مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مهاجرت به کانادا از طریق کار

خلاصه مقاله : کانادا کشوری است که هدف مهاجرت و اقامت بسیاری از متقاضیان است که هریک بر اساس شرایط و نیازهای مورد نظر خود، در این زمینه اقدام می‌کنند. یکی از این روش‌های مهاجرت کاری از طریق داشتن تخصص در یک حرفه خاص است و روش دیگر اقدام برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق استفاده از برنامه‌های استانی در این کشور است.برای دریافت اقامت کانادا از طریق مهاجرت کاری، برنامه‌های بسیاری وجود دارد. آشنایی با روش‌های مهاجرت کاری به کانادا می‌تواند شما را برای دست‌یابی به هدف بهتر راهنمایی کند.
مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار

فهرست مقاله
مهاجرت به کانادا از طریق کار
مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار یکی از مواردی است که دریافت اقامت این کشور را برای علاقمندان به ارمغان می‌آورد. بسیاری از افراد هستند که به دنبال کار در کانادا هستند و در این زمینه برنامه‌ریزی کرده و به دنبال دست‌یابی به اهداف خود برنامه‌ریزی کرده و تلاش می‌کنند. آشنایی به روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق کار می‌تواند شما را برای دست‌یابی به هدف، بهتر راهنمایی کند. کانادا کشوری است که هدف مهاجرت و اقامت بسیاری از متقاضیان است که هریک بر اساس شرایط و نیازهای مورد نظر خود، در این زمینه اقدام می‌کنند.

راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از این راه‌های مهاجرت از طریق کار، آشنایی با یک حرفه یا تخصص فنی خاص است و روش دیگر اقدام برای اقامت کانادا از طریق کار استفاده از برنامه‌های استانی و ایالتی است که در کشور کانادا با شرایط خاص خود وجود دارد.

هریک از استان‌های کانادا هر ساله، فهرستی از مشاغل مورد نیاز خود را با توجه به تخصص و مهارت خود ارائه می‌کنند. روش دیگر اقامت کانادا از طریق کار، خوداشتغالی در این کشور است.

در این روش فهرستی ارائه می‌شود که شخص متقاضی در یکی از مشاغل حرفه‌ای خود، اجازه کار در کانادا و اقامت در این کشور را دریافت می‌کند. در سیستم جدیدی که در کانادا ارائه شده است، پیشنهاد کار از طریق کارفرما داده می‌شود که شانس گرفتن ویزا را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. هر فردی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار را دارد می‌تواند بر اساس رزومه کاری خود یکی از برنامه‌های مهاجرت کاری را دنبال کند.

 

پیشنهاد ویژه » مقاله کامل بررسی شرایط مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار چگونه است؟

 

مهاجرت به کانادا از طریق کار
مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

مهاجرت به کانادا از طریق کار به دو شیوه امکان‌پذیر است. یکی از روش‌ها این است که فرد تخصص خاصی داشته و از این طریق اقدام کند و روش دیگر اقدام از طریق استان‌های کانادا است. در این نوشتار سعی بر این است که این دو روش توضیح داده شوند. کسی که قصد اقامت کانادا از طریق کار را دارد باید بداند که نرخ بیکاری در این کشور چقدر است و حقوق و دستمزد کارمندان کانادا برای رشته‌های مختلف چگونه است.

علاوه بر این، دانستن اینکه هزینه زندگی برای یک نفر به چه میزان بوده و هزینه خرید یا اجاره مسکن چقدر است نیز از دیگر شرایطی است که در این زمینه مطرح است. دانستن اطلاعاتی در مورد قوانین کار در این کشور ضروری بوده و می‌تواند به فرد مهاجر برای انتخاب درست کمک کند.

واضح است که عدم آگاهی از این شرایط، با وجود داشتن تخصص، می‌تواند یک فرد را با مشکل مواجه کرده و آگاهی از آن می‌تواند شرایط بهتری را برای فرد رقم بزند.

 

تحصیل در کانادا

 

مهاجرت به کانادا از طریق داشتن تخصص

سیستم مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، فرایندی آنلاین است که بر اساس پارامترهای مختلف، سبب کسب امتیاز می‌شود. این پارامترها به سن متقاضی، تحصیلات وی، سابقه کاری فرد مهاجر و میزان تسلط وی به زبان انگلیسی و نمره آن بستگی دارد.

