کانادا, مهاجرت

روش های مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا

اکثر افرادی که در گذشته به کشور کانادا مهاجرت می کردند از طریق ویزای کاری کانادا نیروی کار ماهر و یا به بیانی متخصص در یک حرفه ، برای این امر اقدام می نمودند اما از آنجایی که روش های مهاجرت به کانادا متنوع می باشد و همچنین با در نظر گرفتن محدودیت های مختلفی که برای این گروه از افراد مهاجر قائل شده ، اغلب افراد متقاضی ترجیح می دهند از طرق دیگر برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند .

مهاجرت به کانادا از طریق پیوستن به اعضای خانواده

یکی از روش های مهاجرت به کانادا این است که شخصی که تبعه‌ی این کشور است و یا اقامت دائم این کشور را دارد قادر است برای والدین ، همسر ، فرزندان و مادر بزرگ و پدر بزرگ خود برای مهاجرت به این کشور اقدام نماید .

در بعضی از مواقع اسپانسر شدن برای سایر افراد خانواده نیز امکان پذیر است به عنوان مثال مطابق با بند 1 تبصره‌ی f ماده‌ی 117 مربوط به آیین نامه های مهاجرت به کانادا چنانچه پدر ومادر شخصی از دنیا بروند و فرزندی داشته باشند که زیر سن 18 سال باشد برادر و یا خواهرش که اقامت کانادا را دارند مجاز هستند اسپانسر وی برای ورود به کانادا شوند .

مرتبط با این موضوع طبق تبصره‌ی g ماده‌ی 117 این امکان را برای افراد مقیم در نظر گرفته است که بتوانند فرزندی را که سنش زیر 18 سال است به سرپرستی بگیرند .

در بعضی از مواقع نیز فرد اسپانسر و یا افراد خانواده اش واجد شرایط روش های مهاجرت به کانادا نیستند که در این مورد می توان از طریق موضوعات بشر دوستانه که C&H نامیده می شود برای مهاجرت به این کشور اقدام نمود .

موضوع C&H در ماده‌ی 25 قانون مهاجرتی کانادا عنوان شده است و از طریق تصمیمی که در سال 2015 میلادی در دادگاه عالی کانادا اخذ شده و تصمیم کانتاسامی نامیده می شود شفاف سازی شده است .

تحصیل در کانادا

 

مهاجرت به کانادا از طریق روش های اقتصادی

روش های اقتصادی و سرمایه گذاری در کانادا یکی از روش های مهاجرت به کانادا می باشد و افرادی که این روش را انتخاب می کنند به طور معمول یا از لحاظ مدیریتی و تجاری مجرب بوده و قادر به سرمایه گذاری هستند و یا در یک حرفه متخصص هستند .

مهاجران اقتصادی به کانادا شامل سه گروه می باشند ;

1

گروه فدرال

افرادی هستند که مجاز به مهاجرت به تمام نقاط کشور کانادا به غیر از استان کبک می باشند .

2

گروه استانی

افرادی هستند که تصمیم دارند به یک استان خاص در کشور کانادا به غیر از استان کبک مهاجرت نموده و در آنجا زندگی کنند .

3

 گروه کبک

استان کبک طبق قرارداد مخصوصی که با سازمان مهاجرتی فدرال دارد از آزادی های زیادی در رابطه با مهاجرت اشخاص به این استان برخوردار است .

 

گروه فدرال :

افرادی که در گروه فدرال هستند برای مهاجرت به کانادا  مجاز به استفاده از روش های زیر هستند :

 •  نظام اکسپرس انتری (EE) : در سال 2015 این نظام معرفی گردید و در سال 2017 به طور اساسی تغییر پیدا کرد ، نظام اکسپرس انتری شامل سه دسته از مهاجران می شود که عبارتند از :
 1. پیشه وران
 2.  کارکنان ماهر
 3. و افرادی که تجربه‌ی کانادایی دارند .

گروه استانی و کبک

روش های مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا

در کشور کانادا مجموعا 10 استان و سه قلمرو وجود دارد که اکثر این قلمروها و استان ها روش مهاجرتی مخصوص به خود را جهت افزایش جمعیت شان و اینکه موقعیت اقتصادی شان را بهبود دهند ، در نظر گرفته اند و همین موضوع باعث ایجاد تنوع در روش های مهاجرت به کانادا شده است .

اعتبار مهاجرت های استانی مطابق با اصل 95 قانون اساسی کشور کانادا می باشد که در سال 1867 میلادی تصویب شده است و بر اساس این ماده‌ی قانونی تمام استان های این کشور اجازه دارند در امور مربوط به مهاجرت شان تصمیماتی اتخاذ نمایند ، با در نظر گرفتن این نکته که تصمیماتی که اتخاذ می نمایند باید موافق با تصمیماتی باشد که دولت فدرال کشور کانادا اتخاذ می کند ، به همین خاطر استان ها با دولت کانادا موافقت نامه هایی را تنظیم نموده اند که بر طبق آن مهاجرت های استانی صورت می گیرد که نام اختصار لاتین آن PNP می باشد .

