شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

متقاضیان علاقمند به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، فرایند مهاجرتی خود را طی می‌کنند. تحصیل در این کشور منجر به دریافت کردن ویزای تحصیلی در کانادا می‌شود. ویزای تحصیلی نوعی از ویزای موقتی است اما متقاضیانی که در کانادا تحصیل می‌کنند از شانس بهتری برای مهاجرت به این کشور برخوردار شوند.
دولت کانادا توجه بسیاری به جذب فارغ‌التحصیلان کرده و در هر هفته به مدت ۲۰ ساعت در طول ترم به شکل تمام وقت در تعطیلات بین ترم در خارج از دانشگاه به کار مشغول می‌شوند. در این زمان علاوه بر کمک به تامین هزینه تحصیلی فرد، فرصت آشنا شدن با بازار کار وجود داشته که در نتیجه آن بعد از فارغ‌التحصیل شدن به فرد کمک بسیار خواهد کرد.

فرد متقاضی می‌تواند با دریافت ویزای تحصیلی برای فرزندان و همسر خود، امکان تحصیل رایگان را در این مدارس فراهم کند. تحصیل کودکان خارجی در مدارس کانادا به صورت رایگان انجام نمی‌شود اما چنانچه والدین مشغول تحصیل در دانشگاه باشند تحصیل فرزندان آنها در مدارس دولتی رایگان و مثل افراد بومی است.

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

دریافت ویزای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل از سایر ویزاها و روش‌های مهاجرتی ساده‌تر است. ویزای تحصیلی کانادا به صورت ۴ساله برای دوره کارشناسی صادر شده و بعد از این مدت تمدید نمی‌شود. فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کانادا از طریق استانی می‌توانند برای دریافت اقامت کانادا اقدام کنند. بسیاری از استانها در کانادا شرایط ساده‌تری برای فارغ التحصیلان فراهم می‌کنند. از مزایایی که با مهاجرت به کانادا می‌توان از آن برخوردار شد امکان دریافت ویزای کار برای همسر در طول تحصیلات است.

با داشتن این امتیاز همسر فرد متقاضی می‌تواند در زمان مدت تحصیل همسر خود، ویزای کاری به مدت ۴سال دریافت کرده و به شکل تمام وقت در کانادا به کار مشغول شود. در این صورت فرد با داشتن پیشنهاد کار، می‌تواند به راحتی اقدام به درخواست دائم کند. از دیگر مزایای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، دادن مجوز کاری به فرد متقاضی است. چنانچه فرد میانگین یک سال تجربه کاری را داشته باشد می‌تواند از طریق برنامه جذب نیروی کار ماهر در کانادا، به راحتی درخواست اقامت دائم خود را صادر کند.

ویدیوی توضیحات آقای جهانیان در مورد ویزای تحصیلی کانادا را حتما ببینید!

 

پیشنهاد مطالعه »
هزینه تحصیل در نروژ [آپدیت 2019]

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

برای مهاجرت به کانادا ، متقاضی باید دارای شرایطی باشد. اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلی از کالج یا دانشگاهی در کانادا با داشتن مدارکی مثل معدل خوب، زبان انگلیسی خوب و داشتن نمره ۵.۵ آیلتس برای فرد متقاضی ضروری است. علاوه براین، فرد متقاضی باید مدارکی مبنی بر تمکن مالی داشته باشد که نشان دهد فرد توانایی پرداخت هزینه‌های خود به مدت یک سال را دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق بورسیه تحصیلی

همه دانشگاه‌های کانادا برای تشویق کردن دانشجویان خود اقدام به پرداخت بورسیه تحصیلی می‌کنند. کسانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند می‌توانند بورسیه تحصیلی خود را دریافت کنند. این بورس‌ها با توجه به معدل دانشجو و فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی فوق برنامه به دانشجویان تعلق می‌گیرد. این افراد امکان کار در دانشگاه به شکل دستیار استاد TA و دستیار تحقیقیRA را دارند.

دانشجویان می‌توانند فاند تحصیلی دریافت کنند. مبلغ این نوع از بورس و فاند، مطابق بودجه اساتید و مقطع تحصیلی دانشجو مشخص می‌شود. این مبلغ‌ها، درصدی از هزینه تحصیل تا فاند کامل آن را پوشش می‌دهند. ارائه این نوع از بورس در مقطع تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد بیشتر بوده است.

مهاجرت به کانادا و کار در حین تحصیل

دانشجویان خارجی بر اساس قوانین مهاجرت در کشور از سال اول به مدت ۲۰ساعت و در تعطیلات تابستان و بین ترم‌ها به صورت تمام وقت کار می‌کنند. بنابراین متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، می‌توانند از لحاظ هزینه در کنار تحصیل، کار کنند. حقوق هر ساعت کار در کانادا در حدود ۱۴دلار است. دانشجویان همچنین می‌توانند کار دانشجویی انجام دهند و داشتن تجربه بعد از فارغ‌التحصیل شدن می‌تواند به دریافت اقامت دائم فرد متقاضی کمک کند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

در کشور کانادا هزینه تحصیل نسبت به برخی کشورهای اروپایی، مناسب‌تر و به صرفه‌تر است. کمک هزینه‌های مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که در صورت واجد شرایط بودن دانشجو برای وی ارائه می‌شود. این نوع از کمک هزینه‌ها بیشتر برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می‌شود. دانشجویان بین‌المللی کانادا به دولت این کشور مالیات نمی‌دهند. به همین دلیل هزینه‌های آنها فراتر از هزینه تحصیلی محسوب می‌شود.

فرد متقاضی تحصیل در کانادا باید برای مواردی مثل کتاب، جزوه و… بودجه کند. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه، در جای تا جای کانادا متفاوت است. دانشگاه دوره‌ای ویژه دارد، که هزینه ثبت نام در آن برای بسیاری از متقاضیان مبلغ زیادی محسوب می‌شود. این برنامه‌ها شامل برنامه‌های مربوط به قانون، تجارت و پزشکی می‌شود که به طور کلی هزینه گران‌تری دارند.

پیش از شروع تحصیل در کانادا، فرد باید مشخص کند که چه میزان پول برای برآورده کردن نیازهای مالی خود دارد. بنابراین مرتب کردن نیازهای مالی برای دست‌یابی به بورس تحصیلی جهت کمک به هزینه‌های تحصیلی می‌تواند یکی از امور مورد تقاضای افراد باشد.

شهریه دانشگاه‌ در کانادا

شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین‌الملی مبلغی بین ۱۲هزار الی ۲۰هزار دلار در سال یا ۱۰۰۰ الی ۱۷۰۰ دلار در ماه است که این هزینه بستگی به دانشگاه مورد نظر فرد دارد. شهریه دانشگاه در استان کبک برای دانشجویان بین‌المللی مبلغی در حدود ۱۰۰۰ الی ۳۰۰۰ دلار در سال یا۸۰ تا ۲۵۰ در ماه است. هزینه زندگی در کانادا مبلغی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است که مطابق استان و شهری که فرد برای اقامت در نظر دارد، ممکن است این هزینه متفاوت باشد. در برخی استان‌های کانادا، هزینه دانشجو در حدود ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در کشور کانادا متغیر بوده است.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا

سیستم تحصیلی در نظر گرفته شده در کانادا، تحصیل در این کشور را مشمول پرداخت هزینه کرده است. به این مفهوم که در حال حاضر تحصیل رایگان در کانادا وجود ندارد و متقاضیانی که مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را انتخاب می‌کنند باید هزینه تحصیل و شهریه پرداخت کنند، اما تحصیل در کانادا استانداردهای کیفیتی بالایی دارد که ارزش پرداخت هزینه را دارند. هزینه‌های زندگی و شهریه‌ دانشگاه‌ها در کانادا به طور معمول از کشورهای دیگر دنیا مثل آمریکا و کشورهای اروپایی پایین‌تر است.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت کانادا


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