شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری کانادا

روش­های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که از جمله ی آنها می­توان به اکسپرس اینتری کانادا و عامل تخصص، تحصیلات، ازدواج و یا سرمایه­ گذاری اشاره کرد. هر کدام از روش­های مذکور با توجه به جذابیت خاصی که دارند همواره مورد توجه عده ­ی زیادی از مهاجران قرار گرفته­ اند. جذابیت­هایی همچون وجود دانشگاه­های معتبر، امکان همزمان تحصیل و کار، هزینه زندگی مقرون به صرفه، بیشترین میزان پذیرش کسب و کار از طرف دولت کانادا و …..

کانادا

مهاجرت واژه ­ای آشناست که تداعی­گر کوچیدن و حرکت از مکانی به مکان دیگر برای زندگی یا کار در کاناداست. واژه ای که یک رفتار اجتماعی انتخابی است که موجب تغییراتی در ساختار جمعیتی، انتقال فرهنگی و علمی و بسیاری از تفاوت­های دیگر در جوامع می­شود. راهی شدن به دیاری غریب به دلایلی همچون فرار از فقر، بیماری، مسائل سیاسی، بلایای طبیعی، کمبود غذا، جنگ، بیکاری، کمبود امنیت محل زندگی و در آغوش گرفتن امکانات رفاهی اجتماعی بیشتر، درآمد بالاتر، مسکن، آموزش بهتر، امنیت و آزادی.

در این میان کشورهایی هستند که با به وجود آوردن چنین امکاناتی، بستری مناسب را برای مهاجرت به کشورشان فراهم کرده و مهاجران زیادی را به سمت خود جذب می نمایند.

کانادا به عنوان شمالی­ترین کشور قاره آمریکا با جمعیتی 36 میلیونی و وسعتی 9 میلیون کیلومتر مربعی و به عنوان یکی از پیشرفته­ترین و پهناورترین کشورهای جهان که سرشار از منابع نفتی و بالاترین میزان افراد تحصیل کرده است، از جمله­ی همین کشورهاست که مقصد خیل عظیمی از مهاجران می­باشد. سالانه بالغ بر بیش از 300000 مهاجر این کشور را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب می­نمایند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری

تا قبل از سال 2015 فرایند اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا فرایندی سخت، طولانی و طاقت فرسا بود اما در اوایل سال 2015 برایمهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری به وجود آمد.مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری در واقع یک نوع روش جدید برای ارائه درخواست فرد متقاضی برای اخذ ویزا و مهاجرت وی به کاناداست.

برنامه ای که از طریق آن در مدت زمان خیلی کمتر نسبت به زمان گذشته، تمامی فرایند مهاجرت از ارائه درخواست گرفته تا اخذ ویزا به اتمام خواهد رسید. شیوه کار به این صورت است که افراد واجد شرایط در این سیستم با تشکیل پروفایل ثبت ­نام کرده، بنا بر ویژگی­ها و خصوصیاتی که دارند امتیاز بندی می­شوند و در صورتی که حد نصاب قبولی را داشته باشند موفق به اخذ ویزای دائمی کشور کانادادر کمترین زمان ممکن می­شوند.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای job offer  ترکیه

 

نحوه امتیازدهی اکسپرس اینتری کانادا

همانگونه که ذکر شد، متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتریبنابر ویژگی­ها و خصوصیات مورد نظر اداره مهاجرتکانادا امتیازبندی شده و در صورتی که امتیاز لازم را کسب نمایند موفق به اخذ ویزا می­شوند. بنابراین باید برای اخذ این حدنصاب، حداکثر و حداقلی در نظر گرفته شود. در این روش حداکثر امتیاز فرد متقاضی 1200 است که به دو قسمت 600 امتیازی تقسیم می­شود.

600 امتیاز اول مربوط به خصوصیات فردی متقاضی و همراهش همچون سطح تحصیلات، سطح توانایی در زبان انگلیسی و یا فرانسه، تجربه کاری، سن، پیشنهادهای شغلی درکانادا و انطباق پذیری و 600 امتیاز بعدی در صورتی به شخص تعلق می­گیرد که دارای دعوت­نامه استانی از یکی از برنامه ­های مهاجرتی استانی درکانادا باشد.

هرکدام از خصوصیات فوق دارای امتیازات مربوط به خود هستند که در جدول زیر که مختص مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری ستبه اختصار به شرح آنها می­پردازیم:

 

جدول کلی امتیازات مرحله اول

عاملحداکثر امتیاز
تحصیلات 25
سطح توانایی در انگلیسی یا فرانسه 28
تجربه کاری 15
سن 12
پیشنهاد شغلی در کانادا 10
انطباق پذیری 10
مجموع 100
امتیاز قبولی67

 

در امتیازبندی تحصیلات داشتن هر کدام از مدارک تحصیلی( دیپلم، فوق دیپلم، فوق لیسانس و دکترا) دارای امتیاز مخصوص به خود هستند. همانگونه که در جدول زیر مشاهده می­شود هر چقدر سطح تحصیلات فرد متقاضی بیشتر باشد امتیاز بیشتری به وی تعلق می­گیرد.

 

امتیازبندی تحصیلات

تحصیلاتامتیاز
دیپلم5
فوق دیپلم یک ساله15
فوق دیپلم دو ساله19
مدرک دانشگاهی سه ساله یا بیشتر21
2 مدرک تحصیلی که یکی مدرک دانشگاهی سه ساله یا بیشتر باشد22
مدرک فوق لیسانس23
مدرک دکترا25

 

امتیازبندی سطح زبان خارجی هم با توجه به عواملی همچون سطح لیسنیگ( آشنایی با کلمات و یا حداقل شنیدن کلمات)، سطح خواندن، نوشتن و صحبت کردن انجام می­گیرد. جدول زیر نحوه امتیازبندی سطح زبان خارجی را به اختصار توضیح می­دهد.

امتیازبندی سطح زبان خارجی

سطح زباننمره آیلتسامتیاز کل
ListeningReadingWritingSpeacking
CLB7444416
CLB8555520
CLB9666624

 

 

 

امتیازات مربوط به سابقه کاری، در جدول زیر به اختصار نشان داده شده است. همانگونه که مشاهده می­شود هر چقدر که سابقه کاری فرد متقاضی بیشتر باشد امتیاز بیشتری به وی تعلق می­گیرد.

پیشنهاد مطالعه »
لیست مشاغل مورد نیاز آلمان 2018

امتیاز سابقه کاری

سابقهامتیاز
داشتن یک سال سابقه در 10 سال گذشته9
داشتن دو سال سابقه در 10 سال گذشته11
داشتن چهار سال سابقه در 10 سال گذشته13
داشتن شش سال سابقه در 10 سال گذشته15

 

در جدول مربوط به امتیازات سن، متقاضی جوان نسبت به متقاضی میانسال و پیر از امتیاز بیشتری برخودار است.

امتیازبندی سن

سنامتیاز
35-1812
3611
3710
389
398
407
416
425
434
443
452
461
47 به بالا

 

همانگونه که بیان شد خصوصیات همراه فرد متقاضی مهاجرت مثل همسر وی در میزان کسب امتیاز وی تأثیر به سزایی دارد. جدول زیر بیانگر میزان این تأثیرگذاری می­باشد.