در این راستا استان کبک با دولت فدرال کانادا قرارداد با نفوذی را به امضاء رسانده است که مطابق با آن استان کبک در رابطه با پذیرش مهاجر ، آزادی های فراوانی را کسب نموده است ، استان کبک به طور پیش فرض تمایل به پذیرش مهاجرانی را دارد که به زبان فرانسه تسلط دارند ، روش های مهاجرت به کانادا توسط این استان از آزادی بیشتری برخوردار است .

 

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

روش های مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا

روش مهاجرتی از طریق خوداشتغالی یکی از روش های مهاجرت به کانادا می باشد. که مربوط به سه دسته از افراد مهاجر است و عبارتند از :

 • افراد ورزشکار و اشخاصی که در امور ورزشی دست اندرکار می باشند مثل : داوران و مربیان و…
 • افراد هنرمند و اشخاصی که در امور فرهنگی و هنری دست اندرکار می باشند. مثل : نقاشان ، موسیقی دانان ، فیلنامه نویسان و نویسندگان و …
 • افراد کشاورز و اشخاصی که در امور دامی و کشاورزی دست اندرکار هستند. مانند زنبورداران ، باغ داران ، دامداران و …

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

روش مهاجرتی استارت آپ ( راه اندازی ) نیز یکی از روش های مهاجرت به کانادا است .که مخصوص افرادی می باشد که مبتکر هستند و از طریق کارآفرینی می خواهند به کانادا مهاجرت کنند .

مهاجرت گروه مراقب ( کرگیور ) که مخصوص افرادی است. که به عنوان پرستار خانگی و یا عناوینی شبیه به آن در کشور کانادا به کار مشغول بوده اند .

منبع: سفارت کانادا

سوال های متداول

🙋‍♀️1. مهاجرت به صورت اکسپرس اینتری به چه صورت است؟

 • این روش یکی از روش های مهاجرت به کانادا برای افراد متخصص است. که این افراد با دریافت امتیاز لازم میتوانند به این کشور مهاجرت کنند.

🙋‍♀️2.آیا در روش اکسپرس اینتری میتوان همراه داشت؟

 • یکی از مزیت های این روش این است که با پذیرفته شدن فرد , میتواند خانواده ی خود را نیز با خود ببرد.

🙋‍♀️3.آیا بلافاصله پس از دریافت ویزای تحصیلی میتوان اقامت دائم کانادا را دریافت کرد؟

 • دانشجویان غیر کانادایی در صورتی میتوانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند که تحصیلشان به پایان رسیده باشد.

🙋‍♀️4.ویزای جاب آفر چیست؟

 • کارفرمایان کانادایی که به نیروی کار نیاز دارند این نیاز را از طریق سازمان کار و امور اجتماعی ثبت میکنند و فرد متقاضی با دریافت این پیشنهاد قادر به دریافت ویزای کاری خواهد بود و وارد این کشور میشود 

🙋‍♀️5.دریافت ویزای اسپانسری به چه صورت است؟

 • این ویزای برای افرادی مفید است که یکی از اعضای خانواده ی آن ها شهروند کاناداست یا اقامت دائم این کشور را دارد. با این ویزا میتواند برای خانواده ی خود دعوتنامه ارسال کند و برای آنها اقامت دریافت کند.

🙋‍♀️6.چند نوع ویزای سرمایه گذاری وجود دارد؟

 • برای سرمایه گذاری 5 ساله و مورد تایید کشور کانادا دو روش وجود دارد . یکی سرمایه گذاری فدرال و دیگر یسرمایه گذاری کبک.

🙋‍♀️7.برای سرمایه گذاری حداقل مبلغ لازم چه میزان است؟

 • بسته به نوع سرمایه گذاری متفاوت خواهد بود .اما حداقل باید  100 هزار دلار را در نظر بگیرید.

🙋‍♀️8.پس از چه مدت از طریق سرمایه گذاری میتوان اقامت دائم دریافت کرد؟

 • در بعضی از روش های سرمایه گذاری فرد از ابتدا اقامت دائم دریافت میکند اما در بعضی دیگر ابتدا یک ویزای کاری صادر میشود.

 

نوشته های مرتبط

2 thoughts on “روش های مهاجرت به کانادا

 1. OMIDDDD گفت:

  salam khastam bdonam baray raftan be canada gereftan ayels khobe ya tafel?

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   مدرک آیلتس مورد نیاز است برای کار آیلتس جنرال و برای تحصیل آیلتس آکادمیک
   ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *