Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا (Start-up Visa) نوع جدید و نوینی از ویزا است که برخی از کشور های پیشرفته آن را برای جذب مهاجر در نظر گرفته اند. کشورهایی مثل فرانسه، هلند، کانادا، شیلی و … کشورهایی از این دست هستند. در واقع این کشور ها با اهدای اینگونه ویزاها، ضمن هدایت و پشتیبانی از ایده ها و طرح های نوآورانه نخبگان، آن ها را به کشور خود آورده و وارد بازار کسب و کار می کنند. این یک معامله ی دو سر برد هم برای نوآوران و نخبگان و هم برای کشور میزبان است.

بنابراین مهاجران برای رشد شرکت خود مثلا در کانادا اقدام به نوآوری می کنند. شرکت های موفق به بخش خصوصی کشور کانادا راه پیدا می کنند و از حمایت های مالی، تخصصی  و مشاوره در جهت پیشبرد شرکت خود بهره مند می شوند.

 

واژه Start-Up اصلاً به چه معناست ؟

استارتاپ یک شرکت جوان و نوپا است که در حال پیشرفت است. این شرکت ها عموماً کوچک بوده و نیاز به سرمایه اولیه دارند. و موسسان آن چند نفر بیشتر نیستند و یا حتی ممکن است یک نفر باشد. استارتاپ ها یک سرویس یا محصولی را ارائه می دهند که تاکنون در بازار عرضه نشده است و یا اگر هم عرضه شده نامرغوب است.

در کشور ما اغلب اینگونه است که استارتاپ ها را به اسم کسب و کار های تکنولوژیکی می شناسیم، که بر پایه فناوری و تکنولوژی های جدید هستند. اما مفهوم استارتاپ به طور کلی شامل کسب و کار های سنتی و سابق نیز می شود.

تحصیل در کانادا

 

شرایط لازم برای ویزای استارت آپ کانادا

شرایط لازم جهت کسب ویزای استارتاپ یا کارآفرینی عبارت اند از:

 1. اولین شرط، داشتن سطح دانش زبانی حداقل معادل با CLB 5 است. آزمون های به خصوصی مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا بوده و لذا متقاضیان باید طبق جدول زیر نمره قبولی را در هریک از بخش های پنج گانه کسب نمایند.
پیشنهاد مطالعه »
برنامه های استانهای کانادا
SpeakingListeningReadingWritingExam
5.05.04.05.0IELTS General
5555CELPIP-G
226181151226TEF

 

تنها راه گذراندن این مرحله، کسب نمره ی قبولی در یکی از آزمون های بالا است و غیر از این سه آزمون راه دیگری وجود ندارد. متقاضی باید هنگام ارائه مدارک به اداره مهاجرت نتیجه یکی از این سه آزمون را ارائه دهد.

 1. پول کافی برای حداقل ۶ ماه اول زندگی در کانادا را برای تأمین هزینه های اولیه خود و حمایت از خانواده داشته باشد. دقت کنید که این هزینه مستقل از سرمایه گذاری در کانادا بوده و در این نوع ویزا شما شخصا نیازی به سرمایه گذاری ندارید. جدولی در این زمینه برای تعیین مبالغ مورد نیاز موجود هست؛ اما اگر بخواهم صادقانه عرض کنم این جداول از اعتبار چندانی برخوردار نبوده و در صورتی که به اندازه کافی پول در حسابتان ندارید تقریبا باید قید مهاجرت از طریق ویزای کارآفرینی را بزنید.
 2. و اما شاید سخت ترین شرط، جذب اعتماد یکی از سازمان های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا باشد. در این حالت باید اثبات کنید که ایده و طرح شما مورد حمایت یکی از این سازمان ها قرار گرفته است. در این صورت این شرکت ها نامه ای مبنی بر پذیرفته شدن طرح تجاری شما خواهند داد.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت به کانادا
 2. شرایط مهاجرت به کانادا
 3. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 4. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج
 8.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
 9. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
 10. سرمایه گذاری در کانادا
 11. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی
پیشنهاد مطالعه »
بهترین روش مهاجرت به کانادا در سال 2019

 

 

و اما این سازمان ها چه سازمان هایی هستند؟

 دسته اول این سازمان ها، سازمان های ریسک-سرمایه (Venture-Capital) نام دارند. این دسته از سازمان ها را می توان سخت ترین سازمان ها جهت کسب رضایت عنوان کرد. اگر بتوان رضایت این سازمان های عظیم مالی کانادا را جهت سرمایه گذاری حداقل به مبلغ 200 هزار دلار کسب نمود، در این صورت می توان طرح خود را به اداره مهاجرت کانادا معرفی کرد. نام این سازمان ها در زیر آمده اند:

 

دسته دوم این سازمان ها

Angel Investor (سرمایه گذار فرشته) نام دارند. کار کردن با این گروه کمی آسان تر از دسته ی اول است. کافی است یکی از این سازمان ها کاندید سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 75 هزار دلار کانادا شود، تا بتوان طرح را ارائه داد. سازمان های عضو این دسته:

 

دسته سوم و آخر این سازمان ها

Business Incubators  ها هستند. این گروه از سازمان ها تفاوت فاحشی با دو دسته ی اول دارند و آن این است که مستقیما پولی صرف رشد طرح و ایده ها نمی کنند. اما اگر ایده مورد نظر را تأیید کنند، از آن حمایت و پشتیبانی می کنند تا به نتیجه برسد. این سازمان ها حتی ممکن است مبالغ هنگفتی تحت عنوان برگزاری دوره های آموزشی خاص، کمک به تبلیغات و بازاریابی، کمک به برنامه ریزی مالی و… از شما دریافت کنند. لیست سازمان های انکوباتور مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا بدین شرح است:

پیشنهاد مطالعه »
دوره های آموزش زبان انگلیسی در کشور کانادا

Alacrity Foundation

در پایان قابل ذکر است که ویزای استارت آپ کانادا  یا همان کار آفرینی، شیوه ای نو و جدید برای ورود به کانادا است. این نوع ویزا (ویزای کارآفرینی) گرچه با ریسک بالایی همراه است، اما در صورت موفقیت مزایا و سود فوق العاده ای نصیب فرد یا افراد متقاضی می شود. دولت کانادا نیز برنامه های حمایتی مناسبی برای طرح های موفق دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره