیار بالاست. عده ای به صورت قاچاق و غیر قانونی وارد انگلستان می شوند. این افراد پس از دستگیر شدن باید در چندین مرحله در دادگاههای مختلف حضور یابند  و مدت زمان زیادی را در صف انتظار برای رسیدن به درخواست خود منتظر بمانند.

افرادی که برای مهاجرت به انگلستان از طریق قاچاق اقدام کنند، تا زمانی که درخواست پناهندگی آنها مورد قبول واقع نشود، از استفاده از هر نوع خدمات شهروندی محروم خواهند ماند. کشور انگلستان قوانین سختگیرانه ای در خصوص افراد پناهنده که به صورت غیرقانونی و قاچاق وارد این کشور شده اند، دارد.  این گونه افراد تا زمان دریافت درخواست خود، اجازه ی تحصیل و کار در این کشور نخواهند داشت.

پناهندگی در کشور دیگر، مشکلات بسیاری مانند مشکلات اجتماعی، روحی و … برای فرد و همراهانش به بار خواهد داشت. این روش مهاجرتی یکی از خطرناک ترین و غیر ایمن ترین شیوه های مهاجرتی می باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی چه مزایایی را دارد؟

بعد از مورد پذیرش قرار گرفتن درخواست پناهندگی، از طرف انگلستان حقوقی به فرد متقاضی داده می شود که با استفاده از این حقوق فرد به راحتی در انگلستان اقامت می کند . از جمله این حقوق عبارتند از:

دریافت تابعیت کشور انگلستان پس از 5 سال اقامت در این کشور

امکان کار و بیزینس با استفاده از حمایت های دولت

امکان ادامه ی تحصیل در انگلستان در مقطع های مختلف

امکان ازدواج در انگلستان

بهره مندی از تمامی امکانات شهروندی در این کشور

با توجه به آسیب ها و تهدیداتی که در روش پناهندگی وجود دارد، به هیچ عنوان روش مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی توصیه نمی گردد.

این روش از طولانی ترین و پر خطرترین روشهای مهاجرتی می باشد. برای مهاجرت به انگلستان روشهای بهتری وجود دارد مانند مهاجرت از طریق تحصیل، سرمایه گذاری ، خرید ملک و.. متقاضیان می توانند با توجه به شرایط خود یکی از این روشها را جهت مهاجرت به انگلستان اتخاذ کنند.

در پایان باید خاطر نشان کرد که درخواست پناهندگی از سوی ایرانیان معمولاً مورد پذیرش قرار نمی گیرد زیرا کشور ایران از نظر امنیتی در موقعیت بالایی قرار دارد.

منبع: سفارت انگلستان

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!