فردی که متقاضی اقامت کانادا از طریق کار است باید حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در شغل‌های مربوط به مدیریت و تخصص مربوط به آن را داشته باشد. نمره زبان فرد متقاضی باید نمره ۶آیلتس باشد. حداقل مدرکی که از فرد متقاضی خواسته می‌شود مدرک دیپلم است که با مدرک کانادایی قابل تطبیق است. دریافت حداقل نمره ۶۷ امتیاز در آزمون ارزیابی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص در نظر گرفته می‌شود.

این افراد باید پشتوانه مالی اقامت کانادا از طریق کار را نیز داشته باشند. مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، مزایایی نیز برای فرد متقاضی دارد. این مزایا شامل کاهش زمان فرایند اخذ ویزا برای اقامت دائم، داشتن مراحل آنلاین و عدم نیاز به مراجعه حضوری و ثبت اطلاعات متقاضی مهاجرت کاری به کانادا در بانک اطلاعاتی مشاغل این کشور می‌شود.

به مقالات زیر نگاهی بیندازید؛

1.مهاجرت به کانادا با روش تخصص نوا اسکوشیا

2.مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بریتیش کلمبیا

3.مهاجرت به کانادا از طریق تخصص ساسکا چوان

مهاجرت به کانادا از طریق کار به روش فدرالی

از دیگر راه‌ های مهاجرت به کانادا از طریق کار، مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی است. اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی، در نظر گرفتن شرایط و قوانین استان مورد نظر است. این نوع مهاجرت دو روش صورت می‌گیرد.

یک روش از راه غیراکسپرس اینتری و دیگری اقدام از طریق اکسپرس اینتری استانی است. در کانادا استان‌هایی وجود دارند که در لیست استان‌های مهاجرپذیر هستند که استان البرت، استان مانیتو، استان بریتیش کلمبیا، استان نیوبرانزوئیک و استان نیوفالند ولابرادور از مهم‌ترین آنها هستند.

بعد از انتخاب استان مورد نظر برای مهاجرت پرونده خود را به هر استانی که انتخاب کرده‌اید ارسال ‌کنید. این پرونده توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی شده و آزمایش و سابقه فرد بررسی می‌شود. فاکتورهایی که در نتیجه بررسی این پرونده موثر هستند مورد توجه قرار گرفته و تایید اقامت دائم فرد و تغییرات مورد نظر در پرونده، بررسی می‌شوند.

مشاغل موجود برای مهاجران به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار
مهاجرت به کانادا از طریق کار

متقاضیان اقامت کانادا از طریق کار باید آگاه باشند. که حقوق این مشاغل متفاوت بوده و بر اساس دلار کانادا در نظر گرفته می‌شود. میانگین حقوق این مشاغل ممکن است کم‌تر یا بیشتر باشد. مشاغلی که در کانادا قابل توجه هستند. مشاغل مربوط به پزشکی و داروسازی، مشاغل مربوط به رشته‌های مهندسی در گرایش‌های مختلف. رشته مدیریت با گرایش‌های مختلف، مشاغل محیط زیست. مشاغل حقوقی و مشاغل مربوط به وکالت، هستند.

مشاغل ساختمانی و مشاغل حرفه‌ای مثل جوشکاری، لوله‌کشی، رانندگی و آشپزی نیز از مشاغلی هستند که در این کشور مورد نیاز هستند. حقوقی که برای این مشاغل در کشور کانادا پرداخت می‌شود، تفاوت خاصی از لحاظ میزان پرداخت در مشاغل تخصصی و مشاغل حرفه‌ای آماتور وجود ندارد.

زندگی در کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار و زندگی در این کشور، هزینه‌های خاص خود را دارد. برای مشخص کردن هزینه زندگی مهاجران به کانادا باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. این هزینه‌ها شامل هزینه خرید یا اجاره مسکن، هزینه خرید اتومبیل، هزینه خوراک، پوشاک، تفریح و انرژی، درمان، بیمه و مالیات است. هزینه زندگی یک فرد در کانادا، بدون در نظر گرفتن مسکن، حدود ۷۵۰ الی ۹۵۰ دلار است. برای یک خانواده  ۴نفری، این هزینه در حدود ۳هزار دلار در ماه متفاوت است.

اگر به دنبال اقامت کانادا از طریق کار هستید. شرایط خود را با شرایط کشور مورد نظر تطبیق دهید و آگاهانه اقدام کنید تا موفق شوید.

هزینه‌ زندگی مهاجران کاری به کانادا

برای مشخص کردن هزینه زندگی در کانادا باید پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت. بیشتر این هزینه‌ها شامل هزینه خرید یا اجاره مسکن، هزینه خرید اتومبیل، هزینه خوراک، پوشاک، تفریح و انرژی، درمان، بیمه و مالیات هستند. به طور کلی هزینه زندگی یک فرد، بدون در نظر گرفتن مسکن. در حدود ۷۵۰ الی ۹۵۰ دلار در کانادا است. برای یک خانواده  ۴نفره چیزی در حدود ۳هزار دلار در ماه متفاوت است. که باید با شهر و استانی که در آن زندگی می‌کند تطبیق داده شود و میزان متفاوت آن مشخص شود.

برای اقدام در زمینه کار در کانادا تمام شرایط و مدارک مورد نیاز خود را با شرایط موجود در کشور دیگر بررسی کرده و تطبیق دهید تا بتوانید انتخاب موفقی داشته باشید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  مهاجرت کاری به کانادا  مراجعه کنید.

منبع: سفارت کانادا

سوال های متداول

🙋‍♀️1.مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری به چه صورت است؟

  • این روش یکی از روش های مهاجرت به کانادا برای افراد متخصص است. که این افراد با دریافت امتیاز لازم میتوانند به این کشور مهاجرت کنند.

🙋‍♀️2.مهاجرت به کشور کانادا از راه خود اشتغالی به چه صورت است؟

  • افرادی که در زمینه های ورزشی و فرهنگی و هنری و کشاورزی تجربه کاری دارند. واجد شرایط برای این روش مهاجرتی می باشند .فرد متقاضی  باید با استفاده از تجاربش ، شغلی مناسب و مورد پذیرش از نظر دولت این کشور را بعد از ورود ایجاد نماید و از طریق درآمد آن قادر باشد. مخارج زندگی خود و اعضای خانواده اش در کانادا تامین نماید.

🙋‍♀️3.ویزای جاب آفر چیست؟

  • کارفرمایان کانادایی که به نیروی کار نیاز دارند این نیاز را از طریق سازمان کار و امور اجتماعی ثبت میکنند و فرد متقاضی با دریافت این پیشنهاد قادر به دریافت ویزای کاری خواهد بود و وارد این کشور میشود

🙋‍♀️4.مرحله‌ی  pool چیست؟

  • برای دریافت ویزای کاری کانادا اولین مرحله , مرحله ی pool است. که فرد متقاضی در این مرحله باید از 100 امتیاز موجود حداقل 67 امتیاز آن را اخذ نماید. که امتیازهای دریافتی در این مرحله به بعضی از خصوصیات فرد متقاضی مربوط می شود.

🙋‍♀️5.برای کاریابی در کانادا داشتن مدرک دانشگاهی ضروری است؟

  • برای بیشتر شغل های مورد نیاز کانادا ارائه ی مدرک دانشگاهی ضروری است. اما در مشاغل پیشنهادی ممکن است مشاغلی وجود داشته باشند که برای آنها نیازی به مدرک دانشگاهی نباشد.

🙋‍♀️6.مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه های استانی به چه صورت است؟

  • در این نوع مهاجرت دو روش موجود است. یک روش از راه غیراکسپرس اینتری و دیگری اقدام از طریق اکسپرس اینتری استانی است.

🙋‍♀️7.فردی که از طریق  پیشنهاد کار وارد کانادا میشوند, امکان داشتن همراه را دارند؟

  • بله.توصیه ی ما به این افراد این است که با فاصله و پس از ورود به خاک این کشور اقدام به بردن همراه کنند.

🙋‍♀️8.نحوه امتیازدهی اکسپرس اینتری کانادا به چه صورت است؟

  • در این روش حداکثر امتیاز فرد متقاضی 1200 است که به دو قسمت 600 امتیازی تقسیم می­شود.

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!