امتیاز انطباق پذیری

انطباقامتیاز
سطح زبان همسر با حداقل CLB45
سابقه تحصیلات فرد در کانادا5
سابقه تحصیلات همسر در کانادا5
سابقه کاری فرد در کانادا10
سابقه کاری همسر در کانادا10
داشتن فامیل در کانادا5

 

 مراحل درخواست اکسپرس اینتری کانادا

در این مرحله فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری برای تشکیل پرونده اولیه باید در وب سایت اداره مهاجرتکانادا یک حساب کاربری مخصوص برای خود ایجاد نماید. به این مرحله Expression of Interest گفته می­شود. پس از باز کردن حساب کاربری، سیستم از کاربر درخواست می­کند که اطلاعات خواسته شده را با دقت مطالعه کرده و تکمیل نماید. این اطلاعات که در بانک اطلاعاتی متقاضیان ذخیره می­شود، غالبا̋ شامل مشخصات فردی خود و خانواده اش است. در واقع در این مرحله سوالاتی از فرد پرسیده می­شود تا بنا بر پاسخ­های داده شده مشخص شود که متقاضی چه امتیازی را کسب می­نماید. در این مرحله فرد متقاضی یک پروفایل اکسپرس اینتری(Express Entry Profile) ایجاد می­نماید.

 • دریافت فایل نامبر

در این مرحله فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری پس از تکمیل همه­ ی اطلاعات خواسته شده، می­تواند پروفایل را ارسال(Submit) کند. نحوه کار سیستم به این گونه است که اطلاعات را تحلیل و تفسیر می­کند. اگر فرد متقاضی حداقل­های لازم را کسب نکرده باشد ظرف مدت زمانی کوتاه، پرونده اش بسته می­شود و نامه­­ ی ریجکتی در پروفایل فرد صادر خواهد شد.

حداکثر زمانی هم که یک پروفایل می­تواند در بانک اطلاعاتی بماند 12 ماه یعنی یکسال است. پس از سپری شدن این مدت و عدم دریافت دعوت­نامه فرد متقاضی مجددا̋ باید در سیستم ثبت نام نماید. صرف نظر از این که پرونده قبول یا رد شود فایل نامبر برای فرد صادر خواهد شد.

 • ورود به جمع متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری

این مرحله در واقع به نحوی مرحله انتظار است. به این صورت که اگر فرد متقاضی حداقل شرایط را داشته باشد وارد جمع متقاضیان اکسپرس اینتری(Selection Pool) می­شود و مدت زمانی در این جمع باقی می­ماند. هم چنین سیستم اداره مهاجرت بر اساس پروفایل فرد متقاضی امتیازی به وی می­دهد که در اصطلاح CRS (سیستم امتیازدهی فراگیر)، نام دارد. هر چقدر امتیاز فرد متقاضی بیشتر باشد شانس رسیدن به مرحله بعد بیشتر می­شود.

 • انتخاب شدن از طرف دولت کانادا و پذیرش فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری

در این مرحله دولتکانادا سالی چند بار دست به انتخاب از بین متقاضیانی می­زند که موفق به کسب امتیاز بالاتری از بین سایر متقاضیان شده­اند. در واقع موافقت اولیه خود را برای مهاجرت این افراد اعلام می­دارد.

 • آماده، تکمیل و ارسال مدارک خواسته شده
پیشنهاد مطالعه »
اخذ اقامت در ترکیه از طریق کار

اگر فرد متقاضی توانست از مراحل قبل با موفقیت عبور کند، باید یک سری اطلاعات دیگر که مورد درخواست اختیار اداره مهاجرتکانادا است در اختیار آن قراردهد. این کار از طریق حساب کاربری فرد متقاضی آن هم به صورت آنلاین انجام می­شود. در این مرحله برای آماده سازی و تکمیل مدارک خواسته شده به طور معمول به فرد متقاضی 90 روز فرصت داده می­شود.

مراحل دیگر مانند سایر روش­های دیگر مهاجرت می­باشد. یعنی بررسی مدارک توسط افسر مهاجرت، تست پزشکی(مدیکال)، بررسی پیشینه و در نهایت موافقت با مهاجرت به کشور مورد نظر و صدور ویزا.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت به کانادا
 2. شرایط مهاجرت به کانادا
 3. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 4. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 5. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
 6. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج
 7.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
 8. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
 9. سرمایه گذاری در کانادا
 10. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